• 38769
  "sosyal medya hesabımızdan trabzonspor maçında yaşanan marcao'nun faul pozisyonuyla ilgili yaptığımız paylaşıma açıklama mı demek lazım, bunu düşünmek gerekir. biz orada sarkazm denen ince bir gönderme, bir alegori yaptık. öncelikle trabzonspor yönetimine, başkanına ve taraftarına teşekkür ediyorum. bizi müthiş ağırladılar. tribünler dostluk içindeydi, en ufak bir hakaret, küfür olmadan bir maç geçti. tam bir futbol kenti olan trabzon'da güzel bir maç oldu. ekrandan gözüktü mü bilmiyorum ama şiddetli yağış altında iki takım da ölümüne ve saygı içinde mücadele etti. çok iyi de bir performans gösteren ömer kardeşimizin, haklı ya da haksız da olsa, maçtaki gibi bir reaksiyon göstermemesi gerekirdi. onu onaylamıyorum. hakemin gösterdiği kart ne olursa olsun ki hakem istediği renkte kart gösterebilir, bunda özgür. biz bir şey demeyiz. ama rakip futbolcunun da sahra topu yemiş gibi beş dakikada yerde kalması ömer'in süper güçleri olabileceği konusunda bizde bir şüphe uyandırdı. arkadaşlar dikkatle yaklaşıyor, elini sıkmaya bile korkuyorlar."

  "ben galatasaray tarihinin yaptığı açıklamalardan ötürü en ağır cezalarını almış başkanıyım. 150 gün ve 100 bin tl ceza aldım. bir açıklama yaptığınızda da tam tersi "bu insanlar ağlıyor" da denebiliyor. bir şeyler söylediğinizde denebiliyor ki "yaka mikrofonuna, güvenlik kamerasına bile konuşuyor." tabii bu rakiplerimizin bakış açısı."

  "değerli arkadaşlar, farklı şekillerde tepki verilebilir. dün biz, bize göre sosyal medya paylaşımımızla düzeyli bir tepki verdik. iletişim bölümümüzdeki değerli arkadaşlarımızın hazırladığı o görsel birçok şeyi ifade ediyor. ben teknik açıdan bir şeyler söylemek istiyorum. sadece konuşmakla olsaydı çiçero, sezar olurdu. sadece konuşmakla olmaz. haklı olmanız lazım, haklı olduğunuzda da sizin bakış açınızla karşıdakinin bakış açısının asgari düzeyde örtüşmesi gerekir. sadece siz kendinizi haklı görürseniz karşı tarafa saygısızlık etmiş olursunuz. çünkü karşı tarafın da öne sürebileceği argümanlar vardır. sportif değerlerle, adil, dürüst ve samimi bir şekilde spor yapıyorsanız empati yaparak karşıdakini de düşünmeniz gerekir. ama biz kendi haklarımızı savunmada verebileceğimiz en sert mücadeleyi veriyoruz. fakat sürekli ve düzenli olarak bu mücadeleyi gündeme getirmek o mücadelenin değerini ve anlamını yitirmesine sebep olur. biz bunu çok da ifade etmek istemiyoruz."

  "ben buradan özellikle türk futbol federasyonu'na seslenmek istiyorum. sadece galatasaray için değil ligdeki 18 takım için, var sistemi için sesleniyorum. yayıncı kuruluş yaklaşık 20 kameradan aldığı görüntüleri kesintisiz ve ham bir şekilde yani olduğu gibi dünyanın en iyi teknik imkanlarına sahip olan tff var odasına gönderiyor. bu görüntüler direkt oradaki var ve avar hakemlerine gelmiyor. oradaki bir teknik ekibe geliyor. o teknik ekip bu 20 görüntüye bakıyor, pozisyonları inceliyor, sorun olan pozisyonda ilgili görüntüyü monitöre veriyor. hakem şüpheleniyorsa ya da uyarılıyorsa bakılıyor. ben kasıt ve art niyet aramıyorum, dürüstlük esastır, kötü niyet zaten gözükür. iyi niyetle baktığımızda gördüğümüz kadarıyla, söylenen pozisyon bu 20 kameradan görüntüye geldiğinde biz hepimiz zaten marcao, sörloth'u neden boş bıraktı diye baktık. hiçbirimiz anlamadık. var zaten bunun için var, bizim göremediğimizi ve anlayamadığımızı görmesi için var. burada teknik ekibin bu görüntüyü var odasına ve var hakemine sunması gerekirdi. cepheden yani trabzon kalesi'ne doğru olan bakış açısını sunması gerekirdi. bunu göstermediler. biz bunun bir saat sonra farkına vardık. aynı şekilde yayıncı kuruluş da bunun bu şekilde farkına vardı. yayıncı kuruluş kötü niyetli olsa bu görüntüleri sonradan da vermeyebilirdi. böyle düşünmek gerekir. yayıncı kuruluş bunu sonradan yayınladı. ama yayıncı kuruluşa bir eleştiri getirirsem şunu söylerim: yayıncı kuruluş iki yıldır kamera ve görüntü yayını işini bir taşeron şirkete veriyor. kendisi eskiden direkt yayınlıyordu, kendi kameramanları ve kameraları vardı. şimdi ihale usulüyle bir kuruluşa veriliyor. o kuruluşun elemanları bu görüntüleri yansıtıyor. özellikle duran topta hızlı hareket edişte videonun kare hızı için çok hızlı kameralar gerekir. en az saniyede 120 kare alan kameralar gerek ki herhangi bir pozisyonda tam olarak topa vurulan an gözüksün. tabii var olduğu için bu gerekiyor. ben tff'de var için bulunan teknik eleman sayısının artırılmasını talep ediyorum. bunu özellikle istiyorum ki durum anında ortaya çıksın. maçın bittikten bir saat sonra gelen o görüntüler hiçbir işe yaramaz. böyle durumlar golü yiyeni de, atanı da mutlu etmez. iki taraflı bakmak gerekir. biz doğru, dürüst, adil ve fair-play içinde geçen bir yarışta şampiyonluk yaşamak isteriz. bizim lehimize ya da aleyhimize bulunan şartlarda bir yarış istemeyiz."

  "falcao'yu geçen yaz isteyen başka kulüplerle ilgili konuştuğum zaman buna takılıyorlar. ben bunlara gülüyorum. farz edelim falcao'yu sadece galatasaray istemiş olsun, bu da bizim için mutluluk vesilesi. falcao gibi bir değerli oyuncudan bahsediyoruz. falcao inşallah sakatlığını tamamen atlatacak, kendini tamamen buraya vermek istiyor. en az iki yıl galatasaray'a hizmet etmek istiyor. ben allah utandırmasın, hiçbir oyuncuya sakatlık vermesin diyorum. falcao en yüksek randımanı verecek, taraftarımızın transfer için bizim üzerimizde kurduğu inanılmaz baskıya, kendisine yapılan 40 bin kişilik karşılamadaki o tutkuya layık olacak ve gerekeni yapacak türkiye'de futbol böyle bir tutku. galatasaray da bunun yansımalarından biri. falcao elinden geleni yapacak."

  "fatih terim hocam'a puan farkıyla ilgili uçakta bir şey söyledim, "söylemi değiştir, 7 de kapanır 17 de diyeceksin" dedim."

  "arda turan'la ilgili bize intikal etmiş hiçbir şey yok. geleceğe bakıyoruz. henry onyekuru'nun transferiyle ilgili çıkan haberleri de bilmiyoruz, ocak 2020'yi bekliyoruz. ocak ayıyla ilgili de "mevlam neyler, neylerse güzel eyler diyoruz."

  mustafa cengiz
 • 38770
  “gsyiad kurulduğundan bu yana büyük bir ciddiyet ve vakar içinde çalışmalarını sürdürüyor. gsyiad bugün saygın bir yere oturmuştur, saygı duyulan bir konuma gelmiştir. bunda tek tek tüm gsyiad başkanlarının ve yönetim kurullarının emeği çok büyük. gsyiad dendiğinde aklıma hep olumlu şeyler gelir. ali sami yen stadı'mızın kapalı tribünün inşaası aklıma gelir. stadımız değiştiğinde o tribünü gsyiad, florya'ya taşıdı ve kurdu. gsyiad'ın her bir başkanı galatasaray için maddi ve manevi olarak elinden geleni yaptı. ibrahim başkanım da göreve geldiğimiz günden bugüne fiziki ve mali olarak bize desteğini gösterdi. gerek nihat kardeşimin katkısı, gerek diğer üyelerin sponsorluk bazında yaptıkları, gerek loca bazında yaptıkları katkılar birike birike geldi ve galatasaray'ı seyirci sayısı olarak türkiye ortalamasının çok üstüne çıkardı, o müthiş destekle galatasaray yüzdesel artış olarak avrupa'da da ilk dörde çıktı.

  dernekler çok önemli. demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi, stabil ve sürekli hale gelmesi için dernekleşme toplum için çok önemli. türkiye şu an yaklaşık 120 bin derneğe sahip, ben öğrenciyken bu sayı 10 binlerdeydi. türkiye devamlı olarak sıçrıyor ve kendini aşıyor. ne kadar dernekleşme olursa ülkede ifade özgürlüğü ve demokrasi büyür.

  florya'yla ilgili olarak da altyapı ve fiziki mekan tabii ki çok önemli. bugün türkiye'den altyapıdan çok az sporcu çıkmasının sebebi saha ve zemin sorunu. çim sahalar yerine suni ve plastik sahalar var. halı sahada yalnızca veteran futbolu oynayabilirsiniz, altyapıda 6-8 yaşından başlayarak futbolcu gelişimi çok zor olur. bunun oturması çok zor. bunun için devletin çok önemli desteği gerekiyor.

  bizim 1700'e yakın sporcumuz var, bunun 250'si profesyonel. kalanı farklı yaş gruplarında 14 branşın sporcusu. bunların ibadesi, iaşesi, ulaşımı, eğitimi, yüzlerce hocadan eğitim alması göründüğü gibi kolay değil. biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. amatör branşlardaki stopaj düzenlemesinin yasa olarak çıkmasında da biz galatasaray kulübü olarak katkıda bulunduk. fakat maalesef bu konuda kısmı bir dönüş var, bunu özellikle her platformda dile getirmemiz gerekir: profesyonel futbolcuların stopaj bedellerinin kontrollü bir biçimde amatör sporlara iade edilmesi, amatör sporların özellikle olimpik sporların gelişmesi için çok önemli. türkiye'nin sporcu devşiren ülke pozisyonundan altyapıdan çıkardığı sporculara ve futbolculara yönelmesi gerekir. ama genel bir sporcu yetiştirme ortamınız yoksa, sağlıklı sporcu ve futbolcu yetiştiremezsiniz.

  gsyiad'a, tüm yönetim kurulu üyelerine, değerli zamanını galatasaray ruhu adına harcayarak burada bulunan sevgili kardeşlerimi tebrik ediyor, varlıklarına teşekkür ediyorum. var olun, sağ olun."

  mustafa cengiz

  “mutluyuz, güzel bir genel kurul yaşadık. birlik ve beraberlik içinde geçirdik. tüm katılımcıların oyunu aldık, bize zorlu bir görev teveccüh oldu. elimizden geldiği kadar bu göreve layık olarak galatasaray’a en iyi hizmeti yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz. tüm yönetim kurulu ve idari kurullar üyelerimizle birlikte. hem başkanımıza hem de yönetim kurulu üyelerimize gerçekten çok teşekkür ederiz, bu akşam bizi onurlandırdılar. başkanımız bir gsyiad üyesi. öyle de bir misyonu var. buraya geldi, oyunu kullandı çok teşekkür ederiz. biz galatasaray spor kulübü’nün emrinde olan bir derneğiz. başkanımız ve yönetim kurulumuz bize ne görev verirse bunu layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. onların bize gösterdiği desteğe kat ve kat karşılık vermeye gayret edeceğiz.”

  ibrahim hatipoğlu

  gsyiad seçimleri ile ilgili
 • 38771
  prensiplerimin başında antrenmanlarda ve maçlarda performansımın %100’ünü vermek geliyor. bu prensip sayesinde kendimi hep rahat hissediyorum. şunu belirtmeliyim ki hedefim her zaman oynamak için mücadele etmektir.

  transfer sürecinde beni en çok etkileyen olay sağlık kontrolü için geldiğimde takım tatilde olmasına rağmen kaptanımız chiellini’nin yanıma gelip benimle tanışması oldu. bu beni çok mutlu etmişti.

  ilk geldiğim günlerde emre can abi kulübü tanımam için bana çok yardımcı oldu. mental anlamda ise cristiano hep yanımda bulundu.

  gruplar belli olduktan sonra chiellini yanıma geldi, ‘biz sizden güçlüyüz’ dedi. ben de matuidi'ye ‘biz de dünya şampiyonu’nu yendik’ dedim. matuidi ise ‘biz grubu lider bitirdik’ dedi. hep beraber gülümsedik. sporun eğlenceli olan bu tarafını çok seviyorum.

  son 4 aydır dünyanın en iyi oyuncuları ile birlikte antrenman yapıyorum. maçlarda oynamasam da yüzde yüzümü veriyorum. juventus’ta idmanlar maç temposuna yakın geçiyor zaten. bu da bu kadar hazır olmamda etkili ama tabii ki düzenli oynamak en ideal olanı.

  28 numarayı seçtim çünkü 28 aralık benim için önemli bir gün. o tarihte annemi kaybettim. o gün kendi kendime asla pes etmemek üzerine bir söz verdim ve şükürler olsun ki bugün burada o sözü tutarak, çalışarak her şeyin mümkün olduğunu ispatladım.

  ronaldo, cancelo ile portekizce konuştuğumu görünce hemen yanıma geldi. "oooo turco portekizce konuşuyormuş" falan dedi. o günden sonra hep portekizce konuştuk. çok sıcak bir insan. bana yeni portekizce kelimeler öğretiyor.

  saha içerisinde ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı oluyor. yanlış yaptığım şeyler olursa uyarıyor. sporting'de beraber çalıştığımız hocalardan konu açılınca onları konuşuyoruz. bence ronaldo dünyanın en iyisi. onunla aynı takımda olmak benim için büyük şans.

  merih demiral
 • 38773
  ''ligin genelinde yaşanan, vahim tartışmalara yol açan durumlar artık açıklamaya muhtaç hale gelmiştir. fenerbahçe'nin kural hatası iddiası olduğu maçtan sonra, henüz herhangi bir savunma dahi yapılmamışken gazetelere demeçler veren mhk başkanı’nın, 13 haftalık süre boyunca ligin genelinde yaşanan tüm tartışma ve sorgulamalara dair hiç bir açıklamada bulunmaması bir başka tuhaf durumdur. *

  futbolumuzun içerisinde bulunduğu bu ortamda, fenerbahçe için kurallar sanki farklı uygulanmakta, verilen kararlarda hiçbir objektif kıstas aranmamaktadır. fenerbahçe spor kulübü olarak maksadını tahmin etmekte zorlanmadığımız bu gelişmeler bizleri hedefimizden saptırmayacaktır.''

  ali koç (fenerbahçe spor kulübü başkanı)

  https://skor.sozcu.com.tr/...te-standart-1420830/ (tamamı)

  https://gss.gs/8I4.png
 • 38779
  ligimizde takımlar kadrolarında 14’ten fazla yabancı futbolcu bulunduramıyor. g.saray luindama’nın bonservisi askıya alınacak. linnes, onyekuru ve 10 numara için 2 kontenjan açılacak. adayları biliyorsunuz. belhanda, nagatomo, mariano.
  seri kendi isterse gider.

  mls takımlarından birini alan beckham, monaco’da oynarken falcao’ya talip olmuştu ancak falcao galatasaray’ı seçmişti. şu anda falcao’nun abd’ye gitme planı yok. aynı zamanda galatasaray’a da gelen teklif bulunmuyor. teklif gelse bile galatasaray’ın verme planı hiç yok. öte yandan falcao’nun ankaragücü maçında oynaması planlanıyor.

  süleyman rodop