• 1270
    mesut özil ile birlikte, gurbetçi futbolcuların çoğunun milli takım tercihini almanya'dan yana kullanmasının öznesi olduğunu düşündüğüm futbolcu. nuri, o dönem türkiye milli takımı seçmesine rağmen, doğru düzgün hiçbir turnuva'ya götürülmemişti. keza kadro yapılanmasında da en prime döneminde bile tercih edilmedi. özellikle selçuk şahin, mehmet topuz gibi yetenek fakiri adamların seçildiği milli takımda, kullanılamaması tam manasıyla fiyaskodur.

    bu sırada dönemdaşı diyebileceğimiz mesut özil'in almanya milli takım tercihi ile birlikte, gurbetçi genç futbolcular bir nevi aydınlanma yaşadı ve cesaret buldular diyebiliriz. sonrası malum zaten ilkay gündoğan, emre can, kerem demirbay, suat serdar vs...

    nuri'nin tercihi türkiye değil de almanya'dan yana olsaydı, hazırlık maçlarıyla sınırlı olmayan çok farklı bir milli kariyeri olurdu kanaatindeyim.
  • 1271
    milli takım kariyerinin istikrarsız olmamasının en büyük nedeni sakatlık olan oyuncu. kendisi milli takımı seçtikten sonra kaç turnuvaya katılmışız da kendisini götürelim ? euro 2008 öncesi sakattı. formunun zirvesinde olduğu dönemde hiç bir turnuvaya katılamadık. euro 16'da geldiğimizde ise düşüşe geçmişti. 17 yaşında ilk milli maçına çıktığında terim kendisi için ''takımı onun etrafına kuracağım'' demişti. bu açıklamanın hakkını da veriyordu. fakat yaşadığı sakatlıklar işi bu noktaya getirdi.