• 38740
  özellikle ilk yarı herhangi bir pozisyon vermedik. birkaç pozisyonda da çok yaklaştık, son kararı iyi verebilsek, belhanda özellikle geçen seneki gibi olsa devreye önde girebilirdik. trabzon'da trabzonspor'la oynamak kolay değil tabii.

  her sezonun kendi içinde bir kırılma noktası vardır. bu oyunun karşılığı kazanma olabilirdi. 1-1'ken bir pozisyon verdik, orada da geriye düşebilirdik. bu tabii sonuç oyunu, kutunun içinde birilerinin vurması lazım. donk'u adem'in yanına gönderme imkanımız oldu.

  bir defa baş kaldırılarını, isyan etmelerini, skora tabii, kabullenmemelerini ve alıştığımız bir galatasaray gördüğümüz için bir nebze, sonuçtan bağımsız beni mutlu etti. umarım bu oyun için kırılma noktası olur.

  oyuncularımın reaksiyonundan memnunum, sonuçtan değil.

  bir sezon yıpranmış feghouli hiç dönmeden afrika şampiyonası'na gitti ve sonuna kadar kaldı. sonra çok fazla izin verememişiz. ocak ayına kadar ondan bazı şeyler bekliyorum, o da oluyor.

  lemina çıkmasını istemediğim oyunculardan biriydi ama birkaç ay takımdan ayrı kalabileceği bir durumu 1 haftaya indirebilirsiniz. benden geldi şimdi özür diledi, dilemesine de gerek yoktu.

  eray, kendisine saldıran biri yüzünden karakola gitmek zorunda kaldı. bugün bu yüzden hande yanımda çıkmak durumunda kaldı basın toplantısına.

  3 puan alsaydık çok daha ciddi bir kırılma noktası olabilirdi. daima mağlubiyete reaksiyon gösteren bir galatasaray vardı, daha doğrusu benim takımlarım böyle olurdu ama bu sezon buna şahit olamamıştık. bu beni sevindirdi, bugün bunu gördük.

  tabii bunu gol yemeden de görmek gerekiyordu. burada kırılma noktası olacaksa inşallah bu oyun olacak.

  1-1'den sonra %100 olan tek pozisyon sörloth'unki. nwakaeme'ninkilere öyle diyemeyiz. akan oyunda savunmamız yerini almışken olan pozisyonlara %100 diyemeyiz.

  2 forvetimiz yok, yıllardır sol açık oynayan adem'i koyuyoruz, yetmiyor stoperi ileri gönderiyoruz. buna rağmen çok atak yaptık. ömer'in vuramadığı, yuto'nun kesemediği, emre'nin pozisyonu...

  daha fazla %100 pozisyon bulmamız gerekirdi ama bu şartlarda böyle oynayıp da açık vermeyi yeğlerim.

  fatih terim

  (bkz: 1 aralık 2019 trabzonspor galatasaray maçı)
 • 38744
  hakemin önemli bir hatası yoktu, iki takımın kazanmaya ihtiyacı vardı. iki takım da agresifti sahada. sörloth 2 yıllığına kiraladığımız bir futbolcu. ben 2 sene sonra vereceğim 6 milyon euroyu bugün niye vereyim? bugün faize koysam 8-9 milyon euro olarak alırım.

  belirli bir maç sayısına ulaştığında zorunlu takdirde, ulaşmazsa da opsiyon bende. 1.5 sene sonra yapılacak bir anlaşma var. geldiği zaman niye geldi denilen bir adamın hemen bonservisi alınsın deniyor.

  çok farklı kriterler bir araya geldikten sonra transferler gerçekleşiyor. bugün, önümüzde daha 1.5 yıl varken sörloth'un bonservisini almamın bir gereği yok.

  kimse endişe duymasın, şüphe etmesin, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz.

  ahmet ağaoğlu

  (bkz: 1 aralık 2019 trabzonspor galatasaray maçı)
 • 38745
  o dakikada gelen gol bizi üzdü. bazen maçın hikayesi, topun dönüşü, 1 metrelik bir koşu, dokunuş 90 dakikalık bir mücadelenin özeti oluyor. galatasaray ligin iyi takımlarından biri ve çok kaliteli oyunculara sahip.

  attığımız golden sonra girdiğimiz gol pozisyonları da var. tüm oyuncularım kazanmak için gayret ettiler. 90'da gelen gol bizi üzdü. bu bizim oyun stilimiz değil.

  bizim bir gerçeğimiz var, müsaade etsinler biz yaşayalım. oyuncularımın gösterdiği emeğe saygı duyuyorum. ekuban, iki antrenmandan sonra duracak bir oyuncu değil. daniel, 33 günün üstüne bir antrenman yaptı. oyuncularımızı koruyup kollamamız gerekiyor.

  iki takım da dengeli durmaya çalıştı. tabii ki şu bilgilendirmeyi yapayım, hepiniz muhtemelen farkındasınızdır ama biz bir avrupa maçı oynadık, avrupa'da takımını dinlendirdi, as oyuncularını oynatmadı diyorlar.

  18-19 oyuncum var as. oynatmadım diye dinlendirdi oluyorum. ona rağmen antrenmanlar yapıyorlar, efor sarfediyorlar.

  böyle takımlara karşı 2. golü bulmazsanız daima tehlikeyi yaşarsınız. her şey bir kenara iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık. oyuncularım kendi duruşlarının, güçlerinin çok üstündeydi. kendilerini aşma çabasındaydılar. gören, anlayan gözlere çok teşekkür ederim.

  tüm kadromuz hazır olduğunda çok çok daha iyi olan, alternatifi olan bir trabzonspor olacak. bugün verdikleri mücadeleden dolayı iki takımı da tebrik ediyorum.

  oynadığımız her müsabakada oyuncularımı kazanma adına hazırlarken, en zor şartlarda bile oyuncularımız pes etmezken şampiyonluğa kendimden başka birini göstermem oyuncularıma ihanet olur.

  bu 2 yıldır yaşadığımız zorluklar bizi özellikle maçın kırılma noktaları içinde tecrübeli, güçlü, atletik oyuncu eksikliği içinde oluşturdu. insanlar daniel sturridge'i görmek istiyor olabilirler ama 33 günün üstüne bizimle antrenman yaptı.

  hafta içinde 2-3 antrenmana katılan ekuban'ın bile bu kadar zorlandığı yerde sturridge'i riske edemezdik. elimizdeki oyuncularla tüm mücadelemizi gösteriyorduk. iyi niyetli insanların içinde bulunduğu bir camiamız var. bu bizi nereye götürür, göreceğiz.

  biz kendi gerçekliğimizle mücadele ediyoruz, bazılarının hayal dünyası kadar bizim gerçeklerimiz var. galatasaray'la oynuyoruz. saha içinde sizi farklı yerlere koymaya çalışan insanlar olabilir.

  ünal karaman

  (bkz: 1 aralık 2019 trabzonspor galatasaray maçı)
 • 38748
  bugün takım halinde gerçekten iyi mücadele gösterdik. golü bulduktan sonra biraz geri çekildik, önde kalmaya çalışsaydık buradan galibiyetle ayrılırdık. galatasaray'ın durumunu biliyorduk, onlar da çıkış arıyorlardı ve iyi mücadele ettiler, tebrik ediyorum.

  golün 90. dakikada gelmesi bizi üzdü ama iyi mücadele ettik.

  uğurcan çakır

  (bkz: 1 aralık 2019 trabzonspor galatasaray maçı)
 • 38753
  bu çocukların kafası şöhret ve para ile bulanmış. bir insana parası var diye yakın durmak bana göre değil, bunun düşüncesini bile sevmiyorum. kızımla da icardi'yle de konuşmuyorum.

  altı yıldır kızımla konuşmuyorum. torunlarım francesca ve isabella'yla tanışamadım. mauro icardi'yle de görüşmüyorum. bu çocuklar şöhret, para ve yaşadıkları durumdan sersemlenmiş durumda ve onlara yaklaşan tüm insanlardan korkuyorlar.

  maxi lopez'le hala konuşuyorum. maxi üç torunumun babası. geçen gün torunlarımla birlikteyken bana bir video gönderdi. çocuklar beni çok güzel, çok heyecan verici bir şekilde selamladılar. dokunaklı, iyi bir babanın yapacağı bir şey bu.

  wanda nara'nın babası andres nara