• 425
  fenerbahçe’nin tüm kişi ve kurullarıyla tepeden tırnağa şike yaptığı, 2010-2011 sezonunda asbaşkanlık görevini yürüten kişi. düşünün, kulübünüz bir düzineden fazla maçta şike yapıyor, siz asbaşkansınız. sizin haberiniz hatta sizin onayınız veya talimatınız olmadan şike yapılabilir mi?

  yıldırım demirören ile başlayan şike ve usulsüzlüğe bulaşmış yöneticilerin türk futbolunun tepesine getirilmesi kendisiyle devam edecek gibi görünüyor. biz, yaşanan şike olaylarının yanında devede kulak sayılacak olan cemal nalga skandalına kim bulaşmışsa, kısa süre içinde görevden ve kulüpten uzaklaştırırken, koskoca türkiye cumhuriyeti’nde yetkili kişi ve kurumlar, ülke futbol tarihinin, yaşanan en büyük şike skandalının aktörlerine futbolu emanet ediyor.

  ayrıca sami yen’de, meşhur 33. haftada, tipik fenerli ağlaklığına biraz mani olsun diye emzik sallanan adamdır.

  https://youtu.be/VLaMbgT4bdE
 • 426
  yıl içerisinde "ali koç'un yönetimi büyük beklentilerle göreve geldi ama bu beklentilerin çok uzağında kaldılar. bir günah keçisi arıyorlar anlaşılan. ben tff'nin tarafsızlığının teminatıyım. fenerbahçe'nin veya başka bir kulübün aleyhine hiç bir uygulamaya göz yummam. koç'un yaptığı kendi günahına mazeret aramak. üzülüyorum" şeklinde demeci olan aziz yıldırım'la olan dostluğu nedeni ile muhtemelen ali koç yönetimi ile yıldızı barışmayacak, şike sezonunun baş aktörü olmasından dolayı seçimlerde isminin geçmesi bile abes iken muhtemelen tff başkanı seçilecek kamu ihalesi kovalayan müteahhit . tff başkanlığı anlaşılan bir dönem fenerbahçe bir dönem beşiktaş kökenli yöneticiler arasında paylaşılacak. son galatasaray kökenli başkan ise gerek kulüp bazında gerek milli takımlar bazında her iki döneminde de ülke futboluna altın çağını yaşatmış haluk ulusoy'du. ülke futbolunun ihtiyacı olan galatasaray vizyonu iken tff ve yandaş kulüpleri kendi pislikleri içerisinde debelenmeyi tercih ediyorlar. yapacak bir şey yok.
 • 427
  galatasaray'in yapacagi tek şey politik olmaktir secilirse. abidik gubidik cezalar almaya sebepler yaratmamali, kimseleri fazla muhatap almadan işimize bakmaliyiz. takim öyle bir hal almali ki 2 gol iptale 4 gol atmaliyiz. nitekim basaksehir'i final macinda o sekilde derbeder ettik. sakin ve profesyonelce isimize odaklanmaliyiz. birakalim kendi pisliklerinde yuvarlanip dursunlar. bu onlari asagi ceker bizi degil.
 • 430
  tavrıyla aslında tarafını net belli eden tff başkan adayı. var kayıtlarının açıklanmasıyla ilgili gelen soruya ifab'a topu atıp "onların kurallarına göre yayınlayamayız." minvalinde konuşmuştur. eh hani açıklanmayı federasyonlara bırakmıştı ifab? hollanda'da nasıl yayınlandı? oradan bir kişi de bunu sormaya cesaret edemiyor.
 • 431
  kendisini fenerbahçe dönemlerinden de pek sevmediğim, görünenler doğrultusunda yeni tff başkanı olacak kurnaz kişilik. basın toplantısından anlayacağımız üzere yabancı sayısıyla alakalı 6+2+0, 5+0+3 gibi vizyon kokan(!) bir yapının geleceği aşikar. gerçekten sıkıldım ben artık. ülkemin önemli mertebelerinin bu kadar omurgasız, bu kadar vizyonsuz insanlarla donatılmış olması canımı yakıyor. hiç mi ileriye gitmeyi düşünmeyiz, hiç mi doğruları örnek almayız?! yazık gerçekten.bu galatasaray düşmanlığının ötesinde, ülkeyi sevmeme, sadece kendi çıkarlarını düşünmeye giriyor.kimse yabancı sınırının ne zararı oldu diye sormuyor şu arkadaşa veya onun gibi düşünenlere. birçok oyuncumuzun yurt dışına önemli transferle yapmış olması, bizi en iyi şekilde temsil ediyor olmasındaki tek sorun yerli oyuncuların fahiş fiyatlarla satışlarından ceplerini dolduramıyor oluşları dışında bir şey söz konusu olamaz.yeyin efendiler yeyin! kimileriniz paralarımızı, kimileriniz gençliğimizi!! keşke başka bir lig içerisinde yarışabilsek.
 • 435
  --- alıntı ---
  mevcut yabancı kuralının sürekli böyle devam etmesi mümkün değildir.

  --- alıntı ---

  neden yahu? gerçekten bir kişi de çıkıp "neden?" diye sormuyor. futbolcu oynadıkça kaliteli olmaz. kaliteli futbolcu zaten oynar. sen bırak yabancıyı serbest ama de ki "kardeşim sana 8 yabancı serbest. ama her yabancı için 1 milyon yl altyapı fonuna para yatıracaksın". zaten böyle olacaktı bu sistem. o parayla da altyapıları teşvik edeceksin. ama çok sıkı da denetleyeceksin. bu kadar. hiçbir yerde yok yabancı sınırı. saçmalık diz boyu.