• 45969
  --- alıntı ---
  lale orta hakemlik döneminden içinde ukde kalan bir anıyı da şu sözlerle anlatıyor: “bir dönemin merkez hakem kurulu * başkanı "sen hata yaparsan bunu nasıl açıklarız" demişti. ben de "erkek hakemleri nasıl açıklıyorsanız öyle" diye yanıt verdim. bu zihniyet nedeniyle çok başarılı olduğum halde üst düzey maçlara çok zor ve az verildim. bir başka mhk üyesi ölmeden önce "lale hakkını çok yedik, hakkını helal et" dedi. ettin mi derseniz inanın edemedim.

  --- alıntı ---
  (bkz: lale orta)
  (bkz: hürriyet gazetesi) / mayıs 2022 - beyazıt şenbük haberi

  iki görevden birinden affını iste lale hanım. mantıklı olan ise yeni görevin. etki altında kalıp taraflı bir yönetim gösterdiğin anda, sen hakkını helal etmediğin mhk üyesini ararken milyonlarca galatasaraylı seni sırat köprüsüne sokmaz ahirette haberin ola. bir şekilde ulaştın diyelim köprüye, o ipi sallarız yine düşürürüz seni o köprüden.
 • 45971
  galatasaray futbol a takımı teknik direktörü okan buruk, spor toto süper lig’de galip geldiğimiz ümraniyespor müsabakasının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmede bulundu.

  “savunmanın işin parçası olduğunu düşünmeliyiz”

  hocamızın açıklamaları şu şekilde:

  “ümraniyespor bu ligin iyi takımlarından biri. son sırada olması kimseyi yanıltmasın, şanssız maçlar yaşıyor demiştik. maçın hikayesinde buna benzer şeyler oldu. rakip ilk yarı özellikle yarı sahamıza her geldiğinde net pozisyonlar yakaladı. bunlar bizim hatamız. geçiş oyununu, öndeki hızlı oyuncuların geçişteki etkilerini bekliyorduk. burada zamanlama hataları yaptık. bazen savunmaya geçişte erken oyundan düştük. rakibimize net pozisyonlar verdik.”

  “oyunda kendi adımıza ofansif anlamda inanılmaz rakamlar var. ceza sahasında buluşmamız ve şutumuz mükemmeldi; ama takım savunması anlamında geçişi iyi yapan böyle bir takıma karşı çok fazla hata yaptığımızı söyleyebilirim. iki gol yedik ve çok pozisyon verdik. girdiğimiz net pozisyonları da atabilirdik. daha yüksek skorlu bir maç olabilirdi. bunlardan ders alacağız ve bundan sonraki maçlarda bunları yaşamamaya çalışacağız. istekli ve arzuluyuz. kendi seyircimizin önünde ofansif gücümüzü yüksek şekilde ortaya koymaya çalışıyoruz savunmanın da işin bir parçası olduğunu çok net şekilde düşünmemiz gerekiyor.”

  “kazandıkça rekorlar geliyor”

  “hedefimiz şampiyonluk. bu yolda hep kazanmamız gerekiyor. bu puan farkını artırıp ileriye gitmek için sürekli kazanmamız lazım. rekordan çok bu sene şampiyonluğa odaklanmış durumdayız. bunun içerisinde kazandıkça rekorlar kırılıyor. oyuncularımız bu rekorun saha içerisinde kıran sahipleri. statta kenetlenmiş taraftarımızın verdiği enerjiyi net bir şekilde gördük. burada büyüyerek ilerliyoruz. bu rekorlarda önce taraftarımızın, camiamızın payı var. yönetimimiz, biz, hepimiz iyi niyetle çalışıyoruz. inşallah bu rekoru artıra artıra giderek daha büyük rekorlar kırarız ama bu sene bizim için en büyük rekor şampiyonluk.”

  “trabzonspor maçı önemli”

  “trabzonspor’un iç saha performansı çok iyi. bugün iç sahada kazandı. son zamanlarda iç sahada kazanan bir trabzonspor var ama oyuncu kalitesi olarak yüksek kalitede bir teknik ekibi ve oyuncuları var. bu bir derbi maçı ve bizim için önemli. yenilenip bir sonraki maça hazırlanacağız. zor bir maç bizi bekliyor. iki takım da hafta arası olmadan dinlenip hazırlansaydı daha güzel bir maç olabilirdi. yine dört günlük bir süre dinlenmek için yeterli. iki takım da kazanmak isteyecek. kendi sahamızda oynuyoruz. bunun avantajını kullanmak istiyoruz ama bugünden daha iyi olmamız gerekiyor.”

  (bkz: okan buruk)
  1 şubat 2023 galatasaray ümraniyespor maçı sonrası açıklamalar
 • 45972
  futbolcumuz mauro ıcardi, galatasarayımızın spor toto süper lig’in 22. haftasında hangikredi ümraniyespor’u 3-2 mağlup ettiği karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

  ıcardi’nin açıklamaları şu şekilde:

  “ilk yarı biraz daha zordu. çok şans kaçırdık. gol mutluluk getirdi bize. daha sonra kazandığımız için tekrar mutlu olduk. devam etmemiz gerekiyor. maç maç devam edip kazanmaya çalışacağız. aslında değiştiriyorum sürekli. son maçta güç odaklı yapmaya çalışmıştım son maçta. bacağımda bir rahatsızlık vardı. fakat bu seferkinde daha farklı bir atış stili denemek istedim ve sonunda skoru yükselttim.

  bir forvetin görevi bu. takım oyunu kurduktan sonra topu oraya getirdikten sonra benim de bir forvet olarak o topu içeriye atmak gerekiyor. biraz da şanslı olduğumu düşünüyorum.

  şarkı son gollerimde çaldığı için oradan biliyordum. takımla ve taraftarımızla birlikte dinleyebildiğim için çok hoşuma gidiyor. çok zarif bir olay olduğunu düşünüyorum.”

  (bkz: mauro icardi)

  takım kaptanımız fernando muslera, galatasarayımızın spor toto süper lig’in 22. haftasında hangikredi ümraniyespor’u 3-2 mağlup ettiği karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

  nando’nun açıklamaları şu şekilde:

  “ümraniye’ye karşı iki oynadığımız maçta da aslında bu şekilde oynamamız biraz şans eseri oldu diyebilirim. bu bize uyan bir oyun değildi. fakat kalitemiz, oyuncular açısından baktığımızda oyunumuza baktığımızda bunun üzerinde. geçiş oyunu önemliydi bugün. o geçiş oyununa dikkat etmemiz gerekiyordu. goller de onun sonucunda zaten ortaya çıktı. takım olarak son ana kadar mücadeleyi bırakmadık. bunun sonucunda da tanrı bize yardımcı oldu diyebiliriz. çok hoş tabii ki bu sayıları büyütmemiz gerekiyor. kazanarak çalışmak çok daha iyi oluyor. bunları biz sürekli büyütmeye çalışmalıyız. takım olarak bundan daha iyisini yapmaya çalışmalıyız. bu şekilde rakamlar büyüyecektir.”

  (bkz: fernando muslera)

  lucas torreira, spor toto süper lig’de galip geldiğimiz ümraniyespor müsabakasının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmede bulundu.

  oyuncumuzun açıklamaları şu şekilde:

  “geriye düştüğünüz zaman sakin kalmak önemli. birçok pozisyon kaçırmıştık. soyunma odasına girdik. hocamızın söylediği şeyleri dinledik. ardından sakin bir şekilde kendi oyunumuza odaklanarak devam edince sonucunda kazanmış olduk.”

  “çok mutluyuz. sakin olmamız önemli. her maçın önemli olduğunu bilerek hareket etmeliyiz. hafta içi hazırlıklarımızı yapıyoruz. bu hazırlıkların nasıl sonuç getirebileceğini gördük. bu şekilde devam etmemiz gerekiyor.”

  (bkz: lucas torreira)

  1 şubat 2023 galatasaray ümraniyespor maçı sonrası açıklamalar
App Store'dan indirin Google Play'den alın