• 38048
  ''hocam aslan, kaplanız ama ayıp denen bir şey var. ey şenol güneş sen bu burak yılmaz'a nasıl tahammül ediyorsun? ozan tufan öyle. ne hale geldi merih demiral. allah bizim gitmemizi istiyor kardeşim, bu güneş'in başarısı falan değil. bana hikaye anlatmayın!

  ne oldu yabancı sınırı gelsin diyorlardı, alma ulan alma. yabancı zorla al mı diyorlar? heee gazeteci dövenler yok, sabahlara kadar kumar oynayanlar yok artık benim milli takımımda!

  şenol güneş yabancı oyuncu düşürülsün istiyordu noldu? bunu bir tek fatih terim istedi. ne oldu yabancı oyuncu serbestliği şimdi. bak hepsi patır patır çıktılar gittiler avrupa'ya...''

  erman toroğlu

  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı sonrası yabancı sınırı savunucusu, burak yılmaz sevdalısı şenol güneş'e gerekenleri söylemiş.
 • 38050
  "biraz üzüntü ve hayal kırıklığı var. kazanmak için yapmamız gereken bazı şeyleri yapamadık. bir iki fırsatımız oldu. bazen duran toplarda aleyhimize şeyler de oldu. mert günok çok ama çok iyiydi. bazen böyle maçlar olabilir. genel olarak yaptıklarımızdan memnunum. türkiye'deki maçtaki kadar dengesiz bir durum yoktu. ancak istediğimiz sonucu aldığımızı söylemem. iki maçımız kaldı ve türkiye ile grubun tepesindeyiz. hedefimiz bundan sonraki moldova maçında gerekeni yapmak." *
  https://gss.gs/JpC.png (konuşmanın tamamı)

  didier deschamps
 • 38052
  "bugün kahraman takımımızdı, 90 dakika mücadele ettik, hiçbir zaman pes etmedik. golü yedikten sonra ayakta durduk. 1-0, fransa'ya karşı oynamak zor. ilk yarı hocanın farklı düşünceleriyle daha defansif oynadık. 2. yarı daha özgüven geldi, değişiklik oldu. 1-1 bizim için çok iyi. şu anda bir adım öndeyiz.

  (maç sonu kendisiyle röportaj yapan gazetecilerin yaklaşımına tepki gösteren milli isim) italyanlar hemen politikaya bağladı konuyu. politika ayrı, futbol ayrı. bizim ülkemiz hep böyle, biz ayaktayız, hiçbir zaman yıkılmayız. birbirimize her zaman, her şekilde yardımcı oluruz. bugünkü sergilediğimiz performans çok iyiydi. fransa'nın da çok tecrübeli oyuncuları var.

  (yaptığı asist sorulan hakan) gol öncesi merih geldi ve ağabey, ikinci direğe at dedi. sonra kaan'ı gördüm ve iyi bir orta yaptığımı düşünüyorum." *

  hakan çalhanoğlu
 • 38053
  "önce allahım'a şükrediyorum. 1 puan bizim için sevindirici. buraya kadar bütün oyuncularımız iyi niyetle, samimiyet ve özveriyle geldi. kazanarak ayrılmak çok güzel olurdu ama fransa güçlü ve iyi bir takım. tedbirli oynamak zorundaydık. oyuncularımız elinden gerekeni yaptı ve hak ettikleri 1 puanı aldılar. fransa daha iyi oynadı. deschamp'a teşekkür ediyorum, iyi bir oyuncuydu, bir antrenör ve iyi bir insan. ortamı gerecek açıklamalar yapmadı." *

  https://gss.gs/nCO.png (konuşmanın tamamı)
  https://gss.gs/HWu.png

  şenol güneş
 • 38054
  "zeki sakatlandı ve sağ bekte nazım vardı ama bu maç için kaan’ı tercih ettik ve çok da iyi oynadı. genel olarak 1 puan bizim için sevindirici bir olay. allah’ıma şükürler olsun. bütün oyuncularımı tebrik ediyorum"

  “lider geldik, lider döndük güzel ama çok güçlü bir takıma karşı oynadık” diyen güneş, “bizden daha iyi oynadılar. oyunu taşımaya çalıştık. bu kadar emeğin karşılığı olarak bu beraberlik ve lider olmamız bizi sevindiriyor. işimiz daha çok var. tekrar bir final maçı yapacağız. asıl izlanda maçı şimdi final olacak. arkamızda güçlü bir rakip var. en azından berabere kalmamız gerekiyor izlanda ile. önümüzdeki 1 ay o maça hazırlanacağız. 2 maçta 4 puan almak ve lider olmak güzel bir şey fransa’ya karşı”

  "burada maça gelenler, avrupa’nın her yerinden gelenler, iyi bir destek verdiler. olağanüstü takımına destek veren fransa taraftarını kapatmaya çalıştılar. bunu da fair-play içinde yaptılar. buradaki örnek herkese olsun. biz buyuz. çok mutluyum, böyle bir maç olduğu için. fransız taraftarlar da çok iyiydi. hem fransa hem de bizim taraftarımıza teşekkür ediyorum. rakibe biraz ezilerek ama sonunda gülerek ayrıldığımız bir maç oldu"

  "insanlık nereye gidiyor. dünya liderleri ne yapıyor. bütün araştırmalar, ekonomi vs. bir ülkeyle olmaz. bu ortak değeri tüm ülkeler yaşatabilmeli. terörün olduğu bir ortam hepimizi rahatsız eder. onun mutsuzluğu seni de mutsuz eder. almanya, ingiltere kim olursa olsun. dünya küçüldü ve globalleşti. saldırıların doğru olmadığını söylüyorum. ülkemizle ilgili iddialara keşke maruz kalmasaydık. insanlığın mutlu olması için ne yapabiliriz asıl önemli olan bu. futbol sayesinde buradayız. ben 1 ay önce geldim fransa’ya; türkler de vardı kürtler de vardı. benim 4’üncü maçım fransa’ya karşı. fransa’ya olan futbol hayranlığımı her zaman söylüyorum"

  "bundan sonra ne gibi yenilikler olacak göreceğiz. futbolla ilgili adımları beraber göreceğiz. izlanda maçını kazandığımızda her şey bitecek, ona odaklanacağız. kadronun, değişimlerin, rekabetleri, bunları konuşmaya gerek yok. eldeki oyuncularımız formda. futbol değişken bir olay. kişiler de sonuçlar da her han değişiklik olabilir. eksikleri, mazeret olarak görmek doğru değil"

  "biz ülkemizde kalmak istiyoruz, hiçbir ülkeye gitmek istemiyoruz" diyen deneyimli çalıştırıcı, "burada bir şiddet olsa fransızlar da üzülür. asker selamı vermekte kötü bir niyet yok. askerlerimizi birini öldürsün diye göndermiyoruz. kendimizi korumak için yapıyoruz. bu benim işim değil, trump’ın işi, macron'un işi, onlar dünyayı yönetiyorlar, bu soruyu bana sormayın ben takımı zor yönetiyorum"

  "insanların kafasını karıştırıp provoke edersiniz her şey olabilir" diyen şenol güneş, "olumlu düşünmeniz lazım deschamps gibi. deschamps’a teşekkür ediyorum. iyi bir karakter. liderlere böyle şeyler lazım. aynı şey trump için de geçerli. taraftarların böyle olabildiğini görüyorlar. onlar burada yaşıyor. fransa’ya saygıları olması lazım. hangisi fransız hangisi türk ben bilmiyorum; benziyoruz da birbirimize. grup liderliğini bizi seri başı yapabilir ondan istiyoruz, yoksa ikinci, birinci fark etmez. inşallah daha iyi sonuçlar alır, hep tepede oluruz"

  şenol güneş

  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı sonrası basın toplantısı
 • 38055
  "takım, yeteri kadar gol pozisyonuna girdi. ben bundan dolayı pişman değilim. her maç birbirinden farklıdır. finlandiya'ya da karşı aynı taktikle oynamıştık. 4 gol atmıştık o mücadelede. başka goller atsaydık bu soru söz konusu olmazdı, yeteri kadar fırsat yakaladık. en iyi takım, sahaya dağılmış takımdır. sonuç önemli ve beraberlik golünü attıkları için böyle sorular ortaya çıkabiliyor"

  "uzun bir düşünme sürecinden sonra böyle bir karar verdik. ben yedder dar alanda oynayabilen, atletik ve griezmann ile yardımlaşabilen bir oyuncu. giroud 5 dakika iyi oynadı. önceki maçta bir problemi vardı. sissoko, bir süre ilk 11'de yer almadı. euro 2016 dahil olmak üzere bu mevkide bir çok kez oynadı. coman'ı sol kanatta düşündük. son maçta biraz yorgun düşmüş ve maçı bitirememişti. bazen dengesizlikler yaşadığımızı söyleyebilirim"

  "maalesef, beraberliği yakaladılar. bu kadar basit. buraya kadar gerekenleri yapmıştık. türkiye'nin kalecisi çok iyi kurtarışlar yaptı, gol pozisyonlarımız vardı. eğer farkı açabilseydik, türkiye'nin attığı gol beraberliğe yetmeyecekti. türkiye ilk yarı defansif oynadı. ikinci yarı hakan'ın girmesiyle daha atak oynamak istediler. galibiyeti almak için elimizden geleni yaptık. çeşitli gol pozisyonları yaratmaya çalıştık ama sonuç bu şekilde ortaya çıktı"

  "maçta bir çok türk taraftar vardı, bunu bekliyorduk. takımlarına etkili destek verdiler. maç boyunca tribünlerde hiç sıkıntı yaşanmadı. bir futbol maçı olarak kaldı ve futbolun dışına çıkan bir durum olmadı"

  didier deschamps, olivier giroud üzerine gelen bir soruya ise şu cevabı verdi:

  "her zaman gol atamasa bile çoğu zaman gol atan bir oyuncu. bu yüzden ona forma şansı veriyorum, ona güveniyorum. kendi kulübünde biraz sıkıntılı bir süreç geçiriyor. antrenörü onu oynatır ya da oynatmaz, ben buna karışamam. umarım daha fazla süre alabileceği bir yerde oynayabilir. kendi kulübünde de gol atıyor. kendisine çok haksız eleştiriler var. kendisinin oyun stili beğenilmeyebilir ama bize forvette artılar katan, alan yaratan bir isim."

  "iki seçenek vardı. arnavutluk'a karşı oynayan takımı beklemiyorduk. ileri üçlüde değişiklikler olacağını düşünüyorduk. daha defansif ve kapalı bir anlayışla sahaya çıktılar. oyuncularıma farklı bir kadroyla çıkabileceklerini söylemiştim bu yüzden çok da şaşırmadım. maç kadrosu elimize geliyor ve biz de buna göre adapte oluyoruz"

  didier deschamps

  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı sonrası basın toplantısı
 • 38057
  "bir ordunun komutanı vardır. bana verilen görevlerde başarılı oldum. ama başka görevlerde başarısız olanların sorumluluğu bana yüklenemez. ben görevlerimi başarılı bir şekilde yaptığıma inanıyorum."

  "7 sene evvel geldiğimizde durum buna yakında. yine mali sıkıntılar vardı ve elimi taşın altına koydum. bugün de yapmam gerekiyordu. ben gerçekten beşiktaş'ı seviyorum. adaylığımı koymaktan başka çarem yoktu. beşiktaş'ın değerleri erozyona uğramaya devam ediyor. bunu engellemek için bir mücadele vermek istiyorum. faiz yükünü azaltmamız gerekiyor. bunu yapabilmen tek yolu gelirleri arttırmak, giderleri kısmak."

  "karşıma çıkarılmış adaylardan en önemlisi olan serdal adalı, ben göreve geldiğimde uefa'ya gidememize neden olan yöneticilerden biri. onun olduğu dönemin icraatları nedeniyle uefa'ya gidemedik. biz buralardan para kaybettik. eski beşiktaş'ın değerlerini geri getirmek için içeride devrim yapmak istiyoruz."

  "transfer komitesine bu işlerden çok iyi anlamadığını düşündüğüm insanlar getirildi. 'ahmet beye bilgi verirseniniz şöyle olur, böyle olur' denildi. başkan bunları tecih etti."

  "serdal adalı'nın 7 yılı incelemesi benim için pozitif olur. ben de destek veririm ama lütfen 3 sene daha ilave edelim, 10 yıl olsun. kensini de bu döneme katalım."

  "ödenmesi gereken önceliğin 105 milyon tl olduğunu düşünüyoruz. bilgilleri çok sağlıklı alamıyoruz. çok garip şeyler. serdal adalı arkadaşıma her şeyden önce teşekkür ediyorum, bu zor dönemde adaylığını koymuştur. ama çalışan personelin hepsi sayın başkan adayına çalışıyor. istifa etmesi gerekiyordu. arıyorlar, oy istiyorlar. bunu yapan kişi de benim geldiğimde herkesi kovacağımı söylüyor."

  "beşiktaş'ta para konuşulmasından çok rahatsız oluyorum. biz kimiz? burası koca beşiktaş. kimse beşiktaş'a para vermesin. tesis yapın. 4 milyon euro verip almieda, mendes'lerle 44 milyon euro borca sokcaksınız vermeyin."

  "genel kurul üyelerinin tamamının gelmesini çok istiyorum. 14-15 bin üye var. 10 binin üzerine çıkacağını düşünüyorum. beşiktaş genel kurul üyeleri ya kötü gidişi durduracaklar ya da 20 seneden beri giden düzene teslim edecekler. 1 oy, 1 oydur. camiaya mesaj verecekler."

  "derneklerimizin hepsi beni arıyorlar. anormal derecede mutlu oldum. gerçekten çok sevilmişim. ani bir karar alındı, zaman darlığı var. derneklerimize söylediğimi söylüyorum. ben seçildiğim takdirde onların ayaklarına gideceğim, dertlerini dinleyeceğim. farklı bir vizyon getirmek istiyorum."

  "benim adıma birleşme olacağını düşünmüyorum, böyle bir görüşme yok. başkalarının görüşmesi varsa da biliyorum. hangi yönetim kurulu ve başkan gelirse gelsin beşiktaş'ı tek başına taşıyamaz. birlik olmak zorundayız. camianın desteğini almadan başarılı olacağıma inanmıyorum."

  ahmet nur çebi
 • 38061
  "falcao ile 1.5 yıl geçirdik. o 1.5 yılın içerisinde belirleyici, patlayıcı ve skorerdi.. onunla river plate'de beraberdik ve şampiyon olmuştuk, onunla atletico'da beraberdik ve yine şampiyon olduk. onunla iyi bir ilişkimiz var. onu çok seviyorum. o atletico madrid'in son dönemde sahip olduğu en iyi forvetlerden biriydi."

  diego simeone

  https://www.google.com/...1smp58x1wtpi6fne2dmi (kaynak)
 • 38064
  (a milli takımızın, fransa karşısında bulduğu golden sonra "asker selamına" soruşturma başlatan uefa'nın kısa bir süre içerisinde kararını açıklaması bekleniyor. bu konu hakkında kısa bir basın toplantısı düzenleyen mehmet muharrem kasapoğlu)
  "bize değil, tff'ye ulaştığı yönünde bilgiler var ancak bu bilgiler teyide muhtaç. sahadaki başarısızlığını başka şekilde örtmek isteyenler bu ısrarından vazgeçmeli.

  futbolcularımızı alın terini ortaya koydu. golden sonra bir sevinç olmuştur, hepsi bu. buna kızanlar, isyan edenler kendi anlayışlarını sorgulasınlar. kimse, bizi kendisini gibi görmesinler. biz barışı, sevgiyi, dostluğu isteyen bir milletiz! dönüp tarihlerine bir baksınlar. uefa'yı kendilerine ulaşan soruşturma talebi nedeniyle basiretli olmaya davet ediyorum." *

  mehmet muharrem kasapoğlu (gençlik ve spor bakanı)

  https://www.google.com/...baslatti-2531159-amp (kaynak)
 • 38065
  ''9 ekim 2019 tarihinde yapılan divan kurulu toplantısı’nda divan kurulu başkanı sayın eşref hamamcıoğlu tarafından, başkanımız sayın mustafa cengiz’e hitaben; doğruyu söylemeyen, ciddiyetsiz, galatasaray’dan faydalanan, temsil becerisine sahip olmayan, marka değerini yıpratan; yine başkanımız ve yönetim kurulumuza hitaben “hadlerini bilecekler” ifadeleri kullanılmış, denetim kurulu ise tetikçilikle suçlanmıştır.

  marka değerinin yıpratıldığından şikayetçi olan divan kurulu başkanı’nın, son iki yılın şampiyonu, son 10 yıldan bu yana ilk defa iki yıl üst üste kar açıklayan kulübümüzün uçuruma gittiğini, yine başkanımızı camiayı bölmek ile suçlayarak yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin bir kısmının da kendisi gibi düşündüğünü söylemesi ve bu şekilde yönetim kurulu ve diğer kurullar arasına nifak sokma ve yönetimi bölme çabası da ibretliktir.

  divan başkanı’nın yaptığı bu tarihi yanlıştan dönmesini umarak ani bir reaksiyon vermek yerine bir süre beklemeyi tercih ettik. ancak bu konuda herhangi bir düzeltme çabası göstermek bir tarafa, iki gün sonra kurucumuz merhum ali sami yen’in kabri başında sayın hamamcıoğlu’nun nezaket dışı davranışına şahit olduk.

  daha önce, divan kurulu toplantılarında yönetimimize karşı yaptığı haksız konuşmaları için 14 ocak 2019 tarihinde kendisini bir yazı ile uyarmamıza rağmen (uyarı yazımızın divan kurulu toplantılarında okunmasından ısrarla imtina edilmiştir) hem başkanlık makamının kutsallığından, yüceliğinden, saygı gösterilmesi gerekliliğinden bahsedip hem de muhalefet lideri gibi, genel kurul tarafından seçilmiş başkan ve yönetim kurulu’na karşı hakarete varan söylemlerine devam eden, sürekli rol çalma görüntüsü veren divan kurulu başkanı her açıdan kulübümüze zarar verdiği gibi meşruiyetini de yitirmiştir.

  bu nedenlerden dolayı, yönetim kurulu olarak divan kurulu başkanı sayın eşref hamamcıoğlu’nu istifaya davet ediyoruz.

  camiamıza saygıyla duyurulur,''

  galatasaray spor kulubü yönetim kurulu
 • 38066
  "şu anda iyiyim. 2 çocuğu olan bir aile babasıyım. son 9 yılda futboldan uzak kaldım. 3 hafta önce münih'e döndüm ve ailem, kardeşlerim, iki çocuğum ve eşimle birlikte yaşıyorum. geri dönmemin asıl nedeni oğlum. o otistik. terapisi için almanya'da olması en iyisi çünkü burada çok iyi özel okullar var.'' (berkant göktan, alman sport1 kanalına bir röportaj verdi ve uyuşturucu bağımlılığıyla geçirdiği zor günleri anlattı.)

  https://gss.gs/1VE.png (açıklamalarının tamamı)

  berkant göktan (galatasaraylı eski futbolcu)

  https://www.sporx.com/...n-hayatSXGLQ43642SXQ (kaynak)
 • 38067
  "bu kulüple (milan) olan ilişkim 1978'de başladı ve hiç bitmedi. (istanbuldaki final ile ilgili) avrupa'da 8 final maçı oynadım. 5 tanesini kazandım. fakat 1 tanesi önemli bir iz bıraktı. o maçın favorisi bizdik. liverpool'dan çok daha iyi oynadık. bir ara maçın tüm momentumu döndü ve o süre zarfında ilerlemek tehlikeliydi. oyunun çok azını hatırlıyorum. bundan kurtulmak için çok fazla ağrı kesici almıştım. inzaghi'nin golünü, son düdüğü ve küçük kutlamaları hatırlıyorum. finalden 3 gün sonra ameliyat oldum ve uyandığımda gerçekten kaybedip, kaybetmediğimizi sordum." *

  paolo maldini

  https://m.sporx.com/...aldim-SXHBQ806787SXQ (kaynak)