• 227
  (bkz: galatasaray sözlük/#2737084)
  bu çok duygusaldı. sözlükte eski değilim, uzun yıllardır okuyorum gibi bir şey de söz konusu değil.
  uzun süre yazar mıyım takılır mıyım onu da bilmiyorum. fakat notgivingup nickli yazarı az biraz okuduğumda buraya emek harcadığını iyi galatasarayı olduğunu anlıyorum.
  ilgili entry de ki referans entrylere baktığımda uçurulması veya eleştiri sınırının artık çok yukarı çekilmesi hiç normal ve adil değil.

  galatasarayda her zaman eleştiri vardır. galatasaray'ın büyük olmasının sebebi budur. eleştrilemeyen herkes yanlış yapar hoca da aynı şekilde başarısız ilk sonuçta değil başarısız olduğumuz ilk dakikada eleştrebiliriz kendisini.
  biz bir aileysek en sert eleştiriyi ailemize yapmakdan çekinmemeliyiz. şuan tabi ki birlik olacağız ama tam kenetlenmemiz için önce bizi başarıya götürecek yolu bulmamız, bizi başarıya götürecek kişilerin bizi başarıya götürecek yolları bulmaları lazım.

  ayrıca galatasarayda en fazla eleştirilecek kişi her zaman fatih terim olacaktır çünkü potansiyelini biliyoruz ne yapsa daha iyisini yapabilir ama önce (bkz: notgivingup)'ın dediği gibi hoca kendine gelmeli.

  not:yazıyı serviste hiç kafamı toplayamadan yazıyorum oluşan anlam kaymaları kopukluklar için okuma teveccühü gösteren herkesten özür dilerim.
 • 228
  üzülerek görüyorum ki pilot olma olayı bambaşka yere çekildi ve çekiliyor. yazar fatih terim'i ya da başka birini eleştirdi diye hesabı kapatılmadı. toplamda 10 kez ceza aldığı için moderasyonun ortak kararıyla hesabı süresiz olarak kapatıldı. notgivingup da açıkca şahittir ki kendisine format konusunda defalarca uyarılarda bulunduk.* ama ne yazık ki dinlemek istemedi. kendisi pilot olduğunda sözlükte gündem olan ilk 5 entry'nin 4'ü terim eleştirisiydi. olayın kimi eleştirdiğiyle en ufak bir alakası yok. ama 2 gündür ne yazık ki konu sadece fatih terim eleştirisi üzerinden yorumlanıyor ve durum çarptırılıyor. bence burada moderasyonun hakkına giriliyor.

  notgivingup, daha önce galatasaray başkanına -sansürlü de olsa- küfretmiş ceza almış; daha önce galatasaray futbolcusuna küfür etmiş ceza almış; daha önce formata uymadığı için defalarca ceza almış; bununla yetinmeyerek formata uymadığı için "iyi niyetle" kendisine uyarılarda bulunulmuş ama ne yazık ki kuralları ihlal etmeye devam etmiş.

  keşke tüm bunlar yaşanmadan önce onlarca uyarı ve ceza sonrasında biraz öz eleştiri yapsaydı.

  ayrıca konuyla ve özellikle sözlükle ilgili müsait olduğum en kısa süre içerisinde çok daha ayrıntılı bir yazı yazacağım.
 • 229
  moderasyon tarafından haksızlığa uğramadığı, sırf fatih terim eleştirisi yaptı diye ceza almadığı(zaten buna inanan, düşünen varsa o daha vahim)ve birsürü cezaya ve uyarıya rağmen devam ettiği için yazarlığının silindiği bizzat hagi tarafından açıklanmış olan yazar. artık kendisini saçma sapan, içi boş argümanlarla savunmak ya da kendisi üzerinden sözlükte fatih terim eleştirenler cadı avına uğruyor algısının altını harlamak bence son bulmalı. amma ağlandı başlığının altında, günlerdir de ağlanıyor.

  adam küfürden, formata uymamaktan birsürü ceza alacak. sonra gelip burada nefret kusup milleti galeyana getirip eleştiri adı altında düşmanlık yapıp eleştiri çığırtkanlığı yapacak, biz gelip bir şey yazınca linç eden biz olacağız ve kendisi sırf ceza aldı diye bir anda masum olacak.

  ne güzel istanbul be.

  artık baymıştır. yazarken de bayıyordu, gitti hâlâ bayıyor. arkasından bu kadar ağlanacak bir yazar değil kendisi. hele masum hiç değil.
 • 230
  kendisinin pilot olması hakkında açtığım anket, anketinho'da en popüler anket şu anda ve tam 607 kişi oy kullandı şu ana kadar. bu yüksek katılım oranında,

  yazarın pilot olmasını ve moderasyonun tutumunu yanlış bulan 368 kişi (%61)
  yazarın pilot olmasını ve moderasyonun tutumunu doğru bulan 200 kişi (%33)
  yazarın pilot olmasını doğru, moderasyonun tutumunu yanlış bulan 39 kişi (%6) var. bence dikkate değer veriler bunlar. burada yazar olan kişilerin vicdani kararı, olayın yanlış yönetildiği şeklinde. moderasyon bunu ne derece dikkate alır bilmem, ama dikkate almalıdır.

  benim düşüncem, tutumun doğru olduğuna yönelikti ki oyumu da bu şekilde kullandım. ancak böylesine büyük bir çoğunluğun düşüncesi yok sayılamaz kanaatindeyim.

  edit: açtığım ankette, oy kullanım hakkını sadece yazarlar olarak ayarlamadığım için anket sonuçları sözlüğün tavrını net olarak göstermeyebilir. bu noktada hatamı kabul ediyorum. entry de en ofsayt entrylerim arasına giren ilk entry oldu, sebebi bu olabilir diye düşündüm. belirtmekte fayda var.
 • 231
  (bkz: galatasaray sözlük / #2737084)

  kardeşi üzerinden çok samimi bir entry giren yazar. kendisini hiç tanımıyorum ama fbjk'li olmadığı girdiği entry'lerin samimiyetinden belli. neden ihraç edildiğini de bilmiyorum. şahsen girdiği entrylerde canımı sıkan hiçbir doneye rastlamamıştım*. umarım tez zamanda kalemine geri kavuşur.

  ayrıca entry'de bahsi geçen yazarların geçmişte girdikleri entry'leri görünce de kısa bir şok yaşadım. tamam beyler hocaya zamanında çok kızdık,* bana göre de zamanında galatasaray'ı yalnız bıraktı, galatasaray'ın düşmanları ile beraber oldu ama bu denli ağır hareketleri, her şeyi geçtim "hain, şarlatan" gibi sıfatları hiçbir zaman hak etmedi.

  edit: düzeltme
 • 232
  ya adam eleştiriden değil, yazı yazarken saygıda, terbiyede kusur etmekten ve üslup yanlışlığından pilot olmuş. moderasyon iki kere entry girip yazdı. neyin geyiği dönüyor? hala anlayamadığım ex yazar. ileride yine gelir bir başka nickle ve bu sefer daha dikkatli olur. ya da bilemiyorum belki moderasyon ile olay biraz soğuyunca anlaşabilirse üslup olarak çok daha dikkatli ve ince eleyip sık dokuduğu yazılarıyla buraya katkıda bulunmaya devam eder. buraya yazarken sanki bir spor dergisine makale yazıyormuş gibi düşünülürse olayın mantığı çok daha net çözülecektir.
 • 236
  (bkz: #2737084) sayesinde fatih hocamıza "hain, şarlatan, bay ego, kibirli, paranın,gücün esiri, karaktersiz, yalancı, kahvehanedeki dayı" gibi sıfatlar kullanarak konuşmanın serbest olduğunu öğrendiğim pilot yazar. kendisinin pilot edilişi doğrudur, yanlıştır onu bilemem geçmişteki yaşananları bilmediğimden ötürü, ki hagi de son girdiği enrtyden dolayı değil geçmişte aldığı cezalarında pilot olmasında etkili olduğunu söylüyor. açıkçası beni de ilgilendirmiyor. ancak sayesinde moderasyon adına "güzel şeyler" öğrendiğim eski yazar olmuştur.