• 173
  eleştirilerinde aşırı derecede sinsilik yaparak hocaya sürekli laf geçirme derdinde olan bir yazar. hastalık haline gelmiş.

  işler yolundayken canım hocam efsane hocam, ters gidince ha hööö.

  (bkz: fatih terim/@notgivingup)

  edit: pilot olmuş. sözlük için emek verenlerdendi. keşke daha dikkatli davransaydı. kendisine son zamanlarda yazdığı entry’ler yüzünden çok kızsam da üzülmedim desem yalan olur.
 • 174
  istikrarlı şekilde fatih terim’e bu tarz şeyler yazıyor, “şeyler” diyorum bunun adı eleştiri filan değil çünkü pozitif hiç bir şey yazmıyor.

  bu tarz çok yazar var, “galatasaray şampiyon” oldu bile diyemiyorlar “diğer 17 takım beceremedi” demeyi tercih ediyorlar. mantık ve bakış açınız bu olunca herkese saldırabilirsiniz.

  engelleyin aga ben çok okudum bu arkadaşlardan, inanın bizi doğru yola sokacak şeylerde yazmıyorlar içindeki nefreti kini boşaltıyorlar...
 • 176
  ligin ilk maçından sonra ortalığı yangın yerine çevirip, insanları provakasyona sürükleyen herkesin uğraması gereken akıbete uğramıştır. ilerisi için oldukça olumlu bir hamle olarak bakıyorum pilot edilmesine. premier lig izleyen gelip takımı eleştiriyor. bende çok memnun mutlu değilim gerçekleşen durumdan ancak sosyal medyada görece daha eğitimli, akıllı insanların takıldığı sözlükte algı yaparak ortalığı twitter'a çevirmeye kimsenin hakkı yok.

  daha ligin başında oynanan penaltı kaçırdığımız 3. dakikada 100% lük bir golu atamayan forvete sahip olduğumuz yetmezmiş gibi dakika 40'da kırmızı gördüğümüz bir deplasman maçından sonra ortalığı yangın yerine çevirip, algıları kişisel nefreti üzerinden bir kişinin üstüne yönlendirme çalışmaları pilotluğuyla sonuçlanmıştır. hayırlısı olsun hem kendisi hemde sözlük için.
 • 177
  kimse kusura bakmasın ama hiç kimse galatasaray'ın yaşayan efsanesine karşı böyle çirkin bir üslupla saldıramaz. elbette hiç kimse eleştirilmez değil ama eleştirinin de bir üslubu var. yok kendine gel, yok seni göndeririz vs. ne kadar çirkin söylemler. bir de sözlüğü forum olarak kullanması var. mağlup olduğumuz maçlardan sonra sürekli şovunu yapıp benzer entryleri art arda giriyordu.

  örneğin 1 ay önce fatih terim mehmet topal'ı transfer etti diye sözlüğü velveleye verip bir ton saydırmıştı.

  yok fatih terim topal'ı transfer etmiş de gram kadar transferden, kadro mühendisliğinden anlamıyormuş. bakın bunu 9 sezon çalıştırdığı galatasaray'da 8 şampiyonluk kazanan, bu ülkeye bir daha göremeyeceği avrupa şampiyonluğunu getiren hocaya söylüyor.

  yahu sen kimsin? özelliğin nedir? bu özgüven nerden geliyor?

  - "zerre bişey yapmadan 4 kupa kazandın hoca" ne demek?
  - "kedine gel" ne demek?
  - "bak seni floransa'ya göndeririz" ne demek?

  bunların neresi eleştiri? bu nasıl çirkin bir üslup?

  sözlükte onlarca fatih terim eleştirisi okuduk. ama hiçbiri bu yazarınki kadar provakatif, bu yazarınki kadar seviyesiz değildi.
 • 179
  son derece gereksiz pilot edilmiş yazar.

  yazının içeriğinde doğrular olsa da üslup ve zamanlama olarak hata yapmış olabilir. cezalar bunun için var.

  farklı takım taraftarlığı tescillenmemiş hiçbir yazarın, uçurulması adilane degildir.ki bu adam şampiyonluğa sevinmiş, hocayı da övmüş zamanında.

  kendisine yapılan muamele yarın farklı görüş belirttiğinizde sizin de başınıza gelmeme ihtimali var mi?

  nasıl yapalım peki? sürekli hocayı, belhanda'yı, muslera'yı pohpohlama entry'leri mi gerecegiz.

  hadi girmedik, uçurulmayacağınızın garantisi var mı?

  mod arkadaşlar kusura bakmasın ancak geçerli bir sebep belirtilmedikçe, yönetimlerine de adalet duygularına da gölge düşmüştür bu hareket ile.

  edit: özelden bilgi verdi arkadaşlar, 10. ceza ve uyarıların dikkate alınmaması nedeniyle pilot edilmiş.

  bu detaylar uçurulan kişinin sayfası, başlığına da girilirse hem şeffaf yönetim hem de kafalarda soru işareti kalmaması için doğru olacaktır.
 • 180
  galatasaray sozlukte terim elestirilebilir, zaten temelde terim’in yaptiklari ve yapmadiklari, takimin ne oynayip ne oynamadigi uzerine doner buradaki yazilarin yarisi. haliyle burada cok sayida terim elestirisi vardir ve esyanin tabiati geregi de olmak durumundadir. fakat pirlonun safsatalariyla, beyefendiler masasinin ithamlariyla, terim dusmani fenerli agizlariyla burada terim’e hakaret edecek olanlar baska mecralarda yazmali, antudan forzabesiktas’a onlarca mecra var.
 • 181
  bilmemkaç senedir galatasaray maçı izlemek, sana galatasarayla ilgili her konuda, sanki soyunma odasının içinde yaşıyormuşsun gibi yorumlar yapma hakkı veriyorsa eğer, 40 küsür senedir galatasaray'ın içinde bizzat olan insanlara karşı da biraz saygılı olacaksın o zaman. bak biraz diyorum, öyle çok birşey de beklemiyorum. fatih terim gibi bir galatasaray efsanesine hitaben, "lanlu lunlu" entryleri vardı bu adamın. 'lan" evet, bildiğin "lan"!

  gerdin, eleştirildin. eleştiriyorum dedikçe gerdin. 11000 küsür entry girdin, 10000 tanesinde birilerini gerdin. senin gibi galatasaraylı kardeşlerinin gerilmesini umursamadan devam ettin, özgürlük sandın bunu. ama dedikleri gibi, başkalarının özgürlüğünü kısıtladığın an, özgürlüğün bitti.

  şimdi tamamen özgürsün, iyi uçuşlar.
 • 182
  hocayı eleştirdiği için değil bir galatasaray efsanesine hakaret ettiği için pilot edilmiştir. 1 değil, 2 değil.

  çok üzülen varsa hesabını kapatıp gidebilir. antiterim.com diye bir site açar nefretinizi kusarsınız. buradaki insanlar çocuklukta görmediğiniz ilgi eksikliğinin ceremesini çekmek zorunda değil.

  hadi hoca sayısız başarısı var da egolu, bu arkadaş ve kendisini savunanlar ne başarmış da "ben bilirim" havalarında?

  moderasyonun eline sağlık, yapıcı eleştiri her zaman olacak, olmalı. ama galatasaray'ın bir değerine sosyal hayatınızda ulaşamadığınız itibar eksikliğini gidermek için sağlı sollu yazamazsınız.

  edit: biz bilmiyor muyuz hocanın eksiğini, yanlışını? ne diyoruz? "hoca selçuk'la olmaz" diyoruz. "donk, nzonzi'den biri her daim oynamalı" diyoruz. biri çıkıyor "egolu", ötekisi çıkıyor "çok bilmiş". ne güzel hayat ya. kendinizde bu hakkı nasıl görüyorsunuz? 40 yılda bir oluyor ama demek yarın bir gün hoca şampiyon olamasa adama ana avrat düz gidecek bir güruh var.
 • 185
  uzun bir süre dayanmama rağmen, yanlış hatırlamıyorsam geçen hafta yine yazdığı hiçbir dayanağı olmayan iddialar yüzünden engellediğim eski yazar.

  kendisinin troll olduğunu düşünmüyorum fakat takıma kızıp kızıp gelip burayı boks torbası gibi kullanıp tüm sözlüğe negatif enerjisini yaymasıyla ve fatih terim kompleksiyle hatırlayacağım.

  galatasaray efsanesine kullandığı saygısız ve fenerli ağızlı ifadeler çok nankörceydi. pilot olmasının da sözlük kurallarınca geçerli sebebi varsa eğer iyi uçuşlar.

  edit: yanlış anlamda sözcük kullanımı
 • 187
  ya abi hadi ya diyorum. burada üç sene önce hocaya hain diyenler, tüpçü diyenler, parator diyenler vardı. ah be zaman sen nelere kadirsin.

  ben pilot edilmesini doğru bulmuyorum. üslubu bozuktu diyenler de ne yaptı kardeşim bu adam küfür mü etti hakaret mi etti?

  edit: 10 kez ceza almış toplamda ve moderasyonun uyarılarını dikkate almamış. @hagi bilgilendirdi.
 • 189
  son bir kaç ayında bu nick ya hacklendi. ya yazar nickini sattı. pilot olacağının farkındaydım. pilot olmadan yazmadım ki ortalık karışmasın. kendisinin futbol bilgisi ve görüşleri hatta yazı dili çok kaliteliydi. ancak birden değişti. yıllarını sözlüğe veren birisi olarak moderasyonu tebrik ediyorum. hatta biraz daha önce olabilirdi. kendisinin yazdıklarını 8. nesil yazsa engeller geçerdim. durum farklı. taraftarı bölmeden ne yönetim ne de terim'den kurtulamayacaklar. böyle zamanlarda doğruyu söylemek dobralık değil.
 • 190
  uzun zamandır hiç kimsenin başlığına yazmamıştım. aslında buraya da yazmak istemiyordum ama bir nevi herkese hatırlatma babında yazmak istedim.

  genelde yazılan entrylerin yazarına bakmam. daha tarafsız bir gözle okumamı sağlıyor entryleri böyle yapınca. ama son 1-2 aydır her olumsuz ve negatif entry gördüğümde yazarı bu arkadaşımız çıktı. sürekli eleştiri ve olumsuzluk vardı entrylerinde. çoğu da en azından bence hatalı ve yanlıştı.

  şimdi uçurulmuş. bu artık benim bile dikkatimi çekmişse modların da çekmiştir. bunu bir nevi bardağı taşıran damla gibi görmek lazım. belki bir entrye bakıp ne bar bunda diyebilirsiniz. ama aynı entryden 1.000 tane olursa yetti artık olur.

  hepimiz hayal kırıklığı yaşıyoruz ve üzgünüz. ama bu sinirimizi yüzünü görsek bir fotoğraf için 3 saat bekleyebileceğimiz kişilerin arkasından atıp tutma hakkı vermez hiçbirimize.

  umarım kendisinin uçuşu kalan herkese bir hatırlatma olur.
 • 191
  (bkz: galatasaray sözlük moderasyonu/#2736225)

  bu yazdığım entryde bahsettigim trolllerden değildi kendisi. kendisinin pilot olmasıyla da zerre alakali değil o yazdığım baştan söyleyeyim.

  malesef özellikle son dönemde fazlasiyla sert ve elestirinin dozunu kaçıran, yüksek ihtimalle farkında olmadan başkalarının emellerine hizmet eder tarzdaki yazıları sebebiyle daha onceden de ceza alması sebebiyle pilot oldu diye düşünüyorum. daha önce ceza aldığını da kardeşi the wazza'dan öğrendim.

  yoksa burada kimse eleştiri yapıyor diye ucurulmaz. kaldı ki moderasyonda bile çok sert eleştiler yapan kişiler var.

  fatih terim, ünal aysal, mustafa cengiz, abdürrahim albayrak veya başka bir galatasaraylı fark etmez kimse dokunulmaz veya eleştirilemez diye bir şey yok.

  burada malesef kendisi işin ucunu kaçırdığı için sonu kötü oldu.

  yoksa binlerce entry yazmış sözlüğe değer katmış, sohbetimin olduğu birisi olarak gidişi beni uzmustur.
 • 193
  pilot olmasına sebep olan entrysini okumadım ne yazdığını bilmiyorum. eleştiri kültürü , sözlüğümüzü diğer adı sözlük içeriği çöplük yerlerden ayıran en belirgin özelliğidir.ancak 16 ağustos 2019 denizlispor maçında bende izlerken evin içinde fatih hocaya söylendim durdum ama müzemizdeki futbol branşına ait kupaların 1/3 inde imzası olan bir insana ağır konuşmak hakaret yakışık almaz. sözlükteki keskin çizgiler isim , yazar farketmeksizin uygulanmalıdır.
 • 194
  başlığı altında alanen akıllı olun sonunuz ona benzemesin diye eleştiri yazıları yazanların tehdit edildiği ex-yazar.

  kendisiyle çoğu fikrim uyuşmazdı ama madem sözlüğün en çok yazan adamlarından birini pilot ettiniz, çokar adam gibi anlatırsınız nedenini ki biz de kulaktan dolma bilgilerle yprum yapmak zorunda kalmayız. şahsen de kendisinin pilot edilmesini bildiğim bilgiler eşliğimde konuşursak tamamen saçma buluyorum.