• 15
  amma dert olmuş içine be ne kin doluymuşsun italya'ya

  (bkz: #2280977)
  (bkz: #2281172)
  (bkz: #2281049)

  savunma yapmayı dünyanın en kolay işi sanan türkiye'de futbolu bildiğini sanan sıradan insanlardan birisin ne yazık ki dostum. kendi dilinden konusursam şöyle açıklayayım sana;
  savunma; 11 kişi kapanmak değildir. savunma; hayatın en önemli bileşenlerinden, bel kemiklerinden biridir. nedendir bilinmez, hiçbir takımın savunma yapmasına yapılmayan muamele italyan futboluna yapılıyor. savaşlar hücüm ile değil, iyi savunma ile kazanılır iyi savunman varsa düşmanına geçit vermezsin. (bkz: çanakkale geçilmez) keza santraçta da durum bundan farklı değildir. senin tuttuğun galatasaray en son ne zaman büyük bir maçta 0-0'ın yettiği maçta gol yemeden durdu?

  italya'nın hücüm varyasyonu, taktiği yokmuş. buna hücum futbolunun önderlerinden jupp heynckes bile güler. euro 2016'da ceyrek finale kalan takımlar arasında en golcü takım. zaten euro 2016 bilirsiniz ki baya kısır geçmişti. bu 3. olan cıkacak muhabbetinden dolayı kimse risk almıyor gibisinden söylentiler vardı. https://www.uefa.com/...alsscored/index.html
  turnuvadan sonra oynadığı 3-5-2 taktiği de bazı kulupler denemiştir.

  euro 2016'da hele şu maçta https://www.youtube.com/watch?v=SAysRT4L8cQ ( nicközelinde demiyorum bunu) herkes almanya haketti cünkü iyi oynadı diyor. buffon 3 kere yere yatmadı bu maçta. topla oynamak ne zamandan beri güzel futbol oluyor? 2015-2017 arası galatasaray maçlarını izlemenizi öneririm eğer topla oynamayı izlemeyi seviyorsanız.

  gelmişsiniz burda saçmalıyorsunuz ya allah aşkına bu eleştiri filan değil sizin yaptığınız. bielsa hücum oynatıyor da ne oluyor? simeone savunma oynatıyor da ne oluyor? hayır bu ekolu küçümseyen brezilya ya da arjantin gibi hücum ekolune sahip ülkelerin vatandaşı olsa neyse de ekolu olmayan, ne oynadığı kestirilemeyen futbola sahip ülkenin vatandaşı küçümseyince cok komik oluyor.