• 48529
  "fenerbahçe başkanı sayın ali koç maç bitiminden 70 dakika sonra saat 22.10'da stada gelmiş, soyunma odasında futbolcuları tebrik ettikten sonra stat dışına çıkmak üzere iken aniden karar değiştirerek beraberindeki heyetle birlikte stat güvenliğini sağlayan özel güvenliği aşarak saha içerisine yönelmiştir.

  - ⁠fenerbahçe kulübü başkanının yanındaki heyet, sahaya girdikten sonra bayrak açmaya ve fotoğraf çekmeye çalışmış, bunu engellemek isteyen galatasaray kulübü stadyum müdürü a.ç.’ye fiili müdahalede bulunulmuştur.

  - yaşanan olay üzerine, fenerbahçe futbol takımının güvenliğini sağlamakla görevli emniyet güçlerimiz, saha içerisine girerek olaylara müdahale etmiştir.

  - ⁠saha içerisindeki olayların sona ermesinin ardından fenerbahçe kafilesinin stadyumdan çıkışı saat 22.52’de sağlanmıştır.

  - müsabaka sonrasında basın ve spor savcısı talimatı doğrultusunda stadyum müdürü a.ç.’ye yönelik darp girişiminde bulunan 5 şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır.

  - ⁠stat içerisindeki olaylara karıştığı tespit edilen şahısların kimlik tespiti çalışmaları devam etmektedir.

  - ⁠konuyla ilgili olarak başlatılan idari ve adli tahkikat devam etmekte olup, ihmali bulunan personel hakkında da inceleme başlatılmıştır.

  - ⁠adli soruşturma istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülmektedir."

  istanbul valiliği
 • 48532
  "kimse genel sekreterimize tehditvari cümleler kuramaz, stadyum müdürümüzü darbedemez. galatasaray’a rahatlıkla ulaşabileceğini sanan kişilere gerekli zamanda gerekli cevap yine bizler tarafından verilecektir!

  siz, maç sonrası stada gelen ve yasaklı olan rakip kulüp başkanına ve oyuncularına sahanın kapılarını açarak böyle bir tiyatro sergilenmesine müsaade edemezsiniz. sportif başarılar geçicidir ama galatasaray itibarından asla taviz veremez!"

  ünal aysal
App Store'dan indirin Google Play'den alın