• 39767
  "bence zalatan ibrahimovic'in türkiye'de tuttuğu takım galatasaray. 80-85-90 doğumlu kuşağın, gençlik yıllarında çevresinde türk varsa bu kaçınılmaz. zlatan da kitabında konyalı bir teyzeden bahsediyor zaten.

  türk arkadaşları galatasaraylı. elmander'den ötürü de bu ihtimal yüksek. bir sene sonra ibrahimovic neden olmasın yani! o zaman biz yazdığımızda herkes goygoy yaptı. ural aküzüm ile cem uzan paris'te buluşuyorlar. aküzüm o dönem dursun özbek yönetiminde.

  ural aküzüm benim aile dostumdur. cem uzan diyor ki "ben ibrahimovic'i getiririm. o dönem zlatan, paris'te oynuyor. ural'ın da hoşuna gidip başkana bahsediyor. o sırada aziz yıldırım da mino raiola ile konuşuyor. "gerçek mi?" diyor. sonra manchester'a gitti."

  serdar ali çelikler youtube vole kanalındaki tatava programından.
 • 39769
  "türkiye futbol federasyonu, koronavirüs salgını sonrasında ortaya çıkan olağanüstü süreçle ilgili gelişmeleri yakından takip etmekte, futbola dönüş için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

  devletimiz ve uluslararası tüm kurum ve kuruluşlarla istişare içerisinde dünyadaki uygulamalara da bakarak insan sağlığı önceliğinden hareketle ve her türlü ihtimal düşünülerek kalan maçların oynanarak tamamlanması için federasyonumuzca büyük çaba gösterilmektedir.

  bu kapsamda süper lig'in 12 haziran'da başlatılması ve kulüplerimizin talepleri ile ilgili tff yönetim kurulu ve tff sağlık kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır.

  toplantıda şu kararlar alınmıştır:

  1- federasyonumuz ve 18 süper lig kulübünün sezonun kalan kısmının tamamlanmasına yönelik ortak mutabakat ve isteği ile, 12 haziran'da maçların başlatılması kararı sonrasında tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. bugünkü toplantıda, alınacak önlemler ve gerekli talimat değişiklikleri ile ilgili çalışmalar bitmiş olup detaylı bilgiler kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacaktır.

  2 - tff yönetim kurulu, kulüpler birliği vakfı ile gerçekleştirilen toplantıda 7 kulübümüz tarafından sözlü olarak gündeme getirilen bu sezon küme düşmenin kaldırılmasına dair öneriyi değerlendirmiştir. fifa ve uefa'nın her zaman altını çizdiği gibi şampiyonun ve küme düşen takımların sportif sonuçlarla belirlenmesi uygun bulunmuş, sezonun ilan edilen mevcut statüde tamamlanması yönünde fikir birliğine varılmıştır.

  3 - futbolcu sağlığını korumak amacıyla ifab tarafından kabul edilen ve ülke federasyonların takdirine bırakılan 5 oyuncu değişikliği konusunda talimat düzenlemesi yapılarak sezonun geride kalan lig ve kupa maçlarında söz konusu uygulamaya geçilmesi kararı alınmıştır. bu değişiklikler devre arası hariç olmak üzere oyunu kesintiye uğratmamak adına, müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilecektir. böylece kulüplerimiz bir maçta daha fazla oyuncuyu kullanma şansına sahip olacaktır.

  4 - kulüplerimizden gelen talep üzerine, süper lig takımlarının rezerv takım kurarak alt liglerde yarışması isteği doğrultusunda çalışmalara başlanmış, konuyla ilgili futbol komitesi oluşturulması kararlaştırılmıştır. 21 yaş altı oyuncuların değerlendirilmesini hedefleyen bu projeyle kulüplerimizin genç oyuncu yetiştirme çabaları da desteklenecektir.

  5 - süper lig'de önümüzdeki 5 haftalık müsabaka programı gün içerisinde kamuoyuna ilan edilecektir.

  6 - ziraat türkiye kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri belirlenmiştir. buna göre; 16 haziran salı günü fenerbahçe-trabzonspor, 18 haziran perşembe günü aytemiz alanyaspor - fraport-tav antalyaspor maçları oynanacaktır.

  7 - covid-19 salgını nedeniyle ara verilen süper lig, tff 1. lig ve ziraat türkiye kupası müsabakalarının başlaması ve sağlıklı bir ortamda oynanmasına ilişkin talimat yarın kamuoyuna duyurulacaktır.

  8 - kulüplerimizin kalan 8 haftadaki deplasman seyahatlerinde ekonomik kolaylık sağlanması konusunda ana sponsorumuz türk hava yolları ile görüşme yapılmış ve olumlu geri dönüş alınmıştır. bu konuda değerli destekleri için thy yönetim kurulu ve icra komitesi başkanı sayın mehmet ilker aycı'ya teşekkürlerimizi sunarız.

  gerek futbola dönüş, gerekse türk futbolunu ve kulüplerimizi ileriye taşıyacak konularla ilgili çalışmalarımız devam edecektir.

  kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

  türkiye futbol federasyonu
 • 39771
  "ligin başlaması iyi oldu. tabi ki bu lig bir şekilde bitecek. ancak şampiyon takım ve küme düşenler adil bir şekilde olmayacak. süper lig'de küme düşmenin kaldırılmaması adaletsiz bir karar oldu. adil koşullarda bir lig oynanmayacak. benim açımdan bir sıkıntı yok, biz rahatız ama iyi giderken durmak zorunda olan takımlar oldu. oyuncularımızda bir problem yok. bizde problem yok, bir problem yaşayacağımızı sanmıyorum. rizespor olarak daha iyi bir yere gideriz diye düşünüyorum. bizde sıkıntı yok ama sıkıntılı olan kulüpler çok. 5 oyuncu değiştirmeyi de bilmiyorum iyiye mi yormak lazım. 5 tane kuvvetli oyuncusu olmayan, sporcusu gerileyen, sporcusunda problemli takımlar da var."

  hasan kartal