• 43734
  "iç sahada üç puanla başlamak çok önemliydi. tabii burada taraftarımızın önünde oynamayalı çok uzun zaman oldu. onları da özlemişiz. onlardan gelen güzel destekle birlikte hak ettiğimiz bir üç puan aldığımızı düşünüyorum. önümüzde lig ve avrupa anlamında çok uzun bir sezon var. onların desteğine her zaman ihtiyacımız var. biz de elimizden geldiğince sahada mücadele verip iyi sonuçlar almaya devam edeceğiz.”

  taylan antalyalı

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43738
  "lideriz ama lider olmak şu anda çok önemli değil. daha ilk maç. bence liderlikten çok daha önemli şeyler vardı bugünkü maçta. hem toplu hem topsuz inanılmaz mücadele eden ve koşan bir galatasaray takımı vardı. topla beraber iyi pas yapan, sakin oynayan, pozisyonlara giren, topsuz oyunda da iştahla ve inanılmaz defans yapan, rakibine pozisyon vermeyen bir galatasaray takımı vardı. kolay değil tabii ki. yeni oyuncularımız ve genç arkadaşlarımız var. onların alışma süreçleri çok kolay olmuyor. baktığınız zaman bugün sahadaki galatasaray takımı, ofansif ve defansif olarak kompakt oynayan çok iyi bir takımdı. diğer taraftan milli takım dönüşü üç günde bir maç oynuyoruz. bu tempoya ayak uydurmak çok kolay olmuyor. bugün tüm takım arkadaşlarımı, hocamı tebrik ediyorum. çok iyi mücadele eden bir galatasaray takımı vardı.”

  "12. oyuncumuz, 12. adamımız aramıza döndü. sahamıza döndük. bizim için çok önemliler. ne kadar önemli olduklarını bir kere daha gösterdiler. olimpiyat stadı’nda, başakşehir stadı’nda ve kasımpaşa stadı’nda onlarla oynadık. burada kendi sahamızda, evimizde onlarla oynamamız çok farklı bir duygu. 12. adamımıza bir kere daha hoş geldin diyorum. bizim için gerçekten çok önemliler."

  fernando muslera

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43739
  "lazio ile oynamak kolay değil. çok iyi oyunculara ve hocaya sahip, italya liginde şampiyonluğa oynayabilecek kapasitede bir takım. arkadaşlarımın iyi hazırlandığını, hep beraber iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. beraberce tek tek her şeyi anlattık ve bugün harfiyen onları yerine getirdiler. genç bir takım olmamızdan dolayı zaman zaman yaptığımız basit hataları doğal karşılıyorum. bu hataları ne kadar az yaparsak daha büyük takım olma yolunda daha büyük adımlar atarız. oyunun her dakikasını, hem toplu hem topsuz oyunu yüzde yüz konsantre ile oynamak, doğru oynayabilmek, doğru durabilmek bilhassa bu seviyelerde kolay değil. bu maçlar kolay hataları kaldırmaz. kalecimizden en son giren oyuncumuza kadar hepsi müthiş bir anlayışla oynadı. her istediğimiz anda topu kontrol ederek tempoyu ayarladık. bugün buraya gelen, aylar sonra ilk defa buluştuğumuz taraftarımız da, televizyonun başında seyredenler de inanıyorum ki çok mutlu olmuşlardır.

  "bugün açıkçası beni en mutlu eden şey, galatasaray’ın avrupa’ya yakışması. dönüşü böyle hoş oldu. ilk maç için söylüyorum bunu. güzel oldu. kalemizde çok fazla gol pozisyonu görüp aradan sıyrıldığımız bir maç değildi. sadece başka goller atmamız gerekirken bu oldu. biz bunlara benzer goller yemiştik. bu oyun üç puanı hak ediyor. rabbim de ona göre veriyor zaten. hayırlı olsun. iyi başladık ama yolun başındayız. kazanacağız, kaybedeceğiz ve berabere kalacağız ama bu çocuklar her an biraz daha tecrübelenerek, oynadığı oyundan zevk alarak bunu dışarıya da hissettirerek, taraftarıyla birlikte büyük işler yapacaktır."

  fatih terim

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43740
  "harika. galatasaraylı futbolcular, büyük arkadaşlarım için çok çok mutluyum. orada kalbimin bir kısmını bıraktım. dışarıdan galatasaray'ı her zaman destekleyeceğim. ayrılmak üzücüydü. bazı şeyler iyi gitmedi ve ayrılmak zorunda kaldım ama ben galatasaray taraftarlarından biriyim."

  radamel falcao

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43742
  yüzler gülüyor. bu kadro, ideal 11 çok gençti. mücadeleci bir maç oldu. müthiş bir baskıyla oynadı galatasaray. lazio'nun hemen hemen hiç pozisyonu yok. oyunu kontrol ettik, açmamız gerektiği zaman açtık. topu kaptırdıktan kısa süre sonra topa sahip olduk. hiç çıkarmadık lazio'yu. denecek bir şey yok. son dönemlerin en iyi galatasaray'ını seyrettik.

  bu kadar baskıya kaleci de dayanamadı. daha çok atabilirdi galatasaray. şutlar var, kanattan girilen pozisyonlar var, ortadan girilen pozisyonlar var. galatasaray takım halinde çok iyi bir futbol vardı.

  galatasaray kendi saha ve seyircisiyle oynamayı özlemiş. bu coşku, bu oyun bunun belirtisi.

  bu maça kadar idman bile yapmadı bu sahada. 4 ay dinlendi bu saha. 2 hafta önce bu saha hazırdı, yine de oynatılmadı. riske girilmedi. tam pas yapabilecek bir saha. geçen sezon kendi sahamızda bir sürü sorun yaşadık. belhanda'nın gitmesine de mal oldu bu saha. bu sahada en iyi yapılabilecek şey pastır. birlikte oynadılar, iyi kaydılar.

  galatasaray 90 dakika oynadı bu oyunu. 65'ten sonra takım biraz düşmüştü trabzon maçında. bu maçta hiçbir yorgunluk belirtisi yoktu. genç oyuncular oynadı.

  ümit davala

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43746
  marcao'nun dönüşüyle nelsson'un da sağ stopere geçmesiyle galatasaray'ın savunmadan çıkışları daha kontrollü ama yavaştı. kupanın adı avrupa ligi olabilir ama karşınızdaki bir italyan takımı ise korakor mücadele etmeden kazanamazsınız. fatih terim takımını iyi hazırlamış. dün bütün ikili mücadelelerde ayakta kalan ve rakibine ilk bir saatte çerçeveye isabetli şut imkânı tanımayan bir galatasaray vardı sahada. orta sahada çok çalışkan bir cicaldau, defansif görevlerini yerine getiren berkan ve taylan takımı sırtlarken, elbette sağ bekte boey'u aradılar.

  bu sezon resmi maçlarda sadece giresunspor'a karşı kalesini kapatan galatasaray'ın ligde arka arkaya aldığı iki farktan iki beraberlik sonrasında bu genç kadronun gol yemeden böyle bir prestijli bir rakibe karşı alacağı bir galibiyetin moraline ihtiyacı vardı. kağıt üzerinde avrupa ligi'ne iyi başlangıç, 3 puan ve ülke puanına katkı yazacak. ama iş; moral ve galatasaray'ın geleceği açısından çok daha fazlası...

  bülent timurlenk

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43747
  fatih terim, rakibin de gücünü göz önüne alarak alışılmış oyun düzenini revize ederek doğru bir taktik plan uyguladı. önde basmayıp tek blok halinde kompakt bir takım savunması gündemdeydi. galatasaray, ikili mücadelelerde çok istekliydi. ilk yarının aksine ofansif girişimlere daha fazla ağırlık verilmesi isteniyordu. bu arada lazio teknik direktörü sarri büyük bir hata yaparak etkili hücumcusu ımmobile'yi dışarıya aldı. bu, galatasaray'ı zihinsel açıdan daha da rahatlattı. hücum girişimleri arttı, kerem çok önemli bir pozisyonda ikiye birde ayağından topu açarak bomboş arkadaşına pas verme şansını yitirdi. ancak futbol çok ilginç bir oyun. lazio kalecisi strakosha adeta yoktan bir gol var etti ve takımının geriye düşmesine neden oldu. çok kritik bir anda gelen bu gol g.saray için büyük bir moral motivasyon oldu. yorgunluğa rağmen son bölümde ikili mücadelelerdeki direnç devam etti. galatasaray, takım halinde topun arkasına geçerek alan daraltıp rakibe pozisyon imkânı vermiyordu. sonuçta da mutlu sona ulaşıldı ve çok önemli bir rakip karşısında gruba üç puanla başlandı. tüm takım elinden geleni yaptı. iki rumen de başarılıydı. ben en çok berkan'ı beğendim. son haftalarda çok eleştirilen muslera da güven vericiydi.

  ömer üründül

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43750
  galatasaray güçlü bir avrupa takımını yenmeye nicedir hasretti. moskova'daki maçtan marsilya'nın bir puanla dönmesiyle gelen liderlik, fatih terim'in genç ve dinamik takımına ihtiyaç duyduğu öz güveni beraberinde getirecektir. van aanholt, nelsson, morutan, özellikle cicaldau ve berkan her geçen gün takımla, taraftarla daha da bütünleşiyor. marcao'nun giresun'daki vahim yanlışının ardından avrupa arenasında sahne alması ve kazasız, belasız önemli bir doksan dakikayı tamamlaması çok önemliydi. süper lig'deki cezası bitince fatih terim tarafından lig maçlarına entegrasyonu sancısız geçecek gibi duruyor.

  serkan korkmaz

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43751
  galatasaray sezon başından beri en doğru futbolunu lazio'ya karşı sergiledi. muslera'dan halil'e kadar tüm oyuncular dikkatliydi. ayağa pas yaptılar. rakibe baskı koydular. takım halinde savunma disiplininden vazgeçmediler. top lazio'ya geçtğinde galatasaray savunmasında çok çabuk çoğaldı. lazio'ya geniş alan bırakmadıkları gibi, akıllarda kalacak pozisyon bile vermediler. fatih terim'in söylediği gibi galatasaraylı oyuncular saha içerisinde aktif dinlenmeyi başarı ile uyguladı. rakibin üzerine gitmeden önce sakin kalarak ve riske girmeden ayağa pas yapmaya özen gösterdiler. galatasaray genç ve birbirini tamamlayan oyuncu grubuyla seyirciye hoş gelen ve keyif veren bir oyun sergiledi.

  bu genç galatasaray'ın 40 yıllık tecrübeli gibi oyun ortaya koyması hem akıl doluydu hem de izleyenleri fazlasıyla mutlu etti. terim yine haklı çıktı. nelsson, marcao ikilisi ligin en iyi defansı olacak. bu iki oyuncu da geriden oyunu başlatırken, aceleci davranmadı, riske girmedi, pozisyon ve kademe hatası yapmadılar. berkan'ın çalışkanlığı, kerem'in rakibi yıpratması ön plana çıktı, ancak morutan ve cicaldau'nun oynama süreleri çoğaldıkça, galatasaray'ın oyununa ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. van aanholt akıllı bir oyuncu ama bazen kendisini bile şaşırtacak pas hataları yapıyor. yedlin fazla öne çıkmayarak savunmayı doğru kontrol ederek defansa ciddi destek verdi. ve oyuncular üstün oynadıkları lazio'ya karşı golü belki rakip kalecinin hatasından buldular ama kazanmayı da hak ettiler.

  levent tüzemen

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43752
  yarım asra yaklaşan meslek hayatımda çok değerli iki “şeref madalyam” var. birincisi; 2000 uefa kupası finalinde galatasaray ve fatih terim... ikincisi; 2008 avusturya-isviçre avrupa şampiyonası’nda finalden dönen milli takım ve fatih terim...
  ikisini de canlı yaşadım. galatasaray kupayı kaldırırken, fatih hoca‘nın 50 metre arkasındaydım. milli takım finali kaçırdıktan sonra, alman milli takımı’nın kurmaylarının fatih terim‘i tebrik için sıraya girdiklerinde, o şerefi tribünlerde yaşadım.
  aradan çok uzun yıllar geçti. buna rağmen iki destansı başarı yüreğimin en sıcak yerinde tazeliğini korurken, iki şeref madalyası kişisel müzemin en değerli yerinde duruyor.

  40 yılı aşkın meslek hayatımda çok değerli iki başarı, iki şeref madalyası, ikisinin de altında fatih terim imzası var. bunu unutamam, bunu inkar edemem, hocanın değerini ve önemini bilirim. o günleri, o maçları, o yılları, en önemlisi o başarıları çok özledik. özellikle son yıllarda sürekli aşağı doğru giden grafiği durdurmak ve çıkışa geçmek için belki de lazio kader maçıydı.neyse çok uzun bir süreden sonra nihayet kazandık, kazanarak başladık.

  umarım bu maç, bu galibiyet, özellikle son yılları uyuyarak geçiren galatasaray‘ın avrupa kupalarında yeniden ayağa kalkışı olur. galatasaray’ın, fatih terim‘in, bu ülkenin avrupa kupalarında kazanmaya o kadar çok özlemi, o kadar çok ihtiyacı var ki... ilk adımı attık.
  haydi, güneş ufuktan şimdi doğar, yürüyelim arkadaşlar...

  şansal büyüka

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 43753
  fatih terim yeni jenerasyon bir takım kuruyor, çoğu da genç futbolcular ve birbirleriyle ilk defa oynuyorlar. tabii ki tempoda olsun, pas hatalarında olsun sıkıntılar olacak. ama ortada bir gerçek var. galatasaray futbolunun üstüne koyarak gidiyor.
  mutlaka bugün lazio’nun kötü oynadığına dair yorumlar okuyacağız. ben buna katılmıyorum. başta berkan, taylan, cicaldau olmak üzere sarı kırmızılı oyuncular orta sahayı mükemmel parsellediler. lazio, ikinci bölgede üstünlük sağlayamayınca fazla hücuma çıkamadı. atak yaptığı zaman da nelsson ve marcao yerinde müdahalelerle rakibin bu hücumlarını önlediler.
  morutan’ın bir topu direkten döndü, bir topu da yüzde yüz pozisyonda auta attı, aynı şekilde cicaldau çok net pozisyondan yararlanamadı. futbol şansı biraz sarı-kırmızılıların yanında olsaydı, maçın skoru da 3-1 olurdu.

  ne olursa olsun, fatih terim’in talebelerinin uzun zamandan beri ilk defa böyle takım olarak beraber hareket ettiklerini, birbirlerinin kademelerine girdiğini, terlerini sonuna kadar akıttıklarını gördüm. yalnız üstüne basa basa söylüyorum berkan bilhassa ikinci bölgede müthiş mücadele etti. biraz da şansı olsaydı ilk yarı kerem’in derinlemesine verdiği topu, iki metreden vurup filelerle buluşturabilirdi. ama ben gecenin en iyisi olarak onu görüyorum. takımı için gerçekten büyük bir kazanç.
  halil dervişoğlu rakip stoperlere çok iyi pres yapıp onları hücuma çıkartmıyor. fakat halil’den daha çok gol bekleniyorsa mutlaka yanına orta sahadaki arkadaşlarının girmesi lazım.

  eminim morutan çok eleştirilecek. şimdiden söyleyeyim... tekniği çok iyi. biraz tempo ve kondisyon sorunu olmasına rağmen çok net gol pozisyonuna girip etkili şutlar çekiyor. o da ilerleyen haftalarda eminim takımına daha yararlı olacak. cicaldau ise gerçekten cim bom’un bir parçası olmuş. taylan, cicaldau ve berkan eminim ki bu avrupa ligi’nde galatasaray’ı farklı bir yere taşıyacaklar.

  sonuçta avrupa ligi’ne üç puanla başlamak, türkiye’ye puan kazandırmak gerçekten büyük başarı. ilerleyen haftalarda bu moralin takımın futboluna daha çok yansıyacağından eminim.

  osman şenher

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)