• 43141
  “bir sürü tebrik mesajı aldık. hepsine tek tek geri dönme imkânımız olmadı. umarım hepsine tek tek geri dönmek istiyoruz. bütün bizi tebrik eden galatasaraylılara ve devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. çok uzun ve zorlu bir süreç başlıyor. pazar günü bu süreci başarılı bir şekilde nasıl yöneteceğimize dair planları yapmaya başladık. şimdi yukarıya çıkıp resmen göreve başlayacağız. camiamıza hayırlı olsun. kıymetli katkılarıyla bu seçimde bizimle yarışan sayın eşref hamamcıoğlu, sayın ibrahim özdemir, sayın metin öztürk, sayın yiğit şardan ve ekiplerine tek tek teşekkür ediyorum. çok güzel bir yarış oldu. galatasaray’a yakışan bir seçim yarışı oldu ancak seçim bitti. artık kimse rakip değil. kimse kaybetmedi. galatasaray’ı aydınlık bir geleceğe taşımak için hep birlikte mücadele edeceğiz, birlikte başaracağız. ekip arkadaşlarım çok uzun süredir emek verdiler. eylül 2020’den beri çalışıyoruz. bu verdikleri emekleri, yaptıkları projeleri planları uygulamakla için sabırsızlar. bir an önce işe koyulmak istiyorlar."

  burak elmas
 • 43142
  “bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. galatasaray yönetim kurulu sözcüsü sıfatıyla sizi ve vasıtanızla tüm kamuoyunu selamlıyorum. galatasaray spor kulübü, 19 haziran 2021 tarihli genel kurulu’nda yeni yönetimini seçti. yönetim kurulumuz, dün mazbatasını aldı ve devir teslim gerçekleşti. bugün de ilk toplantımızı geleneklerimiz uyarınca sinesinden doğduğumuz galatasaray lisesi’nde gerçekleştirdik. birazdan size ilk toplantıda alınan kararlarımız hakkında bilgi vereceğim; ama evvelinde devir teslim sürecinden bahsetmek istiyorum. değerli galatasaray televizyonu mensupları, anayasamız olan ve harfiyen riayet etmekle mükellef olduğumuz tüzüğümüz çerçevesinde dün devir teslim gerçekleşti. bu devir teslim tüzüğü uygulamayı aşan bir anlam ve değere sahipti. geçtiğimiz dönem başkanımız sayın mustafa cengiz, bir an evvel atlatmasını dilediğimiz sağlık sorunlarına rağmen lütfettiler ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte geldiler. bize başarılar dilediler. bize bu yolculuğumuz esnasında ihtiyacımız olduğu her anda telefonun ucunda olduğunu söylediler. bu ifadelerin güçlü samimiyetini hissettik. kendilerinin bu desteğinin naçiz şahsımıza değil ama; galatasaray spor kulübü’nün kurumsal kimliğine olduğunun farkındayız ve müteşekkiriz. biz de aynı samimiyetle kendisine ve çalışma arkadaşlarına galatasaray’a bütün hizmetleri için teşekkür ettik. her ihtiyacımız olduğunda birikimlerinden, tecrübelerinden yararlanacağımızı bildiğimiz söyledik. geçmiş dönem başkanımız mustafa cengiz’e en iyi dileklerimizi, sağlık dileklerimizi sunduk. bunu ifade etmeyi önemsiyorum; çünkü bir hususun altını çizeceğim. galatasaray yönetim kurulunun, ilk toplantısını galatasaray lisesi’nde yapmış olması bir tesadüf değildir. bunun çok güçlü bir sembolik anlamı vardır. galatasaray spor kulübü’nün değerlerini galatasaray lisesi’nden aldığının ifadesidir bu. bu mektebimizde, galatasaray lisesi’nde evlatlarımıza öğrettiğimiz ilk kavram, onların yaşadığı ilk duygu kardeşlik duygusudur. böyle bir duygu ile burada yetişirler. liseden kaynaklanan bu kardeşlik kavramı galatasaray’ın tüm kurumlarına ve elbette galatasaray spor kulübü’ne yansır. dünkü devir teslim töreni, bunu güçlü bir şekilde hissettiğimiz anları bize yaşattı. galatasaray’da görev devir tesliminin asında bayrak yarışı olduğunu, bir meşalenin elden ele yüceltilmesi olduğunu bir kere daha hatırladık. buna katkı yapan bunu bize hatırlatan, emek veren herkese yönetim kurulu olarak şükranlarımızı sunuyoruz.”

  “bugün aldığımız kararlara gelince… tüzüklerimiz uyarınca yapmamız gereken bir görev iş bölümü vardı. bunu gerçekleştirdik. kulübümüzün ikinci başkanlığına sayın ali polat bengiserp, hukuk işleri başkan yardımcılığına sayın rezan epözdemir, mali işler başkan yardımcılığına sayın bikem kanık getirildi. genel sekreterliğe sayın şükrü köksal ünlü, muhasip üyeliğe de sayın burçak emre zorlu getirildi. bu arada bendeniz remzi sanver, yönetim kurulu sözcülüğü görevini üstlendim.”

  “bu noktada kulübümüz iletişimi ile ilgili bir hususun altını çizmek isterim. galatasaray spor kulübü’nün basınla ve kamuoyu ile iletişiminin kurumsal, şeffaf, dürüst ve herkesle eşit mesafede olması esastır. bu çerçevede göreve gelmeden önce de ifade ettiğimiz gibi profesyonel bir kulüp sözcüsü belirleyeceğiz. kulüp sözcülüğünü bir profesyonel arkadaşımız ile birlikte sürdüreceğiz. bu arkadaşımız, galatasaray spor kulübü adına günlük meseleler konusunda kamuoyuna her türlü açıklama yapmak adına yetkili olacak. yönetim kurulu adına açıklamaları yapmak için de yönetim kururu üyelerinden bir tanesi görevlendirilecekti. bu görev bana verildi. galatasaray spor kulübü adına açıklamaları sadece kulüp sözcümüz ve yönetim kurulu sözcümüz yapacak. elbette bunun istisnası galatasaray spor kulübü’nü temsil eden, galatasaray’ın değerlerini temessül eden başkanımızdır. başkanımız tabiatıyla dilediği zaman dilediği açıklamayı yapar. onun takdiri yönetim kurulumuzda değildir. bununla birikte başkanımızın az konuşan; ama konuştuğu zaman herkesin kulak vereceği bir profil çizme arzusunda olduğunu ifade edebilirim.”

  “bireysel olarak az görünür olma kararını aldık. daha ziyade hizmetimizle, icraatımızla görünür olmayı diliyoruz. bu çerçevede aldığımız bir önemli karar da yönetim kurulu üyelerimizin, sadece konvansiyonel ortamlarda değil; ama sanal ortamlarda ve sosyal medyada az görünmeleri olacak. bugün tüm yönetim kurulu üyeleri olarak hepimizin mutabakatla benimsediği sosyal medyada bulunma ya da bulunmama yönergesi oldu. sosyal medya hesaplarımızı kapatmıyoruz; ama galatasaray’ı ilgilendiren konularda artık bireysel olarak sosyal medyada olmayacağız. bunun iletişimini galatasaray’ın kurumsallığına; yani kulüp sözcümüze, yönetim kurulu sözcümüze, tabii ki başkanımıza ve galatasaray’ın dijital hesaplarına bırakıyoruz. yine bu kurumsallık çerçevesinde hepimizin mutabakatla aldığı karar doğrultusunda bir gizlilik taahhütnamesi imzalandı. yönetim kurlu üyeleri olarak galatasaray’ın bilgilerini kendimizde muhafaza edeceğimize, kimseyle paylaşmayacağımızı taahhüt ettik. bugünün kararları bunlardır. bu ilk toplantıdır. daha ziyade geleneksel ve sembolik bir toplantıdır. daha yapacak çok işimizin, alınacak çok kararımızın olduğunu farkındayız. mazbatamızı aldığımızdan bu yana, hatta almadan evvel çalışmalarımıza başladık. yeni gelişmeler oldukça sizi, bahsettiğim kanallar vasıtasıyla bilgilendireceğiz.”

  “galatasaray spor kulübü, galatasaray camiası koskocaman bir ailedir. her ailenin içinde zaman zaman gerginlikler de olur. gerçekten aile olmak demek bunları rahatlıkla aşıp hayat yolunda yürümeyi bilmek demektir. galatasaray bu manada gerçek bir ailedir. galatasaray spor kulübü’nün yeni yönetim kurulu olarak genel kurulumuzun amiri değil, onun verdiği görevleri yapmak üzere memur olduğumuz farkındayız. dinleyen, anlamaya çalışan, eleştirilerden istifade eden ve hatalarımızdan ders çıkan bir yönetim anlayışıyla bu üç sene galatasaray’a hizmet etme niyetindeyiz. görev sürecine adayken “birlikte çok şey başaracağız” demiştik. buradaki birliktelik sadece yönetimimizle alakalı değildi. bu birliktelik galatasaray camiasıydı, galatasaray’ın bütünüydü. galatasaray’ın bütünü olarak, bir koca aile olarak galatasarayımız için çok güzel şeyleri hep beraber yapacağımızı umuyorum. yönetim kurulu toplantımızı bu ümitlerle sonlandırdık. teşekkür ediyorum.”

  remzi sanver
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!