• 43823
  “kazandığımız için çok mutluyuz. sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. bunu da başardık. iyi ve kötü oynadığımız zamanlar oldu. iyi oynamadığımız dönemde basit hatalar yapıp basit atışlar kaçırdık.”

  “yeni bir takımız. 10 oyuncumuz takıma yeni katıldı. hazırlık döneminde şanssızdık. yaşadığımız sakatlıklardan dolayı beraber çalışma şansımız neredeyse hiç olmadı. çok çekindiğimiz, dikkate aldığımız ve önem verdiğimiz bir maçtı. istediğimizi aldık. oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. iyi bir başlangıç yaptık. bu sezondan beklentilerimiz var. oyuncularımıza ve takımımıza çok güveniyoruz. inşallah da taraftarımıza layık olan, onların desteğiyle büyüyecek bir takım olacağız. artık önümüzdeki maça bakacağız.”

  ekrem memnun

  (bkz: 26 eylül 2021 büyükçekmece galatasaray basketbol maçı)
 • 43824
  “bu ligin ne güzel olduğunu görüyoruz. dünden beri maçlar kafa kafaya geçiyor. bu sezon tüm seyircilerin çok güzel bir lig seyredeceğine inanıyorum. herkesin herkesi yenme potansiyeli var. bizim için de iyi bir başlangıç oldu. sezon öncesi hedeflediğimiz galibiyetlerden birini aldık. sezon başında sıkıntılar da yaşadık. tam kadro idman yapamadık. hala da tam kadro değiliz. herkes çok iyi çalışıyor. çok iyi bir ekibimiz var. alttan üst tarafa kadar çok iyi bir aile kurduk ve böyle devam edeceğiz. şimdi dinleneceğiz. haftaya daçka maçına hazırlanacağız.”

  kerem tunçeri

  (bkz: 26 eylül 2021 büyükçekmece galatasaray basketbol maçı)
 • 43825
  “kolay bir deplasmanda değildi. anadolu efes ve diğer takımlar da dahil olmak üzere sürprizlere açık bir lig. daha farklı kazanabilirdik. maçı kırabilirdik ama bazı yerlerde ciddi hata yaptık. büyükçekmece takımı da iyi direndi. güzel bir maç oldu. canberk ve rıdvan’ın katılmasıyla diğer maça en iyi şekilde hazırlanacağız.”

  göksenin köksal

  (bkz: 26 eylül 2021 büyükçekmece galatasaray basketbol maçı)
 • 43826
  “bence takım olarak birlikte kaldığımız bir maçtı ve güzel bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. üçüncü çeyreğin başında güzel bir fark yakaladık ama o noktadan sonra biraz kontrol dışı oynamaya başladık. savunma yapmayı bıraktık ve rakibe geri dönme şansını verdik. neyse ki maçın son bölümünde tekrar bir araya gelerek galibiyet almayı başardık. ilk maçımızda oldukça güzel bir galibiyet oldu.”

  david kravish

  (bkz: 26 eylül 2021 büyükçekmece galatasaray basketbol maçı)
 • 43827
  “kariyerimindeki ilginç gollerden biri oldu; ama bizim için lazım olan bir goldü ve takıma moral verdi. topun nasıl içeriye girdiğine değil, golün önemine bakarım.”

  “ikinci yarıda daha boş alanlar oldu ama takım olarak sahaya nasıl çıktığımız daha önemliydi. daha hırslı çıktık ve bunun faydalarını gördük. maçı döndürmek istedik ve bunu başardık.”

  halil ibrahim dervişoğlu

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43828
  “genç bir takımız. birbiriyle saha içinde dışında uyumlu, aile havasında bir takımız. bu sene biraz daha yaşıt olduğumuz için birbirimizle daha iyi kaynaşıyoruz. ligde dört maçtır galibiyet alamıyorduk. bu maçı önemi bizim için çok yüksekti. taraftarlarımız önünde kazanmak istiyorduk. maça güzel ve baskılı başlamıştık. ilk yarıda talihsiz bir gol yedik. içeriye girdiğimizde bu maçı ne olursa olsun çevireceğiz dedik. o coşkuyla ikinci yarıya baskıyla başladık ve galibiyet alacağımızı rakip takıma hissettirdik. taraftarımıza armağan olsun.”

  “geçen sene genelde sonradan oyuna giriyordum. bu sene daha çok 11’de oynayan bir oyuncuyum. hocam bana şans verdi. her maç ve her antrenman kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. hocalarımla ekstra çalışmalar yapıyorum. bunun için kendimi hep zorluyorum. tabii ki saha içinde herkes gibi hata yapabiliyorum. biz genç bir takımız. hepimiz hata yapacağız ama bunlardan ders çıkaracağız. ben de her maç, her antrenmanda kendimi geliştirmek istiyorum. geliştireceğime inanıyorum. inşallah sezon sonuna doğru takımca, galatasaray’ı istediği yere, şampiyonluğa ulaştırırız.”

  kerem aktürkoğlu

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43829
  “takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. ilk yarı da kötü oynamadığımızı düşünüyorum. bir hata oldu ve o hata sonucunda bir gol yedik. ilk yarı da olumlu oynadık. ikinci yarı, o golü kalemizde gördükten sonra daha hırslı sahaya çıktık. kaybettiğimiz maçların ardından taraftarlarımız önünde mutlaka kazanmak istiyorduk. takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum.”

  “genç ve yaşlı terimlerini kullanmak doğru değil. avrupa’da her yaştan oyuncu oynuyor. burada artık tecrübe ya da tecrübesiz oluşuna bakmaksızın her yaştan oyuncu oynuyor. coşkulu oynadık ve skoru yakaladığımız için çok mutluyuz. kendimizi en iyi şekilde hazırlayıp önce marsilya, sonra da rizespor karşısına çıkacağız. en iyi şekilde hazırlanıp neticeleri göreceğiz.”

  berkan kutlu

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43830
  “galip geldiğimiz için çok mutluyum. hak ettiğimiz üç puanları alamadık ama bugün hak ettiğimiz üç puanı zor da olsa aldık. oyunu baştan sona kontrol altında tuttuk diyebilirim. ikinci yarıda göztepe’nin fazla topla oynadığı bölümde de epey pozisyona girdik. rakibin kaleyi bulan ilk topu gol oldu. o da iyi ki gol oldu, yoksa muslera kırmızı görebilirdi. oyuna iyi başlayan, anlayışını ortaya koyan, pozisyon bulan hatta boş kalelere bile gol kaçıran galatasaray kendi hatasıyla geriye düştü. ilk yarıda yaptığımız pres ve baskıyı ikinci yarıda daha fazla yaptık. o baskı içerisinde biz de rakip kalecinin hatasıyla beraberliği yakaladık. ardından morutan’ın güzel bir golü vardı. o kadar rakibin aklına bile gelmeyen goller yiyip puanlar kaybettik ki… iyi oynadığımız maçları anlatamadık. skor herkes için daha önce geldiğinden oyunumuz ön plana çıkmadı. oyuncularımın skoru koruma çabalarını saygıyla karşılıyorum.”

  “sezon başından beri bir şey demiyorum. yine demeyeceğim; ancak alpaslan’ın bir pozisyonu var. bu var’ı yok etmek demek. oyun içerisinde hakemin de bunu görmesi gerekiyordu. var’dan bu görülmüyor ve ve müdahale edilmiyorsa o zaman hiç var hakemi koymamak lazım. daha ileri gitmek istemiyorum. içeride tekrar seyrettim. olacak bir şey değil. hem kart hem penaltı; ama maalesef geçen sene saha içerisinde, bu sene var’da arkadaşımız devam ediyor.”

  “başka şeylerin oyunumuzun önüne geçmesini istemiyorum. takımımızı tebrik ediyorum. çok iyi mücadele ettiler. burada bir parantez taraftarımıza açmak istiyorum. işte benim ali sam yen’de görmek istediğim taraftarımız bu. en sıkıntılı dönemde çıktılar takımı sırtladılar. onları yukarıya çektiler. neredeyse beraberce oynadılar. işte ben bu galatasaray’ı anlatmaya çalışıyorum. kendilerine takımım adına teşekkür ediyorum. hiçbir zaman oyunu bırakmayan bir galatasaray düşünürler. ben de futbolculuğumdan teknik adamlığıma kadar, benden, takımımdan ümidi kesmeyen bir taraftara alışkınım. uzun zaman sonra bunu görmek beni çok mutlu etti. kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. işte böyle birleşildiği zaman çok şeyler başarılabilir.”

  “beklemediğimiz oyuncuların pas hataları oldu. ikinci yarı morutan düzeldi ve çok şık bir gol attı. alex de biraz düzeldi. bu arkadaşlarımız kazandıkça taraftarın da verdiği güvenle çok daha iyi oynayacaklar. her geçen gün onların biraz daha lehine olacak. sadece onlar değil, kaleci muslera’dan diagne’ye, mostafa’dan emre’ye kadar birçok arkadaşımız var. alpaslan’da sonradan girerek iyi oynadı. tecrübelisi ve genciyle bir arada iyi bir takım olmak istiyoruz. artık herkes nerede nasıl oynayacağını iyi bildiği için daha iyi oyunlar oynayacağız inşallah.”

  fatih terim

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43832
  "bugün bize vermiş olduğunuz destekten ötürü çok teşekkür ederiz. çünkü buna çok ihtiyacımız vardı. bu yeni ve genç takım galatasaray'ın geleceği ama her değişimin zamana ve desteğe ihtiyacı vardır. biz futbolcular ve hocalarımız bu büyük camiaya en iyi şekilde hizmet edebilmek, daha önce de bir çok sefer kazandığımız kupalar gibi yenilerini de kazanmak için elimizden gelenin en fazlasını vermeye çalışıyoruz."

  "başta hocamız fatih terim olmak üzere hepimizin her maçta kazanmak için her şeyimizi verdiğimizden hiçbir şüpheniz olmasın. çünkü bu kazanma hırsı hocamız fatih terim'in, kulübümüzün ve futbolcuların ruhunda var. en büyük cimbom…"

  fernando muslera

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43833
  "sahanın içinde olmak iyi hissettiriyor. umarım bir daha böyle yaşanmaz. bugüne kadar kariyerimde kırmızı kart görmedim ama uzun süre dışarda kaldım."

  "bugüne kadar hiç konuşmadım, yine konuşmayacağım."

  "insanların kullandığı cümleler, insanların kalitesini belli eder. ben onlar gibi olmak istemiyorum. camiaya layık olmalıyız."

  oğulcan çağlayan

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43834
  galatasaray rahat kazanmadı, bu oyun şekliyle rahat kazanamazsın zaten. ilk yarıda çok top kaybı oldu, 2. yarıda devam etti. göztepe, 3. haftada hoca değiştirdi ama maestro gibi yöneten bir hoca değil, kariyeri de maestro değil. 4 haftadan beri takımın başında ve 3. mağlubiyetini aldı. galatasaray'ın çok daha üstün olması gerekiyor, çok çok daha pozisyon üretmesi gerekiyor. pas hataları çok fazlaydı. rakibe cesaret veriyorsun, onlar da üstüne gelmeye çalışıyorlar.

  galatasaray ikinci yarıda da çok aceleciydi, set oyununa dönmesi gerekirken acele etti, top kayıpları oldu. top kayıpları hücum olarak geri dönüyor. aslına bakarsanız göztepe'ye çok da pozisyon vermedi. bu göztepe'ye karşı çok çok rahat pozisyon üretmesi gerekiyordu.

  2-1'den sonra cicaldau'nun bir pozisyonu vardı, 3-1 yapsa çok çok daha farklı olurdu. 2-1 her zaman riskli bir skordur. marsilya maçı öncesinde özellikle güveni vermiş değiller. oyun değil de skora bakmak gerekiyor şu aşamada. 3 puan oyuncular için önemli olacak. bu futbolla marsilya maçında işleri gerçekten zor olur.

  hocanın elinde olsa... biz zamanı geldi 4 forvet oynadık, baros, elmander, necati, drogba... var oğlu vardı santrforlar.

  bekler galatasaray'da her zaman önemli olmuştur, içeride merkezde 8 kişiyle oynayıp, dışarıda bire bir bırakıyorlar. hoca 11'leri yaparken çizgileri çeker, 1 ve 2'leri yazar, 1 ve 2'ler şu anda, ikisi de verimli değil. yedlin sağ taraftan bindirip 2 orta kesti ama orta değil. van aanholt soldan daha az geliyor, hiç atak görmüyorum. kerem içeri girdiği an oradan bir bindirme gelmesi lazım. kenarlardan çok az gelen bir galatasaray var, son yıllarda en önemli silahtı. kenar organizasyonlara oyunu açtığında hem orta şansın oluyor, hem de içeri girme ihtimalin de oluyor.

  2 sene önceki maçlarda da muslera'nın hatalarına sahne olduk, bir schalke maçında çıktı ve penaltı oldu, gereksiz bir penaltıydı. bunlar kaleciler için anlık kararlar, 2-3 adım çıktığında artık geri gelemezsin, onu tamamlaman gerekir. çok ucuz atlattı, gol olmasa, 10 kişi mücadele edeceksin.

  şöyle oluyor bazen. ilk haftalarda çok gol atıp ön plana çıktığın zaman bir öz güven geliyor, 'nasılsa böyle gidecek' gibilerinden. o an ciddiyeti kaçırabiliyorsun. mustafa muhammed böyle bir yapıya sahip. ipin ucu kaçtığın zaman işler kötü sonuçlanıyor. sonra gol atmak mecburiyetinde hissediyor kendini, 13 şutu nerelerden attığına baksak atmaması gereken yerlerde şut çektiği pozisyonlar oluyor. işine ciddi sarılmalı, iyi çalışmalı. eminim ki 1-2 tane atında tekrar eski mustafa gelecektir.

  ümit davala

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43836
  galatasaray'ın nefeslenmesi için önemli bir galibiyet oldu. fatih hoca ve oyuncular rahatladı.

  nasıl bir risk aldı fatih terim ikinci yarı başlarken. diagne'yi soktu. öndeki 5'linin 1 tanesinin savunması yok. kerem, cicaldau, morutan, diagne ve halil. sadece yük berkan'da. teknik direktör, muhakkak beyler berkan'a yardımcı olun demiştir. yedlin'e de çık dedi hoca. bu tam bir rus ruleti. 4 maçta sadece 2 puan alan bir takım için teknik direktörün alması gereken bir riskti. ya herro, ya merro takımı oldu.

  maç 2-1 oldu. ben hocanın tekrar 4-1-4-1'e döneceğini düşündüm. halil'i çıkarıp orta sahaya berkan'ın yanına oyuncu alacağını düşünürken emre kılınç'ı aldı hoca. tekrar güvenli oynamaya çalıştı. skor cepte ama 3-4'e gitmeyi de düşündü. emre kılınç değişikliğine kadar göztepe tüm dönen topları aldı.

  galatasaraylılar, morutan'ın bu gollerine alışsın. bunlardan daha çok atacak. 21 yaşında. gelişime açık. çok rahat çalım atıyor. galatasaray yatırım için aldı muhtemelen. gelecekte ne olur? yıldıza tavan vurulmaz. çabuk, tekniği iyi. 90 dakikalık kuvveti yok. futbolcunun en iyi yaşları 26'da başlar. bedava benzin yakıyordur sahada, boş koşular atıyordur. 26'sında falan atmayacak bu koşuları.

  cicaldau 23 yaşında bir lider. feghouli tecrübelidir, doğru ama 23 yaşında olmasına rağmen cicaldau yönlendirici bir oyuncu.

  rıdvan dilmen

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43837
  fatih hoca soyunma odasında hemen tepki verdi, feghouli ile luyindama çıktı, diagne ve alpaslan girdi. luyindama'nın genel performansı hiçbir zaman tamam dedirtmedi. en tamam dedirten maçlarından biri geçen sene beşiktaş maçlarından biriydi, maçın kaybedilme unsuru olmasının dışında genel performansını beğenmemiştim.

  morutan bir oyun kurucu, kaleyle yüksek bağlantısı olan bir oyun kurucu ve aynı zamanda bir şutör, hep kaleyi cepheye almış olmalı. oyun morutan'ı kaleyi cepheye alabileceği yerde kullanmalı ama sağdan da geldi ve çok güzel bir gol attı. 1. kalite işçilik var, ilk golü, daha çok gol atacağını düşünüyorum.

  galatasaray çok kritik 3 puan aldı, bir zaman, bir moral kazanacak ve en önemlisi marsilya öncesinde 3 puan kazandı.

  marcao'nun savunma tarafı türkiye'de eleştiri alsa da oyun kuruculuk tarafı tamamdır, ligin en iyi 2-3 oyuncusu arasına girer. birkaç oyuncuyu oyundan düşürebilen pasları gördük. galatasaray orta sahası öyle bir hale geldi ki cicaldau topu almayı biliyor, top alırken orta saha uzmanı gibi olduğunu gördük. marcao için bir seçenek daha oluştu. morutan da ortada oynarsa topu alma isteğiyle fark yaratabileceği ve marcao'nun da rahatlayacağını düşünüyorum. en ideal ikili marcao - nelsson ve boey geldiği zaman da en azından bir yüksek tempo katılacak takımın içine. bunlar, ne olursa olsun galatasaray'ın daha iyi takım olmasına yardımcı olur.

  bazı maçlar vardır, finali ustalar oynar. arda turan zaman zaman öyle kullanıldı ve bana göre işi gördü. arda büyük oyuncudur ve fizik olarak hazırsa, umarım ilk 11 için de olur ama 3 oyuncunun gelişi katkı sağlar.

  yedlin bütün iyi niyetiyle enerji koymaya çalışıyor ama galiba güveni eksik. bir orta açtı kale arkasına ve onlar daha da moral bozucu oluyor, gittikçe daha küçülmeye başladı sahada. sacha boey zaten daha kaliteli bir bek.

  luyindama her zaman hataya açık bir stoper. maçın başını izleyenler hatırlayacaktır, geri alıp bir daha bırakabilirler, luyindama topu kullanırken hep aradaki bağlantıya koştu halil. top luyindama'dan nelsson'a dönerse, hem nelsson çıkabiliyor, hem aanholt oyuna girebiliyor. yedlin oyun kuruculuğu anlamında caydırıcı değil, luyindama hiç değil, o yüzden o tarafa baskı yaptılar.

  attılar yüksek, luyindama çıkar, vurur, altındakini de ezer. bu iyi savunmacılık gibi görünebilir ama oyun artık çok yukarıdan oynanmıyor.

  nelsson, marcao geldiğinde daha iyi olur. yine de dörtlü arasında öne yazabilirim. van aanholt iyi bir pasör, alması, vermesi var ama tempo açısından eskisi gibi, 22-23 gibi değil.

  berkan idare etti, cicaldau'yu beğendim, iyi pas kalitesi getirdi. marcao döndükten sonra cicaldau daha etkili olacaktır.

  zeki önder özen

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43839
  "hep deriz ya 'futbol iyi oyuncularla oynanır'... beklentilerin fazla olduğu bir yerde, kendisini ispat etme düşüncesine oldukça sahip. bireysel girişiminin karşılığını alıp, merdivenleri yavaş yavaş çıkacağını gösterdi."

  tugay kerimoğlu morutan hakkında

  https://twitter.com/.../1442194761918550016

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43840
  psv maçında muslera ile başlayan bireysel hata galatasaray'da alışkanlık haline gelmeye başladı. alanya maçında ömer bayram, kayseri'de emre kılınç, göztepe maçında luyindama yaptıkları hatalarla galatasaray'ın gol yemesine neden oldu. göztepe önünde kaleci irfan'ın kısa düşen topunu yakalayan halil yanındaki feghouli'ye pas verip golü attırmıyor ve kendi vuruyorsa bu durum egoistliğe dayalı bir disiplinsizliktir. geçen sezon şampiyonluğa malolan hatalar yapan luyindama hala başına buyruk oynuyorsa ve söz dinlemiyorsa disiplinsizliktir. eğer bu bireysel hatalar önlenemiyorsa ben fatih terim'in disiplin anlayışını sorgularım. terim'in demek ki yapmış olduğunu düşündüğüm uyarılar bazı oyuncuların bir kulaktan girip, diğerinden çıkıyor. ayrıca ndiaye'nin attığı gol öncesi muslera'nın kalesini terk etmesi büyük hataydı. çünkü berkan rakibe yetişmişti. galatasaray'ın geçen sezonki gücünden uzak görünen göztepe önünde geriden gelip maçı çevirmesini abartmadan haftayı kurtarmak olarak görüyorum. galatasaraylı oyuncular belki çok koşuyor ama oyuna kalite koyamıyor. genç oyuncular hızlı hücum etmek isterken telaş yapıyor. galatasaray'ın ortak bir ritmi yok, pas isabeti dengesiz, oyun planlaması tamamen bireyselliğe kalıyor. aanhalt ve cicaldau aklını kullanarak oynuyor. halil fizik olarak yetersiz kalıyor ve en ufak darbede düşüyor. ben fatih terim'in hayranlığını belirttiği morutan'da attığı gole rağmen hala fark yaratan bir hayranlık görmedim. ayrıca terim diagne'yi kafasından silmemeli ve gerektiğinde halil ile birlikte kullanmalı. diagne'nin pas duvar olması arkadaşlarının hücuma çoğalmasını sağlıyor.

  levent tüzemen

  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı)
 • 43841
  "beşiktaş'ın şansı bana göre %0. beşiktaş'a ajax karşısında şans vermiyorum. ajax en son kime karşı 9-0 kazanmıştı? cambuur? evet, bence öyle bir maç olacak. bize karşı oynadıkları kadro ile amsterdam'da oynayamazlar. muhtemelen kapanacaklar. ajax, ilk golü attıktan sonra ekstrem bir skor ortaya çıkabilir."

  (bkz: 28 eylül 2021 ajax beşiktaş maçı)

  leandro kappel