• 36916
  "falcao transferinin bitmemesinin sebebi jorge mendes'in monaco'ya verdiği vaatleri tutmamasıdır. mendes, andre silva'yı monaco'ya götüremediği için bu transfer tıkandı."

  "mehmet topal ile en son konuştuğumda ispanya'ya gideceğini söylemişti. aradan 2 hafta geçti, ne oldu o transfer şu anda bilmiyorum. görüştüğü ve prensip anlaşmasına vardığı kulüp vardı."

  ersin düzen
 • 36917
  "g.saray muhabirimiz emre kaplan, trt spor'un g.saray muhabiri ve beyaz tv'nin g.saray muhabiri, bu kurumlarda çalışan bazı yorumcular sebebiyle, g.saray idmanlarına alınmayacakmış. basın toplantılarına girebilirlermiş ama soru sorduklarında cevap verilmeyecekmiş. bu bir problem. net bir problem. bundan dolayı cezalandırılan kişiler bence izleyiciler, galatasaray'a gönül verenler. trt spor, a spor ve beyaz tv izleyen galatasaraylılar, galatasaray'la ilgili şeylerden daha az haberdar olacaklar."

  serkan korkmaz
 • 36918
  "benim üç tane muhabirim soru soracaklarmış, fatih terim 'refüze' edecekmiş. ne diyorsun sen ya? ne diyorsun sen arkadaş ya? fatih, sen bindiğin dalı kesiyorsun ya. seni bir yere geldiysen, o basın mensupları getirdi. sınırı aşan kim varsa, mahkemeye verirsin. sen üç tane televizyonu karşına alıyorsun. fatih, bir de biz seni karşımıza alırsak ne yapacaksın? bir de biz seni karşıya aldık fatih? çok net söylüyorum. biz işimizi yapıyoruz."

  erman toroğlu
 • 36926
  “önümüzdeki hafta itibariyle taraftarın desteğine ihtiyacımız var. özellikle sezon başından itibaren belli bir oyunu dizayn etmeye çalışıyorum. aslında hazırlık maçı sayısını fazla planladık ve yeni oyunda daha fazla maç oynayalım diye. sakatlıkların olması, bu maç oynama sayısı çok az oldu. fiziksel olarak diğer takımların gerisindeyiz. bugün 3 kilometre fazla koşmuş olabiliriz rakipten. bu zemin bize uygun değil. top kayıplarının geneli zeminden oldu ve ona rağmen yüzde 67 topa sahip olduk. topla en fazla buluşan oyuncularımız iki bekimiz. doğru pas sayılarımızı arttırmamız lazım. özellikle top kayıpları ilk yarı itibariyle 25 ile 40’ıncı dakikalar arasında oyunu kaybettik. oyunun 3-0’dan sonraki bölümünde daha dominant oynayabilirdik. ama bugünün bütününe baktığımızda oyunun memnun tarafları ve olmadığım tarafları var. bunların üzerinde çalışacağız. bizim oyun ve fiziksel olarak zamana ihtiyacımız var. oyuncularımı tebrik ediyorum”

  “bazen oyunun içindeki doğru bir top kontrolü, doğru sonuç senin zamanını kısaltabilir. bu oyuna oyuncu uyuyor mu o çok önemli. bunun üzerinde de ısrarcı olup değiştirmeye çalışıyoruz. beşiktaş her zaman dominant top oynar. bugün uluslararası maçlarda böyle oyunlar oluyor. oynattığımız oyunun içinde de sistem değişiklikleri olabiliyor. biz bu oyunu geliştirmeye devam edeceğiz. biz geçen hafta itibariyle yediğimiz ilk gol çıkarken kaybettiğimiz bir top değildi. ama bunu bazen oyunların başında kullanmayacağız. utku yeni oynuyor, önündeki yeni oynuyor. o yüzden başka bir opsiyonla başladık”

  “ben buraya geldiğimde de, olmadığımda da konuşulan bir durum quaresma konusu. tasarrufa gittiğim bir durum kendisi. antrenman performansı iyi. maç performansı ile ilgili bir değerlendirme yaptım”

  , “bizim kültürümüzde kadına kıza anne olmazsa olmazlardandır. ben şöyle bir coğrafya istiyorum; kadına sağlıklı bir ortam sağlansın. bugün beşiktaş kaçıncı maçını kazanacak, kaybedecek ama gerçekler o tarafta. bugün mutluyuz. yarın gerçekler onlar için başka şekilde seyredecek”

  “2014 senesi itibariyle teknik adamlığa başladığımda orhan ak futbolcuydu. 10’uncu hafta futbolu bırak, antrenör ol dedim. 6 senedir benimle beraberdi. bu ekibe çok önemli katkılar sağladı. iyi bir teknik adam olacaktır. ben verdiği katkılara teşekkür ediyorum”

  abdullah avcı
  23 ağustos 2019 beşiktaş göztepe maçı
 • 36927
  "galatasaray forma göğüs sponsoru 44 ilde 140 şubesi olan terra pizza oldu.

  - 3 yıldır galatasaray’a sponsor olan nef masadan kalktı.

  - terra pizza, galatasaray’a yıllık 18 milyon tl’den fazla ödeme yapacak.

  nef, galatasaray’a yıllık ortalama 17 mil₺ verdi

  - gs 20 mil₺’nin üstünde bir anlaşma istiyor. thy’den de 20 milyon ₺’ye yakın para gelecek

  - böylece gs forma göğüsünden 40 milyon ₺’den fazla kazanarak süper lig rekoru kıracak

  terra pizza 18 milyon ₺ verecek olursa bile galatasaray 38 milyon ₺ göğüs sponsorluğu geliri sağlamış olacak.

  2 yıllık anlaşma toplam 38 milyon ₺. uefa avrupa ligi ve şampiyonlar ligi maçları hariç. bu sezon thy + terra pizza göğüs sponsorluğundan 38 milyon ₺ kazanılacak.

  galatasaray’ın forma göğüs sponsoru terra pizza ceo’su emre kurtoğlu, galatasaray lisesi ve galatasaray üniversitesi mezunu.

  - gs, nef’ten 3 yılda 52 milyon tl almıştı.

  - terra pizza’dan 2 yılda 38 milyon tl alacak."

  - şampiyonlar ligi’nde forma göğüs sponsoru thy olacak.

  hüriyet ekonomi'den ceyhun kuburlu
 • 36928
  "bazen oyuna değil oyuncuya takıldığınız durumlar oluyor. ilk yarıda çok etkili pozisyonlar bulabilirdik. pas arasını çok iyi yaptık ikili mücadeleleri yükselttik. ama ondan sonra geçen yıldan kalan kötü bir hafızamız var. bugün bunu yaşadık. beşiktaş'ı tebrik ediyorum. ikinci yarıda ikinci golü yedikten sonra çok boş alanlar verdik. skorun ve oyunun açıkçası bugün beşiktaş'ın bugünkü oyunundan yararlanamamanın öz eleştirisini yaptım içeride. böyle bir takıma karşı yapacaklarınız çok fazla. kendi takımım adına gerçekleştirebileceklerimi söylüyorum. bugün bunu yapamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. 6 puan kaybettik. bunları değiştirebiliriz. oyuncuyu değiştiremedik oyunu değiştirmek zorundaydık. bugün bunu yapamadık. büyük hatalar ortaya çıktı. futbol güzel oyun güzelleştirmek istiyoruz ama göztepe'nin gerçekleştirebilecekleri bundan fazlayken bunları yapamamak beni üzdü. söylediklerimizi özetlersek ortaya çıkacak sonuç bu olmamalı"

  "her maçtan sonra diğer takımları izlediğimizde gündeme gelen konular transfer. göztepe'yi son 11 hafta göreve devraldığımda iyi tespit ettim. bu sezona başlarken de tespitlerimiz tam yerindeydi. o dönemin şartlarını takımımızın ihtiyacını tespit edebiliriz. ama ortada şartlar var ve geçen yıldan sahip olunana bir takım var. sezon başı gönderme düşüncesinde olduğumuz oyuncular on birde oynadı. her açıklamaya saygı duymak lazım. bizim kendi tespitlerimizde var. kulübün yapısı durumu şartları her şeyi gözeterek yapıyorsunuz. ihtiyaçlar ve transferler zaten gündemde"

  "kadın bizim her şeyimiz. açıkçası mutlu edemediğimizde de mutlu olamıyoruz hayatta. büyük hayal kırıklığı. türkiye'de de bu oranların önceki sene 1500'lerde olduğunu biliyorum. erkek kadın adlandırmakta yanlış insan olarak değerlendirmek lazım. hayatın utanç tabloları var. bu insanlığın utanç tablosu. uzaklaştırma almış insanların kadınlara bu kadar yaklaşmasını anlamıyorum. türkiye'de bu oranlar çok yüksek yapımızdan dolayı. protesto nasıl edilir işte siyah pankartlar falan. bence beynimizin durduğu nokta o. insan olarak bakmak lazım duruma. erkekliğimiz mutlu ederken ortaya çıkması gerekirken. ben özür diliyorum kendi adıma türk toplumundan"

  tamer tuna
  23 ağustos 2019 beşiktaş göztepe maçı
 • 36930
  "burada kazanmak ve oyunu düzetmek önemliydi. ki bana göre oyun da daha iyiydi. bu skora da yansıdı. ilk yarı golü biraz geç bulduk ama bu bizi biraz rahatlattı. devreye rahat girip, ikinci yarı kısa sürede 2-0, 3-0'ı bulunca daha da rahatladık. bunu devam ettirmemiz gerekiyor. inşallah daha da iyi olacağız"

  "takım olarak da çok iyi geçirdik. futbolcu için özgüven çok önemli tabii ki. çünkü, geçen sezonun ikinci yarısında çok az forma şansı buldum. özgüven açısından, taraftarlarla yaşadığım gerginlik, haklı, haksız bunu tartışmıyorum tabii ki. böyle bir destek olunca futbolcunun ister istemez keyfi yerine geliyor. isteği, arzusu bir tık daha ileri itiyor. bu doğal, her insanda vardır. sevgiyi görünce, 2-3 katı daha istersin. bu beni mutlu etti ama ondan önemlisi takım olarak sonucu almaktı. bugün 1-0'da kazanabilirdik. maçın 3-0 bitmesi takıma bir özgüven getirdi"

  "hazırım, kampı iyi geçirdiğimi düşünüyorum. sahada da rahatım. bugün ısınmada başladı destek. bu sadece bana değil, bütün takıma yansıyor. geçen hafta alınan sonuçtan sonra takımda bir gerginlik vardı. isınmada o desteği gördük ve sahanın kötü olmasına rağmen iyi futbol oynamaya çalıştık. ilk 15-20 dakika çok iyi oynadık ama sonra devreye girene kadar bayağı zorlandık. ama ikinci yarı yine çok iyi futbol oynadık. inşallah bunu devam ettiririz. her hafta üstüne koyup, devam ederiz"

  "abdullah hoca'yı sizde çok iyi tanıyorsunuz. geriden oyun kurmaya çok önem veriyor. bu da benim sevdiğim bir tarz. bana göre bütün futbolcuların sevdiği bir tarz. inşallah takıma da iyi yansır. 4 sene sonra yeni bir hoca geldi. yeni bir enerji. bunlar kolay şeyler değil. takımın buna alışması lazım. geçen hafta biraz zorlandık. bu hafta bir tık daha iyiydik. inşallah gelecek hafta üstüne koyup devam edeceğiz"

  oğuzhan özyakup
  23 ağustos 2019 beşiktaş göztepe maçı
 • 36931
  "çok mutluyuz. ilk galibiyetimizi aldık. umarım böyle devam ederiz. milli takım arası öncesinde haftaya güzel bir kapanış yapmak istiyoruz. araya iyi girmek istiyoruz. yine evimizde oynayacağız, umarım bugünkü gibi güzel bir galibiyet alırız"

  "bizim sistemimiz var. farklı bir şey yok. maçtan önce her şeyi konuştuk. her şeyi biliyoruz. yapa yapa daha iyi olacağını düşünüyorum. sistem çok iyi. takım ayak uyduruyor. maç oynadıkça daha iyi olacağız"

  "ben işime bakıyorum. forvet gelsin, sevinirim. rekabeti severim. hoca bana güveniyor. güvendikçe de gollerimle alınacak galibiyetlerde her şeyimi sahada vermek istiyorum. birinci forvet olarak oynayınca baskı değil de, biraz daha sorumluluk almak gerekiyor. bu sorumluluğu taşıyabiliyorum diye düşünüyorum. tabii ki burak ağabey daha tecrübeli. ligde kaç sene görev almış, goller atmış. o tabii ki tartışılmaz"

  güven yalçın
  23 ağustos 2019 beşiktaş göztepe maçı
 • 36934
  son 2-3 haftada çalışmalar çok yoğun hale geldi. ülkemizin geçici de olsa yaşadığı ekonomik zorluklar hepimizin malumu. insanlar bu durumlarda reklam ve kültüren konularda sıkıntılar yaşıyorlar. ben terra pizza grubuna çok teşekkür ediyorum. galatasaray'a 18 milyon, ikinci yılda da 20 milyon tl destek sağladılar. taraftarlarımızın nedense göğüse ya inşaat ya telekomünikasyon forması olması gerektiği algısı oluştu. biz bu algının kırılmasını istiyoruz. avrupa'nın tepesine çıktığımızda göğüs sponsorumuz bir boya reklamıydı. biz bundan gurur duyarız. ne şükür ki bize bir türk firması, uluslarası örgütlenmesini galatasaray ile yapıyor. ne mutlu bize ki galatasaray olarak bu milli, türk markasını ulusal ve uluslarası piyasada kendisine bir yer etmesi için bir katkımız oluyor. biz bundan onur ve gurur duyuyoruz. özellikle bunu belirtmek isterim. superbowl'da en büyük iki reklam veren şirket pizza markalarıdır. şimdi isim vermiyeyim. terra pizza. söylemekte ben de zorlanıyorum ancak galatasaray gibi bir marka aracılığı ile bu markayı herkesin ezberleyeceğine eminim

  ben o terör örgütleri hakkında konuşup reklamını yapmak istemem. terör örgütü hakkında dün bir takım gelişmeler oldu, bazı söylemler oldu. galatasaray ile geçen yıllarda da böyle saldırılar vardı. bu sene de görüyoruz. total bir saldırı var. nereden, nasıl olacağını bilmediğimiz asimetrik bir saldırı var. bunlardan birisi de bu dediğiniz örgüt. hocamızın verdiği tepki, kulüp olarak verdiğimiz bir tepkidir. bu bir uyarıdır. bu tepki, ne basın mensuplarına ne kurumlarına yapılmıştır. bu tepki galatasaray'a karşı istenilen algı operasyonuna bir tepkidir. lütfen bunu ciddi olarak algılayın. galatasaray olarak devletimiz ve milletimiz her şeyden önce gelir. fakat siz devletin kanalını kullanarak galatasaray'ı bir terör örgütü ile eş getiremezsiniz. galatasaray'a karşı o malum terör örgütü ile adlandıranlar bilin ki o terör örgütünün eski veya kripto mensubudur. bunu diyen herkesi anında galatasaray olarak hukuğa şikayet ettik. etmeye de devam edeceğiz. siz sadece galatasaray'ı değil hiçbir kulübü terör örgütü ile suçlayamazsınız. diğer kulüplerde o örgütle işbirliği yapan olabilir, şükür ki bizde olmadı. ama hiçbir kulübe bunu diyemezsiniz. bu bir suçtur. buradan bütün kamuoyunu uyarıyorum. bize bunla ilgili suçlayan biri varsa bilin ki o örgütle işbirliği içindedir

  iki yıl önce sponsor gelirlerimiz toplam 143 milyon tl'idi. geçen yıl 160 milyon tl, bu yıl ise ay sonu itibariyle ilk 9 ay sonunda 190 milyon tl'ye çıktı. göğüs reklamı için türk hava yolları da şampiyonlar ligi ve avrupa kupaları ile birlikte çok çok yüksek rakamlara çıkacaktır.

  mustafa cengiz

  terra pizza sponsorluk anlaşması basın toplantısından.

  (çeşitli internet kaynaklarından düzenlenmiştir.)
 • 36935
  eğer falcao bonservissiz gelseydi yüklü miktarda menajer komisyonunu galatasaray ödeyecekti, bu bedeli monaco ödeyecek. galatasaray bu bedeli ocak ayında ödeyecek.

  kadir çetinçalı

  komisyon kaç para olabilir ki, böyle sevimli hale getirmeye çalışılıyor, komplo teorisi yapacam. bu kadar baskı altında kalınca( aa hatası yüzünden) mecburen alacaz dediler. olayı sevimli hale getirmek için de bu açıklamayı aa bile yap demiş olabilir.
 • 36936
  fenerbahçe sportif direktörü damien comolli'nin, arkadaşı jardim'le görüşerek 'ne yap ne et, falcao'yu takımda tut' dediği iddiaları vardı. bu iddiayı teyit ettik, doğru olduğunu öğrendik. fenerbahçe bu şekilde transferi geciktirmeye çalışmış.

  kadir çetinçalı

  buna inanırım işte, bunların varoluş nedeni başarılı olmak değil, galatasaray engel koymak. herhalde oryantasyonda bunu öğretiyorlar yabancılar bile bunu yapıyorsa