• 553
  önceki yönetimin yaşattigi ssorunlardan muzdarip olan ve belli ki bizim 2 ve 3. formalarimizi elit tasarimcilarina calistirtmayan (hakli olabilirler bu konuda) kaliteli spor markasi. keske gwctim tottenham'i falan arjantin ve brezilya ligi formalari klaaina ulasabilseymisiz. o gri formada tasarim ve derinlik namina bir tek detay bile yer almiyor maalesef. subjektif olarak begenilebilir ama tasarim acisindan bakildiginda maalesef hiç calisilmamis.
 • 554
  bildiğim kadarıyla 2024 yılına değin forma tedarikçimiz olarak kalacak şirket. ancak konjonktürel değişimlere bağlı olarak bu şirketle yeniden masaya oturmamız her daim ihtimal dahilinde olmalıdır; zira bizim onlara olduğundan ziyade onların bize daha çok ihtiyacı var, sebepleri de ortada:

  -galatasaray'ın dünya çapında en çok bilinen futbol markalarından biri olması

  -önümüzdeki dönemlerde de türkiye'nin uluslararası arenada daha başarılı olacak olan ekibinin çok büyük ihtimalle gene galatasaray olacak olması

  -türkiye'deki diğer sözde büyük kulüplerin ikisinin forma tedarikçisinin küresel rakip olan adidas olması

  nike marka formaları geçmişten bugüne genellikle daha şık bulmakla beraber, adidas ve puma'nın forma tasarımı konusunda epey yol kat ettiğini de göz ardı etmemeliyiz.
 • 555
  sorun yaratıyorlarsa hukuki yollardan feshedelim anlaşmayı nedir yani mecbur muyuz bu aq tekelcilerine. sanki hayrına forma ve ürün çıkarıyorlar bize. aynı kalitede daha özenle çalışacak firmalar bulunur illaki. adidas var, puma var, reebok var, under armour var. çek resti mustafa başkan.

  ekleme: yıllık 7.5 milyon euro veriyorlarsa tamam ya sorun yok bi yanlış anlaşılma olmuş ne feshetmesi çuval olsa giyeriz akjsdhsjhs
 • 558
  ulan koskoca futbol kulubünü de forma sponsoruna borçlandırmazsın ya ayıptır. nike firması ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyordur. nakit para karşılığı tedarik konusunda da haklı durumdalar eğer önceki tedarik paraları ödenmemişse. yine de bu sezon sadece 2. ve 3. formaları sallamışlar. ilk formamız da bok yoluna gidebilirdi... ayrıca 3 sezondur doğru düzgün nike tanıtım görseli kullanmamamızın da sebebi buymuş demek ki.
  bu durumda başka tedarikçilere yönelme durumu söz konusu olabilir. türkiye pazarındaki en olası alternatif firmalar adidas ve macron gibi duruyor. new balance ile anlaşma ihtimalini zayıf görüyorum şimdilik.
  şahsi fikrim, adidas türkiye'den gelecek, fenerbahçe beşiktaş ile aynı kalıp formalardan giymek yerine, trabzon, başakşehir ve malatya'dan daha özenli formalar tasarlamaları şartıyla macron ile anlaşılabilir. muhtemelen macron futbol takımları arasındaki en prestijli ve potansiyelli kulüp de biz oluruz. yine de nike gibi bir firmadan sonra macron biraz hedef küçültmek sayılır. bu sebeple nike ile işleri yoluna koymak öncelikli hedef olmalı.
 • 559
  twitter'de yazan gerçek olmayan durumla yaratılmak istenen bir krize konu olmuş giyim sponsorumuz.

  bir kere o bahsedilen formalar "dumankaya" etiketi ile değil sponsorsuz olarak satılmaktaydı. bende de bu yatay ince çizgili parçalı formalardan bir tane var. üzerinde herhangi bir sponsor logosu yok.

  üstelik galatasaray çok uzun zamandır 2 sezon üst üste aynı forma tasarımını giymiyor. bu durumda "dumankaya" etiketli basılan formalar sözünün bir yalan olduğunu ortaya koyuyor bence.
 • 561
  kulübümüzle yaşanan sorunlarda suçlu taraf olarak belirlenmemesesi gereken sponsorumuz.

  şimdi düşünün, dursun aydın özbek gibi biri geliyor, diyor ki 50 bin forma satacağız, basın formaları. nike basıyor formaları. sonra diyor ki, dursun'cuğum ödemeyi alayım. ödeme formalar satılsın yapılacak tabi deniyor büyük ihtimalle.

  formalar satmıyor tabi. nike parasını istiyor. biz ise forma satamadığımız için hem cebe para girmiyor hem de nike'a borçlanılıyor. nike olaya uyanıyor ve bir sonraki yönetime "artık peşin çalışıyorum canım" diyor.

  haksızlar mı?
 • 563
  takımımıza senelik 7.5 m euro'yu babasının hayrına vermeyen ana sponsorumuzdur. senelik forma satış rakamlarında avrupa'nın en çok forma satışı yapan 11. kulübüyüz. 2016-2017 sezonunda 386.000 forma satmışız. çeşitli kaynaklardan araştırma yaparsanız kulübümüzün son 5 yıl forma satış ortalaması senelik 350.000-400.000 arasıdır. nike'ın sadece forma satışından kazandığı parayı varın siz hesaplayın. yan ürünleri hesap etmiyorum bile.
 • 564
  aradaki sorun sanırım bizim nike firmasına olan ödemelerimiz den dolayıdır. gs store mağazalarında satılan nike ürünlerinden elde edilen gelirin beli bir kısmı sponsor firmaya verilmesi gerekirken ünal aysal döneminden itibaren bu konuda sürekli gecikmeler ve ödememe durumları yaşanmıştır. adamlarda haklı olarak kendilerince önlem almaktadırlar.
 • 565
  ürettiği ürünleri, diğer spor markalarına göre beğenerek indirim yakaladığım an satın aldığım, dünyanın alanında en büyük spor giyim markası. galatasarayımızla arasında yaşanan mali sorunları sözlüğümüzden öğrendim. bence galatasaray ve nike iş biriliği bozulmamalı. böyle mali krizleri ne zaman aşacağız acaba? nike bu durumda kesinlikle haklı. umarım yöneticiler gerekeni yaparlar ve bir daha bize asla yakışmayan bu sorunların içinde olmayız..
 • 566
  https://twitter.com/...120981684576256?s=19

  bu floodda bahsedilen hemen hemen bütün meselelerin bu sözlükte, çok daha önceden yazıldığına eminim, çünkü okumuştum. kimin yazdığını ve yazının içerik olarak tam halini hatırlayamıyorum, bir bilsem... hatta olayın yazıldığı zaman zarfı, doğrudan dursun özbek döneminde, ya da mustafa cengiz'in yeni başkan olduğu dönemde yazıldığını da anımsıyorum. bu yazıyı kim yazmıştı, ne yazmıştı, olayın hangi aşamasındaydı ve bilgiyi nereden aldı gibi şeyleri sormak için can atıyorum. bu yazıyı okuyorsan bana ulaş, cumhurbaşkanı present presidentıyım buranın :(

  not: arkadaşlar eğer sizler de bu yazıyı hatırlıyorsanız sizler de bana mesaj atabilirsiniz, kimin yazdığı, ya da ne yazdığı ile alakalı. kafayı yiyeceğim, bulamıyorum o yazıyı, acaba hangi başlıkta kayboldu gitti, ya da bir ihtimal silindi.