• 42425
  22-29 mayıs’taki seçim tüzüğün emrettiği, olağan bir seçim. galatasaray yönetim kurulu’nun bu seçimi kendi kararıyla iptal etme hakkı yok.

  galatasaray’da bu seçimi sadece içişleri bakanlığı iptal edebilir. siz şahsi kararınızla bu seçimi iptal edemezsiniz. iptal ediyorum demek “genel kurul yapmıyorum” demek! tüzüğümüz ve medeni kanun çok açık! bir yönetim kurulu en fazla 3 yıl görev alabilir.

  seçim günü 88 kişi olması halinde o seçim yapılır. divan kurulu, seçim kurulunu oluşturur, sandıkları sınıflara gönderir ve seçim yapılır. kaç kişinin oy kullanacağı sizi ilgilendirmez! 8500 üyenin oy kullanma hakkını niyet okuyarak elinden alamazsınız.

  galatasaray spor kulübü divan kurulu eski başkanı
  metin ünlü
 • 42427
  demir grup sivasspor teknik direktörü rıza çalımbay, "3 maçımız kalmış. üçü de final gibi maçlar. sanki play-off oynuyormuşuz gibi. onun için üç maçı da en iyi şekilde bitirirsek ondan sonra istediğimiz yerde oluruz" dedi.

  süper lig'in 39'uncu hafta maçında deplasmanda gaziantep fk ile karşılaşan ve rakibini 1-0 mağlup eden demir grup sivasspor, 1 günlük iznin ardından ligde hafta sonu kendi sahasında medipol başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.

  teknik direktör rıza çalımbay yönetiminde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenman topla birlikte yapılan ısınma hareketleriyle başladı. ardından 2 grup halinde 5'e 2 top kapma, pas ve pres çalışması yapan kırmızı beyazlı ekip son bölümde ise üç grup halinde yarı saha maç yaptı. sivasspor yarın yapacağı antrenmanın ardından mücadelenin hazırlıklarına devam edecek. demir grup sivasspor ile medipol başakşehir cumartesi günü saat 20.30'da yeni 4 eylül stadyumu'nda karşılaşacak.

  değerendirmelerde bulunan demir grup sivasspor teknik direktör rıza çalımbay, "gaziantep maçı bizim için dönüm noktası bir maçtı. o maçtan önce güzel bir seri başlatmıştık. çok zor durumlardan yukarıya geldik. iyi bir duruma geldik. eğer yukarıya oynamak istiyorsak gaziantep maçını da kazanmamız gerekiyordu, ona göre zaten oynadık. özellikle ilk yarı mükemmel oynadık, hak ettiğimiz şekilde golü de bulduk. bazı pozisyonlarımız da vardı. ikinci yarıda zaman zaman baskı yedik ama bir deplasman takımı deplasmanda nasıl oynarsa aynı şekilde oynadık. çok güzel bir şekilde bitirdik. bugüne kadar gerçekten belki hiç bir takımın yapmadığı şeyi başardık. çok zor durumdan iyi durumlara geldik, ama bununda sonunu getirmek çok çok önemli" diye konuştu.

  "hep beraber güzel şeyler yaptık"

  ligde 3 maçın kaldığını ve bu 3 maçın da en iyi şekilde bitirmeye çalışacaklarını kaydeden çalımbay, "takımımla, oyuncularımla hepsiyle gurur duyuyorum. gerçekten çok özveride bulundular, hepsi kapasitelerinin çok çok üstüne çıktı. hep beraber güzel şeyler yaptık. şimdi amacımız tabi ki başakşehir maçı, tek düşüncemiz o. arkadaşlarımın hepsiyle konuştum, 3 maçımız kalmış. üçü de final gibi maçlar. sanki play-off oynuyormuşuz gibi. onun için üç maçı da en iyi şekilde bitirirsek ondan sonra istediğimiz yerde oluruz" diye konuştu.

  ligde takımının 16 maçlık yenilmezlik serisini de değerlendiren çalımbay, "çok eksik ve sakat oyuncularımız vardı, antrenman yapma şansımız hiç olmuyordu. çünkü hem avrupa kupaları, hem lig, hem türkiye kupası sürekli maç oynuyorduk. o anda ara oldu ve avrupa kupalarından istemeyerek elendik. elendikten sonra bir boşluk oldu. o boşluğu iyi şekilde değerlendirdik, her şeyden önce antrenman yaptık. oyuncu arkadaşlarımız iyileşti. çünkü bizde hasta olmayan kalmadı. yüzde 95'imiz hasta oldu, bir sıkıntı yaşadık. ondan sonrada toparlandık. geçen sezon da böyle mükemmel bir seri başlatmıştık. şuanda da aynı şekilde bir seri başlattık, buraya kadar da getirdik. maça çıkarken çok iyi şekilde konsantre oluyorduk, çok iyi şekilde işler yapıyorduk. bizim en sıkıntılı maçımız gençlerbirliği maçıydı. çünkü zor bir durumdan rahatlayınca birazcık maça böyle iyi başlayamadık. 2-0 mağlupken 3-2 maçı kazanmıştık. en zor maçlarımızdan bir tanesiydi o maç. oyuncularım çok iyi şeyleri hak ediyorlar. şu anda da tek düşüncemiz kalan başakşehir, fenerbahçe ve kasımpaşa maçlarını çok iyi bir şekilde bitirmek."

  "taraftarımızı özledik"

  taraftarı özlediklerini kaydeden çalımbay, "pandemiden önce sahamızda namağluptuk. burada taraftarın çok büyük katkısı oluyordu. bu maçlarda futbolcu arkadaşlar ve taraftar çok iyi bütünleşiyordu. hiç mağlubiyet almadık, pandemi başladı. seyircisiz maçlar oynanmaya başladı. zaten maçların tadı tuzu olmuyor, hazırlık maçı oynar gibi oynuyorsunuz. o yüzden tabi ki zor, hiç bir takımın bana göre hiç bir artısı, avantajı olmuyor. taraftarla oynamayı çok isteriz. inşallah önümüzdeki sezon başlar. inşallah aşılarımız gelir, herkes aşısını yaptırdıktan sonra da maçlarımıza başlarız" ifadelerini kullandı.

  demir grup sivasspor teknik direktörü rıza çalımbay
  https://www.dha.com.tr/...oluruz/haber-1825287
 • 42428
  ''galatasaray'ın bir kısım akil insanları, mevcut kurulan yönetimlerin galatasaray'ı yönetecek bilgi ve birikime sahip olmadığını düşünüyorlar. ertelenen seçimde çok daha güçlü bir yönetim oluşacağının sinyalini aldım. bu düğmeye basıldığı söylendi bana. yeni bir liste oluşturulup bu seçime katılacakları bilgisi bana geldi. farklı bir ismin aday olacağını biliyorum.bu yeni aday olacak isim galatasaray'a kasa kolaylığı sağlayabilecek bir isim.''

  levent tüzemen

  (bkz: 29 mayıs 2021 galatasaray seçim genel kurul toplantısı)

  bunlar da nasıl akil adamlarsa zamanında dursun ali özbek'i galatasaray'ı yönetecek bilgi birikimine sahip olduğu gibi bi' kanaate varmışlar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!