• 860
  bu yiğidin de hakkını vermek lazım. bana göre 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçında oyundan çıkana kadar mohamed'ten sonra sahanın en iyisiydi. kendisi resmen devre arası yeni transferimiz gibi oldu, öncesi zaten yok.* oyunda kaldığı büyük bir bölümü sarı kartla oynamasına rağmen gayet iyi mücadele etti. hatta sarı karta kadar açık ara sahanın yıldızıydı ancak sarı kart ister istemez oyununu biraz etkiledi.

  taylan'ın pas oyunu tabii ki etebo'da yok ancak etebo'nun mücadelesi ve topla driblingi de taylan'da yok. aslında ikisi de asıl mevkisi olmamasına rağmen tek başına oynadıklarında verilen görevi çok iyi yerine getiriyor. ancak ikisi de aynı anda sahada olduğunda aynı mevkide oynadıklarında ikisi birden bocalıyor ve haliyle bir seçim yapmak gerekiyor. bence bir de şöyle denemek gerekiyor: hoca ikisini zaman zaman aynı anda sahada tuttu ancak bu genellikle yan yana ya da etebo önde taylan geride şeklindeydi. bunun bir de etebo geride taylan önde versiyonunu denemek lazım. bu şekilde daha yüksek verim alınacağı kanaatindeyim. çünkü bu iki futbolcu da gösterdikleri performansla sahada olmayı hakediyor. bu arada bugün maçta yedek kulübemize şöyle bir baktım; ne yalan söyleyim, kadro seçiminde hocanın da işi çok zor. yoğun fikstürde hem her futbolcuyu hazır tutmak hem de hepsini oynatamamak çok zor iş. allah kolaylık versin.
 • 861
  27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçında çok iyi bir oyun ortaya koymuştur.

  erzurumspor ne zaman kontratağa çıkmak istese, karşılarında direkt etebo'yu buluyorlardı. birçok pozisyonu başlamadan kesti ve takıma set imkanı verdi. maç içinde bir ara bir pozisyon oldu, işte erzurumspor yine hızlı hücuma kalktı falan, aha dedim etebo bunu da alacak. 3-4 saniye geçmeden vücudunu araya soktu ve topu aldı. bu çok önemliydi çünkü o güveni verdi bize. bide sadece bende mi oldu, yoksa başkalarının da aklına geldi mi bilmiyorum ama kendisini son birkaç maçtır luiz gustavo'ya benzetiyorum. umarım yükselen performansını sürdürmeye devam eder.
 • 862
  özellikle 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçından sonra hocanın kendisinden vazgeçip taylan'a döneceğini pek sanmıyorum artık. çünkü etebo topu geri kazanma konusunda harika işler yapıyor. tamam taylan da savunma anlamında güçlü ama etebo kadar aktif şekilde hızlı kapamıyor topu ve topla da etebo gibi çıkamıyor.
  pas oyunu oynayan takımın en önemli yapması gereken şey kaptırılan topu hızlı geri kazanmak. özellikle kötü zeminde etebo bu konuda o kadar iyiydi ki havuz hep bizdeydi bir tek ömer'in arkasından iki üç pozisyonla geldiler.

  zemin sebebiyle veya plansal olarak da tercih ediyor olabilir hoca. taylan pasör oynayan bir oyuncu. kötü zeminde ona yüklenmek yerine etebo'nun enerjisine ve topla cıkma yeteneğine güvenmiş olabilir.

  bizim bu kadrodaki en büyük şansımızı bu iki oyuncu çok güzel açıklıyor. aynı mevki farklı profil. bu da sayelerinde farklı oyun sistemlerine geçebilmemizi sağlıyor. kapanacaksak, hızlı cıkacaksak etebo; kontrol edip, toplu cıkacaksak taylan. diğer mevkilerde de cok farklı profilde oyuncularımız var ve taktiğin esnekliğine yardımcı oluyor

  etebo'nun bir avantajı bence işte o top kapma becerisi var ya... havuza düşen her topu kaptıgında hocanın zevkten kudurduguna eminin.
 • 865
  takıma onyekuru'nun katılmasıyla performans artışının bağlantılı olduğunu düşündüğüm futbolcu.

  25 yaşın altındaki arkadaşlar aşina olamayabilirler ama eskiden okullarda tek kişilik masalar yokken sıra arkadaşlığı vardı. sınıfın kalabalıklığına göre bir sırada 2 veya 3 öğrenci otururduk. çalışkan çocukların sıra arkadaşları genellikle çalışkan olurdu. eğer yeni katıldığınız bir sınıfta öğretmeniniz sizi tembel/yaramaz bir çocukla aynı sıraya oturtmuşsa sizin de kaderiniz olumsuz anlamda değişmeye başlardı. ilköğretimde öğrencilik yıllarıma dönüp baktığımda kırılma anlarından birinin yeni katıldığım bir sınıfta öğretmenimin beni çalışkan 2 çocukla aynı sıraya oturtması olduğunu düşünüyorum. bu açıdan baktığımda onyekuru'nun gelişi de bu şekilde etebo'yu sınıfın tembel çocuğu olmaktan çıkarıp daha çalışkan ve popüler çocuğu olmaya evriltmiş gibi görünüyor.

  umarım 2020/2021 sezonunun ikinci yarısıyla başlayan iyi performansı devam eder.
 • 867
  onyekurunun gelişiyle takıma aidiyetinin arttığını düşünüyorum. bazı yazar arkadaşlar beğeniyorlar ama ben çok beğenmiyorum kendisini. 27 şubat 2021 galatasaray bb erzurumspor maçında bile baskı yediysek bi nedenininde etobo olduğunu düşünüyorum. yanılıyor olabilirim, hoca analizini çok daha iyi yapar mutlaka ama taylanla başladığımız maçlarda kesinlikle baskı yemiyoruz. kaybetsek bile 15-20 dakka aralıksız bi baskı yemiyoruz. bi şekilde çıkarıyor bizi öne. etobo baskı yemezken iyi top çıkarıyor ama rakip ağzına baskı yapınca kesinlikle doğru adamı bulamıyor. bu oyun vizyonu ve safi yetenek gerektiren bişey. etoboda yok bu. olmayacakta. ama geri kalan herşeyde gayet iyi. oyunun sertleştiği an aradığımız kan olabilir. bi an önce taylanın dönmesi lazım. etobonunda yedekte beklediğini bilmek güven verecektir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!