• 43760
  “saygıdeğer galatasaraylılar. bugün bizim için çok özel bir gün. ali sami bey ve arkadaşlarının bu ocakta kurarak dünyaya açtıkları galatasaray spor kulübü adınaekrar büyük bir hamle daha yapıyoruz. galatasaray kadın futbol takımımızı kuruyoruz. bu işte emeği geçen başta yönetim kurulu arkadaşlarım olmak üzere, nurcan hocaya da huzurlarınında teşekkür ediyorum. onlar da türk olmayan takımları yenmek adına bu yolculuğa çıkıyorlar. tüm camiamıza hayırlı olsun. bugün bizim için çok gururlu bir gün. yuvamıza hoş geldiniz.”

  burak elmas
 • 43761
  "saygıdeğer başkanım, saygıdeğer galatasaray lisesi müdürü ve yöneticileri, camiamızın değerli mensupları ve değerli misafirler. hepiniz hoş geldiniz. 13 yaşımda roman kosecki’ye olan hayranlığımla başlayan futbol kariyerimin bugün galatasaray futbol kadın takımı’nın başında teknik direktör olarak devam edecek olması benim için tarifsiz bir duygu. bunu belirtmek istedim. galatasaray semtiyle, lisesi ve üniversitesiyle spor kulübü ve tüm branşlarıyla sosyal yaşamın özgül kütlesi ve hacmiyle büyük bir sosyal topluluktur. bugün karşınızda sadece bir insan ve bir kadın olarak bulunmuyorum. aslında bugün sadece kendim adına da burada bulunmuyorum. huzurunuzda şahsımın da, sporcularımızın da başarı ve sağlık katan ortamıyla galatasaray spor kulübü’nün kadın takımı olarak bulunuyorum. tüm bu toplumsal rol ve sıfatlarımla mutlu ve gururluyum. huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyorum. spor erken yaşlarda başlayan bir yaşam biçimidir. sağlığımız, gücümüz ve imkanlarımızı zorlayarak en son ana dek hayatımızda olmaya devam edecektir. ülkemizin kadınları bilimden kültürel sanata, yönetimden eğitime, emekçi yaşamlardan sportif yaşama toplumun her alanında vardır. var olmaya devam edecektir. cumhuriyetimizin bu gölgelerden kurtulmuş kadınlarımızın emekleriyle bağımsızlığın korunduğu güzel yurdumuzda, her alanda var olmanın haklı gururun tadını, özgürlüğünü yer yerde yaşıyoruz. sonsuza dek yaşamaya da devam edeceğiz."

  "biz galatasaray kadın futbol takımı olarak huzurunuzda bu başarıları, bu keyifleri ve kazanımları artırmaya, sürdürebilir hale getirmeye çalışacağız. bu amaçlarımız için gerekli fiziksel, sportif ve psikolojik özelliklere sahip bir takımız. galatasarayımızın kıymetli desteklerini çalışmalarımızın her anında hatırlayacak, unutmayacak, başarımızın ilk parolası olarak bize inanmış olan insanların desteklerin, sevgilerinin var olduğunu hep bileceğiz. biz galatasaray kadın futbol takımıyız. çalışmalarımızın ve gayretlerimizin sayesinde ayrıcalıklara sahip olunabildiğini biliyoruz. bunun korunması gereken bir kıymet ve ağır bir sorumluluk olduğunu da biliyoruz. kadın ve futbol söz konusu olduğunda bunun geleceğinin bugünden biz olduğumuzu biliyoruz. gelecek biziz. çalışmalarımızla ve davranışlarımızla örnek olmanın gerekliliğinin farkındayız ve bu camianın hedefi her zaman şampiyonluktur. biz de buraya kupa ve şampiyonlukları yaşamaya geldik."

  "biz galatasaray kadın futbol takımıyız. kadınların görünürlüğünü artırmanın, sportif çalışmanın öncülerinden biri olduğumuzun da bilincindeyiz. ülkemizin genç kadınlarına olanak sağlayan saygıdeğer yöneticilerimizi ve kıymetli camiamızı tüm saygımla ve kalbimle selamlıyorum. tüm teknik ekibimiz adına ve tüm sporcularım adına bu projede emeği geçen başkanımız burak elmas’a, başkan yardımcımız rezan epözdemir’e ve yönetim kurulu üyemiz polat kalafatoğlu’na ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. lütfen sevgi ve saygılarımızı kabul edin. teşekkürler."

  "benim adıma heyecan verici bir proje. biz kadınlar ikinci ligi'nde yarışan bir ekiptik. kadın futbolu gelişmekte olan bir lig olduğu için süreç bizim için zor geçiyordu. şimdi galatasaray’la birleştik. birlikte yol aldık bu projede. daha da güçleneceğimizi ümit ediyorum. galatasaray’ın kadın futbol branşı açacağını duyduğumda çok heyecanlandım. başkanımızın seçim vaatlerinden biriydi kadın futbolu. bu vesileyle bir başlangıç oldu. bildiğiniz gibi erkek takımımızın ilk kurulum aşaması galatasaray lisesi’nde gerçekleşti. kadın futbol takımın da kurulumunun burada gerçekleştirilmiş olması ve bizim de ailenin bir parçası olmamız gurur verici bir durum. kendi adıma da çok mutluyum. kadın futbolunda çok uzun süredir varım. 13 yaşında roman kosecki ile başladım futbola. her daim futbolun içerisinde yer alan biriydim. hem futbolcu olarak hem kulüp başkanı olarak birçok mecrada bulundum. bugün de galatasaray kadın futbol takımı’nın teknik direktörü olarak göreve başlamış bulunmak beni çok heyecanlandırıyor. hayallerimden biriydi bu. bugün burada olmaktan dolayı inanılmaz mutlu ve gururluyum.”

  "maçları şu anda küçükçekmece kemal aktaş stadı’nda oynayacağız. lig konusunda henüz federasyon statüyü açıklayamadığı için bu konuda henüz bilgi veremeyeceğim. kadroya takviye olacak çünkü çok genç bir ekibiz. yaş ortalamız 17-18 arası. birinci ligden başlarsak mutlaka takviye olacak; ama üçüncü ligden başlarsak bu kadro bizi götürür diye düşünüyorum.”

  galatasaray kadın futbol takımının teknik direktörü nurcan çelik
 • 43762
  "bugün burada bulunduğumuz için takım arkadaşlarımızla birlikte çok mutlu ve heyecanlıyız. burada bu tarihi anı paylaşıyor olmak bizler için çok gurur ve onur verici. bizler küçük kız çocuklarıyken gerçek sahalarda taraftarı olduğumuz takımlarda futbol oynamayı hayal etmek istiyorduk ama edemiyorduk. inşallah burada hayallerimizin gerçekleşmesinin mutluluğunu sevincinin ve heyecanını yaşıyoruz. liseden arkadaşlarımızla bu heyecanımızı paylaşıyoruz. başta başkanımız burak elmas’a ve tüm yönetim kurulu üyelerimize, teknik direktörümüz nurcan çelik hocamıza çok teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

  galatasaray kadın futbol takımı kaptanı ismigül yalçıner
 • 43763
  "bugün burada olmak, aynı sahayı paylaşıyor olmak çok büyük bir mutluluk bizim için. emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. bu kadar güzel duyguları yaşamak, bu tarihi olayın merkezinde olmak bizi çok heyecanlandırdı. gerçekten çok teşekkür ediyorum. umarım kadınlar spor arenasında daha görünür olur. özellikle futbolda.”

  galatasaray lisesi kız takımı kaptanı deniz sönmez
 • 43765
  "ali sami yen'deki maçlarda taraftarımız oyuncuya tepki gösterirse bu işin üstesinden gelemeyiz. bu iş bizim ali sami yen'de alıştığımız bir tablo değil. yedlin 2-3 orta açamayabilir, taraftar onu hazırlayacak. babel'e 'yuh' çekmek, yani...
  seyirci, beğenip beğenmediğini burada belli etmemeli. edeceği yerde ediyor zaten. rejenerasyona çıkıldığında da birtakım tepkiler olmuş, bunlar hoş şeyler değil. eğer böyle olursa oyuncuları kaybederiz.
  bu, oyuncuları etkilemez olur mu? soyunma odasında gördüm onun için söylüyorum. birinci sağ bekimiz sakatlanmış, ikinci bekimiz yedlin. ikinci maçı oynuyor, kolay değil. galatasaray seyircisinin sevecen ve toleranslı olması gerekiyor.
  morali bozuk olan var, ağlayan var. bu hoş bir şey değil tabii.“

  fatih terim
  (bkz: 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçı)
 • 43766
  “rotasyon yapmalı mıyım yapmamalı mıyım diye çok düşünmüştüm. demek ki yapmalıymışım. takımı istikrar adına sahaya sürdüm; ama devamlılık olmadı. ilk yarı belki çok üstün değildik ama gol pozisyonları yakaladık. berkan’ın pozisyonu golle sonuçlanabilirdi. ikinci yarıda değişikliklerle oyunu elimize aldığımızı düşünüyorum. ikinci yarıda atakta, bloklar arasında ve pozisyonlarda vardık. en önemlisi doğru dizilmemizdi. setlerde de doğru yayıldık. hatta hücum sürekliliğini de aldık. burada topu içeriye atmak lazım. alanya ikinci yarıda neredeyse hiç gelmedi. golü yedik ve mağlup olduk. olmasa iyi olurdu. üzgünüm.”
  fatih terim
  hocaya göre iyi oynamışız yine.
 • 43767
  ”yenildik uzgunuz tabii ama acikcasi ikinci yari yaptigimiz degisikler kendini gösterdi, oyunu oraya yiktik, pozisyonlar urettik ama topu iceri atamadik”.

  yok arkadas, bu adam herkesin bildigi, bikmadan denedigi degisiklerin ise yaradigini dusunuyorsa ve hocaya biri de cikip ”hocam ne anlatiyorsun sen?” demiyorsa ciddi sekilde sorunumuz var demektir. maci birakmis ”taraftar takimi yuhluyor” bahanesine bagladi isi.

  (bkz: fatih terim)
  (bkz: 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçı)