• 29
  olması gereken taraftardır. yoksa futbolsever mi demeliyim ? neyse yalnız şuna dikkat etsin; gerets'in sezonunda, kalli'nin sezonunda fenerbahçe hem kadro kalitesi hem de oyun açısından net olarak bizden üstündü.

  bu durumda şu soruyu cevaplamalarını istiyorum: ortada vergilerimiz çalınarak kurulan bir takım varken bu takımdan fenerbahçe kadar nefret etmemenizin nedeni nedir ?
 • 30
  gerçek anlamıyla objektif taraftar sevdiği veya nefret ettigi takımı ayirmaksizin duygulari ile degil kurallar ile konuşan kişidir.
  dolayısıyla objektif olmak demek nefret etmemek veya sevmemek demek degildir.
  aslında herkesin sadece futbol değil yaşamın her alanında karar verirken duygulardan ziyade adalet için kurallarla hareket etmesi gerekiyor. ama bizim gibi duygularını en uçlarda yaşayan toplumlarda objektif olmak çok zor. pek hoş karşılanan bir durum değil.
 • 32
  hatalı olan tabir. doğrusu; gerçekçi taraftar olabilir *

  taraftar olduk diye her yapılanı destekleyecek halimiz yok. yeri gelir en ağır eleştiriyi biz yapmalıyız. ancak böyle ileri gideriz. kusura bakmayın ama her puan kaybedişte hakemi suçlamak en kolay olanı, basit bir örnek vermek gerekirse. hakemler hata yapıyor mu, yapıyor. bilerek / bilmeyerek oraya girmeyeyim artık. hakemler de oyunun içinde olduğuna göre hatalar her zaman olacak. her puan kaybedişte hakem olmasa kazanırdık denmesi bu bağlamda saçmalık. bunun saçmalık olduğunu dile getirene de kızılması abesle iştigal. klasik laf; yeri gelince hakemi de yeneceksin. maalesef gerçek bu.