• 221
  maçın sıcaklığı ve heyecanı ile etebo’yu başakşehir maçında tam takip edemedim. bugün gstv’den maçın tekrarına rastladım ve son yarım saati etebo için izledim. daha ilk maçı olduğunu nazara alarak değerlendirmek istiyorum.

  -etebo oyuna girdikten sonra başakşehir orta sahadan tamamen silinmiş. sadece uzun paslar ve kenar ortalarından oynamaya başlamış.
  -özellikle alan kapatma ve topsuz oyunda yer tutma olarak başarılı.
  -topla driplinginin iyi olduğuna ilişkin küçük örnekler verdi.
  -iki hatası vardı.birisinde pasın şiddetini ayarlayamamış diğerinde irfan can’dan, hem de cepheden kolay çalım yemiş. (irfan can’ın sıfıra indiği pozisyon)

  irfan can’dan yediği çalımı onu tanımamasına bağlıyorum. çünkü irfan can feyk atarak rakip eksilten bir oyuncu. bunu bilseydi belki de o feyki yemezdi.

  özetle, kesinlikle kötü değildi ama iyi olduğuna ilişkin sonuca varabilmek için birkaç maç daha oynaması, maç ritmi kazanması ve türk futbolunun ruhunu kavraması lazım.

  tahminime gelince; ndiaye’den daha iyi bir sekiz numara. özellikle alan kapatması, topsuz oyunu ve pas yeteneği daha iyi. umarım ve dilerim aradığımız adamdır. bekleyip görelim.