• 43756
  “yaklaşık 1 ay önce kadın futbol takımımızı kurduk, tff nezdinde gerekli müracaatlarımızı yaptık. hocamız nurcan çelik ile anlaştık, kendisi birçok zorluğa ve sağlık sorunlarına karşı mücadele vermiş ve bu mücadeleleri kazanarak milli takım düzeyinde kadın futboluna hizmet etmiş önemli bir isim. her branşta olduğu gibi kadın futbolunda da şampiyonluğu hedefliyoruz, iyi bir kadro kurduk. bu sürece aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak da bakıyoruz. iş, sanat, siyaset ve bürokraside olduğu gibi sporda da kadını önceleyen bir yaklaşımı hakim kılmak istiyoruz. erkek egemen anlayışın bertaraf edildiği, kadınların katledilmediği ve şiddete maruz bırakılmadığı, çocuk gelinlerin olmadığı bir ülke ve dünya istiyoruz. sporun birleştirici ve bütünleştirici ruhunun bütün bu sorunların üstünden geleceğini düşünüyoruz. “

  rezan epözdemir

  kulübümüzün kurulduğu yerde, lisemizde, kuruluşundan 116 yıl sonra galatasaray kadın futbol takımını sporseverlerle buluşturmaktan çok mutluyuz. kadın futbolu hem türkiye’de hem uluslararası platformda hızla gelişmekte olan bir alan. ali sami yen bey ve arkadaşlarının bir asır önce belirlediği gibi amacımız aynı zamanda uluslararası başarı elde etmektir. aynı zamanda galatasaray geleneklerinin, değerlerinin ve galatasaray’ın öncü olma karakterinin bilincinde kadın futbol takımımızın tüm topluma da örnek olacağından eminiz.

  yönetim kurulu üyesi dr. öğr. üyesi polat kalafatoğlu

  galatasaray kadın futbol takımının galatasaray lisesi’nde düzenlenecek tanıtım etkinliği öncesi yapılan konuşmalar.
 • 43757
  "antrenman performanslarından çok memnunum. her gün çift bazen üç antrenman yaptığımız oluyor. genç ve çok kapasiteli çocuklar var. bu da antrenör olarak bizim hoşumuza gidiyor. sahada daha fazla vakit geçiriyoruz. onların gelişimine tanık oluyoruz tecrübeli oyuncularımız da var. onlarla harmanlayarak iyi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.”

  galatasaray hdı sigorta kadın voleybol takımı başantrenörü ataman güneyligil

  "çok güzel bir antrenman düzeni ve tempomuz vardı. maçın içindeki kondisyon ve tempo ile antrenman temposu, kondisyonu aynı olmuyor. sürekli maç oynamaya çalışıyoruz. bugün ve dün bir maçımız vardı. ondan önce turnuvamız vardı. haftaya bir turnuvaya daha gidiyoruz. böylelikle maçlar başladığında maç temposuna hazır olacağız. şimdilik her şey çok güzel. sahanın içerisinde güzel bir enerji var. bu sene çok genç bir ekibiz. o gençlerin hepsi çok güzel bir enerji veriyor. hepsi çok istekli, çalışkan ve çok tatlılar. bu sene çok güzel, genç, dinamik ve enerjik bir takım görüyorum. öyle olacağımıza inanıyorum. şimdilik güzel başladık. elimizden gelen her şeyi yapacağız bu sene."

  takım kaptanı gizem güreşen