• 12
  görünüşe göre kış transfer döneminde bol miktarda oyuncu kiralayacağımız kulüp olacaktır. zira ilk üç maçlarında gol dahi bulamamıştır.

  kümede kalır ve ptt 1.ligi hedeflerse, iddia sahibi bir takım olarak kendi genç oyuncularımızı yetiştirme ve galatasaray beklentilerine hazırlama bakımından(taktik ve zihinsel) cazip bir ortama dönüşecektir.
 • 13
  2. lig kırmızı grupta 3 maçta 0 puanla son sırada bulunan takım. pilot takım olarak satın aldığımıza dair haberler çıktı ama resmi bir şey yok sanırım. olsaydı en azından transfer döneminde olurdu diye düşünüyorum. niğde anadolu fk'ün neredeyse tüm oyuncularını altınordu veriyordu. şimdi durum nedir bilmiyorum. biz aldıysak küme düşmese bari bu sene*
 • 14
  maalesef, pilot takımımı olarak seçilecekse ya da seçildiyse başarısız olacak uygulamadır. bizim yapmamız gereken 2004-2008 yılları arasında başarısız uyguladığımız beylerbeyi gibi bir proje. bir kulübün satın alınması, hatta olur da kemerburgaza taşınılırsa antreman tesislerinin dahi buraya taşınması lazım, sürekli göz önünde bulundurulmalı, mesela eski futbolcular/yeni antrenörler bu gençlerle çalışmalı, hem antrenör hem oyuncu yetiştircek rekabetçi yapıda kalmalı. bu dediklerimin masrafı, deplasman/maç ve çalışan masrafları dışında neredeyse yok çünkü zaten hali hazırda bu gençlere ve çoğu genç takım hocamıza zaten ücret ödeyip karşılığında bişey alamamaktayız. ama bu dediğim gerçekleşse ve tff 2.ligden bir istanbul takımı satın alınıp bu yapılanmaya gidilse, sene sonunda tff destek primleriyle birlikte kendini döndürebilecek bir yapıya kavuşabilir. a takım-paf takım-kiralıklar arasında uyum süreci kolaylaşır, kiraya gidenler gözönünden kaybolmaz, anadoluda topçu olmak kolaydır istanbulda gece hayatında kaybolur mu diyr şüphe edilmez
 • 15
  başından beri bana nedense osmanlı'daki sancak sistemini çağrıştırıyor bu niğde işi. sanki gelecek vaadeden altyapı oyuncularımızı istanbul'daki her türlü cima ortamından uzak tutup step ikliminin hakim sürdüğü, kışın göt donduran soğuğuyla anadolu'nun tam orda yerinde gayri sosyal bir alanda yalnızca futbola konsantre etmek için tasarlanmış bir proje gibi. altlarına araba da vermesen en yakın yer 1-1.5 saat. gitse gitse haftalık mutfak alışverişi için bor'un pazarına niğde belediyesi özel halk otobüsüyle giderler. dişlerini sıkıp 1-2 yıl burada lalalarıyla kalsalar dönüşte en kıyak ortamlar onların aslında ama işte kan deli akıyor sağlıklı düşünemiyorlar. valla ben giderdim. gazozu yeter.