• 38135
  “takım olarak ilk dakikadan son dakikaya kadar koşan, mücadele eden, isteyen bir galatasaray vardı. bu yüzden bütün takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. bazı pozisyonlara girdik ama ne yazık ki bu pozisyonlardan yararlanamadık. gösterdiğimiz performans ve sahaya koyduğumuz arzu ile istek buradan en az 1 puan ile ayrılmayı hak ediyordu. tabii ki istediğimiz sonuç bu değil. sahaya 3 puan almak için çıkmıştık, ancak en kötü ihtimalle 1 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum.

  galatasaray çok büyük bir kulüp. galatasaray’ın karakterinde pes etmek yok. son ana kadar mücadele etmeye devam etmemiz gerekiyor. 3 maç oynadık, önümüzde 3 maçımız daha var. hala şansımız devam ediyor. çalışacağız, mücadele edeceğiz, bugün gösterdiğimiz tutkuyu bütün maçlarda göstermemiz gerekiyor. bu tutkuyu gösterdikten sonra her şey olabilir. hırs ve tutku anlamında aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor.”

  florin andone

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38136
  “bu maçta yeterli değildi yaptıklarımız. ne yazık ki maçı kaybettik. birçok fırsat yakaladık ancak birkaç kişisel hatadan sonra 1 gol yedik. takım olarak iyi olduğumuzu söyleyebilirim. bundan sonraki süreç zor olacak ama kazanmak için fırsatlarımız tabii ki olacak. bunun için tüm mücadelemizi ortaya koymamız gerekiyor. evimizde oynayacağımız maçlar çok önemli. dışarıda ne yapacağımızı göreceğiz.”

  steven nzonzi

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38137
  “şampiyonlar ligi’nde maç kazanmanın kuralı çok basit. bulduğunuz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor. diğer taraftan da hata yapmamanız gerekiyor. yaptığınız hatalar bu seviyede hemen cezalandırılıyor. bugün de yaptığımız bir hatanın hemen cezalandırıldığını gördük. aslında bugün kötü bir maç oynamadık, pozisyonlara da girdik. önümüzde hala maçlarımız var. şansımız devam ediyor. ancak bu konulara dikkat etmemiz gerekiyor.

  4 tane net pozisyon bulduk. courtois’yı da tebrik etmek gerek, o pozisyonları kurtardı ama sonuçta biz bu pozisyonlara girdik. bulduğunuz pozisyonları da gole çevirmeniz gerekiyor. bunu yapamayınca da sonuç gelmiyor. biz büyük bir takımız, rakiplerimiz de büyük. doğal olarak gol atmak istiyorsunuz. gol atmadığınız sürece oyun bir yerden sonra uzun topa dönüyor. oralara kalmadan pozisyon geldiğinde değerlendirmemiz gerekiyor.”

  fernando muslera

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38140
  22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçında seyircilerin belhandayı ıslıklaması ile ilgili bir soru üzerine

  ‘taraftar oyuncumuzu ıslıklamaz, ıslıklayanlar sadece seyircilerdir.’

  fatih terim

  hocam biz de belhandayı bu haliyle sahaya sürüp de, oynadığı her maçta sahanın en çok mücadele göstereni olan ömer bayramı yedek bırakan insana fatih terim demekte zorlanıyoruz.

  o ıslıklar sadece belhandaya değildi.

  arkandayız hocam, seviyoruz seni ama sen bu değilsin.
 • 38141
  “ilk 10 dakika gol fırsatları bulduk ama bu konuda etkili olamadık. oyunun bu alanında daha etkili olmamız gerekiyordu. real madrid bulduğu ilk pozisyonlardan birinde golü buldu. bizim yakaladığımız fırsatı gole çevirmemiz gerekiyordu. oyunun geneline baktığımızda real madrid’in hak ettiğini söyleyebiliriz. kalan maçlarda daha iyi oynamamız gerekiyor. bunun için de oyun seviyemizi arttırmamız lazım.”

  sofiane feghouli

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38142
  “ilk yarıda fırsatlar yakaladık. bir veya iki tane gol atabilirdik. eğer o golleri kaydedebilseydik şu an çok farklı bir durumda olabilirdik. bir hata yaptığınız zaman bu seviyede cezası ağır oluyor. bizim de bugün yaşadığımız buydu. bu seviyede yakaladığınız şansları değerlendiremezsiniz, rakibiniz değerlendiriyor. şu andan itibaren gruba maç maç bakmamız gerekiyor. 3 maçımız daha var, biz galatasaray’ız. herkesi yenebilecek yeteneğe sahibiz.”

  ryan babel

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38144
  fatih terim: "belhanda'yı kaybetmeye başladık. ayağına top gelince bile ıslık başladı ve oyuncuyu sahada tutmanın anlamı kalmadı. bize böyle seyirciler değil, taraftar lazım! hiç hoşlanmadım..."

  takımda veri analizcisi vs kimse yok mu ya. belhanda ıslık olayının sabrın sonu olduğunu sezon başından beri sayısız top kaybı, sayısız pas hatası, sıfır pres sıfır ikili mücadele falan hocaya göstersin de taraftarı belki anlar. zeminden maçı izleyince görülmüyordur belki.
 • 38145
  “real madrid gibi takımlara karşı bir plan hazırlarsınız. o plana göre de oynamaya çalışırsınız. burada en önemli nokta, bu seviyelerde yakaladığınız pozisyonları atmanız gerekiyor. paris saint-germain, real madrid gibi takımlara karşı yakaladığınız pozisyonları hiç kaçırmamanız gerekiyor. sizin en büyük dayanağınız bu olmalı. siz eğer öne geçerseniz başka bir oyun oynanacak demektir. 0-0 oynanmayacak, 18. dakikada 1-0 geriye düştükten sonra girdiğiniz bir psikoloji ile oynamayacaksınız demek bu. 1-0 önde oynayacağınız için olaylar çok değişebilir. maalesef bu avantajı biz elde edemedik. ben dün basın toplantısında da bunu söyledim. geçiş hücumlarını çok başarılı oynayan bir takım real madrid. özellikle ikinci bölgede çok top kaybettik. kendimiz çok basit toplar kaybettik, nitekim golü de oradan yedik. böyle büyük takımlara karşı bulduğunuzu atmazsanız direncinizi kırarlar. sonuçta 1-0 geriye düşerek oynadığınız zaman daha çok riske gireceğiniz için daha çok pozisyon verirsiniz. biz bunu başaramadık. real madrid karşısında girebileceğimiz bütün pozisyonlara girdiğimiz düşüncesindeyim. ancak maalesef hiçbirini de içeri atamadık. tabii ki üzgünüm, ben buraya benim bir hayalim var diyerek gelmiştim. bundan vazgeçmiş de değilim ancak böyle yürekten oynanan bir oyun için de çok fazla söyleyeceğim bir şey yok. mücadeleye devam edeceğiz, her zaman iddiamız devam edecek. ceza sahasına girme sayılarında 31’e 32 üstünlük sağlamışız. ancak onlar 16 tane şut atmış biz sadece 8 şut atmışız. bunlara üzülüyorum. real madrid’dir sonuçta, maç kaybedebilirsiniz. ama elinize kadar gelmiş fırsatı kullanamıyorsunuz. şampiyonlar ligi seviyesinde bir dakikada üç tane pozisyona giren başka bir takım var mı merak ediyorum. bu kadar pozisyona giren yoktur ama atamayan da yoktur. dolayısıyla çok üzgünüm. bu seviyelerde galatasaray, bunu bilecek kadar tecrübeli bir takım. büyük takımlara karşı oynarken sizi dirençli kılacak tek nokta gol atmaktır.

  taraftarlarımızın ve seyircilerimizin bilmesi gereken bir şey var ki, performansını beğenmediğimiz oyuncuya biz zaten gereğini yaparız. her zaman da böyle olmuştur. yine söylüyorum, ali sami yen’de oyuncuların yuhlanması açıkçası benim hiç alışık olmadığım, beklemediğim bir şey. taraftarımız böyle bir şey yapmaz, herhalde seyirci böyle bir şey yapar. onun için üzgünüm. tabii çıkarken ne oldu ne dedi bilmiyorum. zaten oyundan düşmeseydi, yuhlamalar başlamasaydı belhanda’yı çıkarmazdım. seri’nin de sarı kartı vardı. daha birkaç ay öncesinde şampiyon olan bir takımdan bahsediyoruz. muhakkak zaman zaman tepki olacaktır ama bu yuhlanma, hakaret, küfür hele hele ali sami yen’de pek alışık olduğum bir şey değil.”

  fatih terim

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38146
  “aslında çok iyi hazırlanmıştık. çok da gol pozisyonlarına girdik. maalesef değerlendiremedik, atamadık. son dakika da bile yakaladığımız pozisyonu gole çevirseydik en azından berabere biterdi. oynadığımız takım real madrid 1 milyar değeri olan bir takım. bizim de iyi futbolcularımız var, çok iyi bir kadromuz var. yenmek için çıktık ama maalesef paris saint-germain’den sonra real madrid’e de yenildik. 1 puandayız, daha her şey bitmedi ama çok üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyorum. taraftarlarımızın futbolcularımıza gösterdiği tepkiye çok fazla üzüldüm. bu oyuncular bizi iki sene üst üste şampiyon eden kardeşlerimiz. onlar bizim canımız ciğerimiz. taraftarlarımızdan rica ediyorum bizim futbolcularımızın hepsi çok değerli. aileleri bizim yanımızda oturuyor, çok üzgün bir şekilde stattan çıktılar. gidip arabalarından alıp geldim çocuklarıyla beraber. taraftarlarımızın futbolcularımıza sahip çıkması lazım. biz bir olursak, birlik olursak galatasaray’ın ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur. bugüne kadar böyle olmuştur. bundan sonra da böyle olacaktır. taraftarlarımızı ne kadar sevdiğimi onlar çok iyi biliyorlar ama galatasaray taraftarına özellikle ricam var. bizim rakibimiz bugün real madrid’di. real madrid’e 1-0 mağlup olduk diye futbolcularımıza bu tepki hoş olmadı. ben çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. 2 sene üst üste galatasaray’ı şampiyon yapmış futbolcular, bir maçla kötü olmaz. göreceksiniz bundan sonraki maçlarda çok daha iyi olacağız. sakat futbolcularımız iyileşecek, çok daha iyi olacağız. en güzel günler yakında, hep beraber göreceğiz. falcao’yla ilgili hiçbir problem olamaz. falcao’nun bir sakatlığı var. allah’ın izniyle çok kısa bir sürede bu sakatlığı atlatıyor. beşiktaş maçına yetişip yetişmeyeceğine sevgili hocamız karar verir ama ondan sonraki maçımızda sahada olacak. hem hocamız, hem biz falcao’dan da diğer futbolcularımızdan da çok memnunuz. hiçbir sorun yok. belhanda içeri gittiğinde soyunma odasına gittim, aldım dışarı getirdim. çok üzgündü. belhanda çok değerli futbolcumuzdur. 2 sene üst üste şampiyonluğumuzda herkes gibi belhanda’nın da çok büyük katkısı vardır. kendisi bir sakatlık getirdi. çenesi kırıldı öyle oynuyor. çok büyük fedakarlık gösteriyor. bizim için hepsi çok değerli. galatasaray forması giyen bütün futbolcular değerlidir. taraftarlarımızdan rica ediyorum lütfen sakin olalım, dolduruşa gelmeyelim.”

  abdurrahim albayrak

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38149
  "futbol devam ediyor ve inişler, çıkışlar her zaman olur. şu an zorlu bir süreç yaşıyorum. hayal kırıklığı yaşadım, moralim bozuldu ancak artık geleceğe bakıyorum. ocak ayına en iyi şekilde hazır olmaya çalışıyorum.

  aslında yeni sözleşmeyi imzalarken, kulüp tarafından değer görmem ve önemli hissettirilmem beni çok mutlu etti. ancak, transferin son günü bazı şeyler oldu. istenmedik bir durumun ortasında kaldım. şimdi bu durumu kabullendim ve ocak ayına hazır olmaya çalışıyorum. her gün 1 saat antrenmanımı yapıyorum. ancak, maç kondisyonuna ihtiyacım var. olabildiğince kendimi hazır tutmaya çalışıyorum.''

  https://gss.gs/Omj.png (açıklamalarının tamamı)
  https://gss.gs/Paf.png

  martin linnes
 • 38150
  "tribünler, o an her ne hissediyorsa sahaya yansıtabilir. luis aragones, caminero, kiko dönemini hatırlıyorum. hepimiz ıslıklandık, ben de ıslıklandım. insanlar, o gün senin iyi mücadele etmeni istiyor. koke, soyunma odasına gittiğinde bu durumla baş edebildi. alkışlar kadar, ıslıklar da futbolun doğal bir parçası.

  atletico madrid taraftarı tutkulu ve isteklidir. her zaman iyi mücadele görmek ister. tepkiler yükselebilir, bu çok normal. golden sonra takım rahatladı ve daha iyi performans göstermeye başladı. morata'nın golü takımı rahatlattı ve sonrsaında koke'ye giderek destek verdiler." (1-0 kazandıkları maç sonrası) *

  diego simeone