• 38500
  "mevcut yönetimin, başkanın seçimden yana bir korkusu yoktur. yönetim, seçime inanıyor! bizim bu davada sağlamak istediğimiz şey; galatasaray'daki kronik sorunu ortadan kaldırmaktır."

  "önümüzdeki süreçte galatasaray'ın seçime gitme gibi bir zorunluluğu yok. yönetim görevine devam edecek. şu anda seçime gidilmesi için hukuki bir gereklilik yoktur. galatasaray başkanı isterse, seçime de katılabilir, bir engel bulunmamaktadır."

  galatasaray yönetimini temsil eden avukat ömer faruk kırbıyık
 • 38502
  "gruptaki liderlik için kalan bir maçımız daha var. avrupa şampiyonası'na gitmeyi garantilediğimiz için çok mutluyuz. ülkemize de bu mutluluğu yaşattığımız için gururluyuz. bugün beklenildiği gibi bir maç oldu. galip gelerek garantilemek isterdik ama berabere bitti ve yine de turnuvaya gitmeyi garantiledik, mutluyuz"

  "güzel bir jenerasyon yakalandığını düşünüyorum. takım içerisindeki arkadaşlık, bizden küçük olanlar ve büyük olanlar dahil hepimiz birbirimizi seviyoruz. bu jenerasyonla turnuvada başarılı olacağımızı düşünüyorum. şimdi hem biz hem de ülkemiz yazı iple çekeceğiz. herkes milli oyuncu olmanın sorumluluğunda kulüplerinde iyi performans sergileyerek yaza hazırlanacak, umarım sonu güzel olur"

  "iyi bir defans ve takım kurgumuz var. bunda defans oyuncularımızın performansı etkili oldu. umarım da son maçta da gol yemeden 3 puanla kapatırız"

  mert günok

  14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı
 • 38503
  “benim için zor bir süreçti. sakatlık döneminden çıktım. arka çaprazımda bir problem oldu. önemli bir sene ve bir an önce sahalara dönmek istedim. çok şükür, hak ettiğimiz bir puan aldık ve turnuvaya katılıyoruz. uzun bir süreçti tabii ki. bu uzun süreçte herkesin emeği var. bu emeğin karşılığını almak gurur ve mutluluk kaynağı. ülkemizi sevindirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz”

  “bu maça çıkarken öncelikli hedefimiz turnuvaya katılmayı garantilemekti. liderlik şansımız hala sürüyor. merih’in çıkardığı pozisyon dışında net bir pozisyon vermedik. rakibin bu tarz oynayacağını biliyorduk. biz de onlara karşılık vermek zorundaydık. bunu iyi şekilde yaptığımızı düşünüyorum. gol atmak için fırsatlarımız da vardı. galip de ayrılabilirdik ama sonuçta turnuvaya katılıyoruz. çok mutluyuz”

  “maçtan önce de konuştuğumuzda çift forvet oynadıkları için ben araya girdiğim zaman etkili şekilde pas yapamıyorlardı. geriden oyun kurarken o baskıdan rahat kurtuluyorduk. bunu maç içinde yaptığımızda gördük ki çok baskı yemiyoruz ve arkadan oyun kurabiliyoruz. bunu devam ettirdik. hocamız da bunu maçtan önce söylemişti. arkadan oyun kurma konusunda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. geçiş oyununu çok iyi oynayan, top kayıplarında cezayı kesebilecek bir takım. bunu en aza indirgememiz gerekiyordu”

  okay yokuşlu

  14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı
 • 38504
  "garantilediğimiz için mutluyuz. son bir maçımız var. onda da 3 puanı alıp ülkemizi en iyi şekilde orada temsil etmek istiyoruz. takımda ağabey-kardeş ortamı var. saygı ve sevgi çerçevesi özelinde. başta hocamız olmak üzere. bunların sahaya yansıdığını düşünüyorum. halkımıza armağan olsun, onlar da çok hak ettiler. bizi desteklediler, zor günlerde de destek oldular. doya doya kutlasınlar"

  "son maçtan sonra marta kadar ara var. herkes takımına odaklanacak. sonra hazırlık maçları başlayacak yavaş yavaş. o zaman düşünmeye başlayacağız inşallah"

  "benim için ilk sene zorlu geçmişti, geç katıldım, sakat katıldım. bu sene biraz daha farklı tabii, forma şansı buluyorum. takım halinde iyi oynuyoruz, karşılığını da alıyoruz. dediğim gibi orada da çok mutluyum. onlara da teşekkür ederim. herkese armağan olsun"

  çağlar söyüncü

  14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı
 • 38505
  “bu maç sonunda avrupa şampiyonası’na gittiğimiz için çok mutluyuz. unutulmaz bir an, tarihi bir olaydı. maçta zor anlar yaşadık. merih’in pozisyonunda hepimiz çok üzüldük ama merih o topu çıkarmayı başardı. inşallah devamı gelir. ağabeylerimiz, hep en son anlarda yaptığımız için bu sefer en baştan ciddi olup bütün maçları kazanıp gideceğimizi söylüyordu. biz de ona inandık ve başardık”

  “yusuf’un gelmesi hem benim hem de onun için artı oldu. yusuf geldiğinde ben orada olduğum için ona her şeyi anlattım o da alışma sürecini çabuk geçirdi. inşallah ikimiz de başarılı olup daha iyi yerlere gideceğiz”

  “takım biraz sonra kurulduğu için organizasyon konusunda sıkıntılarımız var ama inşallah onları düzeltip daha iyi olacağız. pepe, geçen sene takıma çok katkı sağladı. bu seneki arkadaşlarımız da takıma alıştığında daha iyi olacağız”

  “bunu hiç düşünmedim. hep bu maça odaklanmıştık. ondan sonrasını hiç düşünmedim. orada da kimseden korkumuz yok. inşallah başaracağız”

  zeki çelik

  14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı
 • 38506
  "mart ayında başladık bu yarışa, marttan bu yana 9 ay oldu, 9 doğurduk ama avrupa şampiyonası'na katılıyoruz. mutluyuz, sevinçliyiz. tekrar bu heyecanı yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum. biz birlikte iş yapmaktan yanayız. avrupa şampiyonası'nda iyi sonuçlar almak istiyoruz ama yarından itibaren o çocuğa iyi bakmamız lazım, onu korumak lazım. yeniden dünya şampiyonalarına ve avrupa şampiyonalarına nasıl katılırız bunları düşünmemiz gerekiyor. bu takım bizim takımımız. bu grupta önemli bir şans yakaladık, herkes bizi seviyor, sempatik bir takım haline geldik. büyük mesafe katettik. tesadüflere bırakmadan ilkeli ve planlı olmamız gerekiyor. bir nesil gelsin, bizi kurtarsın yerine bu nesillerin iyi olması için neler yapılması için konuşulması gereken bir dönemdeyiz. o nesil içinde bende olacağım ama sadece bana bırakılırsa yine eskisi gibi oluruz"

  "zor bir maçtı. ilk yarıda onların sert oyununa cevap veremedik. aslında kapanıp hızlı çıkmak istiyorduk ama ikinci yarı bunu yapabildik. amacımız risk almadan şampiyonaya gitmek için gereken puanı almaktı bunu da başardık. taraftar gayeti iyiydi. istanbul'da üç büyük kulübün stadında maç yaptık, iyiki de yaptık. bugün de galatasaray'ın stadındaydık, başkan mustafa cengiz de maçı izlemeye geldi. kendisine de söyledim, teşekkür ederim. kasımpaşa ve başakşehir stadında da oynamak isteriz ama kapasite yetmeyebiliyor. istanbul'da oynamaya devam edeceğiz ama anadolu'da da olmaya devam edeceğiz. yeni oyuncu profillerini türk futbolunun stilini yeniden dizayn etmemiz gerekiyor. hayallerimiz çok ama tabii bu hayallerin hepsini başarmak da benim ömrüm yetmez. ben tek başına hayallerimizi gerçekleştiremem, birlik beraber içinde hepimiz bunu sağlamalıyız"

  "moldova’nın kazanması zor. engin fırat hoca orada. belki iş görürler ama zor gibi görünüyor. hoca olarak 25 puana çıkarak buradan ayrılmak beni çok mutlu eder tabii. son dakikalarda burada gol yeseydik çok büyük hayal kırıklığı olurdu ve o durum daha önemliydi. aslında beraberlik beni mutlu ediyor. kazanarak çıkmak tabii ki daha iyi olurdu ama bu da önemli. andorra maçında bazı oyuncularımız yorgun. ama yine de orada kazanacağımızı düşünüyorum. tabii ki grup birinciliğini isteriz ama şu anda baktığınızda ukrayna, polonya birinci. ikinci olmak çok da problem değil. avrupa şampiyonası, çocuklarımız için de bir imtihan olacak. kaybetmeyi de öğrenmeleri gerekiyor. hep kazanarak olmaz. benim için asıl hedef dünya kupası. tabii ki avrupa şampiyonası’nda önemli neticeler alarak tecrübe kazanmak istiyoruz. ama bu tecrübeyle dünya kupası’na gidersek yukarılarda olacağımızı düşünüyorum ben"

  "arnavutluk ve andorra maçında tamamen kazanmaya oynadık, gol pozisyonlarını gole çevirmeyi beceremedik. bugünkü maç öyle bir maçtı. izlanda'nın maça iki forvet ile çıkmasını bekliyordum öyle de çıktılar. duran topları iyi kullanıyorlar rakibin en önemli silahları buydu. bizde ona göre bir takım çıkarmaya çalıştık. kaan ayhan, okay yokuşlu arasında tercih yaparak orta sahaya okay'ı koydum. hem kenan hem de cenk takımdan çıkınca burak ve alternatifi enes kalmıştı. enes iyi durumda. son maçta oynatacağım. aynı şekilde schalke'den ahmet kutucu'yu da alacağım. onları da görmem gerekiyor. alternatif yaratmamız gerekiyor, kadroyu genişletmemiz lazım. ahmet kutucu hareketli bir isim. kanatta oynayabilir, forvette, değerlendireceğiz"

  "cumhurbaşkanı'nın çok önemli kararların ve görüşmelerin olduğu bir seyahetten direk maça gelmesi çok önemli cumhurbaşkanı soyunma odasına geldi ve bizi de tebrik etti. işçimiz, köylümüz, halkımız bizi nasıl destekliyorsa içlerinde nasıl heyecan taşıyorsa cumhurbaşkanı'nda da bu var diye düşünüyorum. cumhurbaşkanı zaten makamı dışında bir futbol adamı, futbolun bilen biri. cumhurbaşkanı'nın seyahati onun için yorucuydu ama beraber olmak ve avrupa şampiyonası'na katılmak onu dinlendirdi. ben terden duramıyordum ama o bizi bekledi. kendisine teşekkür ediyorum"

  "futbola farklı yorumlar yapılabilir. mesela deplasmandaki maçta bugünkü kadar diri olsaydık, biz orada kazanırdık. iki takım da kıran kırana oynadı bugün. iki takım da kontrollü ve baskılı oynamaya çalıştı. gol atmadan çok gol attırmamayı düşündüler. biz buna rağmen ikinci yarıda çıktık. 0-0 olunca eleştiriler var. ben de kazanmayı isterdim. yusuf'la başlayabilirdim ama geride daha dikkatli oyunculara ihtiyacım vardı. okay bugün iyiydi. fransa maçında ağır kalmıştı ama bugünkü maç tam ona göre gelişti. oyunun formatını iyi irdelemek gerekiyor. dönen top konusunda da bu maçta çok dikkatliydik. cengiz ve hakan daha iyi olabilirdi"

  şenol güneş

  "tabii ki yaşadığım bir hayal kırıklığı var ama diğer taraftardan da oyuncularım ile gurur duyuyorum ve onları kutluyorum. çok iyi mücadele ettiler. oyunda birkaç pozisyon bulduk ama bunları değerlendiremedik. türkiye'yi tebrik ediyorum, bu gruplarda çok iyi iş çıkardılar"

  "biz türkiye'ye karşı 2 maçta alabileceğimiz puanı aldık, iki maçta alabileceğimiz maksimum 6 puandan 4 puan almayı başardık. bu eleme turunda fark yaratan şu oldu: türkiye, fransa karşısında oynadığı maçlardan 4 puan çıkararak bizim önümüze geçti. bu grubun kaderini türkiye'nin fransa maçlarında aldığı 4 puan belirledi"

  "türkiye'nin uzun yıllardır kadrolarında bireysel kaliteli oyuncular bulunuyor ama hep bireysel yönüyle öne çıkan bir takımdı. bu seneki takımda ise beraber oynayan, takım futbolunu iyi oynayan bir türkiye vardı, farkı da bence bu yarattı"

  izlanda milli takım teknik direktörü erik hamren

  14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı
 • 38509
  "şenol hocamı ve milli takımdaki arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. bizi gururlandırdılar. iyi futbolcu için saha dışı da önemli. saha içi, ömrümüzü adadığımız için en kolayı. iyi futbolcunun kendine, saha dışında da yatırım yapması lazım.

  "emeklilikteki yolumu 7-8 sene önce çizdim. bugün bıraksam yarın ne yapmak istediğime eminim. ona göre de yatırımlar yapıyorum. ben, türkiye'ye insan olmaktan ziyade nasıl bir futbolcu olduğumu anlatamadım. daha farklı bir milli kariyerim olabilirdi."

  nuri şahin