resim
Necati Ateş
Görev:Yardımcı Antrenör
Takım:-
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 2097
  8 ağustos 2022 stadyum programında günah çıkaran eski yardımcı antrenörümüz. kendisini çok severim, futbolcu olarak gözümde çok büyüktür. ancak yeni sezona iyi başlamışız, taraftarın keyfi yerinde. kötü geçen sezonu hatırlatmaya ne gerek var?

  "yaş ortalaması bu kadar düşük takımla üç kulvarda gitmek zor" dedi, sanki kadroyu ben kurdum. geçen sene harcanan para, bu sene harcanan parayla başa baş neredeyse. siz de tecrübeli adamları alsaydınız, "almayın" diyen mi oldu?

  fatih hoca istemeseydi gençleşme projesi filan olmazdı, bunu herkes biliyor. burak elmas'ın tek kozu fatih terim'di. fatih hocam "ben bunları istiyorum kardeşim, işinize gelirse" deseydi istediklerini aldırırdı. bunu da herkes biliyor.

  edit: gençleşme projesini ben de destekledim, bence de doğruydu. başarısız olunca zorla yaptırmışlar gibi anlatıyorlar ona üzülüyorum.
 • 2100
  trtspor'a geçmesi çok yerinde olmuş eski futbolcumuz. 7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçı sonrası programda çatır çatır hakkımızı savunmaktadır. hatta aleyhimize uydurulan penaltı pozisyonu için bir yerde, daha ilk haftadan da başlamayın tarzında bir yorumu oldu çok hoşuma gitti.

  hakemi de yeneceksin, ıvır zıvır saçmalıklarına girmeden adam gibi galatasaray'ın hakkını savunuyor. kendileri döneminde sırf fatih terim nefretinden dolayı galatasaray'ın biçilmesine iki kelam etmeyen çakma galatasaraylılar gibi değil gerçek galatasaraylı gibi davrandığı için kendisine teşekkür ediyorum.
 • 2101
  kendisine verdiği emekler ve programda bizi savunması için teşekkür ederim, severim kendisini. ancak geçmiş geçmişte kaldı. fatih hoca canımız ciğerimizdir, inanıyorum ki o da çok yorgundur artık kendisinin konuşulmasından. galatasarayın şu anda gencecik, desteklenmesi gereken bir hocası var. bu tarz geçmiş konuları açmak galatasaray’a zarar verir.
 • 2102
  fatih terim'e yakınlığı yüzünden televizyon performansı her daim merak konusu olacak olan abimiz. yardımcı antrenörlük kariyerinde de sık sık sergilediği heyecanlı ve yancı tutumunu orada da sergilemeye devam ederse 4. fatih terim dönemi sonrası yeni yeni sakinleşmeye başlayan camiayı tekrardan dalgalandıracak bir bombayı her an pimini çekip atabilir. bilerek ya da bilmeyerek bazı defterlerin açılmasına sebep olabilir.
 • 2103
  yeni bir başlangıç yaptık. hemen hemen herkesin hemfikir olduğu bir hocamız var, iyi de başladık. şimdi biz şöyle yapacaktık böyle yapacaktık deyip milletin bam teline dokunmasın. işine bak yorumu yap geç abiciğim. öyle veya böyle bitti senin dönemin, yanlış yapıldı fatih terim’e bence de ama bitti. çok girmesin bu konulara yoksa çok sert tepkiler görecek taraftardan. durup dururken tekrar fatih terim antipatisi yaratacak. işini yap maç yorumla oraya yorumcu olarak çıktıysan.
 • 2104
  trt spor'daki yeni işi hayırlı olsun, kendisini seven bir taraftar olarak kendisine nacizane tavsiyem yorumculuk yaparken geçen sezonu, geçen sezon galatasaray'da yardımcı antrenör olduğunu falan unutmasıdır. oraya saplanıp kalmasının ne kendisine ne bize ne de fatih hocaya hiç bir yararı yok. bir maç sonu demecinde istemeden fatih hocayı zor duruma düşürmüştü, yine istemeden fatih hocayı, kendisini ya da okan hocayı vs zor duruma düşürebilir. bunlara gerek yok.
 • 2105
  bu taraftarın fatih terim'e sınırsız toleransı vardır. bunu da göstermiştir. galatasaray taraftarı sabır da etmiştir. ancak oynamaya çalıştığı oyun ile topladıkları oyuncu grubunu elma ile armut gibi olunca bir yerden sonra kendi kendine yok olmuştur. oynanan oyunu seçme hakkı teknik ekibindir. aynı şekilde oyuncu grubunu da teknik ekip seçmiştir. takımın gençleşmesinde herhangi bir problem yoktu ki. hiçbir taraftar takım niye bu kadar genç demedi. futbolu takip eden taraftar sahada oynananı görüyordu. yanındaki adama pas atamayan topçular ile pas futbolu oynamaya çalışan bir galatasaray vardı. galatasaray taraftarı buna sabredememiştir. şut atamadan bitirdiğimiz maçlar vardı allah aşkına. ne eleny'si ne gedson'u. takım ligi eksi averajla bitirdi.
 • 2106
  8 ağustos 2022 stadyum programında yaptığı açıklamalara o kadroyu siz kurdunuz o futbolu da siz oynattınız diyemeyeceğim, çünkü bunu fatih terim yaptı siz de evet haklısınız hocam dediniz. biz sizin yerinize zaten kaliteli yardımcı antrenör getirilmesini, fatih terim yanlış yaptığında ki sizin dışınızda yanlış yaptığını herkes görüyordu, ona yanlış yapıyorsunuz diyebilecek birinin gelmesini istedik.

  evet, avrupada başarılı oldu takım da sadece defansif oyun oynayabilen galatasaray takımı mı olur? otobüsü çek, pas oyunuyla çık atabilirsen at. hakkınızı vereyim takım çok iyi defans yapıyordu da sadece avrupada işe yarayan bir taktik bu, bunun lig için bir alternatifini yaratamadınız. sizden sonra tek yaptığı fatih terim'in taktiğini taklit etmek olan bir teknik direktör geldi, o kadro başka bir şey yapabilir mi, onu da göremedik.

  genç oyuncu konusuna gelirsek, kerem dışında hepsinin performansı geldiklerinden daha kötü haldeydi. bu nasıl geleceğe yatırım yapma, futbolcu öğütme merkezine döndü galatasaray. genç futbolcu geliyor, bu neymiş be diyorduk, sizin antremanınızı yiyince sahada yürüyecek hali kalmıyordu. böyle gençlere yatırım olmaz.

  lütfen bahane üretmek yerine yanlışlarınıza odaklanın, hem galatasaray'a hem kendinize daha faydalı olur.
 • 2107
  gelişemeyip değişen yardımcı antrenördür. takımın çok zor bir deplasmanda lige üç puanla başladığı maçın sonrasında eski defterleri açmaya çalışmasını iyi niyetli görmüyorum. kendisinin söylemlerindeki beni asıl rahatsız eden konu şu ki hala kendisine ve o dönemki teknik ekibe gram toz kondurmuyor. sürekli ağzında bir avrupa'da gol yemedik muhabbeti. ligi sorunca da bu genç kadroyla ligi götürmek çok zordu diyor. yani orada da kendisine sorumluluk almıyor ve takımın genç olmasına yüklüyor tüm suçu. e sevgili necati ben mi kurdum bu genç kadroyu? kendi kendine mi kuruldu kadro sizin etkiniz olmadan? yahu ülkenin en büyük takımı ligden düşse kimse şaşırmayacaktı geçtiğimiz sene hiç mi suçunuz yok? bir dön de ki ya evet başarısızdık, bu oyuncularla pas oyununda ısrar etmememiz gerekiyordu. ama yok arkadaş hala suçu sağa sola atıyorsun. daha başarısız olduğunu kabullenememiş adam kendini nasıl geliştirecek de galatasaray'a katkı sağlayacak ki? kendisine trt spor ekranlarında uzun bir kariyer diliyorum. umarım bu kafa yapısıyla galatasaray teknik ekibiyle yolu bir daha kesişmez. oyunculuk döneminde bu kadar sevilen ve faydalı bir adamın teknik adamlık yaklaşımının da böyle olması bir hayli üzücü.
 • 2108
  kendisini severim. buraları okuduğunu da tahmin ediyorum. necati hocam, eski antrenör dönemini cidden kapat ve önüne bak. eskiyi açıp , biz şöyle yapardık, şunu istedik demenin lüzumu yok. böyle şeyler her zaman antipati toplar. bir insan tutup ben çok bonkörüm, çok yardımseverim dediğini düşün. olmaz! bunu başkaları demeli, kişi değil!

  kulübün haklarını savunman güzel. işte bizim senden beklentimiz tam olarak bu! o ekranlarda azılı düşmanlarla savaş ve takımın eksiği varsa, oyun planında farklılık düşünüyorsan, bir antrenör olarak bunları çık söyle. yapıcı eleştiriler her zaman artı toplar.

  fatih hocanın da isminin devamlı geçmesinin hocayı rahatsız edeceğini düşünüyorum. bırak mazi mazi de kalsın.
 • 2109
  kendisini severiz, sayarız, bizde çok başarılar kazandı.

  ama vallaha bahaneye karnım tok.
  https://mobile.twitter.com/...3Ftarih%3D2022-08-08

  necati hocam seri, nzonzi, lemina, feghouli, belhanda, falcao, mariano, nagatomo, andone gibi kaliteli ve pahalı kadro kurup madara olan ben değildim. böyle bahanelere sığınmaya gerek yok. yok siz de kurarmışsınız da galatasaray geleceğiymiş de. tamam geçen sene daha çok sabır edilebilirdi vs ama siz zaten bu kadroyu kurup başarısız oldunuz. hatta bu kadronun babasını kurdunuz zaten. orta sahanın sırf maaşı 10 milyon euro netti.

  geçen sene de kadro kurdunuz ama görüyoruz ki hatalı kurmuşsunuz. oyuncuların yüzde 90'ına "uyum sorunu" bahanesi bulunuyor. alınan oyunculardan uyan tek adam nelsson resmen.

  emekleriniz için teşekkür ederiz de bahaneye karnımız tok.
 • 2110
  7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçısonrası trt spor adlı kanalda yaptığı yorumlar ben gibi bir çok renktaşımızın hoşuna gitmemiştir. fatih hoca noktasında hepimiz hem fikiriz sanırım o bizim için efsanedir. ancak yeni kurulan bir takım, yeni bir hoca, ligin en kötü zamanlarında en zor deplasmanlarından eksik oyuncularla alınan üç puan sonrası eski dönem güzellemelerini beğenmediğim eskinin futbolcusu yenin yorumcusu.
 • 2114
  necati ateş'i muhtemelen sevmeyen, oynadığında futbolunu beğenmeyen taraftarımız yoktur.

  fakat geçen sezon terim'in teknik kadrosunda yer almasından sonra garip şekilde önceliği galatasaray'dan terim'e kaydı. elbette hocana saygı göstermek, değer vermek haktır, önemlidir. ama bu duygusal refleks ve yönelimden sonra futbolculuğundaki geniş bakış açısı garip şekilde yerini perdeler indirip kısıtlamasına neden olacak biat sürecine bıraktı. terim ve teknik ekibinin stratejik anlamdaki başarısızlıkları objektif bir şekilde gerçek galatasaraylı duruşuyla kabul etmemesi bu noktada büyük bir sorun oldu.

  sevgili necati ateş senin fatih terim'den, x'den, y'den bağımsız galatasaray camiasında yerin ve saygın bir konumun var. kendini bireysel anlamda bu camiaya kabul ettirdin, hepimize kendini sevdirdin. fakat terim hocadan çekinip yanlış yapıldığını söyleyemiyor ve hala o süreci savunuyor, suçu başka noktalara kaydırmaya çalışıyorsan eğer berrak ve sakin bir zihinle düşünmende, inzivaya çekilip objektifliği hatırlaman, yargılama mekanizmandaki pasları temizlemende fayda var.

  trtspor'da galatasaray'ın hakkını savunacağından şüphe duymuyoruz. fakat bu yukarıda değindiğim konunun gölgesini gündeme düşürmek, galatasaray'ı karıştırmak için pusuda bekleyen herkese, galatasaray düşmanına sağlayacağın büyük bir hizmetten ilerisi olmayacaktır.

  terim efsanedir, fakat son zamanlarda başarısız olduğu apaçık bir gerçektir. okan hoca galatasaray için yeterli olacak mı bilmiyorum, bazen kendisini eleştiriyorum. hatta yalan söylemeyi sevmem "rose-buruk" sürecinde mutlak bir rose oyum vardı cebimde. tabi bu şahsi bir fikrim, kendi futbol anlayışıma göre bir tercihdi. tüm bunların sonucunda eğer terim sevdası galatasaray sevdasının nasıl olduysa bir şekilde önüne geçmiş senin gibi isimler lütfen terim'in silüetini okan hocadan, ya da gelecekte başka bir hocanın üzerinden çeksin. bu galatasaraylılık değil mezhepçiliktir.
 • 2117
  galatasaray'dan ayrılınca kulüp bulamayan yardımcı antrenör. antrenörlük kariyerinde şakşakçılıktan başka yapabildigi birsey olmadığını trtspor ekranlarında 7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçından sonra yaptığı yorumlarla ispatlamıştır.

  bak güzel kardeşim elneny, gedson falan demişsin ama o yaz takımında sağ kanat bolluğu varken acil bölgeler yerine gittin sağ kanada morutan aldın. takımında yunus varken gittin baris alper aldın. gittin bir dünya parayı cicaldau'ya berkan'a bağladın. ondan öncesi var ki luyindama'ya bir dünya para gömüp üstüne yine stoper aradın. sen yaptın diyorum ama sen bunların hatalı hamleler olduğuna dair tek bir görüş bile belirtmegine adım gibi eminim. şimdi çıkmışsın yeterli ve istenilen transferlerin yapılmadığına dair goygoy yapıyorsun. 25 milyon harcanmış (taksit de olsa 25 milyon) ama gözünüz doymadığı ve sürekli ocak-temmuz isaret ettiginiz için kapının önüne koydular sizi ki geç bile kalınmıştı. artık yorumcu olduğuna göre suçluluk duygunu bastırmak için sürekli geçen sene ile ilgili manipülasyon yapmayı bırak! altta alta yapmak istediğin algıyı da biliyoruz. bu kulübe zamanında emek vermiş biri olarak hafızalarda iyi hatıralarla kal, lütfen!
 • 2119
  yani o kadar gereksiz bir muhabbet açıyor ki. biri de çıkıp “yav size bundan daha iyi kadro verdiler siz okan buruk’un başakşehirine şampiyonluk verdiniz” dese hoş olur mu? buna karşılık birileri de “pandemi olmasa vs” diyecek. öbürü “pandemiye gelene kadar neden o kadar puan kaybettik?” diyecek iş uzayacak.

  bu yazdıklarım aklıma gelen ilk kutuplaşma ve atışma örnekleri. savunduğum laflar vs değil yanlış anlaşılmasın. ama şu gerçek ki bu tarz bir itişmenin ne okan hoca’ya ne fatih hoca’ya ne necati ateş’e ne de galatasaray’a hiç katkısı yok. zararı çok.

  artık yorumcu olacaksa yorumcu olarak davranması gereken kişidir.
 • 2120
  https://twitter.com/...3j36NGFah9eRlvpklr0Q

  --- alıntı ---
  necati ateş: devre arası eğer takımda kalmış olsaydık gedson'u, elneny'i ve danimarka milli takımı'ndan skov olsen'i alıyorduk.
  --- alıntı ---

  eğer kalsalarmış bilmem kimleri alacaklarmış. mış'la miş'le futbol yorumlanmaz necati hocam. ve biz geleceği tayin edemeyiz.

  cicaldau, berkan, morutan, barış alper, boey, m.muhammed, assuncao aldın da ne oldu?

  sezon başı 25-30 milyon euro harcadın da ne oldu?

  aytaç kara, oğulcan çağlayan, alpaslan öztürk aldın ne oldu? ömer bayram, ismail çipe sözleşmesi uzattın da ne oldu yahu?

  çık da biraz bunlardan bahset. etebo, nzonzi, babel, lemina, yedlin, diagne, şener, mitroglu (say say bitmiyor) ya bunları aldınız da ne oldu?

  devre arası saydıklarını alsan, sezon sonu da bi kamyon daha adam alacaktık diyecektin.

  set oynamak isteyen takıma berkan, taylan, cicaldau'u 3 pas yapamayan ve önde top tutamayan diagne'li muhammed'li takımı başkaları kurdu herhalde.

  belki bu transferlerle şimdi gelseniz takımı şampiyon yaparsınız ama lütfen transferden siz söz etmeyin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın