• 43053
  ''bunlar paralı askerler. şenol kokuşmuş, federasyon'un %100 payı var bu başarısızlıkta.''

  ''1 hafta erken bitirdi turnuvayı şenol güneş. milletin pandemi falan anası ağlamış ne yaptın şenol güneş?''

  ''tabi oraya giden spor gazetecileri var müdürler var. epey insan gitti. gidenler yazamazlar. ağırlanırsanız yazamazsınız. yemek yiyip uçağa binerseniz konuşup yazamazsınız tabi.''

  ''bana ne anlatıyorsun şenol güneş, yarın teşekkür edip gitmen lazım yapamıyorsun bu işi, bize la fontaine'den masallar anlatma.''

  "bu kafada tff ve bu kafada şenol güneş ile anca bu kadar olur. akşam yatarsın sabah 8 yabancı olsun erken kalkarsın 14 yabancı gibi türkiye'de futbol yönetiliyor abi. disiplin kurulun tahkim'in her şeyin kokuşmuş."

  "şenol güneş'in yanında neden tercüman yoktu? türkçe'ye çevirilmesi lazımdı anlattıklarının ben anlamadım."

  erman toroğlu

  (bkz: 16 haziran 2021 türkiye galler maçı)
 • 43058
  "2 maçta 0 puan hiç iyi değil."

  "buraya hayallerle geldik. galler maçına da kötü başladık, toparladık, pozisyon bulurken sürpriz bir gol yedik. olumsuz etkilendik. ikinci yarı oyuna ortak olduk ama rakibe fırsatlar verdik. fazla top kaybettik."

  "baya olumsuz duruma düştük. keşke kazanabilseydik. olumsuz durum var. galler'i yenebileceğimizi düşünüyorduk. şu an işimizi zora soktuk."

  "italya maçının şoku, bu maçta da devam etti. bu turnuva önemliydi. daha iyi oynayarak çıkmamız gerekiyordu. galler büyük avantaj yakaladı. kazanmayı düşünürken, berabere de kalamadık. son maç öncesi averaj da diğer takımlara göre kötü gözüküyor."

  "sorumlusu benim! oyuncular kendi görevlerinden sorumlu. skor iyi değilse, sorumlu benim. merih, kaan, çağlar hepsi iyi oyuncu. bir şey söylerken konuyu kendi istediğiniz yere getirirseniz, bir anlamı kalmaz."

  "merih kötü diye kenara almadık. sonradan oyuna girdi. okay-ozan'dan oyun kurmalarını bekliyoruz. o oynadı, bu oynadı, golü kaçırdı, neden oynadı işine girersek çok konuşuruz. bunlar benim işim değil. okay ve ozan'dan daha iyi oyun bekliyordum. olmadı, değiştirdim".

  şenol güneş

  (bkz: 16 haziran 2021 türkiye galler maçı)
 • 43060
  "galibiyet için çok mutluyum, çok sıkı çalıştık, sonuna kadar mücadele ettik. bir penaltı kaçırdım ama aynı şekilde devam ederek iyi bir karakter gösterdiğimi düşünüyorum. 2. gol pastanın üstündeki krema oldu."

  "galibiyet almak önemliydi. 4 puan yeterli olur gibi görünüyor ama bakacağız. başlangıçta bize 4 puan verilseydi, hemen kabul ederdik."

  gareth bale

  (bkz: 16 haziran 2021 türkiye galler maçı)
 • 43061
  “öncelikle yeni bir hocamız olacak veya mevcut hocamızla birlikte devam edeceğiz. öncelikle bir takım inşa etmemiz gerekiyor. bunun için de birkaç haftamız var. önümüzdeki haftalarda önemli bir maçımızın olduğunu unutmamamız gerekiyor. bunun da çok önemli bir maç olduğunu ve buna hazırlık yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor.”

  “psv iyi bir takım. her zaman için hedefleri kupa kazanmak. geçen sene alamadılar ancak bunun için çok fazla istekleri var. dolayısıyla zorlu bir maç olacağını düşünüyorum. çok fazla şey söyleyebiliriz. geçen seneye göre değişiklikler oldu psv’de. menajerlerini değiştirdiler. kendisi hollandalı değil. farklı bir mentalitede olacaklar. genç oyuncuları çok fazla. oynamak isteyeceklerdir. iyi bir takım olduklarını söyleyebiliriz. bizim de buna karşı iyi hazırlanmamız gerekiyor.”

  “bunlar iyi anılar; ancak uzun zaman önce yaşanmış ve bitmiş hatıralar. şu ana bakmamız gerekiyor. önümüzde hazırlanmak için birkaç hafta var. hazırlanıp sonra neler yapacağımızı görelim.”

  “türk milli takımına iyi dileklerimi göndermek etmek istiyorum. orada oynayan takım arkadaşlarım da var. onların da sahaya çıkıp kendilerini göstermesi gerekiyor. onlara bol şans diliyorum.”

  ryan babel
 • 43062
  “çok güzel üç sene geçirdim galatasaray’da. iki kupa kazandım. hocamız bana güvendi, çok güzel günler geçirdim. camiamıza tekrar teşekkür etmek istiyorum bana inandıkları ve benimle devam etmek istedikleri için. inşallah önümüzdeki üç sezon yine kupalarla, güzel günlerle geçer. herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum.”

  “aslında çok mutluyum. ben hollanda’da doğdum, büyüdüm. ailem, arkadaşlarım öğrenince bana mesaj attı. onların desteğiyle ve oradaki taraftarımızla birlikte turu geçeceğimizi düşünüyorum. önümüzde kamp var. çok iyi çalışıp hollanda’da galatasaray’ın taraftarıyla birlikte gücünü göstermek istiyoruz. çok mutluyum.”

  ömer bayram
 • 43063
  “iyiyim bir problemim yok. daha önce de dediğim gibi kendimi yüzde yüz galatasaray’a vermeme engel olacak sağlık sorunu yaşıyorum. bu dönem inşallah iki-üç ay içinde biter. tam hizmet veremeyeceğim için seçimlere katılamadım. bunun için beni sevenlerden, bana destek verenlerden, yarışmacı kardeşlerimiz dahil herkesten özür diliyorum.”

  “transfer yaptığımızda 3,5 yılda futbolcularla bir defa görünüyorum. ikinci olarak dönüş uçağında varlar ise merhabalaşıyorum onlarla. o kadar. kendilerini görme şansım bir ya da iki defa florya’da görmek dışında yok maalesef. bu an benim için çok değerli. kendilerini karşılamış gibi oluyorum. sevgili emre ile ömer’e tekrar hoş geldiniz diyorum. bunun futbolcularımız için bir değer olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden hastanede olsam da imza törenine katılmak istiyorum. bu kendine, karşındakine ve camiaya saygıdır.”

  “gaziantep’e karşı sol ayakla attığın müthiş bir gol vardı. biz seni hep öyle hatırlamak istiyoruz. sahaya girdiğin an müthiş bir mücadele veriyorsun. bir dönem bizim genç kardeşlerimiz de böyleydi. kulübe geldiğin anda, bana bebekliğinden itibaren sarı-kırmızılı fotoğraflarını gösterdiler. o bana yetmişti. bunlar çok önemli şeyler. giderek maddileşen dünyada ya bir amacı ya da çıkarı var diyorlar. halbuki bazı futbolcular kendisini sahaya vermez, bazıları ise yürekten mücadele eder. istediğimiz futbolcu tipi ikincisi. her zaman sen oyuna girince hareket ve dinamizm getirdin. hata herkes yapar. sana teşekkür ediyorum ve samimi olarak tekrar hoş geldin diyorum.”

  “emre galatasaray’a gelebilmek için çok düşük bir ücreti kabul etti. kötü yorumcular hakkında kötü yorumlar yaptılar ama emreciğim; sen gereğini yaptın. ölümüne oynadın. ciddi sakatlıklar geçirdin. senden yine yüreğine koymanı istiyorum. yabancı düşmanı asla değilim. yabancılar alınmasın. bir türk olarak tüm kimliğini ve karakterini koy. siz zaten bunu yapıyorsunuz. benim futbolcularım kişilikli ve karakterlidir. kamuoyu baskısı ve rakip takımın troll hesaplarıyla çok moralini bozuyorlar. biz bunu biliyoruz. o sahte hesaplar devamla bizim futbolcuların, benim ve yöneticilerin üstüne oynuyorlar. lütfen bunlara aldırmayın, okumamaya çalışın. biz iyi günde ve kötü günde sizinle beraberiz.”

  mustafa cengiz
 • 43064
  “yine iki tane kardeşimizle birlikte imza töreninde karşınızdayız. aytaç kara, alpaslan öztürk’ten sonra şimdi de ömer bayram ve emre taşdemir kardeşlerimizle bugün mukavele yeniliyoruz. bu iki törende de başkanımızla birlikte bu imza törenlerini gerçekleştirdik. iki sevgili kardeşime de teşekkür ediyorum. bugüne kadar en ufak zorluk ve kırgınlıkla karşılaşmadık. ne dediysek evet dediler. ne verdiysek aldılar. vermedik, almadılar. tek kelime yapmadılar. ben ikisine de galatasaraylıların huzurunda teşekkür ediyorum. indirim dedik kabul ettiler. az verdik, allah bereket versin dediler. bu mukavelede de yine, ikisinin menajerine teşekkür ederim. hiç zorluk çıkarmadılar. menajerler tabii ki ömer bayram ne diyorsa, emre taşdemir ne diyorsa onu diyor. mesajlar buralardan geliyor. o yüzden kendilerine çok teşekkür ediyorum. kendileriyle birlikte devam etmemiz için en ufak bir engel kalmadı.”

  “sevgili mustafa cengiz başkanım ile dün pasta kestik. tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte olduk. duyduğum kadarıyla gece 12’de sevgili başkanımı tekrar hastaneye getirmişler. bu geceyi yine hastanede geçirmiş. kendisini bu kadar galatasaray’a adamış gecesini gündüzünü galatasaray’a vermiş mustafa cengiz başkanım; hakkınızı helal edin bize. dün gerçekten çok çalıştınız. halinizi gördüm ve hakikaten hakkınızı bize helal edin. bir dakikanızı galatasaraysız geçirmediniz. bugün yine hastanede kemoterapi arasında kravatınızı takarak bu imza törenine katıldınız. değerlerimizin kıymetini bilelim. onları kaybettikten sonra üzülmeyelim. mustafa cengiz başkanım büyük bir özveri ile çalışıyor. sizi seviyoruz başkanım.”

  abdurrahim albayrak
 • 43065
  “evim olarak gördüğüm galatasaray ile tekrar yeni sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. sayın başkanımıza ve yöneticilerimize bana inandıkları, güvendikleri için çok teşekkür ederim. ben de bunun karşılığını sahada göstereceğim. bir teşekkür de hocama etmek istiyorum. bana galatasaray’ın kapısını açtığı için, her zaman yanımda olduğu, arkamda durduğu için hocam fatih terim’e de çok teşekkür ederim. bu sene bizim için yeni bir başlangıç var. bütün kupaların en büyük favorisi biziz. inşallah pandemi de biter ve en büyük gücümüz olan taraftarımıza kavuşuruz. tekrar emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

  “bu sene çok farklı bir emre taşdemir izlettirmek istiyorum. kampı en iyi şekilde, en güzel şekilde geçirip hollanda’ya gidip oradan da bize yakışan sonuçla ayrılmak istiyoruz.”

  emre taşdemir
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!