• 39284
  "türkiye'de kendimi bir yabancı gibi hissetmedim. bu ülkede ve bu kulüpte olduğum için gururluyum. ne zaman sözleşme yenileme zamanım gelse, galatasaray'da kalmak konusunda şüphe yaşamadım. galatasaray, beni asla satmayı düşünmedi. yaptığım çalışmalar ve emeklerim takdir edildiği için gurur duyuyorum. türkiye'de sadece galatasaray taraftarları için değil diğer tüm kulüplerin taraftarları için futbol çok önemli. buradaki herkes futbolla yaşıyorlar ve çok fanatikler.türkiye'de beni sokakta da tanıyorlar. beni seviyor, saygı duyuyorlar. türkiye'de bana bir yabancı gibi davranmıyorlar. başka bir ülkeden gelen biriyim evet ama bana bu ülkenin bir parçası, vatandaşı gibi hissettiriyorlar. çocuklarımın uruguay'da değil türkiye'de büyümesinden dolayı endişe duymuyorum. galatasaray'da kalacağım yıllara bağlı biraz bu durum. kailash'ın burada yeni ve güzel bir dil öğreneceğinden şüphem yok. bence, çocuklarım için türkiye'de büyümeleri iyi olur. kariyerim boyunca çok tutkulu şehirlerde oynadım. bir şeyleri başarmak için tutkunun gerektiği aşikar. türkler de çok tutkulu insanlar. hayatlarını galatasaray'a adayan insanlar var. sen bu kulüp için iyi işler yaptığın zaman seni de çok seviyorlar. seninle fotoğraf çektirmek istiyorlar. bu kulübü seviyorum. galatasaray taraftarı önünde 90 dakika oynamak her zaman nefes kesici olmuştur. claudio taffarel ile galatasaray'da çalıştım. kariyerime olumlu etkileri oldu. şu an sadece brezilya milli takımı'nı çalıştırıyorlar. taffarel, galatasaray'ın bir efsanesi. çünkü, türkiye'ye iki avrupa kupası getiren tek takımın önemli bir üyesiydi. onu hep dikkatle dinledim. türk taraftarların, dünya kupası sırasında uruguay'ı desteklemesi beni çok mutlu etti. bana sevgilerini ve saygılarını her dakika gösteriyorlar. onların sevgisi benim için çok anlamlı. aramdaki bağı ve sevgiyi, hissettiklerimi anlatmam kolay değil. sakatlığımı çok daha kötü bekliyordum. açıkçası biraz şaşırdım. 3 hafta sonunda koltuk değneklerini bıraktım. alçı olmadı, sadece bandajlar vardı. 3 hafta içinde her yere normal bir şekilde yürüyerek gitmeye başladım. 'uruguay'a ne zaman döneceksin sorusuna': "zamanı geldiğinde. bu hiçbir zaman yeterince açık değildir. fakat, galatasaray'da en azından birkaç yıl daha kalacağım garanti diyebilirim.''

  fernando muslera
 • 39285
  "gazetelerde birçok söylenti yer alıyor. işin doğrusu iki teklif aldım. biri kulübümden gelen sözleşme uzatma teklifi. diğeri de bir körfez ülkesinden gelen teklif. onu da dün reddettim"
  "türkiye bana çok şey kattı. burada fatih terim'e rakip oluyorsunuz. galatasaray maçından önceki gece sırf onunla tanışacağım için heyecandan uyuyamamıştım"
  "kulüpler büyük yatırımlar yapıyor. örneğin galatasaray'da yılda 2-3 milyon euro kazanan futbolcular var. burada teknik direktör olduğunuzu gerçek anlamda hissediyorsunuz"
  "bu kulübün(gaziantep fk) bütçesine göre sekizinci sırada yer almak önemliydi. federasyon, aldığınız her galibiyet için 500 bin euro ödeme yapıyor. başarılı bir sezon geçirdik. bir yıl daha sözleşmem var. sanırım astra'dan sonra ilk kez bir takımda bir yıldan daha uzun süre çalışacağım"

  marius sumudica