• 38776
  "bugün çok önemli bir gün, tarihi bir an. florya bizim de mabedimiz. bunun bize kazandırılması çok değerli bir hizmet. biz bununla ilgili gecikmeden, 2016'dan 2018 mayıs ayı itibariyle kaynaklanan bütün giderleri ve faizleri ödeyeceğiz. artı aldığımız parayı tekrar iade ediyoruz. 120 milyon tl'yi. biz evimizin bedelini tekrar ödeyerek, çok önemli; bedel ödeyerek, tekrar sahip oluyoruz. bütün kulüplerin de yuvasına kavuşmasını dilerim. rakiplerimizin de bu bağlamda değerlendirmesini dilerim. 120 milyon tl gider içinde projenin genel giderleri var. bugün riva, istanbul'un hem ulaşım açısından hem sağlam kaya yapısı açısından en değerli yerlerinden biri. gelecek riva'da. 365 gün kalınabilecek özellikte bir konumda. bu konumun camiamızın mutlaka ve mutlaka buradan, ki yaklaşık 1400'e yakın konuttan birer konut almasını istirham ediyorum. alacakları her konut galatasaray'a artı olarak gidecek. florya projemizin sağlıklı yürümesi ve ödemeler açısından da çok önemli. hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

  mustafa cengiz
 • 38777
  "iki ayaklı bir maçtı. buradan izmir'e avantajlı bir skor taşımak istiyorduk. güzel bir maç oldu. takımının 70 dakika oynadığı oyundan, girdiği pozisyonlardan ve pas oyunundan son derece memnunum ama 2-0'dan sonra psikolojik anlamda ve fiziksel olarak düşüşler başladı ama yine de buradan avantajlı bir skorla döndük. çıktığımız her maça önem veriyoruz. kupa da takımımız için önemli bir kulvar. orada da en iyisini yapmaya çalışacağız. lig de devam ediyoruz"

  "hep söylüyorum; kendi oyun felsefemizi takıma oturtmaya çalışıyoruz. hedefe gelince; şu anda biz yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. puanlar toplamaya çalışıyoruz. 2'nci yarının ortalarıyla beraber her takımın hedefi somutlaşmış olacak. biz de şu anda puanları toplayıp önümüze hangi hedef çıkarsa onu kovalama adına en iyisini yapmaya çalışacağız"

  taraftarı gördünüz. deplasman, hava şartları fark etmeden takımımıza destek oluyorlar. gerçekten iç sahada agresif bir ortam oluşturuyorlar takımımız adına. onlara teşekkür ediyorum. bu şekilde bizi desteklemeye ve inanmaya devam etsinler. ben her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum"

  "dediğim gibi, zaten yeni geldim, yeni bir süreç. takımımı en ayrıntısına kadar tanımam gerekiyor. her oyuncunun neler yapabileceğini bilmem gerekiyor. 4 haftalık daha bir süreç var önümüzde. ondan sonra belki ayrılmak isteyen oyuncular olacak belki bizim ihtiyaçlarımız olacak. o bir süre sonra değerlendirilecek bir nokta"

  göztepe teknik direktörü ilhan palut
 • 38778
  "babamın türkiye'de oynadığı yılların üzerinden çok zaman geçti ve futbol dünyasında çok şey değişti. ancak trabzonspor'un benimle ilk ilgilendiği ve transfer görüşmeleri başladığı günden itibaren babam çok olumlu, istekli davrandı."

  "cyrstal palace, önceliği ligde kalmak ve bir alt lige düşmemek olan bir takımdı. trabzonspor ise her zaman mücadele etmeyi ve zirveyi hedefleyen bir takım. burada daha fazla şans bulabiliyorsunuz. performansımdaki değişimi de bununla açıklayabilirim."

  "futbolun içinde bulunduğum andan beri gördüğüm en iyi ve coşkulu atmosferin trabzon'da olduğunu söyleyebilirim. prag karşılaşmasında atmosfer o kadar inanılmazdı ki birden kalp atışlarım hızlandı. devre arasında vücuduma heyecandan kramplar girmeye başlamıştı."

  "türkiye'ye şu an gelmiş olduğum için mutluyum. daha erken gelmiş olsaydım belki sıkıntılar yaşayabilirdim. doğru zamanda, doğru yerdeyim. daha doğru olması için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. bundan vazgeçmeyeceğim."

  "ilk günlerimde bir mağazada bir taraftarla fotoğraf çekildik. sonra hiç beklemediğim anda yaklaşık 50 kişi birden mağazanın içine doluşmaya başladı ve benimle fotoğraf çekilmeye çalıştı. yetkililer yardımcı olmasalar, arabaya binmem bile mümkün değildi. inanılmazdı."

  alexander sörloth
 • 38779
  “bugün burada galatasaray'ın tarihi bir anına tanıklık ediyoruz. 2016'dan bu yana süren, maalesef fiziki ve hukuki nedenlerden ötürü çıkamadığımız florya'nın dönüşünü, evimize yasal dönüşümüzü sağlamış bulunuyoruz. ben bunun temelinin oluşumunu sağlayan, riva arazisini camiamıza kazandıran selahattin beyazıt'a teşekkür ediyorum. bu değerli araziyi, istanbul'un bana göre pırlantalarından birini bugünlere getiren tüm yönetimlere de bilvesile teşekkür ediyorum. projeye delalet eden değerli bütün kardeşlerimi kutluyorum. bilvesile sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'a, sayın çevre ve şehircilik bakanımız murat kurum'a, sevgili emlak konut gyo genel müdürü hakan gedikli'ye, sevgili genel kurul başkanı ertan keleş'e ve ön sahada, siperde mücadele eden hakan yılmaz'a teşekkür ediyorum.

  bugün çok önemli bir gün dedim, tarihi bir an dedim. florya, bizim mabedimiz, çalışma alanımız, evimiz, yuvamız. bunun bize kazandırılması çok değerli bir hizmet. 2016 yılından ihalenin realize olduğu 2018 mayıs'ının sonuna kadar çıkamayışımızdan kaynaklanan bütün giderleri ve faizlerini de ödeyeceğiz. aldığımız 120 milyon tl'lik parayı da iade ediyoruz. yani biz evimizin bedelini tekrar ödeyerek, bu çok önemli, “bedelini ödeyerek” evimizin tekrar sahibi oluyoruz. bütün diğer spor kulüplerinin ve taraftarımızın da bu anlaşmayı bu bağlamda değerlendirmelerini rica ederim.

  değerli arkadaşlar biz 120 milyon tl ve genel giderleri ödeyeceğiz. bu genel giderlerin içinde projenin genel gideri var, riva da bunun içinde. bizim riva'yı mutlaka canlandırmamız gerekiyor. kulübümüz içindeki diğer uğraşlarımız ve şampiyonluk mücadelelerimizin içinde sevgili hakan yılmaz'a tam destek veremediğimizi burada ikrar ediyorum. burada bulunan ve bizi dinleyenlere şunu söylemek istiyorum: bugün riva, istanbul'un hem ulaşım hem de sağlam kaya yapısıyla depreme dayanıklılık açısından en değerli yerlerinden birisi. gelecek, riva'da. sadece inşaat ve sayfiye anlamında değil. 365 gün kalınabilecek özelliklere sahip bir konumda. camiamıza mensup kişilerin buradaki 1400'e yakın konut içerisinden birer konut almalarını istirham ediyorum. alacakları her konut galatasaray'a ve türk futboluna artı olarak yazacaktır. bunu özellikle vurguluyorum. buradan konut sahibi olmak hem çocuklarımızın geleceği hem de bir spor camiasının geleceği için çok önemli. florya projemizin sağlıklı yürümesi ve ödemelerinin gerçekleşmesi için de çok önemli. dinleyicilerden özellikle istirham ediyorum, riva'ya sahip çıksınlar.

  bu anlaşmanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, bu vesileyle bu anlaşmaya destek veren herkese, borç yapılandırma anlaşması yaptığımız bankalarımıza; ziraat bankası'na, denizbank'a ve siz dinleyenlere çok çok teşekkür ediyorum.

  "florya aynı şekilde kalarak önceki durumuna gelecek. anlaşmadan önceki durum neyse o durumuna geri dönecek. inşaatı kastediyorsanız, oradaki spor salonumuzu daha iyi hale getirmek istiyoruz. ya da kendi spor salonumuzu yaptığımızda etkinliklerimizi oraya alacağız. futbol takımı ve teknik heyetimiz çok mutlu oldu, bunu söyleyeyim. çünkü yatırım yapamıyorduk, örneğin bazı sahaları düzenleyemiyorduk. bir aksiyon alamıyorduk çünkü her an çıkma havasındaydık. şimdi sahip olma duygusuyla, florya'yı en iyi hale, en mümtaz hale getirmeye çalışacağız."

  "kemerburgaz askıda bulunan ve bizim iki yıldır uğraştığımız konulardan birisi. diğeri ise ada. ada ve kemerburgaz'da hukuki süreç devam ediyor, burası bir hukuk devleti. tedbir devam ediyor, çok uzun süre devam edebilir. çok kısa da sürebilir. hem ada hem kemerburgaz için yasal süreç devam ediyor."

  "galatasaray sportif a.ş., ffp'ye tabii. biz burada kulüpten söz ediyoruz, bir de bunu yapılandırma içinde düşünün. bu anlaşmadaki yükümlülüklerimiz bankalarla yaptığımız borç yapılandırması içinde galatasaray'ın ödeyebileceği en uygun şartlarda düzenlendi."

  mustafa cengiz
 • 38780
  “öncelikle bu uzun süreci, detaylı gelişen bu anlaşma sürecini takip eden, sonuçlandıran hem sizler hem bizler hem de galatasaray spor kulübü ailesine, çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. bizler attığımız her adımda, aldığımız her kararda ülkemize ve paydaşlarımıza değer katmaya amaçlıyoruz. bu nedenle süreçler bazen uzun ve zorlu olsa da önemli olan bu süreç sonucundaki kazanımlar çok değerli ve önemlidir. ülkemizin değerli spor kulüplerinden galatasaray spor kulübü ile 2016 yılında riva ve florya arsaları geliştirmeye yönelik bir protokol yapmıştık. sonrasında bu alanlarda gerçekli ihale çalışmalarını yaptık ve ihaleleri sonuçlandırdık. içinde bulunduğumuz riva arazisinde inşa faaliyetleri ve satış çalışmaları devam ediyor. florya’daki arazinin çeşitli nedenlerden dolayı teslim edilememesinden 9. ayın sonunda protokol feshedilmişti. gelinen durum itibariyle sorunun çözümüne yönelik yapılan yoğun görüşmeler neticesinde şirketimiz ve galatasaray spor kulübü ortak menfaatleri doğrultusunda yeni bir protokol imzaladık. bu protokolde özet olarak ana başlık halinde 3-4 noktayı sizlere anlatmak istiyorum. florya arazisinin galatasaray spor kulübü’ne iade edilmesine karar verildi. buna karşılık olarak florya arazisi için 120 milyon tl tutarında bizim üzerimizdeki ödeme yükümlülüğü galatasaray tarafından bankaya ödeniyor. şirketimiz tarafından florya projesi kapsamında yapılan masraflar galatasaray spor kulübü tarafından ödeniyor. riva arazisinde düşler vadisi projemizin geliştirilmesine aynı sözleşme kapsamında aynı şartlarda devam ediyoruz. bu başlıklar altında mutabakata vararak bu sabah bir protokol imzaladık ve yayınladık. yapımı devam eden düşler vadisi projemizden bağımsız bölüm satın alan ve almayı düşünen vatandaşlarımızın hakları emlak konut güvencesi altında olup, projemizi en kısa sürede tamamlayarak teslim edeceğiz. galatasaray ile yaptığımız bu uzun birliktelik sonucunda her iki tarafın da elde ettiği kazanımların ne kadar önemli ve değerli olduğunu inşallah hep birlikte işin sonunda göreceğiz. bizim için önemli olan da bu. bu aşamada sürece katkı sağlayan başta devlet büyüklerimize, değerli galatasaray spor kulübü başkanı sayın mustafa cengiz’e ve galatasaray ailesine teşekkür ederiz.”

  emlak konut gyo genel müdürü hakan gedikli