• 570
  galatasaray'la olan işbirliğinde sorunlar olduğunu geçtiğimiz yaz başında daha twitter'daki forma hesaplarına falan düşmeden duyduğum forma sponsorumuz. durup dururken sadece duyumla bir şeyler yazmak istememiştim buraya ama geçen süreçte görüleceği üzere kulübümüzle aralarında bazı sorunlar olduğu açık.

  her ne kadar yapılan anlaşma adnan polat döneminde olsa bile, yürürlüğe girdiği tarih ünal aysal başkanlığına denk geldiği için galatasaray'ın silkinip yeniden kendine gelmesinin ve uzun süre unuttuğu ''winner'' karakterine geri bürünmesinin de bir simgesi oldu bence nike ismi. kişisel olarak da ürünlerini çok beğendiğim; takımımıza hazırladığı formaların (özellikle 2012-2017 arası kesimleri çok iyiydi) hastası olduğum bir marka (alternatif formaları biraz sallasa da). günlük hayatta da çokça tercih ediyorum kendilerini.

  aradaki sorunları tam olarak bilemiyoruz; sadece medyaya yansıdığı kadar mı, yoksa daha fazlası mı var? hangi taraf anlaşma hükümlerine ne kadar uymuyor? nike'ı çok sevsem de onlardan kulübe çıkartılan bir zorluk varsa bunu ben de kabul edemem sonuçta. ama dileğim; iki taraf arasındaki anlaşmazlıklar sonuçlanıp tıpkı barcelona örneğinde ya da adidas - real madrid birlikteliğinde olduğu gibi daha uzun yıllar sürecek, sembolleşmiş bir işbirliğimiz olur. forma sektöründe dışardan caf caflı görünen ama sadece ismi kalmış; ya da sırf gençler arasında popüler diye formacılıkta henüz ağırlığı olmayan markalara yönelmeyiz umarım.
 • 577
  nike ile çalışıyor olmamız iki taraf için de oldukça güzel bir durum. mesela yurt dışında bir nike store'da galatasaray forması veya ürünleri görebiliyorsunuz. yerel bir sitede formalara bakarken çat diye galatasaray forması karşınıza çıkıyor.
  onlar için de galatasaray gibi bir takıma sponsor olmak, milyonlarca takipçisi olan bir kulüple çalışmak inanılmaz anlamda ses getirici.
  ben de kendi ürünlerini ve tasarımlarını oldukça beğeniyor ve galatasarayla çalışmalarından ötürü mutluluk duyuyorum.