• 984
  fenerbahçe eski yöneticisi, tff başkanı, milliyiyici.

  tff başkanlığı görevine başladığı günden bu yana sürekli olarak, oynayan yabancı futbolcu sayısını azaltmak istediğini söyleyip durdu. bugün bu sayı artırıldı.

  yabancı sayısının artırılmasının sebebini tahmin edersiniz. fatih terim’in, milli takımlar sportif direktörüyken getirdiği kural bir mantığa oturtulmuş, ölçülmüş biçilmiş bir kuraldı ve bütün kulüpler bu kuralın meyvesini yedi. bugün getirilen kural ise lobisi güçlü olanın elini rahatlatabilmek için getirilmiştir ve yarın için garantisi yoktur.

  bunun dışında da rezilliklerle dolu bir yönetim sergilemektedir.

  - maç yapılan stadyumların zemininin rezilliği ve bir türlü yaptırım gelmemesi.
  - yayın haklarından türk futbolu olarak ettiğimiz zarar.
  - kendi getirdikleri kuralları bile uygulamamaları sonucu doğan çifte standart.
  - pfdk’nın özellikle fatih terim aleyhine takındığı tavır ve kararlarındaki çifte standart.
  - ligin 21 takımla oynatılması saçmalığı ve bunun sağlanması için küme düşmenin son anda kaldırılması.
  - hakemlerin rezil performansları, var sisteminin rezalet kullanılması ve bunlara bir türlü çare bulunamaması, birer haftalık tatillerle aynı hakemlere geri dönülmesi.
  - altyapılarla ilgili vaatlerinin hiçbirinin yerine getirilmemesi.
  - futboldan ve spor yöneticiliğinden bihaber, eski ama çok eski yöneticilerden kurulu yönetim kadrosu.
  - harcama limitleri adıyla getirdikleri kuralın tek muhatabının galatasaray olması ve uymayanlara uygulanmayan yaptırımlar.

  bunlar gibi birçok sorun sayılabilir. senelerce yöneticilik yaptığı kulübün hali ortadayken ödül gibi tff başkanlığı görevine maalesef atanmıştır. demokratik bir seçimle gelmemiş olması da en azından benim içime bir türlü sinmiyor. kendisi ve yönetim kadrosu türk futbolu adına en ufak bir katkıda bulunabilecek donanımda değildir, bu ekip tamamen siyasetin gölgesidir. kulüp yöneticiliği dönemi kesinlikle unutulmamalıdır.

  bu ekonomik şartlarda, ülkemizde yetişmiş altyapı oyuncularına yönelik radikal adımlar atabilecek donanıma sahip, tarafsız bir yönetim istiyoruz.