• 1230
  --- alıntı ---

  g.saray, werder bremen ile sözleşmesi bitecek nuri şahin’i özel bir proje kapsamında kadrosuna katmak istiyor. harvard diplomalı yıldız futbolcuya, en fazla üç yıl sonra idari yetkiler de verilecek

  fatih terim yönetiminde yeni bir proje hazırlığında olan galatasaray'ın ciddi bir hedefi var: nuri şahin. hasan şaş'la başlayan teknik heyetteki değişimi sezon sonu hızlandıracak olan sarı-kırmızılılar, terim'in de onayıyla nuri'ye sarı-kırmızılı formayı giydirmek istiyor. ancak gurbetçi yıldız, sadece futbolculuk yönüyle değil, idareci kimliğiyle de düşünülüyor.

  harvard'da spor, medya işletmeciliğinden mezun olan nuri üç yıl sonra galatasaray'da idari kadroda yer alacak. 4 dil bilen, uluslararası tanınırlığı olan nuri, sarı-kırmızılılara profesyonel anlamda ivme kazandıracak bu projenin ilk önemli meyvesi olacak. halen werder bremen forması giyen 31 yaşındaki orta sahanın, sezon sonu sözleşmesi bitiyor. bremen, bundesliga'da küme düşme adaylarından biri. nuri şahin, uzun vadeli bu planlamayla galatasaray'da görev almaya sıcak bakıyor.

  kaynak: skor - mesut yıldırım

  --- alıntı ---

  ben bu işe olumlu bakıyorum, inşallah gerçekleşir, nuri gibi bir prosfesyonel her takımda iş yapar, adam zaten galatasaraylı. bence çok fazla katkısı olacaktır saha içi ve saha dışı olarak. yaşlı olarak bakılıyor, bence bunun sebebi çok genç yaşta piyasaya çıkması ve hala devam etmesi, daha 31 yaşında, bir orta saha için verimli geçebilecek yıllar, özellikle bu tipteki orta sahalar için, olgunluğun zirvesine çıktıkları yaşlar oluyor, zaten nuri hiç bir zaman fizik gücüyle öne çıkmadı, 39 yaşındaki emre belözoğlu bile yaşına rağmen yıllardır bu ligde iyi katkılar veriyorsa nuri niye katkı veremesin. zaten her maç 11 oynayacak oyuncu olarak da gelmeyecektir, ama sağlıklı bir nuri şahin her zaman katkı verebilir. nuri'yi önce galatasaray forması altında oynarken, emekli olduktan sonra da kulüp içinde aktif olarak rol alırken görmek istiyorum. zaten yapılan haberde de hocanın bu transferi bir proje olarak düşündüğü belirtilmiş. sezon sonu sözleşmesi bitiyor, galatasaray taraftarı, ve çağıran isim de fatih terim, 17 yaşındayken onu milli takıma çağıran isim. fazla maaş isteyeceğini de düşünmüyorum. yıllık 1-1.5 m€ seviyelerinde maaşla 2+1 yıllık sözleşme ideal bence. hem kısa vadede hem de uzun vadede bizim için faydalı bir iş olacağına eminim.
 • 1232
  son üç sezondur kaptan selçuk inan'dan az da olsa almaya çalıştığımız ama alamadığımız verimi bu yaşında verebilecek iyi oyuncu. hatta bence transferi için geç bile kaldık. kendisi werder'e yanılmıyorsam 1 milyon euro gibi bir bedelle transfer olmuştu. işte o sırada biz çökmeliydik.

  2005'ten beri adını biliyoruz ama adam entry tarihi itibariyle daha 31.7369863 yaşında. normalde yerli futbolcuların genel olarak dibe vurmaya başladığı yaştır ancak tüm kariyerini yurt dışında geçirmiş bir oyuncu olmasına güveniyorum. sonuçta verdiği demeçlerden ve yıllar yılı üst seviye denebilecek kulüplerde kalmayı başarmasından iyi bir profesyonel olduğunu anlayabiliyoruz. dile kolay borussia dortmund, feyenoord, real madrid, liverpool, werder bremen gördü adam. bütün bu süreçte kendisini saldığını hiç görmedim, bir görev adamı olarak her zaman işini yapmaya çalıştı.

  alırsak 2-3 sene boyunca iyi düzeyde katkı verecektir. ancak gol ve asist sayısına bakıp oyuncu değerlendirenler için hedef tahtası olacaktır. çünkü kendisi gerideki oyun kurucudur. kısacası nuri gibi bir oyuncudan efektif katkı beklemek haksızlık olur.

  edit: yaşı güncellendi.*
 • 1233
  5 eylül 1988 doğumlu futbolcu. 2020-2021 sezonu başladığında 32 yaşını doldurmuş olacaktır. takımımıza transferi hakkında olumsuz değilim ama neden herkesin 31 yaşında dediğini anlayamıyorum.

  edit: öncelikle burada herhangi bir yazara laf sokmak için bu entryi yazmadım. entry de ofsayt entrylerim arasında değil ama bazı arkadaşlar demek istediğimi anlamamış.

  gazeticeler, türkiye'de bir oyuncu transfer edilirken hep bir genç gösterme çabasına giriyor. buradaki arkadaşların da "ne zaman doğmuş nuri" deyip baktığını sanmıyorum ya da taraftarın genelinin. benim anlamadığım nokta da bu. oyuncu verimli olur mu konusu benim için önemli olan. neden bu çabaya giriyorlar anlamıyorum ve anlamayacağım. yani nuri kendinden 3 ay önce doğmuş birinden çok mu farklı fiziksel özelliklere sahip? ya da 3 ay önce doğmuş birisi 2 yıl oynar da nuri 3 yıl mı oynar?
 • 1235
  atamızın söylediği "zeki, çevik ve ahlaklı" sporcu tanımlamasına uyan, yardımsever ve örnek bir futbolcu. sırf bu özellikleri sebebiyle bile takımımıza transfer olursa, takım ruhuna olumlu bir etki yapacağını düşünüyorum.

  tabii ki işin teknik-taktik boyutu da önemli, kadroya ve oyun planına uyuyor mu buna da dikkat etmek lazım. ayrıca, medya tarafından her sene ülkemizden bir takıma transfer edilmesine rağmen, bir şekilde almanya'da kalıyor ve belki oradaki düzenini bozmak istemiyor da olabilir.

  ancak, gerek nuri şahin olsun, gerek hamit altıntop olsun saha içi ve dışında örnek oluşturabilecek karakterler her zaman yetişmiyor. fatih hoca ile de uyumlu ve güzel işler başarabilir diye düşünüyorum.

  işin saha içi boyutunu bakarsak ise fatih hocanın oyun planı dinamik orta sahalar ile daha başarılı oluyor bence ve nuri şahin, abdullah avcı ile çalışsa emre belözoğlu gibi parlayabilirdi ama fatih hoca da bu sezonun ikinci yarısındaki oyun planındaki jean michael seri'yi kullandığı gibi kullanırsa katkı da verebilir.