• 45980
  galatasaray’ın geçen sezonki o kaos döneminden buralara ulaşacağı kimin aklına gelirdi? şu an bakıyorum, okan buruk’un enerjisi başta futbolcular, taraftarlar ve yönetimi öyle bir yere getirdi ki uzun senelerdir kulüpte böyle bir kenetlenmeyi ilk defa görüyorum...

  ümraniyespor maçının bitiş düdüğünün ardından yaşanan görüntü her şeyi açık açık ortaya koyuyor. önce taraftar; ceza alsalar da almasalar da stattaki seyirci ortalaması 47 bin. maçın başlama düdüğü ile beraber müthiş bir destek geliyor ve sahadaki futbolcular geriye düşseler bile bundan etkilenip her şeylerini ortaya koyuyorlar.

  düşünebiliyor musunuz, sezon başında 13 transfer yapıldı. gelen futbolcuların çoğunun da sorunları vardı. en başta ıcardi, psg’de sorunlar yaşadı, ‘istenmeyen adam’ ilan edildi, 750 bin euroya galatasaray’a kiralandı. ve şimdi o ıcardi arkadaşlarıyla, hocasıyla, taraftarla öyle bir bütünleşip sorumluluk alıyor ki, galatasaray’ın aldığı başarılı skorlarda yüzde 100 etkili oluyor.

  mertens; yaşı 35. genç futbolcular kadar koşup, mücadele ediyor ve katkı yapıyor. bir sene futbol oynamayan mata sonradan oyuna girse de takıma çok büyük destek sağlıyor. en önemlisi de torreira... bir sağa koşuyor, bir sola koşuyor. rakip atakları tek başına karşılıyor. rakiplerin ayaklarına kafasıyla müdahale edip, top kazanıyor. olağanüstü bir performans gösteriyor. sacha boey, muslera, dubois... bunların hepsi daha iyi olmak için mücadele ediyorlar.

  ve nitekim bu takımın liderlik koltuğunda oturması tesadüf değil. bu, okan buruk’un başarısıdır. okan hocanın derbi maçlarındaki performansına bakıyorum saygı duymamak mümkün değil. hiç kimse şüphe etmesin, üstüne koyarak devam edecektir. her takımda futbolcular inişler, çıkışlar yaşar. galatasaray’da da bunlar olabilir. kolay gibi görünen maçlar zor kazanılacak. ama şunu söyleyeyim, ligin sonu geldikçe bu karakterli futbolcularla, müthiş taraftarla, çok çalışkan başkanla, galatasaray’ın başarı çizgisinin yükseleceğini düşünüyorum.

  sezon başında bütün takımlar şampiyonluğa oynayacak kadro oluşturdu. bunlar içinde başarılı olan futbolcular var, ama uyum sorunu yaşayıp kaybolanlar da dikkat çekiyor. fakat ne olursa olsun, bütün takımların hedefi tabii ki şampiyonluk. ara transfer döneminin bitmesine az bir zaman kaldı. kulüpler kasalarını sonuna kadar açtılar. her gün iyi paralar vererek transfer yapılıyor. dilerim bu alınan futbolcular geldikleri takımlara katkı sağlarlar. ben burada futbolculardan daha çok teknik direktörlere iş düşeceğini düşünüyorum. bu sezon kimin şampiyon olacağını, ligi kaçıncı bitireceğini hocalar tayin edecek.

  yeni mhk başkanı lale orta’yı çok iyi tanırım. öyle konuşulduğu gibi yok o takımı tutuyor, yok bu takımı tutuyor palavralarına inanmayın. kendisi çok akıllı bir yöneticidir, profesördür. adalet duygusu da üst seviyededir. evet, üstlendiği görev gerçekten çok zor. orada yıllardır kurulu bir sistem var. bu yüzden de hakemlerimiz çok eleştiriliyor. dilerim bu sisteme boyun eğmez, genç hakemleri yıllardır kimsenin yıkamadığı sisteme yem etmez. bütün takımlar mhk’den adalet istiyor. ben duruşuyla ve kişiliğiyle lale orta’nın bu adaleti sağlayacağını düşünüyorum.

  osman şenher
 • 45981
  "dün zevkli bir maç seyrettik. her iki tarafın da kaybettiği 2 puan var. dün hakem genel anlamda iyiydi, en azından eyyamcı değildi. kimine göre el, kimine göre gol. kimine göre ofsayt, kimine göre değil. kimine göre ayak dışarıda ve kırmızı, kimine göre değil.

  bazı şeytanlar var. ellerini türk futbolunun üzerinden çekmedikçe, birileri futbolu yönetmekten vazgeçmedikçe işimiz zor. cezalıyım, susuyorsam para cezam 2 katına çarpılarak verilmesin diyedir. bazı şeytanlar adana'yı sevmiyor, niye acaba?

  adana demirspor futbolu oynar, oyunu çirkinleştirmez. adaleti herkese istiyorum, bundan kimsenin şüphesi olmasın. bağırmakla çağırmakla olmuyor maalesef. söylenmesi gerekenleri en yüksek sesle dillendiren 3 başkandan biriyim, başkanlarınıza sorabilirsiniz."

  murat sancak
App Store'dan indirin Google Play'den alın