• 42504
  "böyle bir şeyle daha önce karşılaştım mı şu an hatırlayamıyorum. finişe müthiş giriliyor. her an her şeyin olabileceğini daha önce de söyledim. inşallah son maçı da istediğimiz gibi bitirerek şampiyon oluruz; ama bunun için önce kazanmamız, rakiplerimizin kaybetmesi veya daha fazla gol atmamız gibi etkenler söz konusu. bunların hepsinin bilincindeyiz. ben teknik heyetim ve oyuncularım hiçbir zaman bırakmadık. vazgeçmeyeceğimizi de hep söyledim. vazgeçmedik de. bana göre övgüye çok layık bir oyuncu grubum ve çalışma arkadaşlarım var. galatasaraylılara bunu yaşatmak bile güzel ve inşallah sonu iyi biter. bitmeden konuşmak hiçbir zaman tarzım değil. ben, teknik heyet ve oyuncu arkadaşlarım hiçbir zaman bırakmadık. allah da gönlümüze göre verdi. bugün de buradan lider de dönebilirdik. rabbimin bir bildiği var demek ki. penaltılar kaçıyor, boş kaleye goller kaçıyor, gol yiyoruz… sonuç olarak maçtan bir gün hatta birkaç hafta önce kimsenin hayaline dahi getirmediği bir ortama geldik çok şükür. bunun için galatasaray sonuç ne olursa olsun vazgeçmez. ben bunu her oyuncuma aşıladığımı düşünüyorum. bugün de vazgeçmeden, zaman zaman çok güzel işler yaparak oynadık. bu stres ve gerilimin altında oynamak kolay değil. bir yandan, o attı, bu yedi şeklinde tribünden haber geliyor. bir yandan maçımızdaki gol farkının az olması… bu oyuncular için hiç kolay değil. bu hataları bazen biz yapıyoruz, bazen onlar da yapıyor. sonuç galatasaray’ın bırakmadan, vazgeçmeden yaşadığı bir lig şeklinde devam ediyor.”

  “inanarak söyledim bunu. öyle maçlar kaybettik ki… verilen verilmeyen anları geçtim. son dakikada yediğimiz gollerle 9 puan kaybettik. 11 maçı 10 kişiyle oynadık. bir sürü şey başımıza geldi. çok sıkıntılar çektik. ona rağmen biz buradayız. arda’ya da söyledim. başka oyunculara da, teknik ekipteki başka arkadaşlara da inandığım bu şeyi söyledim. ben müneccim değilim; ama inanmadan olmaz. rakiplerinize kulağınızı tıkayın, önce biz kazanalım dedim. biz kazanınca rakip puan kaybettiğinde bazı şeylerin esprisi var. onların kaybetmesinin üzerine siz de kaybedince bir esprisi olmuyor. bunu hep söyledim. çok şükür allah’a. inşallah finali ali sami yen’de çok iyi bir takıma karşı oynayacağız. kupada da ligde kök söktüren bir malatya ile oynayacağız. inşallah onu da kazanırız ve ipi göğüsleriz.”

  “mohamed’e de sevindim bugün. zaman zaman öyle ısrarlarım olmuştur. mohamed’in atmasını özellikle ben istedim. bir oyuncuyu kaybetmektense penaltı kaybetmeyi yeğlerim. insan kaybetmeyi sevmem. kaybetmemek için çok uğraşır ve didinirim. ikinci penaltıyı atmasına onun kadar sevindim. bir oyuncuyu kaybetmemek birçok şeyden daha çok önemlidir.”

  fatih terim

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42505
  “bu sezon çok acılar çektik, çok eleştirildik. yerden yere vurulduk haksız yere; ama hiç yılmadık, hep çalıştık hep çalıştık. ‘mayıslar bizim’ dedik ve işte mayıs ayındayız. geçtiğimiz hafta beşiktaş maçında muhteşem bir galatasaray vardı. bugün denizli’de denizlispor'un inanılmaz bir direnci vardı ama aslanlarımız çok iyi mücadele ettiler ve üç puanı aldık. çok sevinçliyiz, mutluyuz. cumartesi günü allah’ın izni ile inşallah o mutlu geceyi yaşarız. camiamıza bir şampiyonluk daha armağan ederiz. galatasaray camiası bir olursa, birlik olursa başaramayacağı bir şey yoktur bunu kimse unutmasın. hep beraber olalım, bir olalım. insanlar bizi kıskansın. bu kadar çileye rağmen, bu kadar sıkıntıya rağmen şu anda averajla ikinciyiz. camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. bu akşam camiamız huzur, mutluluk ve neşe içerisinde uyusunlar. yarın inşallah hepimiz birbirimizi tebrik ederiz. bütün camiamıza sevgiler, saygılar sunuyorum.

  maçı maruf bey ile beraber birbirimize sarılarak izledik. muhteşem ve tarifi olmayan bir gündü. allah herkese böyle güzel günleri yaşamayı nasip eylesin. hakikaten çok büyük haksızlıklara uğradık, inanılmaz eleştirilere maruz kaldık ama gece gündüz durmadan çalıştık. bugün buraya gelmeden önce de futbolcularımıza moral olsun diye de ödemelerini yaparak geldik. biz hep onları düşündük. hep teknik heyetimizin, hep futbolcularımızın yanında olduk. bu arada hocamızı da tebrik ediyorum. iki haftada inanılmaz bir oyun sergileyen oyuncularımızı ve fatih hocamızı tebrik ediyorum. camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

  abdurrahim albayrak

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42506
  “tarihi bir gece. çok büyük bir mutluluk yaşıyoruz. 3,5 yıl gerçekten başta başkanımız mustafa cengiz, ikinci başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz çok özverili çalıştık. hiçbir sorumluluktan kaçmadık. galatasaray için her türlü yapılması gereken fedakarlıkları yaptık. son dönem biz çok üzüldük, çok eleştirildik. haksız yere eleştirildik ama hiçbir zaman ümidimizi yitirmedik. bugün buraya gerçekten büyük bir inançla geldik. öğlen saatlerinde gelmiştik akşama kadar içimizde bir heyecan vardı. böyle bir sonucu hissederek burada bulunduk. galatasaray, türkiye’nin en büyük camiası. galatasaray futbol takımı da türkiye’nin en büyük futbol takımı. başarıyı hak ediyor. son bir maç var. bu şekilde bir final galatasaray’a yakışırdı. taraftarımızın, camiamızın dediği gibi mayısların bizim olduğunu, galatasaray’ın olduğunu bir kez daha gördük. bu akşamki başarıdan dolayı hocamızı da kutluyorum. o da aslında baskı ve eleştiri altında çalışmalarını yürüttü, takımımız da öyle… başkanımızın rahatsızlığı ve rahatsızlığına rağmen özverili çalışmaları, ikinci başkanımızın geceli gündüzlü bu işe emek vermesi… bütün arkadaşlarımız burada. maruf her maçta bizimle birlikte… şahsım adına burada görevimiz galatasaray takımının başarısıyla sona ersin, böyle bir mutluluğu yaşayalım istiyorum. inşallah bu mutluluk bize nasip olacak. camiamıza mutluluklar diliyorum ve bu mutluluğu hep beraber yaşayalım istiyorum.”

  yusuf günay

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42507
  “her şeyden önce galatasaraylı olmak çok güzel. çünkü başka bir şey bizim hayatımızda. inanmadığımız hiçbir şeyi taraftarımıza söylemedik. beşiktaş maçından önceki konuşmaları da hatırlıyoruz. rakiplerimiz bizden öndeydi. biz herkese saygı çerçevesinde sağa sola bakmadan çıkar gerekli skoru alırız dedik onu da yaptık. cumartesi ne olur, hayat bize ne gösterecek bilmiyorum; ama bütün takım hep birlikte gurur duyulacak bir iş yaptık. maçtan önce ısınmaya çıkarken hocaya demiştim ki, “hava ne kadar güzel. mayıs ayı. tam bizim havamız ama çok geri kaldık sanki…’’ o da dedi ki ‘’ sen canını sıkma ikisi de kaybederler’’ yani çok zor maç öncesi… inanıyordum ama zor gibi geliyordu. şimdi hocaya hiç bırakmadığı için teşekkür ediyorum. beşiktaş maçından önce bile aynı inançtaydı. taraftarımız müsterih olsunlar. sonuna kadar elimizden ne geliyorsa yapacağız. galatasaray’a yakışır şekilde yaptığımız hataları telafi etmek için malatya’ya karşı en iyi mücadelemizi vereceğiz. sonuçta karşımızda zor bir rakip olacak. malatya iyi bir takım. bakalım ne olacak.”

  “hayat bana camp nou’da şampiyonluk gösterdi. bernabeu’da kral kupası gösterdi yıllar sonra. neden olmasın? milli takım’la 8 takımlı ihtimalden euro 2016’ya gittik. ben hayatım boyunca sonuna kadar mücadele ettim her şey için. hocamızdan da, camiamızdan da bunu öğrendik. beşiktaş, göztepe ile oynayacak. ünal hoca var. aslan gibi göztepe takımı var. onların da ne yapacağı belli olmaz. biz de malatya’ya karşı oynayacağız. çok zor bir 90 dakika. biz çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız. ben inanıyorum ki evlerinde oturan her galatasaray taraftarı bugün şampiyon olmuş kadar mutludurlar. onları çok iyi biliyorum. onları çok iyi tanıyorum onların içinden geldiğim için. çok mutluyum. takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. eve şampiyonluk umuduyla döndüğümüz için mutluyum.”

  arda turan

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42513
  “benim için önemli olan gol atmak değil, takımın kazanması. tüm takımı tebrik etmem gerekiyor. maç içinde çok zorlandım. ayağım çok ağrıyordu. sakatlıktan kalktım; ama bu maç kendimi ispatlamam ve takıma yardım etmem gerekiyordu. allah’a şükür bu maçı kazandık. çok şükrediyoruz. inşallah şampiyon olursak tebrikleri kabul edebilirim.”

  “kaçan penaltıyı gol atmam gerekiyordu. orada bir şanssızlık oldu. futbolcu arkadaşlarım bugün şansın yok, biz atalım dediler. fatih hocam mostafa atsın dedi. ona ve diğer arkadaşlarıma bana güvendikleri için çok teşekkür etmem gerekiyor. burada takımın kazanmasına yardım etmek için uğraşıyoruz. herkesi tebrik ederim."

  mostafa mohamed

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42514
  “denizli’ye galibiyet için geldik. farklı bir galibiyet almamız gerekiyordu. diğer rakiplerimizin alacağı sonuçlar çok önemliydi. diğer maçlardan sonuçlar geldi ve bizde atabildiğimiz kadar gol atmaya çalıştık. böyle farklı bir skor oldu. gerçekten inanılmaz mutluyuz; ama her şey bitmiş değil. cumartesi günü önemli bir maçımız var. şimdi tamamen bütün odak noktamız ve konsantrasyonumuz o maç üzerine olacak.”

  “kariyerimde ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. tabii ki futbolu güzel kılan, sporu güzel kılan da bu. geldiğim ilk günden beri sadece bu değil, bir çok güzel şey yaşıyorum. o yüzden hem türkiye’ye hem galatasaray camiasında bütün herkese teşekkür etmek istiyorum. burada çok güzel zamanlar geçiriyorum. şu anda da çok enteresan, çok çılgın bir son oluyor diye nitelendirebilirim. kariyerimde hiç böyle bir şey yaşamadım. umarım bu güzel sona biz ulaşırız.”

  deandre yedlin

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42516
  "fatih terim‘in, “biz bitti demeden bitmez” alışkanlığı güncelliğini korudu. fatih hoca, umudun “entübe hasta” kadar az olduğu dönemlerde bile “bitti” demedi. demek ki bir bildiği vardı, pes etmedi."

  "g.saray mucizeyi gerçeğe dönüştürmeye yarım adım kalmışken bu fırsatı tepmez. malatya‘yı “ham” yapar. farkı arar ve büyük ihtimal yakalar. fatih hoca başka ihtimale izin vermez. beşiktaş‘ın son maça önde girdiği maratonda ipi galatasaray göğüsler gibi görünüyor."

  şansal büyüka
 • 42517
  aynı anda dokuz tane maçı "beinsports hd 4" kanalından ciddi ciddi takip ettim. "konferans yayını" adı altında erdem bitik'in sunumu, mustafa doğan ve uğur meleke dostlarımın yorumlarıyla izledim tüm maçları. çok zor bir işi kotardılar; gönülden tebrik ederim. eminim onlar da aynı fikirdedir; çok sayıdaki maçın takibinde, bir sunucu, iki yorumcu daha stüdyoda olabilirmiş. ilk yarılar bittiğinde, beşiktaş ve fenerbahçe yenik galatasaray ise iki farklı öndeydi. sarı kırmızılılar bir de penaltı kaçırmıştı. maçlar o şekilde bittiğinde terim'in takımı genel averajla şampiyonluk iddiası taşıyacakken, ilk penaltıyı babel net bir vuruşla gole çevirmişken, neden ikinci penaltıyı emre akbaba kullandı hiçbir fikrim yok. gerçekten böyle bir anda, böyle bir maçta böyle bir gaflete nasıl düşülebilir anlamak imkansız. santimlerin, saliselerin, tümseklerin, çukurların, tüm faktörlerin bu kadar önemli olduğu bir anda ilk penaltıyı atan kişi neden ikinciyi kullanmaz. çok ama çok tuhaf. galatasaray, hiç de azımsanmayacak bir "şampiyonluk umudunu"son haftaya taşımayı başardı, ikincilik içinse avantajlı duruma geçti. hakemin penaltı kararları doğruydu.
  olası bir ikincilik sadece "şampiyonlar ligi umudu" değil; pek çok yönetici, teknik adamlar ve bazı topçular için çok daha fazlası anlamına gelecek. tıpkı fenerbahçe için de geçerli olduğu gibi. allah futbolla ilgilenen herkese güç versin.

  serkan korkmaz

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42518
  g.saray'ın küme düşmüş denizli'ye karşı farklı kazanacağını düşünüyordum. ancak beşiktaş'ın ve fenerbahçe'nin evinde kaybedecekleri aklımın ucundan bile geçmedi. öyle bir gece yaşadık ki, şapkadan tavşan değil, adeta dinazor çıktı. g.saray bir anda şampiyonluk şansını eline geçirdi.
  denizli'de g.saraylı oyunculara baktığımda oyun olarak beşiktaş maçında gibi ciddiyette değillerdi.
  üç penaltı oldu, topun başına üç ayrı kişi geçti. emre akbaba'nın penaltı atması tamamen fanteziydi.
  g.saraylı oyuncular soyunma odasına girerken, beşiktaş ve fenerbahçeli oyuncular mağluptu.
  ama ikinci yarı arda, taylan, emre akbaba sanki maçtan kopuk gibiydiler. denizli golünü atınca fatih terim hemen değişikliğe gitti.
  doğru hamlelerle ciddiyeti yüksek oyuncuları oyuna aldı. skorun farka taşınmasını sağladı.
  şampiyonluk tecrübe, birikim ve sakinlik ister. üç takımın hocasına baktığımız zaman en tecrübelisi fatih terim. beşiktaşlı ve fenerbahçeli oyuncular da hocaları da stresi kaldıramadı. kenarda fatih terim'in sakinliği oyunculara fazlasıyla etki etmiştir. şimdi öyle bir final yaşayacağız ki, fazla gol atan biri şampiyon olacak. g.saray'ı şampiyonluk yarışının içine, beşiktaş ve fenerbahçe'nin mucizevi yenilgileri soktu. ben g.saraylı oyuncuların ve fatih terim'in bu mucizeyi, geri çevirmeyeceklerini malatya'yı farklı yenmeler için sahaya çıkacaklarını düşünüyorum.
  g. saray'a herhalde krizler yarıyor.

  levent tüzemen

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42519
  galatasaray sezon boyu bir çok maçta inişler çıkışlar yaşadı. şimdi onun sıkıntısını çekiyor. evet beşiktaş maçında mükemmele yakın futbol oynadı. denizlispor karşısında dün iyi futbol oynamamasına rağmen, galip geldi. hatta öyle pozisyonlar yakaladı ki, beşiktaş’la olan averaj farkını bile kapatabilirdi. ama başaramadı.
  maç 2-0 iken emre akbaba’nın penaltıyı gole çevirememesi sarı-kırmızılıları sıkıntıya soktu. daha sonra hocanın yaptığı değişiklikler, bilhassa mustafa muhammed’in oyuna girişi, attığı iki gol, yine averaj bakımından taraftarı heyecanlandırdı ama bu sefer de bir türlü toparlanamayan onyekuru’nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı iki pozisyonda topu ağlara gönderememesi cim bom’u liderlikten etti.
  benim anlayamadığım, iki hafta üst üste neden bu takım aynı futbolu oynayamıyor? geçen haftanın kahramanı taylan ayağındaki topu kaptırıyor, galatasaray gol yiyor. yedlin’e bakıyorsun, en ufak bir katkısı yok. saracchi ayakta sallanıyor, bilhassa hücum anlamında arkadaşlarına katkı veremiyor.
  artık yapacak bir şey yok, sevabı ve günahıyla bu sezon böyle geçecek. en önemlisi, denizlispor karşısında dün akşam takım biraz daha istekli olsa, gol sayısını artırabilseler şampiyonluk için daha da umutla bakacaklardı.
  evet yine bu şans var; haftaya kendi sahasında yeni malatyaspor ile oynayacak. beşiktaş ise göztepe ile deplasmanda karşılaşacak. şimdi galatasaray’ın son karşılaşmada alacağı skor, attığı gol sayısı bu sezonun şampiyonunu tayin edecek. aradaki üç gollük averaj kapanır mı, bilmiyorum. tabii aynı şans beşiktaş için de var. göztepe karşısında onlar da farklı galip gelirlerse bu sefer galatasaray ligi ikinci olarak bitirecek.
  fenerbahçe ise aldığı mağlubiyetle şampiyonluk şansını mucizelere bıraktı. gelecek hafta kalbi olan galatasaray’ın da beşiktaş’ın da maçını seyretmesin. sezonun son haftası iki takımın da oynayacağı maçlarda alacağı sonuçlar şampiyonu tayin edecek.

  osman şenher

  (bkz: 11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçı)
 • 42521
  "bu sene herhalde ilk defa 4 penaltı bize verilmiştir. tabii ki düştük ama bu sezonun en mağdur olan kulübü biziz. bir örneğini de bugün gördük. hepsini allah'a emanet ediyoruz. yazıklar olsun diyoruz. keşke elimizde olsaydı bugün takımı sahadan çekseydik. hepsini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

  11 mayıs 2021 denizlispor galatasaray maçısonrası ali çetin
 • 42523
  mesele cümleyi kimin söylediği değil, türkiye’nin ne tür kafaların, ne tür bir anlayışın hegemonyası altında olduğudur.

  mesnetsiz bir özgüven, sahte bir kabadayılık, gereksiz bir altı boş gösterişçilik…

  ve bir günde boşalan hava.

  “kuzu kuzu gelecekler.”

  cümle bu.

  cümleyi söyleyen kişi, ihaleler imparatoru ve futbol federasyonu başkanı nihat özdemir.

  gazeteci kendisine soruyor, “şampiyonlar ligi finalinin istanbul’dan alınması ihtimalinin olduğu söyleniyor, böyle bir olasılık var mı?”

  ihaleler imparatoru yanıt veriyor:

  “kuzu kuzu gelecekler.”

  çok güçlü ya, girdiği her türlü ihaleyi alıyor ya, burada da öyle olacak zannediyor.

  kuzu kuzu gelecekler ifadesinin arkasında aslında hiçbir bilgi, hiçbir güç, hiçbir gerçeklik yok.

  ama laf güzel.

  güç gösteriyor.

  kendine güven gösteriyor.

  tartışılmaz bir liderlik gösteriyor.

  “onlar kim! ben ihaleler imparatoru nihat’ım” diyor.

  ve bu sözlerin söylendiği odadaki yankısı bitmeden uefa’dan karar geliyor.

  “final maçı istanbul’da oynanmayacak.”

  final elden gidiyor, nihat özdemir de kuzu kuzu haberi dinliyor.

  ne oldu! hani kuzu kuzu geleceklerdi.

  şimdi nihat özdemir gidecek uefa’ya kuzu kuzu.

  “acaba rica etsek seneye, o da olmazsa 2023’te bize verir misiniz finali. ehem ehem o yıl cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü de. bize bir jest olmuş olurdu” falan diye kapalı kapılar ardında yaltaklanacak muhtemelen.

  uefa yönetimi de belki verecek, belki vermeyecek.

  işte bu mesnetsiz özgüven kafası var ya, çok tehlikelidir çok.

  oysa daha işin başında “kuzu kuzu gelecekler” diyeceğine, “uefa’nın salgından ve türkiye’deki vaka sayılarından ötürü haklı tereddütleri var. oturup konuşup ikna etmeye çalışacağız. ikna edemez isek, seneye ya da 2023 finalini bize vermelerini sağlamak istiyoruz” deseniz ne kaybederdiniz!

  hiçbir şey.

  tam aksine kazanırdınız.

  evet, gazete manşetinde bir günlük bir mastürbasyonunuz olmazdı belki ama.

  belki dün yapılan açıklama “bu yılın finalini aldık ama 2023 finali kesinlikle türkiye’de yapılacak” şeklinde olurdu.

  bu size ders oldu mu kuzucuklar!

  fatih altaylı
 • 42524
  "şampiyonluk kaçarsa, sergen yalçın'dan falan değil, aboubakar yüzünden olacak. takımı bu kadar belirsizliğe sürüklemeye hakkı yok. sakatsa da, çıksın açıklama yapsın. oynar, oynamaz derken, herkesin motivasyonunu düşürdü. beşiktaş'ın sezon bitince derhal göndermesi lazım aboubakar'ı. bir camia bu kadar hayal kırıklığına uğratılamaz. beşiktaş kulübünün de açıklama yapması lazım. 10 gündür açıklama yok aboubakar hakkında. aboubakar beklentisi beşiktaş'ın şampiyonluğuna mal olacak belki de."

  zeki uzundurukan
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!