• 36937
  mustafa cengiz
  “basının değerli temsilcileri, sevgili galatasaraylılar, biz forma göğüs sponsorluğu için uzunca bir süredir olanaklarımızı değerlendiriyoruz. son 2-3 haftada çalışmalar çok yoğun hale geldi. ülkemizin geçici de olsa içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar hepinizin malumu. insanlar bu tip durumlarda reklam ve kültürel giderlerden kısıntı yapıyorlar. ben özellikle mediterrane gruba çok teşekkür ediyorum. büyük bir feraset gösterdiler. galatasaray’a maddi ve nakdi olarak 18 milyonluk sabit ve süreç içerisinde ne kadar olacağını göreceğimiz bir gelir sağladılar. ikinci yıl 20 milyon tl’lik bir destek sağladılar. taraftarımızda nedense kavram olarak göğse ya inşaat ya banker ya da telekomünikasyon firmalarının reklam vermesi gerekiyor yönünde bir algı oluşmuş. biz bu algıyı kırmak istiyoruz. biz avrupa şampiyonu olduğumuzda göğüs reklamımız bir boya firmasıydı. biz bundan gurur duyarız. maalesef realite olarak baktığımızda ülkemizdeki galatasaray gibi büyük camiaları uluslararası çapta taşıyacak, uluslararasında kendine yer edinmeyi hedeflemiş marka sayımız çok az. ne şükür bize ki bir türk firması, ulusal çapta örgütlenmesini galatasaray ile birlikte tamamlayarak uluslararası arenada bir türk firması olarak yer açmaya çalışıyor. biz galatasaray olarak bu türk markasının uluslararası ve ulusal piyasada kendine yer etmesi için çaba sarf edeceğiz ve aracı olacağız. biz bundan gurur duyuyoruz. gıda ile ilgili sevgili doruk da açıklayacaktır, amerika’da en büyük kupaların sponsor firmaları iki büyük pizza markası. diğer markaların isimlerini zikretmek istemiyorum çünkü bundan sonra telaffuz edeceğim pizza markası terra pizza’dır. herkesin bu adı ezberleyeceğinden, galatasaray gibi bir marka ile birlikte olacağından adım gibi eminim. bizim iki yıl önce toplam sponsorluk gelirlerimiz 143 milyon, geçen yıl 160 milyondu. bu yıl dokuzuncu ay itibarıyla 190 milyon tl’yi aşmış durumda. göğüs reklamımız thy’nin de şampiyonlar ligi’nde vereceği destek ile telaffuz ettiğim rakamların iki katına ulaşmaktadır. bu bizim için bir onur vesilesidir. ben sözlerimi sevgili ahmet bey’e bırakıyorum.”

  terra pizza yönetim kurulu başkanı ahmet faralyalı
  “hepiniz tekrar hoş geldiniz. terra pizza için bu tarihi bir gün. bu fırsatı bize verdikleri için başta başkan, yönetim kurulu ve tüm galatasaray ailesine çok teşekkür ediyoruz. böyle bir ortaklık yapma fırsatı bize çok daha yol alma imkanı sağlayacaktır. aynı zamanda büyük bir sorumluluk da yükleyecek. bir şampiyona yakışır şekilde davranmak bütün terra pizza ailesinin her ferdinin sorumluluğu haline geldi. bunu emre ve ekibinin en iyi şekilde gerçekleştireceğine inancımız tam. büyük bir heyecan içerisinde hedefleri yukarı çekmenin ve sorumlulukları arttırmanın keyfini yaşıyoruz. bugünden sonra terra pizza’nın hedefi türkiye’deki tüm sporseverlere maç dendiği zamanında “gel beraber olsun, terra pizza ile olsun” dedirtmektir. bu hedefi gerçekleştirmek için hep beraber çalışacağız. allah bizi utandırmasın.”

  terra pizza ceo’su emre kurtoğlu
  “değerli basın mensupları hoş geldiniz. öncelikle sayın başkanımız mustafa cengiz huzurunda tüm galatasaray camiasına teşekkür etmek istiyorum bu fırsatı bize verdikleri için. eski adıyla pizza pizza, son bir aydır kullandığı yeni adıyla da terra pizza hedefleri olan, kendine büyük bir yol seçmiş, pazarlama stratejisini ve bayi ağını yeniden şekillendirmeye çalışan, organizasyon değiştiren bir yapı içerisindeyiz. bugün 43 ilde 130 restoranımızda hizmet veriyoruz. öncelikle ben sizden ve tüm sporseverlerden özür diliyorum. bugün sadece türkiye’nin yarısında varız. artık hedeflerimiz daha da büyüdü. çok kısa bir sürede türkiye’nin her yerinde olacağımıza ben söz veriyorum. sorumluluğumuz düne göre bugün çok daha fazla. buradan ben bayilerimize seslenmek istiyorum. bundan sonra daha da güler yüzlü, daha da lezzetli, daha hızlı, başta galatasaraylı taraftarlar olmak üzere tüm sporseverlere en iyi hizmeti götürmek zorundayız. bu iş birliği kapsamında sayın başkanımızın söylediği gibi çok güzel işler yapacağız. değişik projelerimiz var, ahmet bey’in de dediği gibi bundan sonra terra pizza ismi spor dendiğinde akla ilk gelen isim olacaktır. çok tanınmıyoruz ancak bir ay içerisinde çok hızlı bayiler açarak daha iyi yerlere geleceğiz. dorukhan bey’e ben söz vermek istiyorum, sözlerimi sloganımız olan “gel beraber, hep beraber olsun” cümlesiyle bitirmek istiyorum. hepinize teşekkür ederim.”

  galatasaray yönetim kurulu üyesi dorukhan acar
  “hepiniz hoş geldiniz. biz aslında uzun bir çalışma döneminden sonra bu iş birliğine imza attık. bu projeye imza atarken de en başta şuna baktık. biliyorsunuz amerika’nın en çok takip edilen iki sporu amerikan futbolu ve beyzbol. bunun ikisinin ligleri de nfl ve major league baseball. ikisinin de ana sponsoru ulusal hazır gıdacı firmalar. bunun dışında yine en çok takip edilen diğer bir alan amerikan kolej sporları ncaa, onun da sponsoru ulusal bir hazır gıdacı. bunlar dışında nascar, ingiliz milli takımı gibi çok büyük markların da sponsorları ulusal hazır gıdacılar ve pizzacılar. onlar da ulusal hazır gıda markalarıyla iş birliğinde bulunmuşlar. bunun üzerine biz dedik ki, “biz galatasaray’ız”. taraftarımızın tükettiği ürünlerin yanında olmamız lazım ki herkes için kazan - kazan durumu olsun. biz bu projeyi son dakikada değil baya uzun zaman çalışarak değerlendirdik ve aslında stratejik olarak ulusal bir hazır gıda markasıyla çalışalım dedik. bu firmalar içerisinde böyle bir işi yapabilecek olan firma kim var? arkasında finansman kaynağı olarak bir fon olan türkiye’nin eskiden beri sevilen bir markası olan pizza pizza’yı almış olan terra pizza var. dolayısıyla bu görüşmelere böyle başladı. buna sadece sabit gelir olarak bakmamak lazım. çünkü burada kazan - kazan konseptini amaçlayan birçok kampanya olacak. ben de terra pizza ailesine ve ahmet faralyalı’ya teşekkür ediyorum.”

  mustafa cengiz
  “ben bir önceki sponsorumuz nef’e ve erdem timur’a bize verdiği destek için çok teşekkür ederim. üç dönem boyunca bize 30 milyon tl ve emre akbaba transferinde katkılarda bulundular. galatasaray vefayı ve teşekkürü unutmamalı. dilerim ki nef ve erdem bey, bize bu tarz konularda ve diğer konularda yardımcı olmaya devam edecek. şimdi bize terra pizza destek sağlıyor ve inşallah dünyanın tepesine doğru birlikte yürürüz” şeklinde cevap verdi.

  terra pizza yönetim kurulu başkanı ahmet faralyalı
  “biz galatasaray kulübü ile böyle bir ortaklık yapma fırsatı yakaladığımız için çok memnunuz. hedefimiz tüm türkiye’deki sporseverlere ulaşmak. bizim için galatasaray markası ve kulübü önemli. galatasaray çatısının altında hangi sporcunun yer aldığı konuşmalarımızda hiç yer almadı. ayrıca haddimiz de değil diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

  mustafa cengiz
  “ben de isim telaffuz ederek o terör örgütünün reklamını yapmak istemiyorum. tarzım gereği daha açık konuşayım. sizler basın emekçileri insanlarsınız. dün birtakım söylemler oldu. bunları biliyorsunuz, benim hatırlatmama gerek yok. galatasaray’ımızın florya’da antrenman ile alakalı aldığı tavrın içinde aslında bu var. galatasaray’a karşı ciddi biçimde, önceki yıllarda da olduğu gibi, bu yıl ön hazırlıklarını gördüğümüz düzenli şekilde uygulanan bir saldırı. bunlardan biri de bu dediğiniz olay. hocamızın verdiği tepki galatasaray’ın verdiği tepkidir. bu tepki bir uyarıdır, asla bir kara liste uygulaması değildir. bu uyarı ne o basın emekçilerine yapılmıştır ne de bağlı oldukları kurumlara yapılmıştır. bu tepki galatasaray’a karşı yaratılmak istenen algıya, atılan iftiralara ve oluşturulmak istenen baskıya karşıdır. lütfen bunu ciddi olarak algılayın. açık konuşalım, trt karşımızda değil yanımızda. devletimiz her zaman her şeyden önce gelir. fakat siz devletin ve milletin kanallarını kullanarak galatasaray’ı bir terör örgütüyle eşdeğer hale getiremezsiniz. galatasaray’ın kuruluşunda yatan temel değerler ile cumhuriyetin temelinde yatan değerler aynıdır. bunun için de galatasaray’ı malum terör örgütüyle birlikte adlandıranlar o terör örgütünün eski ya da kripto mensubudur. bunu açıkça söylüyorum. bu propagandanın etkisinde kalarak bunu tekrar edip galatasaray’ı bir terör örgütüyle bir tutanlar bilin ki kripto, gizlenmiş ya da eskiden bağlantısı olan kişilerdir. bunu da hukuka ilan ediyorum. biz zaten bunu dile getirenleri galatasaray spor kulübü olarak hukuka teslim ettik ve etmeye türk milleti adına devam edeceğiz. galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor, konyaspor, eskişehir gibi büyük camiaları siz hiçbir şekilde bir terör örgütüyle aynı kefeye koyamazsınız. orada yöneticilik yapmış, terör örgütü mensubu olanlar olabilir. şükür ki bizde olmadı. futbolcu olabilir, taraftar olabilir. her camiada olabilir ama asla o camiaya şu ya da bu örgütün temsilcisi dememiz suçtur. bunu demek terör örgütünün amaçlarına hizmet etmek anlamına gelir. bunu açıklıkla beyan ediyor ve buradan bütün kamuoyuna sesleniyorum, bunu sadece galatasaray için değil herhangi bir camia için söyleyen kişi bilin ki bir şekilde irtibatlıdır.”
 • 36938
  "galatasaray, falcao transferini bitirdi. iş resmi imzaya kaldı. galatasaray monaco'ya bonservis ödemiyor. ocak ayında monaco‘ya ödenecek paranın büyük kısmını fransız takımı menajerlere ödeyecek. galatasaray menajerlere ödeme yapmayacak. bu transferden menajerler 3 milyon euro’ya yakın ücret alacak. galatasaray ocak ayında monaco’ya 5 milyon euro’ya yakın ödeme yapacak. menajerlik payları bu paranın içinde. böylece galatasaray, ffp açısından rahatlayacak. bu dönemi ekside kapatmayacak."

  süleyman rodop
 • 36939
  "damien comolli, arkadaşı jardim'le görüşerek 'ne yap ne et, falcao'yu takımda tut' dediği iddiaları vardı. bu iddiayı teyit ettik, doğru olduğunu öğrendik. fenerbahçe bu şekilde transferi geciktirmeye çalışmış."

  "falcao konusunda monaco ile her konuda anlaşmaya varıldı, pazartesi günü kap'a açıklama gelebilir. falcao için 5 m € bonservis ocak ayında ödenecek. yarın konyaspor maçı sonrası abdurrahim albayrak açıklama yapacak."

  kadir çetinçalı
 • 36941
  "monaco bir gün bile 'bonservissiz göndeririz' demedi. sözleşmeli oyuncunuzu siz olsanız bonservis olmadan gönderir misiniz? öyle uydurulduğu gibi '30 milyon taraftar beni bekliyor' falan gibi arabesk konuşmalar olduğuna inanmak istiyorsanız siz bilirsiniz. yönetim, seçim kararı alacak. seçime yeniden girip, giremeyecekleri meçhul. kendileri girebileceklerini düşünüyor... mustafa cengiz, 30 milyon euro maliyetle falcao'yu alıp, seçim kararını öyle açıklamak istiyor. o nedenle falcao, mustafa cengiz açısından daha önemli. gelelim meşhur albayrak - falcao fotoğrafına. seçim kararının ardından 'albayrak da başkan adaylığını açıklayacak. ondan fotoğraf sızdı' dedikodusu şu anda yayılmaya başlandı. yani yönetim rekabeti de başlamış vaziyette. fatih hoca hiç konuşmadı. hoca, elbette falcao'yu istiyor. ama hem diagne hem falcao konusunun yanlış yönetildiğini düşünüyor. bu transferin, yönetimin kendi bekaası tarafından kullanılmak istendiğini bildiğinden topa girmiyor. hoca, onyekuru'nun olmamasına da kızgın. gelelim diagne'ye... diagne çok net bir şekilde 'avrupa'ya buradan aldığım paraya (2.25 milyon euro) giderim. ama arap takımlarına satacaksanız isteyeceğim yıllık ücret 5 milyon euro' dedi. bu şartlar altında satılması zor. falcao'ya verilecek bonservisle g.saray'ın eksi bakiyesi 5 milyon euro seviyelerine gelirse bunu karşılayabilecek oyuncu sayısı az.. en nihayetinde falcao transferi %99 olur. ama g.saray, muhtemelen belhanda gibi para eden oyuncularından birini satmak durumunda kalır."

  serdar ali çelikler
 • 36942
  "bize gelen bilgi, monaco ikna edilecek ve bu sorunu biz çözeceğiz deniliyor. bu transfer olmazsa büyük bir sıkıntı doğuracağını düşünüyorum. son birkaç hamle kaldı. bu yaz fatih hoca hiç konuşmadı. hoca mesaj veriyor konuşmayarak. maçtan sonra ufakta olsa yönetime mesaj verecektir. hoca izliyor şuanda. hoca çok izleyicidir. izler ve son noktayı koyar. hoca çok haklı. 'bana bir forvet artık' diyor. fatih terim, maçtan sonra öyle bir cümle eder ki ertesi gün falcao'yu almak zorunda kalırsınız. taraftarın bir cümlesi ile coşacağı tek isim fatih terim."

  evren göz