• 43067
    “bizim yola çıkış hikayemiz galatarsaray'ın içinde bulunduğu durum. son dönemde galatasarayın kuruluş idealleri ve gerçeklikleri arasında boşluk oluştu. bizim yola çıkış hikayemiz bu. galatasarayın bugünkü mali durumu bir sonuç ve pek çok sebebi var. hala ufak kulüp gibi stratejisiz, kişilere bağlı yönetilmesi. biz buna karşı kişilere bağlı olmadan, uzun zamanlı stratejileri oluşturduk. bir tanesi kurumsallaşma. tabii bunun içini doldurmak lazım. çok yetkin arkadaşlarımız var, 90’a yakın. hiçbir fire vermeden, üstüne yetkinlik ekleyerek 90’nın üzerinde gurur duyduğum, çoğu kurumsal hayattan gelen bir ekip. kurumsallık içinde ölçülebilir hedefler koymak, disiplinle yönetmek, değerlendirme yapmak, şeffaf, hesap verebilir olmak ve strateji ile yönetmek var. kişilerin arzularıyla yönetilmeyecek kadar büyük bir kulüp galatasaray. maalesef bu marka öyle yönetilmiyor. markaları uluslararsı alanda başarıya taşımış arkadaşlarla bu kulübü yöneteceğiz. bir çok ön görüşme yaptık. bizim prensibimiz bu. biz hazırlanmadan yola çıkmayız, bunu ilke edinmişiz çalışma hayatımızda da. biz önce sorunları tespit ederek başladık. sorunları daha önce hayatında çözebilmiş arkadaşları bir araya getirdik. bütün çözümler, ön anlaşmalar, sponsorluklar hazır. 5+5 senelik, 10 milyon dolardan, orta doğulu bir firma ile ön sözleşme yaptık. kadın futbol takımı ile ilgili de sponsor hazır, ön sözleşme yaptık.

    biz bu süreçte dinlemeye çok önem verdik. zaten ilk taraftarların, üyelerimizin ne istediğine dair bir anketle yola çıktık. zaten oradan dönüşlerle sloganımızı “birlikte çok şey başaracağız” şeklinde belirledik. dijitalleşme, mağazacılık konusunda hep geri dönüş alarak projeleri olgunlaştırmaya başladık. hep üyelerimizle iletişimde olarak karar verdik. üyelerimizin en büyük kaygısı kaybolan değerlerimiz ve ayrışma ortamı. bu kamplaşmadan, kişisel egoların kuübün önüne geçmesinden çok rahatsızlar. herkes, her aday, önde olduğunu söylüyor. biz bundan imtina ettik. güvenimizden, saygıdan dolayı bundan imtina ettik. ama görünen resim kazananın galatasaray olacağı yönünde.

    galatasaray tek opsiyonla yönetilmeyecek kadar büyük. her konuda iki ve üçüncü planlarımız var. teknik direktör konusunda açık görüşümüz, zaten konuştuğum, görüştüğümüz, vizyon görüşünü paylaştığımız bir teknik direktör ile çalışmak istiyoruz. bunu en hızlı yapabilecek, buna cevap verebilecek teknik direktör adayı da fatih terim olduğu için bu ismi telaffuz ettik. banka anlaşmaları imzalandı biliyorsunuz. ilk 6 ayı geçti, daha 2 senesi var. kulüp gelirlerinin %50’si banka borçlarına gidecek 2 sene. bu küçülme değil ancak şu mecburiyeti getiriyor: doğru yere, doğru harcama ve hata yapmamak anlamına geliyor .
    galatasaray bir spor kulübü, sadece tek branş olarak düşünmedik ve her dalında, ekip çalışması ile bu takımların eksikliklerini bleirleyip, ilgili oyuncularla öngörüşme yaptık. isim açıklamama nedenimiz, bazı camiaların bizim görüşme yaptıığmız oyuncularla görüşmeye çalışması. bugüne kadar 12 oyuncu ile görüştük.”

    18 haziran 2021 fox tv çalar saat canlı yayınında burak elmas
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!