• 45927
  "galatasaray store'dan içeri girdiniz... yanınızda, elinizden tutan torununuza, oğlunuza ya da sadece kendinize forma alacaksınız. aldığınız formaya isim yazdırmak isterseniz, yığınla alternatifiniz var; muslera var... ıcardi var... mertens var... mata var... kerem var... gomis var... oliveira var... hatta nelsson bile var. bu kadar bollukta belki de "hangi futbolcunun adını yazdırayım?" diye tereddüte düşeceksiniz, ciddi kararsızlık yaşayacaksınız. çünkü yıldızı bol bir takımın store'undan forma alıyorsunuz.

  fenerium'dan içeri girdiniz. yanınızda, elinden tuttuğunuz torununuza, belki oğlunuza ya da kendinize forma aldınız. formayı seçtiniz, sıra formaya adı yazılacak futbolcuya geldi... kimi yazdıracaksınız? düşün düşün, ciddi sıkıntı... sadece genç umut, herkesin sevgilisi arda güler... ikinci bir isim arasanız, bulmanız kolay değil... hatta yok.

  şampiyonluk yarışına bir de bu pencereden bakalım. yıldızınız ne kadar çoksa, o kadar parlarsınız... yıldızınız ne kadar çoksa şampiyonluğa o kadar yaklaşırsınız.

  - galatasaray iyi mi oynadı? hayır...

  - galatasaray kötü mü oynadı? hayır...

  - galatasaray çok mu gol kaçırdı? evet...

  - galatasaray daha farklı kazanır mıydı? evet...

  - galatasaray rakibe pozisyon verdi mi? evet...

  - galatasaray puan kaybeder miydi? hayır..

  - ıcardi yeteri kadar pas aldı mı? hayır...

  - abdülkerim artık tamam mı? evet...

  - galatasaray'da kalite konuştu mu? evet...

  - galatasaray şanslı mıydı? evet...

  - galatasaray keyif verdi mi? hayır..."

  şansal büyüka
 • 45928
  abdülkerim bardakcı:

  konya'dan istanbul'a, çok büyük bir camiaya geliyorsunuz. bunun zorlukları var. yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz. birkaç hata yaptım ama psikolojik olarak zorluk yaşadım ama genel olarak psikolojisi kuvvetli biriyim. her hafta çalışarak bu durumu atlattım.

  bizim sene başından beri tek odaklandığımız şey, şampiyonluk. allah'ın izniyle şampiyon olacağız. en iyi futbol oynayan biziz. en iyi çalışan, mücadele eden biziz. çok daha iyi bir aile ortamı var. sonunda başarıyı getiriyor bu.

  genç olmalarına rağmen emin, metehan, ross çok kaliteli stoperler. üçü de çıkar aslanlar gibi mücadele eder.

  milli takım'dan her türk futbolcu gibi davet bekliyorum. milli formayı terletmek için sabırsızlanıyorum.

  takım içinde daha çok aile ortamı var. her şey yolunda. herkes birbiri için mücadele ediyor. kimse mücadeleden kaçmıyor. inşallah böyle devam edeceğiz. hücumda da kaliteli isimler var, defansta da. defansı en önde başlatıyor, hücumu en geride başlatıyoruz. inşallah biz çok gol atmaya, az gol yemeye devam ederiz.

  futbolcular olarak kulüplerin açıklamalarıyla hiç ilgilenmiyoruz. bizim tek odağımız, sene sonu şampiyonluk.

  geçen sezona göre psikolojik olarak kötü zaman geçiren bir galatasaray vardı. bundan herkes etkileniyordu. ben kişisel olarak marcao'yu çok beğeniyorum, çok kaliteli stoper. takım iyi olunca, savunmayı da daha iyi yapıyorsunuz. biz kesinlikle nelsson ile çok iyi anlaşıyoruz. arkamızda da muslera gibi bir faktör var. bu bizim için çok önemli.

  bazen görüşmeler gerçekleştiriyoruz. mücadelenin yanı sıra en önemli özelliğim oyun kurmak. geçen sene çok gol atmıştım, bu sene çok kaçırdım. inşallah gollere de başlayıp daha çok katkı sağlayacağım.

  en çok üzüldüğüm konulardan biri bu. konya'dayken, zamanında 1. lig'e çok kiralık gittim. ben de çok geç kaldığımı düşünüyorum. daha genç yaşlarda bu seviyeyi yakalasaydım çok farklı şeyler olurdu. her şey nasip kısmet. kısmetimizde böylesi varmış. ben sürekli oynamak isteyen biriyim. yedek beklemeyi sevmiyorum. o yüzden kiralık gitmeyi, oynamayı tercih ettim.

  tek odaklandığım şey galatasaray'da şampiyonluklar yaşamak. inşallah galatasaray'da bir efsane olabilirim. takımdaki büyükler, aile ortamı yaratıyor. herkes birbirine destek oluyor. istatistikler hiçbir zaman yalan söylemez. biz ligin en iyisiyiz. galibiyet serimizi uzatmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

  ****

  22-23 sezonunun kaderini değiştiren transfer.
 • 45929
  levent tüzemen: ali koç, aziz yıldırım'a seçim öncesi şöyle yüklenmişti: "100 milyonlarca euro harcadın ama ortada başarı yok. herkes suçlu, bir tek başkan suçsuz. rakiplerle kavga edip kendi ayağımıza sıkıyoruz, nefret dilini kullanıyoruz. biz göreve geldiğimizde saygı gösteren ve saygı gören bir kulüp olacağız." sayın ali koç, başkan olduktan sonra aziz yıldırım'ı suçladığı konuların hepsini kendisi uygulamaya başladı.

  ilk günden itibaren 'tff değişmeli', 'tahkim-disiplin gitmeli', 'mhk istifa etmeli', 'g.saray kötü, beşiktaş kötü, trabzonspor kötü' söylemlerinden vazgeçmedi ve kavga etmekten bıkmadı. sayın koç'un baş başa bir yemek yemek varken tv'de düello daveti, g.saray başkanı özbek'i sahanın dışına çekmek amaçlıydı. başkan özbek, başkan koç'un psikolojik tuzağına düşmedi. ve başkan özbek kibar bir dille, "herkes için adalet" sloganını ön plana çıkarıp saha içinde kalacaklarını vurgulayıp başkan koç'un öfke diline ortak olmadı. mevlana'nın şu sözünü sayın başkan ali koç'a hatırlatmak isterim: "sorunun kendinde olduğunu kabul etmeyen insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur…"
App Store'dan indirin Google Play'den alın