resim
Necati Ateş
Görev:Yardımcı Antrenör
Takım:-
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 2077
  https://twitter.com/...5V4EmZ99xGxUkItBTpQg

  bütün galatasaraylıların içinden geçeni söylemiş teknik adam. fatih hocamız kalsaydı ligde en az 10 puan farkla şampiyon olup, türkiye kupasını da alıp avrupa'da da kupa kaldıracaktık. maalesef burak başkanımla fatih hocamın arasını açanlar yüzünden olmadı.

  neyse hocam, senciyiz. burak başkanım da bir dönem sonra dinlenip geri gelecek ve ustalık döneminde büyük başarılar yakalayacaktır. ama önce dursun b'aşk'anımızın başarılarla dolu dönemini yaşayalım.
 • 2079
  "devre arası bambaşka oyuncular alıp bambaşka seviyelere çıkacaktık." buyurmuş eski yardımcı antrenörümüz. ocak'ta olmazsa zaten temmuzda bambaşka seviyelere çıkardık. o da mı olmadı? e bi ocak daha görürdük. ocaklar temmuzlar torbaya mı girdi sanki?

  yol arkadaşı selçuk inan da bu çok haklı noktaya parmak basmıştı zamanında. çalıştırarak geliştiremediyseniz, değiştirerek geliştirirdiniz elbet. berkan'a, cicaldau'ya, luyindama'ya, morutan'a, mohammed'e +20 milyon euro vermişsiniz de ne olacak. çalıştıramadıysanız değiştirin gitsin. galatasaray'ın parasından bol neyi var sanki...

  https://twitter.com/...5V4EmZ99xGxUkItBTpQg
 • 2080
  daha az vermemize rağmen galatasaray'ı tercih etmiş oyuncu. bunun sebebi olaraksa terim'i göstermiş. ancak sorarlarsa kendisi terimci ve galatasaray karşılıksız sevilir. ancak bunun ne kadar büyük bir yalan olduğunu mert hakan yandaş'ın tercihini savunan arkadaşların entrylerinde görmüştük.

  söyledikleri sonuna kadar doğrudur. hele önümüzde tarihlerinde 2. kez uefa kupasini kazanan, kazandiklari ayni sezonda ligi kotu geciren, kazandiklari ayni sezonda almanya kupasi’nda 3.lig takimina elenen, kazandiklari bu kupayi ise namaglup kazanan eintracht frankfurt varken.

  https://twitter.com/...5V4EmZ99xGxUkItBTpQg

  değil terim necati başımızda çıksa barcelona'ya karşı 5-0-5 area sistemiyle oynamazdık.
 • 2081
  galatasaray taraftarından gördüğü değer gibi daha fazla para* ile galatasaray arasında seçim yapacak diğer yerli futbolculara ışık olacak olan eski futbolcu ve antrenörümüz. necati bu zincirin ilk halkası değil şüphesiz, ama son halkalarından biri olduğu da aşikar, artık değil ezeli rakiplerimize transfer çalımı atmak alt yapımızdaki çocuklara bile sözleşme yeniletemiyoruz. bahse girerim önüne yeni sözleşme koysak kerem aktürkoğlu da uzatmaz. biz herkese sarmaya, alay etmeye devam edelim böyle. sonra rakiplerimizin kaliteli yerlileri elimizden bir bir kapıp kurdukları dominasyonu çekirdek çitler izleriz.
 • 2082
  https://twitter.com/...acD0nuoiYq9LOmn29VNg

  bu kafanın kendisinden kurtulduk, hamasetinden kurtulamadık. alıştılar tabii üç ayda bir adam getirip götürmelerle; ocağa kadar sabret olmadı temmuza kadar sabret o da olmadı bir sonraki ocağa kadar sabretlerle, umut tacirliğiyle gemilerini yürütmeye. geçti o iş necati kardeş. hayvan terli ve de deniz tükendi. galatasaray'ın yepyeni bir hikayeye ihtiyacı var.
 • 2083
  kendisinin 2006 zamanlarındaki halinin aynından yerli bir golcü bulmamız elzem olan yerli futbolcu.

  küsmez, darılmaz, yedek oturur, 11 oynar, yeri gelir maç alır, git dersin gider, gel dersin gelir yine şampiyon yapar e daha ne olsun...

  son zamanlarda kendisine yaklaşan yerli forvet olarak tek adem büyük vardı bizde. ondan sonra da gelmedi. halil dervişoğlu necati'den daha yetenekli bence fakat en azından vasat seviyede olması gereken bazı özellikler onda hiç yok. bu sorunu hallederse bence halil çok iyi bir futbolcu olacak.
 • 2084
  avrupa’daki sonuçlara bakarak haklı olduğu görülecek kişidir necati.

  bilmiyorum farkında mı bizim taraftar ama vurduğumuz dipten çıkacak bir yapılanma öyle veya oluşacaktı. fatih terim’in bu finansal zorlukta, nazik süreçte gerek takımın gerekse kendi isminin gücünü kullanarak transfer yaptırma şansı bu süreçte mevcuttu. taraftar ve komisyoncu baskısına yenik düşen ibrasız başkanın basiretsizliği sonucu hocayı kaybettik, devamındaki süreçte de yönetimi. sonucunda galatasaray 3 yıllık plan diye çıktığı yolda çoğumuzun görmediği kepaze bir sonuçla sezonu tamamladı.

  bunlar futbolda vardır, olur bir şey diyemem, buradakilerin aksine takım düşse de umurumda değil açıkçası. sonuca baktığımızda bütün bu kaosa değdi mi bilemiyorum. yıllar sonra adam akıllı avrupa puanı topladığımız sezonun devamında avrupa’da yokuz, lig pozisyonu sebebiyle gelem gelir de azaldı, yönetim yok, para yok, aday yönetim ise bu takımın varlıklarını üç kuruşa peşkeş çekmiş bir adam. bütün bu durum da burada yaygara edenlerin başının altından çıkmamış gibi hala ateş püskürüyorlar. şimdi getirin bakalım kadro belkemiği olacak oyuncuları.

  taraftarı değil alacaklısı olsalar icra memuru gönderecekleri mali duruma sahip galatasaray’a bir jenerasyon kazandırmaya çalışmış insanlara ise hariçten gazel okuyor bizim taraftar. merak etmesin kimse, yeri gelip 14 sene bekleyenlerden olacaksınız siz de bu sosyal medya hezeyanları sonucunda. havasını atarsınız 10 seneye üzülmeyin hiç.

  burada 25 milyon harcamaya kızılırken diğer başlıklarda marcao ve keremi 20 şer milyondan okutuyor bizim taraftar, inşallah o da diledikleri gibi olur.
 • 2085
  nerede ne söylemesi gerektiğini bilmiyor bu bir gerçek. diğer bir gerçek de 'ocak ayıni bekleyin' lafının geçmiş örnekleri incelediğimizde dalga geçilecek bir laf olmadığı. 3 sene bu lafı söyledi terim, 3 sene de ocak ayından canavar gibi döndük. niye neticeye bakılmıyor da cümle karikatürleştiriliyor anlamak mümkün değil.

  birazı hocanın ilk yarılarda hedef maçlar hariç konsantrede zorlanması, biraz genel olarak takımlarıni son düzlüge doğru fiziksel kapasite olarak maksimum oluşacak şekilde yükleme yapması çokça da mustafa cengiz yönetiminin transfer becerisizlikleri bu durumlara sebep oluyordu. ama ilk ikisini sözlük 3 yıldır konuşurken sonuncuya gelince devasa bir kitlenin hışmına ugramak mümkün.
 • 2086
  doğru, yanlış; inandığı şeyi söyleyen adam. devre arası beklense, belki de çok iyi geri dönebilirdik kabul ama benim asıl sıkıntım şu;

  neden oyuncu geliştiremiyoruz necati hocam? futbol sürekli adam al, transfer yap değil ki; özellikle bizim gibi takımlar için. takıma bakıyorum; bu sene transfer olan oyunculardan victor nelsson, eyvallah bir miktar üzerine koymuştur * sağ bek sakatlık geçirdi hadi onu sayma, sol bek zaten üstüne koyacak yaşı geçmiş. orta sahaya alınıp çıtkırıldım diye gönderilen eleman * neden denenmedi bir türlü? orta saha o kadar kötüydü ki en azından bir şans verilebilirdi. bartuğ elmaz'a en azından bir şans verilebilirdi. orta alanda iyi top çıkaracak tek adam yokken bile bunlara şans verilmedi. diğerleri de onu yapamazdı zaten, belki bu çocuklar yapardı; şans vermezsen göremeyiz tabii ki.

  olimpiu vasile morutan, alexandru cicaldau, mostafa mohamed ahmed. bugün en kötü hallerinin toplam ederi 15 mn euro. biz adamlardan verim alamadık, değerlerini düşürdük, oyun olarak da geldiklerinden daha kötüler; artık üstüne koymayı falan da geçtim yani.

  benim sıkıntım bu işte. son zamanlarda üzerine koyan tek hücum oyuncusu muhammed kerem aktürkoğlu. stoperler de üstüne koymuştur, gerisi maalesef geriye gitti. sabah akşam bunu beğenmedim, yenisini alalım diye diye takımı çağrı merkezi gibi işletmeye gerek yok.
 • 2087
  4 senedir ocak ayı bekleten teknik ekibin son dönemdeki bir parçası olarak hala devre arası oyuncu alacak ve seviye atlayacaktık demiş eski futbolcumuz. sorun da bu zaten. 4 senedir transfer yapılıyor bir dünya adam alındı ama hala transferde arıyorsunuz düzelmeyi. kadro eksik miydi tabii ki eksikti ama şu türkiye liginde kimin kusursuz kadrosu var arkadaş? şu bütçenin onda birine sahip olmayıp daha düzgün top oynatan takımlar var ligimizde ya. siz hala ocak ayı diyorsunuz bir sürü oyuncu gelecekti diyorsunuz. hadi bir işinize gidin ya.
 • 2090
  kendi futbolculuğunun neredeyse karbon kopyası halil ibrahim dervişoğlu‘nu hocalığı döneminde bir adım ileri götürememiştir. götürmeyi bırak çocuk bize geldiği günden geride ayrılıyor takımdan. pek tabii bütün sorumluluğu necati’ye yüklemiyorum ancak bir hoca da bir oyuncuya bu kadar etki edemiyorsa dönüp düşünmek gerekiyor.

  rolünde ülkenin bence en iyi futbolcusuydu. bugünkü zırvalarına rağmen kendisine sevgim baki. ancak biraz da çuvaldızı kendinize batırın be necati.
 • 2091
  “devre arasında bambaşka oyuncular alıp bambaşka seviyelere çıkacaktık fakat bize fırsat tanımadılar.” gibi talihsiz, bir o kadar da komik bir açıklama yapmış eski futbolcumuz ve yardımcı antrenörümüz. daha da kötüsü kendisiyle çelişiyor. sezon başı yapılan transferler için “biz galatasaray’a miras bırakmak adına o oyuncuları aldık, çok da doğru bir iş yaptık.” diyor. madem doğru bir işti bu takım neden ligin ilk yarısında sadece 27 puan topladı ve şampiyonluk umutlarını bitirdi? madem doğru bir işti neden devre arasında bambaşka oyuncular alıp bambaşka seviyelere çıkmanın hayalini kuruyordunuz hocan ve sen? başarıyı geliştirmekte değil de değiştirmekte arayan zihniyetin ürünüdür bu açıklama. sezon başı yepyeni bir yapılanma yapıldı. size düşen ya bunun arkasında durup var olanı geliştirmektir geliştiremiyorsanız da görevinizi geliştirebileceklere devretmektir ya da arkasında durmayacaksınız “biz bir hata yaptık, yanlış bir yapılanmaya gittik.” diyeceksiniz sezon başında dökülen 25 milyon avronun hesabını vereceksiniz.

  ilgili video: https://youtu.be/MYY2gAzVD6I
 • 2092
  fatih öztürk, ismail çipe, alparslan öztürk, aytaç kara, sekidika, arda turan tarzı baştan tutmayacağı belli olan futbolculara sözleşme imzalattıktan sonra 'gelişemiyorsak değişiriz' demiş teknik ekibin parçası. bu adamlara irili ufaklı verilen paralarla gedson'un bonservisini alırdık. gelişmeye de, değişmeye de gerek kalmazdı. elinde oturmuş bir takım vardır, bazılarına şans verirsin anlarım. bizim ortasahamız yok, sekidika'ya 1,7 milyon euro'luk harcama yapıyoruz. sonra 'gelişemiyorsak değişiriz' diyorsunuz. oldu paşam.
 • 2093
  çelişkili açıklamalar yapmış eski yardımcı hocamız. keşke ilk önce siz kendinize şans verseydiniz be necati. 3 yıllık planlama diye çıkıp 3. ayında gelişemiyorsak değişiriz dersen baştan sen kendin planlamayı yapamayacağını kabul etmişsindir.

  sen zaten değişim adına genç bir oyuncu kadrosu oluşturmuşsun. yüzde yüz tuttu demiyorum ama bence asla enkaz olmayan gelişime açık bir kadro üstelik. değişim adına yapacağın şey sadece eksiklerini gidermek ve fazlalıklardan kurtulmak.

  ama bunların hepsinden daha önemlisi eğer planlama diyorsan yapacağın en önemli şey gelişmek. planlamanın en önemli ayağı gelişmek. sen daha 3. ayında bunu yapamadığına karar verdiysen ben bu işi beceremeyeceğim demişsin zaten. sen kendine süre vermemişsin ki kim sana süre versin.

  4 yıldır takımda olup son 2 yılında başarısız olan hocanın 3 yıl daha istiyorum demesine onay verilmesiyle kötü başlayan, ekibinin gelişemediklerini itiraf etmesiyle kötü devam eden, yıl sonuna kadar sabır edilip iyi veya kötü sonucun görülmesine imkan verilmemesiyle de kötü biten bir hikaye bu sadece.