• 37637
  "golden önce pozisyon korner değil. ozan topa vuruyor yarım metre farkla auta gidiyor, ozan bile şaşırıyor korner olduğuna o top gol oluyor. geçen haftaki yangından sonra olay ankaragücü'ne patlayacak. ayıptır bunlar hadi gidin ya."

  "fenerbahçe geçen hafta itiraz etti. herkese göre kural hatası yok. top rakibe çarpmadan kornere gitti gol attı. var bakmayacak buna ne bakacak? var'ın kornere bakmadığını biliyorum ama gol oldu? ben içerden birine sordum bakılmalıydı dedi."

  "yayıncı kuruluştan görüntü alıp federasyon'a veriyorsa bu rezalettir. bana da ver o zaman görüntüyü. bugün korneri yarı bitince gösterdiler!"

  "hakem ve gözlemci alanya fener maçı için benim yazdığım rapor değişmeyecek diyor. bunlar ek rapor yazarsa maç tekrar edilir. yazmamışlar. zekeriya alp bu yüzden maç tekrar edilirse giderim demiştir. ben olsam bende aynısını yaparım."

  "hakem ve gözlemcinin yazdığı haşa futbolun kuran-ı kerimidir. onlar ne yazdıysa uyacaksın. gidip değiştirirse raporu hakem ve gözlemci maç tekrar edilir. ama değiştirmiyorlar, kararlarımız doğru diyorlar, maç tekrar olmaz."

  "fenerbahçe yöneticilerinin federasyon ile dirsek teması var mı zekeriya alp'in açıklamaları bu yönde gibime geliyor."

  "alanya çıktı çatır çatır yendi, kağıda mı güveniyorsunuz."

  "reha sen korner skoru etkilemedi diyorsun ama geçen hafta ki taç etkiliyor bu hafta fenerbahçe lehine korner veriliyor gol atıyorlar etkilemiyor oluyor. korner bile yok.yok ya bırakın abi bu işleri."

  "kenan evren döneminde bir maça haksız şekilde hükmen galip tayin edilmişti. alanya maçı tekrarlanırsa ne farkı var o dikta döneminden. zekeriya da bunun için tavrını koydu. ben tanırım zekeriyayı dürüst adamdır".

  "şike yaptılar sahaya yansımadı dediler, ne anlatıyorsunuz ya."

  "benim için kapanmadı abi o iş ben gördüm yaşananları, beni kimse susturamaz."

  erman toroğlu
 • 37641
  "volkan ve emre gibi oyuncusu olan bir başkan rahatsız olmuyor sicilden, rakip takımın hocasına sicilden laf atıyor. senin futbolcun, kafa attı gırtlak sıktı, 'evinden aldırırım seni' dedi, bunlar normal, terim yapınca mı anormal? o da insan".

  "fatih terim'e sicilden laf atıyorsun, yaklaşık 3 sene ceza alan aziz yıldırım'ın yanında yer almaktan rahatsız olmuyorsun. başkasının yapması günah, senin yapman mübah. yok öyle dünya. başkalarına laf söylerken önce kendine bakacaksın".

  kaya çilingiroğlu
 • 37645
  “hatalı olduğunu düşündüğümüz kararlardan bahsettiğimiz zaman ceza alıyoruz. o yüzden çok fazla bir şey demek istemiyorum. düdük çaldıktan sonra topa vurulan birkaç pozisyon var. bazı pozisyonlarda bize göre verilen yanlış kararlar var. sırtı dönük santraforun stoperle girdiği mücadelede aleyhimize verilen kararlar var. bunların hepsi bir tarafa. oyuna baktığımızda bugün oyun kalitesi ve mücadele anlamında fazlasıyla gel gite sahne olan bir maç oldu diye düşünüyorum. oyunun belirli bölümünde malatyaspor, belirli bölümünde de biz etkili olduk. daha fazla net pozisyonlar bulan takım bizdik. eğer bugün o pozisyonları değerlendirebilseydik maçtan sonra daha farklı şeyler konuşuyor olacaktık. maalesef bunları değerlendiremeyince oyun bu noktaya geldi. duran bir topta gol yedik. ne olursa olsun sürekli oyunda kalmamız gereken bir pozisyondu. özellikle duran toplarda konsantrasyonumuzu daha yüksek tutup rakibe bu tip pozisyonlar vermememiz gerekiyordu. ne yazık ki değerlendiremediğimiz pozisyonlardan sonra oyun da bu noktaya geldi.

  önümüzdeki hafta böyle bir galatasaray izlettirmeyeceğimizi düşünüyorum derbide. belhanda ile alakalı doktorlarımız kendi aralarında gerekli istişareleri yapıyorlar. hafta içi daha sağlıklı bir bilgi verebiliriz diye düşünüyorum. önümüzdeki hafta sonu daha farklı bir oyun izleteceğimizi, sahaya daha farklı bir galatasaray takımı olarak çıkacağımızı düşünüyorum.”

  levent şahin

  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 37646
  “deplasmanda bir puan aldık. önümüze bakacağız. gönül isterdi ki malatya’da galip gelelim. maçı kazanabileceğimiz pozisyonlar da yakaladık ama 5-6 tane pozisyondan yararlanamazsanız geriye yapacak bir şey kalmıyor. çok güzel bir gol attık, maalesef son dakikada yediğimiz gol iki puanımıza mal oldu. üzgünüz ama bunların telafisi var. henüz ligin başı.

  kadro ile alakalı kararları hocamız verir. hocamız nasıl isterse öyle bir kadro çıkartır. çünkü tasarruf yapmak durumunda olabilir. önümüzdeki hafta cumartesi günü fenerbahçe maçı, salı günü paris saint-germain maçı var. hocamız bunları düşünerek mutlaka tedbir almıştır. doğrusunu da yaptı hocamız, saygı duymak lazım.

  hiçbir maç oynanmadan bir şey söyleyemezsiniz. 90 dakika oynayacaksınız, ondan sonra konuşacaksınız. önümüzde zor bir derbi var. ben taraftarlarımıza güveniyorum. 55 bin taraftarımız olacak. güzel, dostça bir maç olacağını düşünüyorum. iki tarafa da başarılar diliyorum.”

  abdurrahim albayrak

  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 37647
  “çok yaratıcılık içeren bir gol yemedik. kötü bir orta, boş adamın önüne düştü ve ondan sonra oyuncu iyi vurdu ama boş adamın önüne düşmesi bizim şanssızlığımız oldu. biliyorsunuz ligde, deplasmanda alınan bir puan da çok önemli. ligin sonlarında bu tip puanların kıymeti daha çok anlaşılıyor. tabii ki kazanmak çok istiyorduk, kazanmamız da gerekiyordu ama ne yazık ki bir puanla ayrılıyoruz buradan. şimdi yapmamız gereken iyi dinlenip bir sonraki maçımıza iyice hazırlanmak.

  şu anda bakarsak hem luyindama için hem de benim için yüzde yüzümüzle oynuyoruz demek doğru olmaz. her maçta daha iyiye gittiğimizi ve her maç daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum. deplasmanda kazanılan bir puanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. hiçbir maç kolay geçmeyecek, her maçımız zor geçecek.

  herkesin bildiği gibi ev sahibi olduğumuz maçlarda taraftarımızın desteğini de arkamıza alarak çok farklı bir performans gösteriyoruz. haftaya çok önemli bir maçımız var. bir derbi mücadelesi bizi bekliyor. tabii ki aklımızı kullanarak baskılı bir oyun oynamamız gerekiyor.”

  marcos do nascimento teixeira marcao

  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 37648
  “galatasaray formasıyla ilk maçıma çıktığım için çok mutluyum. aldığımız sonuç için ise çok mutlu olduğum söylenemez. bugün en iyi performanslarımdan birini ortaya koymadım. elimden geldiği kadar koştum, mücadele ettim. takımıma maksimum seviyede yardımcı olmaya çalıştım. geleceğe çok umutlu bakıyorum. ilerleyen günlerde mutlaka daha iyi şeyler yapacağım ve daha iyi performanslar göstereceğiz. bugün bir galibiyet ile bitirseydik daha iyi olurdu tabii ki.

  büyük takımların çok fazla bahanesi olamaz. pozisyonları bulduğunuz zaman gol yapmanız gerekiyor. eğer ikinci golü bulsaydık oyunun kaderi değişecekti. yapabileceğimiz bir şey yok, maç sonuçta böyle bitti. dünyanın sonu değil, oynayacağımız son maç da değil. pozitif olmak lazım. optimist bir şekilde ileriye doğru bakıp, en iyi şekilde hazırlanarak galibiyetler almamız gerekiyor.”

  florin andone

  (bkz: 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı)
 • 37658
  "malatyalı oyuncu geliyor dirseği geçiriyor, dakika 51 net kırmızı. birde suratını tutuyor. var nerede!"

  "daha malatya'nın golüne geleceğim. malatyalı chebuke geliyor dirseği atıyor, sonra yalandan yere yatıp yüzünü tutuyor. var ne için var? 51. dakika da malatya 10 kişi kalmalıydı."

  "hakem hakem değil ki peki var nerede? bu ayıp. galatasaray aleyhine veriyor, galatasaraylı dirsek yiyor. var hakemi mete kalkavan niye çağırmıyorsun?"

  "bu pozisyonu ali koç ve fikret orman'a gösterelim net kırmızı der. fatih terim tribünden pozisyonu görüyor sinirleniyor fotoğrafı var. 75 metreden görüyor hakem 5 metreden görmüyor. çünkü fatih bu işi biliyor, hakem ve var siz zavallısınız!"

  "andone'nin düşmediği pozisyonda kaleci tarafından andone'ye darbe var. net penalti!"

  "galatasaray'ın rakibine 1 kırmızı verilmedi, galatasaray lehine 1 penaltı verilmedi, dakika 66, var nerede mete kalkavan?"

  "malatyaspor golü öncesi guillerme faul yapıyor kambura yatıyor, net faul golü getiren pozisyon bu, hakem galatasaray aleyhine faul veriyor. yine var yok piyasada?"

  erman toroğlu