• 38125
  "real madrid takımını mutlaka konfor alanının dışına itmeliyiz. ne zaman oyunu kontrol edeceğiz, ne zaman topu rakibe bırakıp kaptığımızda geçiş hücumlarını değerlendireceğimizi iyi planladık. alan ve adam markajımızın en üst seviyede olması gereken bir maç. hücum üstünlüğü yüksek seviyede olan bir takımla oynayacağız. hücumda oyunun her yönünü iyi oynayabilen bir takım. top rakipteyken bazı savunma problemleri var. bunları iyi değerlendirmeliyiz." *

  https://gss.gs/ouG.png (açıklamaların tamamı)
  https://gss.gs/eiP.png
  https://gss.gs/c6W.png
  https://www.youtube.com/watch?v=OgnitzRXaAU

  fatih terim
 • 38126
  ''2013'te yine real madrid ile çok önemli bir mücadeleye çıktık. onları eliyorduk. oynadığımız oyun, attığımız goller ve taraftarın yarattığı atmosfer inanılmazdı. bir daha aynı atmosferi oluşturacaklarından şüphem yok. yılın maçı olmasa da yarın taraftarımızın desteğiyle çok önemli bir maça çıkacağız ve umarım en iyi sonuçla ayrılacağız." *

  https://gss.gs/y75.png (açıklamaların tamamı)
  https://www.youtube.com/watch?v=OgnitzRXaAU

  fernando muslera
 • 38127
  "elimde 17 oyuncu ve 3 kaleci var. herkes elinden geleni yapacaktır. kylian mbappe halen 90 dakika oynayacak durumda değil. ilk 11'de olup olmayacağı yönünde henüz bir karar vermedim. (idrissa gueye'nin eksikliğini değerlendiren thomas tuchel) gueye çok önemli bir oyuncu. real madrid ve galatasaray maçlarında olağanüstü oynadı. ancak herrera ve sarabia da kaliteli oyuncular. orta sahada nasıl bir kurguyla oynayacağımıza henüz karar vermedim.

  ("real madrid ve galatasaray maçlarına göre daha kolay bir karşılaşma bekliyor musunuz?" sorusunu da yanıtlayan tuchel) rakiplerimizi zorluk derecesine göre sıralamadım. şampiyonlar ligi'nde hiçbir maç kolay değildir. club brugge'un madrid'de 2-0 öne geçtiğini unutmayalım. bu sezon henüz yenilmediler. herkese saygı duymalıyız. büyük bir mücadele olacak." *

  thomas tuchel
 • 38128
  “ispanyol misafirlerimiz için antrenmanı 15 dakika ileriye aldık, bunu söyleyeyim ki uefa’da duysun. antrenman saatini normalde değiştirmememize rağmen trafiği de düşünerek böyle bir misafirperverlik gösterdik. yarın muhakkak ki önemli bir maça çıkacağız. grup sıralaması için en kritik maçlardan bir tanesi olarak gözüküyor. ispanyol basını dahil olmak üzere dünya üzerinde kimse grupta real madrid’in dördüncü sırada olmasına pek alışkın değil. adınız real madrid olunca en ufak bir olayda bile tepkiler farklı oluyor. nasıl türkiye’de çalkantılar oluyorsa orada da oluyor. bizim için çok önemli bir maç. kazanırsak ne olacağını, kaybedersek nasıl bir durumla karşılaşacağımızı biliyoruz. ben zidane isminin dünya futbolunda tartışılır bir tarafı olmadığını düşünüyorum. tüm takımların böyle dönemleri olabilir. rakibimiz son mallorca maçına kadar liderdi. 6-7 oyuncusunu dinlendirecek kadar kredileri var demek bu. şu anda da ikinci durumdalar. bunların büyük takımlarda yaşanabilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. zidane’ın bunun altında kalkabilecek tecrübe, bilgi ve birikime sahip olduğunu düşünüyorum. ben zidane isminin tartışılacak bir isim olduğunu düşünmüyorum. bizden sonra oynayacakları el classico maçının ertelenmesi de onları mental olarak rahatlatmıştır. bizden hemen sonra barcelona ile oynamayacak olmaları da mental anlamda bir avantaj sağlamıştır”.

  “real madrid takımını mutlaka konfor alanının dışına itmeliyiz. ne zaman oyunu kontrol edeceğiz ne zaman topu rakibe bırakıp geçiş oyunlarını değerlendireceğiz bunu iyi planladık. alan ve adam markajımızın en üst seviyede olması gereken bir maç. rakibimiz hücum üstünlüğü çok yüksek olan bir ekip. 15 tane gol atmışlar, bu gollerin 7’si geçiş hücumunda gelmiş. oyunun her yönünü iyi oynayabilen bir takım. rakipleri topa sahip olduğunda bazı defansif problemleri var, ona bir itirazım yok. bunu da iyi değerlendirmeliyiz. 90 dakika boyunca konsantrasyonumuzu kaybetmememiz lazım. rakibimiz 10 kişi kaldığında bile konsantre değilsek neler olabileceğini gördük. real madrid oyunun kontrolünü kendinde tutmaya çalışan bir takım. 50. dakika ile 65. dakikalar arasında topun kendinde olmasını sağlayan bir takım. böyle takımlara karşı bir saniye bile oyunun dışında kalamazsınız. bizim sezon başından beri kendi sıkıntılarımız var. onları bu maç yapmamamız gerekiyor. merkezde kaybedilen, kolay kaybedilen toplar bizim için sıkıntı yaratabilir. dikkatli olmamız gerekiyor. topa sahip olmak isteyen, çok ani yön değiştirebilen bir ekipler. kenarları da iyi kullanıyorlar, merkezde her işi yapabilen benzema ve içeri kat eden hazard gibi isimlere sahipler. çok çabuk bir oyuncu olan viniscius ile beraber tehlikeli bir takım real madrid. maçın başından itibaren 90 dakikayı çok dikkatli ve iyi oynamalıyız.

  böyle maçlarda oyuncularıma hep şunu söylüyorum. real madrid ile oynamak kura çekerken şanssızlık gibi gözükse de aslında şanstır. oyunculara kendini gösterme imkanı sunuyor. dünyanın izleyeceği bir podyuma çıkıyorlar. burada kayıtsız şartsız konsantre olmaları gerek. kendilerini ifade etmeleri gerek. real madrid gibi takımlara mağlup olduğunuz zaman size kimse bir şey demez. avantajdan bahsettiğim budur. çok kısa bir süre önce paris saint-germain ile oynadık. kaybetmemize rağmen maçtan sonra taraftarımız tribüne çağırdı. bu son zamanlarda galatasaray taraftarının kazandığımız maçlardan sonra bile yaptığı bir şey değil. demek ki o oyunu, isteği beğenmiş ki mağlup olmamıza rağmen taraftarımız buna bir karşılık veriyor. bunu oyuncunun iyi değerlendirmesi, kaybetmekten ve hata yapmaktan korkmaması lazım. bu tip maçlar oynayarak kazanılır. kaybettiğimiz zaman bile taraftarımızın ‘kaybetmemize rağmen bugün oynadığımız oyundan memnunum’ demesi, sizin kayıpta dahi kazanmanızı sağlamıştır. böyle maçlarda her zaman oyuncularıma bunu söylerim, real madrid gibi takımlarla oynamak her zaman şanstır. oyuncularımızın kendini göstermesi, bütün dünyanın bu maçı seyretmesi onları podyuma çıkarıyor. onların kendini ifade etmesi gerek. real madrid olur, barcelona olur, psg olur, manchester olur. her zaman gelmez, geldiği zaman da iyi değerlendireceksin. güncel değeri 1 milyarın üstünde olan ikinci bir takımla oynuyoruz, aşağı oynamıyoruz zaten”.

  fatih terim

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38129
  “real madrid’e karşı oynuyorsanız mutlaka çok önemli bir maçtır. grubun en önemli maçlarından biri, taraftarın da böyle düşünmesi gayet doğal. yılın maçı diye nitelendirmeyelim tabii ki ama bizi çok önemli bir maç bekliyor. taraftarımızın da bu maç için heyecanlanması normal. 2013’te real madrid’e karşı çok önemli bir eşleşmeye çıkmıştık. neredeyse rakibimizi eliyorduk. oynadığımız oyun, attığımız goller ve taraftarımızın yarattığı atmosfer inanılmazdı. şimdi yine aynı atmosferi yaratacaklarına şüphem yok. yarın çok önemli bir maça çıkacağız, taraftarımızın da desteğiyle umarım güzel bir sonuçla ayrılacağız”.

  “real madrid ile bu kadar maç yapmamız, şampiyon bir takım olduğumuzu ve şampiyonlar ligi’ne alışık bir ekip olduğumuzu gösteriyor. yarın da real madrid’e karşı oynamak beni gururlandıracak. bir futbolcu olarak kulüpler bazındaki en önemli turnuvada böyle bir maça çıkıp; büyük bir takıma karşı oynamak beni gururlandırıyor. galatasaray benim ikinci evim gibi oldu. burada çok önemli başarılara imza attım, 5 kere şampiyonluk yaşadım. birçok şampiyonlar ligi maçı oynadık, bu yüzden bir kez daha real madrid ile oynayacak olmak beni hem heyecanlandırıyor hem de mutlu ediyor”.

  fernando muslera

  (bkz: 22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı)
 • 38131
  “sıkıntılı bir başlangıç oldu. en kötüsü diyemem buna ama en kötülerden bir tanesiydi. santrayla beraber herhalde 25-30. saniyede gelen bir top, ciddi bir hata demek lazım buna. şundan dolayı ciddi bir hata diyorum; ben yıllarca futbol oynadım, boş kaleye de atamadım, bir sürü kaçırdım, hatalar da yaptım. bu oyun hata oyunu. ama bu hataların içinde herhangi bir şekilde hiçbir oyuncumuza yansıtmadım.

  bu oyuncularla yaşıyorum, hata bu oyunun içindeki şey. ancak serkan seviyesindeki bir oyuncunun, biz son 2 maçta geriye düştük zaten ve o maçları çevirdik. olabilir, bir zamanlama hatası. bırak gol olsun! bırak serkan ya, girecekse girsin… sonra oyuna başlarız. ondan sonra da yapabilirsek, becerebilirsek çeviririz.

  çeviremezsek hatalarımızı konuşuruz. ama olabilecek en zor şeylerden bir tanesi oldu. fakat buna rağmen son dönemdeki hatalardaki toparlanmış, güçlü görüntümüzü ilk yarı boyunca sahaya yerleştirdik. 10 kişi olmamıza rağmen oyunun kontrolünü ele aldık, kenarlara gittik, savunma arkasına geçmeye çalıştık.

  rakibin de zaaflarından yararlanmaya çalıştık ve bunu enerjimizin yettiği kadar yaptık. ofansif anlamda bu kadar becerileri olan bir takıma karşı kontrolü ilk yarıdaki gibi tutmayı başarmalıydık. ikinci yarıda yine hızlı bir şekilde oyuna girip topu hızlandırmaya çalıştık. bu takımı biraz daha açmaya başladı. ondan sonra zaten 2. gol geldikten sonra çevirmek çok zordu.

  ondan sonraki süreç yıpranmanın daha az olacağı, bir sonraki haftaya aktarılacak şeylerin biraz daha korunmasını sağlamakla geçti. aynı zamanda da küçük arayışlarla geçti. çok net bir pozisyona girdik o ara ama başaramadık”

  “taraftarımızın maçın hemen hemen tamamında da anlayarak verdiği reaksiyon bence önemliydi. maçtan sonraki davranışları çok daha önemliydi. bu maçın oluşturacağı tahribatı önleyen önümüzdeki haftalara takımını yeniden zinde tutacak bir davranış biçimi gerçekleştirdiler. çok teşekkür ederim hepsine”

  21 ekim 2019 konyaspor yeni malatyaspor maçı sonrası basın toplantısı

  aykut kocaman
 • 38132
  “maçın başında öyle bir olay oldu ki, herkes şoka girdi. enteresan bir durum oluştu. kimse beklemiyordu. bu oyunda bunlar oluyor. bizde de şok etkisi yarattı. peşine de gol gelince ilk yarıda konsantre olmakta zorlandık, iyi oynayamadık pek. 2. yarıda önde basacağız, 3. bölgede oynayacağız dedik. bizim kontrolümüzde geçti 2. yarı. konyasporlu futbolcuları da tebrik ediyorum, kolay değil böyle mücadele etmek. hem biz, hem de onlar bu maçı fazla düşünmesinler.”

  21 ekim 2019 konyaspor yeni malatyaspor maçı sonrası basın toplantısı

  sergen yalçın