• 140
  twitterda takip ettiğim birkaç duyumcu-haberci var yabancı. her neyse bunlardan ismi manu olan var bilen bilir. bu arapların newcastle'i satın alma süreçlerini başından beri yazıyor. bugün de biraz evvel bir tweet atmış anlaşma yakın 1-2 gün içerisinde resmi açıklama gelebilir diye. tweet'in altı olsun bu iş artık diye hezeyanla dua eden newcastle'lı taraftarlarla dolup taşmış. hepsinin kullanıcı adında suudi arabistan bayrağı emojisi var, futbol sen nelere kadirsin :)
  bir örnek: https://twitter.com/...940541529198593?s=20
  katil suudi prensi tarafından satın alınmak üzere olan kulüp.
 • 141
  manchester city 2008 yılında arap sermayesine satılmıştı ve bunun ardından ilk şampiyonluğunu 2014 yılında alabildi. guardiola geldikten sonra da ligi domine ettiler. bu da satılışın 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. o günlerde ffp de yoktu. sponsorluklar yoluyla kenarından dolaşılabilecek olsa da eskisi kadar kolay değil. ona rağmen aslında paranın hele de premier lig gibi bir ligde çok hızlı bir şekilde başarıya götürmediğini gördük. bu sebeple umarım satış gerçekleşir diyorum ve neler olacağını görürüz.

  zirveye çıkmak için tek yolları doğru bir teknik adama sabretmek olur, şu an akla ilk gelen ve en mantıklı seçenek pochettino.