• 36524
  "galiba bundan yaklaşık üç hafta önceydi, burada basketbolla alakalı sompo japan ile bir imza törenimiz vardı. o gün buradaki gazete sayısı bayağı azdı çünkü o günkü gündemimizde böyle bir şey olacağı belli değildi. bakıyorum bugün bayağı müşterimiz var, iyi olmuş yani. herkesin aklındakilere çok kısa bir cevap verecek ve basın toplantısını bununla bitirmiş olacağım. ben söyleyeceklerimin hepsini o günkü basın toplantısında söyledim, herhalde sosyal medyada bunlar vardır. içeriğinde neyin, neden, ne için, ne hissiyatla olduğumu ifade ettim ve bunlarla beraber bir kararımın olduğunu söyledim. dediğim noktadan bugüne kadar da aynı noktada hiçbir değişikliğim yok, aynı şeyleri ifade ediyorum. o yüzden benim açımdan yeni bir sorun, yeni bir gündem yok. öyle olacak mıymış, böyle olacak mıymış; çok net konuştum, net olarak ifade ettim."

  "insanlar benim düşüncelerimi tekrar merak ediyorlarsa sosyal medyadan bulabilirler. dinlesinler, söylediklerimin cevabını almış olurlar" diyen orman, açıklamasını şöyle tamamladı:

  "bir doyumsuzluk var, bu her gün ifade edilecek bir şey değil. ben kongre kararı aldım. şu an bakın bir lansman yapıyoruz, kongre kararı alana kadar kulübü yönetiyoruz. kulübü yönettiğimiz tarihte de aday olmayacağımı söyledim. bu tarihten sonra kaldıraç noktası ben değilim, bu konu beşiktaş ile alakalı. buradan sonraki işler gazetecilerin işleri. bu soruları bana değil, muhataplarına sormanız lazım. ben her şeyi çok net anlattım, net anlattıktan sonra da başka bir karar almadım, herhangi bir açıklamada bulunmadım. bundan sonrası benim değil sorulara cevap verecek kişilerin. tekrar hayırlara vesile olsun."

  fikret orman
 • 36525
  "ancak böyle anlarda rakamlar devreye girdiğinde işimiz biraz daha kolaylaşıyor. bu kulübün geçirdiği ekonomik dönüşüm rakamsal verilerle çok daha çarpıcı hale geliyor. eylül ayının son günlerinde yaptığımız basın toplantısında da bu dönüşümden söz ettim. 2010 yılından bugüne ilk defa 107 milyon liraya yakın kâr açıkladığımızı belirttim. bu kâr beyanı bir şeylerin iyiye gittiğinin en açık göstergesi. üstelik dahası da var: 900 milyon lira borcu bulunan, uefa'da yaklaşık 30'un üzerinde oyuncunun alacaklarıyla ilgili dosyası olan ve sürekli haciz işlemleri ile boğuşan bir finansal yapıdan kurtulup; futbol ailesine bir kuruş dahi borcu olmayan, 900 milyon civarındaki borçlarını sürdürülebilir bir yapı içerisine koyan, uefa'dan men cezasına yol açacak tüm borçlarını temizlemiş bir yapıya kavuştuk. üstelik; uefa'ya kupalarına katılma yasağı almış olmamıza rağmen o yasağı kaldırmayı dahi başararak!"

  "kulübümüz tüm bu sürecin en önemli aktörlerinden ve yol göstericilerinden birisidir. haziran ayı sonunda yaptığımız anlaşma ile yeniden yapılandırmaya imza atan 'ilk' kulüp oldu. ayrıca, türkiye futbol federasyonu'nun uygulamaya koyduğu lisans talimatı'nın yürürlüğe konulması için en büyük çabayı sarf eden ve bu talimatın gerektirdiği tüm şartları yerine getiren de ilk kulüp oldu. o günlerden bugünlere gelerek adım atması mümkün dahi olmayan bir trabzonspor'dan bugün sürdürülebilir, ileriye doğru yapılandırması olan bir kulübe geldik. artık karşımızda futbolcularına en fazla 6-7 gün gecikmesi olan bir kulüp var ki, o da normal bir süreçtir."

  "gördüğünüz gibi şu an, göreve başladığımız 1,5 yıl önceki durumdan çok ama çok farklı bir konumdayız. üstelik tam 6 yıl aradan sonra avrupa kupalarında mücadelesine devam eden bir kulüp konumundayız. hocamız ve takımımızla yakaladığımız güven ve istikrar ortamı da cabası. şimdi gelin dedikodu ve bilgi kirliliğinden uzak duralım ve bugün 'sürdürülebilir' kıldığımız idari, ekonomik ve sportif başarının tadını hep beraber çıkaralım! herkese sağlık ve huzur dolu bir ekim ayı diliyorum"

  trabzonspor başkanı ahmet ağaoğlu