• 39114
  https://twitter.com/.../1221276426164269056

  lebron james'in nba'de en çok sayı atan oyuncular listesinde kobe bryant'ı geçerek 3. sıraya yerleşmesinden sonra;

  "lebron james oyununu ileri taşımaya devam ediyor. kardeşime çok saygı duyuyorum. *33644"

  kobe bryant

  ve bu onun son tweeti oldu...(25.01.2020)

  edit: ilk tweeti ise; https://twitter.com/...s/287245259572903937 (04.01.2013)

  "asosyal, sosyalleşiyor."
 • 39116
  "sahada hiç korktuğun bir an oldu mu?" sorusuna cevaben;

  “asla. en son korktuğumda 6 yaşında karate okulundaydım. turuncu kemerim vardı. hocamız beni, benden bir kaç yaş büyük kara kuşak birisiyle dövüşmeye davet etmişti. işte o zaman çok korkmuş ve beni çok fena pataklayacağını düşünmüştüm. sonrasında beni o kadar da kötü dövememişti. o günden sonra hiç bir şeyden korkmuyorum.”

  kobe bryant
 • 39118
  “eğer kendinize inanmazsanız kimse sizin yerinize bunu yapmaz.”

  “olumsuz her şey; benim yükselmem için bir fırsattır.”

  “bir kere başarısızlığın nasıl bir his olduğunu öğrendikten sonra ki azmin seni başarıya götürür."

  "istiyorsan çalışırsın. çalışırsan gelişirsin. gelişirsen hırslanırsın. hırslanırsan kazanırsın. kazanırsan, kazanırsın."

  “düşmekten korkuyorsanız muhtemelen düşeceksiniz.”

  “en önemli şey, çabalamak ve insanlara mükemmel olmak istedikleri şeyde ilham vermektir.”

  kobe bryant
 • 39119
  "en sevdiğim insanlardan birinin ve oyun tarihinin en iyi basketbol akıllarından birinin kaybını duymak kesinlikle şok edici. kalbimiz vannesa ve kızları ile. sen benim en büyük hayranımdın ben ise senin."

  bill russell

  "çoğu insan kobe'yi bir nesil basketbolculara ilham veren muhteşem atlet olarak hatırlayacaktır. ama onu her zaman bir atletten çok daha fazlası olan bir adam olarak hatırlayacağım."

  kareem abdul-jabbar

  "nereden başlayacağımı bilmiyorum. basketbol oynamaya 2010 finallerinde kobe'yi izledikten sonra başlamıştım. o günden önce basketbolu izlememiştim ve kobe, hayatımın dönüm noktasıydı. hep kobe gibi olmak istedim. çok üzgünüm."

  joel embiid

  "yıkılmanın da ötesindeyim. abimi kaybettim. inanamıyorum."

  pau gasol

  "ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. gerçek değilmiş gibi geliyor. inanmak istemiyorum. kalbime hançer saplanmış gibi."

  amar'e stoudemire

  "arkadaşım, kardeşim, kazandığımız şampiyonluklardaki partnerim, dostum, “adamım”ı kaybettiğim bu trajik ve üzücü anlarda içinde bulunduğum acıyı tarif edecek hiç bir söz yok. seni seviyorum kardeşim ve seni çok özleyeceğim."

  shaquille o'neal

  "kalbim kırık. kahramanım. idolüm. basketbola başlama sebebim. bu oyuna aşık olma sebebim. büyüyünce aynı senin gibi olmayı isteyişim, akıl hocam oluşun, benim için yaptığın her şey için sana minnettardan da öteyim."

  jayson tatum

  "bu gerçek dünyada yaşanmış olamaz. çok kötüyüm."

  paul pierce

  "kobe ve gianna’nın vefatı ile ilgili aldığım trajik haberler sonrası şok içerisindeyim. hissettiğim acıları tarif etmeye kelimeler yetmez. kobe’yi seviyordum - benim küçük kardeşim gibiydi. sıklıkla konuşurduk ve o sohbetleri çok özleyeceğim."

  "yılmaz bir mücadeleci, gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri ve yaratıcı bir güçtü. kobe aynı zamanda ailesini derinden seven, muhteşem bir babaydı - kızının basketbola olan sevgisi ile gurur duyardı."

  "eşim yvette ile birlikte vanessa’ya, lakers organizasyonuna ve tüm dünyadaki basketbol hayranlarına büyük baş sağlığı diliyorum."

  michael jordan

  "anlamaya çalışıyorum. çok ama çok üzgünüm. kobe, bana ve içinde bulunduğumuz tüm nesile mükemmeliyet için çabalamanın neye benzediğini öğrettin. senin ve gigi'nin efsanesi, sonsuza dek bizimle kalacak."

  derek fisher

  "ne diyebileceğimi bilmiyorum. inanamıyorum. sabahtan bu yana tek yapabildiğim şey ağlamak. paramparçayım. kobe gitti. bunu kabullenebilmek çok zor. o, bizim oyunumuzun lideri ve aynı zamanda tüm basketbolcuların akıl hocasıydı."

  magic johnson

  "dondum kaldım. kelimeler tarif etmeye yetmez. inanılmaz üzücü ve trajik bir gün."

  scottie pippen

  "çok üzgünüm. yaşadıklarımızı asla unutmayacağım ancak onunla ilgili hayran olduğum konu, çok iyi bir baba olmasıydı. meleğin gianna ile huzur içinde yat eski dostum."

  steve nash

  "kullanabilecek bir kelime bulamıyorum. bu gerçek olamaz. çok özleneceksin kobe."

  john wall

  "bu durumu özetleyebilecek bir kelime yok. basketbol hakkında bildiğim her şeyi kobe'den öğrendim. oyununda neyi ifade etmek istediğini, dünyaya neyi getirdiğini... sadece bu da değil. ben de bir babayım ve yaşanan şeyi anlayamıyorum."

  demar derozan

  "bugün hayatımın en üzücü günlerinden biri. kabus gibi. o harika bir lider, harika bir şampiyon, harika bir oyuncu."

  "kahramanlar gelir ve gider, efsaneler sonsuza dek yaşar!"

  dwyane wade

  "bu haber beni çok üzdü, sen gerçek bir efsaneydin, ve dosttun. huzur içinde yat kobe bryant, eşine ve çocuklarına başsağlığı diliyorum."

  tony parker

  "arkadaşım kobe bryant'ın ölümünü öğrenmekten büyük üzüntü duyuyorum. dualarım eşi vanessa, çocukları ve la lakers ailesi ile."

  dennis rodman

  "söyleyecek kelime bulamıyorum! kendisine karşı mücadele ettiğim en iyi yarışmacı. çocukken seni izlerken bile çok şey öğrendim."

  deron williams

  "devre arasında sosyal medyada gördüm kobe'nin vefat haberini. bu spor dünyası için büyük bir kayıp. sadece basketbolseverler için değil. onu tanıyordum. bu hareketim onun içindi. huzur içinde uyu kobe."

  neymar

  "söyleyecek söz yok. tüm kalbim kobe’nin ailesi ve sevdikleriyle. seninle tanışmak ve güzel anlar paylaşmak harikaydı."

  leo messi

  "kobe ve gianna'nın yürek yıkan ölüm haberlerini duymak çok üzücü. kobe gerçek bir efsane ve birçok kişiye ilham kaynağıydı. kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine, arkadaşlarına başsağlığı diliyorum."

  cristiano ronaldo

  "bu sabah dünyanın en büyük sporcularından birinin trajik ölümü ile ilgili korkunç haberle uyandım. eşine ve ailesine başsağlığı diliyorum. şoktayım."

  rafael nadal

  "cömertliğini ve en zor anlarımda bana ayırdığın zamanı asla unutmayacağım. sonsuza dek minnettarım. kalbim sizinle ve ailenizle."

  maria sharapova

  "hala inanamıyorum."

  usain bolt

  "kobe sahada bir efsaneydi ve bir o kadar anlamlı olacak ikinci yarıya yeni başlıyordu. gianna'yı kaybetmek bir ebeveyn olarak bize daha da acı veriyor. michelle ve ben, vanessa'ya ve tüm bryant ailesine bu hayal dahi edemediğimiz günde sevgilerimizi ve dualarımızı yolluyoruz"

  barack obama

  daha birçok kişi üzüntüsünü dile getirdi. henüz haberi almayanlar, konuşabilecek durumda olmayanlar da var. kobe çoğu sporcuya ve insana ilham kaynağı olmuş bir isim. gerçek bir efsane. güle güle black mamba, her şey için teşekkürler...