• 874
  kendisinin 11 başladığı hiçbir maçta galatasaray iyi oynayamamıştır. üşenmeyin gidin bakın çok süre aldığı ve 11 çıktığı maçlara, herkes az çok hatırlar zaten hangi maçta iyiydik hangi maçta kötüydük kendiniz bir çıkarım yaparsınız. oynadığı mevki en kritik mevki ve o mevkide oynayan adamın oyunu bilmesi gerekiyor. bu arkadaş ne pası atacağı yeri biliyor, ne oyun görüşü var, ne de gram oyun zekası. yanındakilerin de oyununu bozuyor. göreceksiniz, yerine taylan döner dönme takım tekrardan top oynamaya başlayacak.
 • 875
  bonservisi alınsın diyenleri hayretle okuyorum. çamur, bataklık varsa oynatılır ancak. ne oyun zekası var ne oyun kurabiliyor. gedson-emre ve etebo ile nasıl bir oyun oynamayı düşünüyoruz hala anlayamadım. görünen köy kılavuz istemiyor kötü oynuyorduk. o kadar yanlış kullanılıyor ki etebo sinirleniyorum artık. trabzon flavio'yu nasıl kullanıyor açın izleyin etebo'da bu oyuncu, başka bir şey çıkmaz bu adamdan.
 • 877
  orta saha oyuncularımızın yapması gereken tek şey topu alınca bir 5 metre ileri doğru kat etmek, en az iki üç rakibi oyundan düşürebilirler; ama yemin etmiş gibi tamamı topu aldığı adama geri yolluyor.
  etebo mücadele ediyor, savaşıyor, ama üretkenliği çok çok az , bir futbolcuyu sadece tek bir görev için oynatmak bana saçma geliyor; adamın potansiyeli var, yatkınlığı da top sürme, kat etme , ama önceliği topu sağa sola dağıtmak olduğunda, yavaşlığının ve oyun zekasının eksikliğinden bocalıyor.
 • 878
  aklımız felipe melo ve fernando reges standartlarında kaldığı için kendisinin beğeni görmesi ister istemez zor oluyor. ancak şu an için kabul etmeliyiz ki bu finansal koşullarda, olmuş futbolcu olarak bulabileceğimiz oyuncular kendisi ayarında olacaktır.

  taylan gibi dönüşümler ve fırsat transferleri hariç 2,5 milyon euro maaşlara çıkmadan kendisinden iyi oyuncuları bulmamız çok zor. alternatif olarak aytaç kara ile ilgilendiğimizi unutmamak lazım.

  evet etebo son derece sınırlı pas kalitesi olan, mücadeleci ve düşük teknikli bir orta alan oyuncusu, ancak bu özelliklerin hepsinde belli bir seviyeye çıktığınızda maliyetler çok artıyor.

  seri'den bile yeterince memnun kalmadığımız düşünülürse durum daha net görülecektir.
 • 879
  tek sorun etebo zannetmek akıl tutulmasından başka bir şey değildir. taylan ligin en çok pas yapan oyuncusuydu. etrafında da yine pas kalitesi yüksek isimlerle oynuyordu. belhanda, soso, arda vs. etebo ise taylan'ın yerine oynayabilecek tek oyuncumuz, taylan'ın sakatlığında da elinden geldiğince defansif anlamda en iyisini veriyor. fakat top bize geldiğinde önünde 2 seçenek var, gedson ve emre. asıl sıkıntı etebo'da değil işte önündeki ikilide. ikisi de topu alıp direkt kaleye gitmeyi düşünen oyuncular. yani sene başından beri iyi-kötü oynadığımız pas oyunun kafasına sıkıyoruz bu üçlüyle. etebo mecburiyetten oynuyor eyvallah ama gedson ve emre ikilisinin hele hele ki gedson hiç hazır değilken beraber oynaması hem takımı çok yoruyor, hem de oyunu rakip sahaya taşınmada ve yıkmada büyük güçlük çekiyoruz. yani etebo, metebo değil problem, asıl problem pas yapmayan 3 tane adamın orta sahada beraber oynaması.
 • 880
  kaliteli topçu değil faydalı topçudur. profil olarak bizim oyun sistemimize uymadığı için kötü oynuyor gibi gözükebilir ancak sanıldığı kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. kontra ile top çevirme arasında bir oyun anlayışına sahip takımlarda sırıtmadan katkı vererek oynar ancak biz öyle bir takım değiliz malesef.

  umarım bonservisini almak gibi bir hata yapmayız.
 • 881
  yerini taylan antalyalı’ya bırakması gereken iyi niyetli orta saha futbolcumuz.

  orta sahadaki asıl sorun kendisi değil gedson fernandestir. bakın asıl diyorum tekrardan. kendisi de bir sorundur evet bence de yerine taylan oynamalı ama gedson fernandes hazır falan değil. taaa 21 şubat’taki entrymde #3109391 hocanın orta sahada radikal bir karar vermesi gerektiğini, bu orta saha hakkında ciddi şüphelerim olduğunu söylemiştim. hocayı tanıdığımdan mıdır nedir maalesef beni yanıltmadı. elindeki onu buraya getiren futbolcuları da kaybetti artık. futbol bilgisi sokak, halı saha, izlediği maçlarla kısıtlı ben ve birçok kişi bunu görürken meslekte belki 50 profesyonel sene geçirmiş fatih hocam nasıl hala etobo-gedson orta sahasıyla maçlara çıkıyor aklım almıyor. sinirimden uyuyamadım dün gece.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!