• 36834
  “2019 – 2020 sezonu cemil usta adıyla, kendi değerimizle ve trabzon’un değeriyle anılması bizleri son derece memnun etti. bunu türkiye futbol federasyonu adına kim düşünmüşse, türk sporunun emekçilerinin adını vererek süper lig’in ayrı bir hava içerisinde oynanmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum. biz avrupa maçı öncesi kazanmak istiyorduk. artılarımız var, eksilerimiz var. onları değerlendirebiliriz ama karşımızda da dirençli bir kasımpaşa takımı vardı. her şeye rağmen kazanma umudumuz vardı ama olmadı. ben oyuncularımın göstermiş olduğu mücadeleden son derece memnunum. hatalarımız var, onları düzeltiriz ki bunlar sezon başında tölere edilebilecek şeyler. niyetleriyle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. hepsi sahanın içinde olayı yaşadılar ama elbette ki zaman zaman her iki takımda da gözlenen yorgunluklar var. biz de son oyuncu değişikliğini son dakikaya kadar bekledik ki ani kramp girmeleri, sakatlıkların önüne geçebilmek adına. bugün ben bütün oyuncularımın her şeye rağmen göstermiş olduğu mücadeleden memnunum. umuyorum perşembe günü oynayacağımız müsabakada ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, bize yakışan bir oyun ve bize yakışan bir skorla türkiye’ye döneriz”.

  “bu müsabakalar oynanacak. siz ne kadar yorgunsunuz veya ikinci yarı kondisyonunuz düştü deseniz bile bu müsabakalar oynanacak. biz zaten o düşünceyle dört tane oyuncumuzu dinlendirerek müsabakaya başladık. özellikle savunma hattında bu rotasyona cevap verebilecek oyuncularımız var. biz olabildiğince önümüzdeki süre içerisinde oyuncularımızı dinlendirip aek maçına en iyi kadroyla, en dinlenmiş halimizle çıkıp bize yakışan bir oyunla dönmek istiyoruz. o maçtan sonrası bizim için zor. aek ile oynayacaksınız ve sonrasında döneceksiniz. yoldan geliyorsunuz ve dinlenme şansınız çok az kalacak. ama ne benim oturduğum koltuk ne de saha içindeki mücadele eden oyuncunun şikayet makamı yok. bizler bu müsabakalar için mücadele ediyoruz. bu hakkı kazandıktan sonra da “vay biz yorulduk” demek hakkımız yok. çıkacağız, oynayacağız ve iyi bir skorla inşallah türkiye’ye döneceğiz”.

  “bizler saha içerisindeki rekabeti arttırma adına ilgili doneleri kulübümüzdeki profesyonellerimizle konuşuyoruz. biz konuşuruz, ilgililer de gereğini yapar. elbette ki bazı şeylerin farkındayız ama bir de mali disiplini var bu işin. mali disiplinin ötesinde de aldığınız oyuncu her oyuncu aile bireylerini, aile ortamını bozmamalı. azami hassasiyet göstermeniz gereken bir konu. görüyorsunuz ama en az hatayla transfer dönemini geçmeniz söz konusu. ben elimdeki mevcut oyuncularım inanılmaz mücadele ediyor. geçen yıldan beri ben haklarını ödeyemem, camia haklarını ödeyemez. inanılmaz mücadele ediyorlar. o bizi bir takım yaptı. bu sene ailemize katılan arkadaşlar ailemizi biraz daha büyüttü, biraz daha genişletti. tabii ki transfer dönemine kadar eğer imkanımız olursa, ihtiyaç hasıl olursa biz de ihtiyaç durumuna göre değerlendiririz”.

  “biz abdulkadir’i kanatta da kullandık. sonuçta biz oyuncularımıza nerede görev verirsek orada oynayacaklar. abdulkadir ömür sağ kanatta da oynamayı çok seviyor, 10 numara pozisyonunda oynamayı da çok seviyor. duruma ve diğer oyuncuların pozisyonuna göre, takım oyununda nerede faydalı olacağını düşünürsek orada değerlendireceğiz. yoksa ihtiyaç hasıl olursa 6 numarada 8 numarada da oynatırız. abdulkadir her bölgede oynayabilecek özelliklere sahip”.

  “olmamış bir şeylerin üzerine konuşursak, basında yer alan her transfer haberine cevap vermeye kalkarsak bu işin üstesinden gelemeyiz”.

  “hangi müsabakayı oynarsanız oynayın biz kendimize yakışan oyun, saha içerisinde duruş ve camiayı temsil, daha sonra da rakibimize karşı üstün gelip rakibimizin elini sıkarak sahadan ayrılmayı isteriz. siz şimdi ekstra özveri gösterdi, saha içindeki tutum ve davranışıyla türk sporunda farklı bir hava ve renk yarattı diye çok erken hem oyuncularımızı hem camiamızı farklı bir yere koyarak, adına şampiyonluk diyebilirsiniz veya farklı hedefler de diyebilirsiniz, biz futbolcularımızı da camiamızı da farklı bir hedefe sokmayı doğru bulmuyoruz. evet biz müsabaka oynuyoruz ve her müsabakayı nasıl kazanırız diye düşünüyoruz. iyi antrenman yapıyoruz, iyi besleniyor ve iyi dinleniyoruz. oyuncularımız gerçekten profesyonelliği üst seviyede yaşıyorlar. hiçbir zaman, hiçbir oyuncumun kaçak bir duruşu olmadı. bu bize ve diğer sporseverlere farklı bir güven veriyor. ama ben hiçbir zaman 2. maç dururken 34. maçı konuşmam. önümüzde son derece zorlu rakipler var. ben bir tane bile “şu maçı banko kazanırım” diye maça çıkacağımı düşünmüyorum. inanıyorum ki hiçbir takım bu şekilde düşünmüyordur. biz çalışacağız, maça çıkacağız. o maç bitecek ve diğer maçı düşüneceğiz. her müsabakaya en iyi hazırlıklar ve kazanmak adına çıkacağız, lig bittiğinde de göreceğiz hangi pozisyonda olduğumuzu”.

  ünal karaman

  (bkz: 18 ağustos 2019 kasımpaşa trabzonspor maçı)
 • 36835
  "tutuk başladık. ilk 10 dakikalık bölümde istediğimiz oyunu oturtamadık. çıkıştaki hatalar problemlere yarattı. sonra oyunu oturttuk. belki de oyunu dengelediğimiz anda yediğimiz gol planları alt üst etti. neyse ki hemen ardından bulduğumuz gol oyunu yine dengeledi."

  "ikinci devre daha doğru bir oyun oynamaya başladık. önemli ön oyuncuları var trabzonspor'un. daha geniş oynamaya ve dikine çıkmaya çalıştık. bunda da becerili olduk. bugün hem doğru savunma yapmamız hem de çok adamla hücuma çıkmamız gerekiyordu. ikinci yarı trabzonspor'a savunma yaptırdık. kopuk kopuk bir oyun ortaya koydular. belki de atanın kazanacağı bir maç oldu. son fırsat da bize geldi, ama olmadı."

  kemal özdeş

  (bkz: 18 ağustos 2019 kasımpaşa trabzonspor maçı)
 • 36836
  "kazanmamız gereken bir maçtı. sparta prag maçında iyi oynamıştık ama o maçta fazla efor sarfeden oyuncularımız bugün formunda olmayınca böyle bir sonuç çıktı ortaya. yenilmeden devam ettiğimiz 19. maçımız. fakat bu bir anlam ifade etmiyor 3 puanlı ligde. kazanmamız lazımdı, önemli başlangıç yapabilirdik."

  "önümüzde aek maçı var, tur atlamamız gereken bir maç. aek maçından sonra malatya maçı var. malatya da hazır bir ekip. tekrar aek ile ve fenerbahçe ile oynayacağız. zorlu 2-3 hafta bizi bekliyor. 34. hafta bittiğinde konuşuruz şampiyonluğu. işin başındayız. her takım savaşıyor, mücadele ediyor. trabzonspor’un hedefi her zaman zirve. zirve yarışının içinde varız. kadro yapısı ve oyunumuz itibariyle bunu ortaya koyuyoruz."

  "sörloth ve fernandes'in performansından şüphem yoktu. çok ince eleyip sık dokunarak yapılan transferler. son dakika transferi değil ikiside. fernandes'in transferi biraz gecikti. menajeri ile alakalı sıkıntılar vardı. yoksa kamptan önce transferi söz konusuydu. kulübüyle ileriye dönük transferiyle alakalı görüşmelere başlayacağız. sörloth geçen sene izleme ekibinin gündemine gelen bir oyuncuydu. cyrstal palace başka bir takımla takasını gündemine getirdiği için o da gecikti ve kampa yetiştiremedik. tam bir atlet. hazır olarak geldi. takımla 2-3 antrenman yapıktan sonra prag maçında oynadı ve golünü attı, akyazı'da attı. döndü burada attı. bizim oyun sistemimiz göz önüne alındığı zaman bir forvetin yapabileceği her şeyi yapıyor gibi görüyorum. oyuncunun verimi herkesin malumu, üç maçta üç gol. bu formunu devam ettirirse takımın değişmez oyuncusu olur. transferine daha iki sene var. formunu devam ettirirse rakam 6'nın çok çok üzerine çıkar. ticari taraftan bakıldığı zaman verimli ve isabetli bir transfer."

  "transfer her zaman taraftarın kanını kaynatan bir olay. transfer hasretle beklenen ama takıma külfeti veya katkısı analiz edilmeden, performans değil de kariyerli isimler gündeme gelince toplum heyecanlanıyor. biz takım oyunu oynuyoruz. gençlere yatırım sözü verdik. forvet olarak takımda, sörloth, ekuban, koray, muhammet, salih var. 5 forveti olan bir kulüpten bahsediyoruz. oraya dışarıdan büyük bir ismi getirince bu sefer alt taraftaki çocukların şevkini kırarsınız. uefa, lig, türkiye kupası uzun bir maraton, orada da gerçekten bir transfer gerekli mi bu gündeme geliyor. transferin ekonomik bir boyutu var. bankalar birliğinin bize sağlamış olduğu limit var. o limitin üzerine çıkınca sıkıntı yaşarım. çünkü geriye dönük bütün borçlardan ben şahsen sorumlu hale geliyorum. bunun detayını kamuoyunun bilmesi lazım. bize, beşiktaş'a, galatasaray'a tanınan bir bütçe var. bu limitlerin içinde kalma zorunluluğu var."

  "yusuf'tan gelecek paranın tamamı bankalar birliğine borç kapatmaya gidiyor. bankalar birliği elde ettiğiniz gelirin yüzde 30'u oranında size harcama hakkı tanıyor. sponsorluk, tribün, ürün gelirleri de aynı şekilde. bunların tamamı trabzonspor'un kasasına girmiyor. bu iyi analiz edilmeli. bu gelirler yüzde yetmiş, yetmiş beşi borç kapatmaya gidiyor. kalanı transfer ve maaş ödemelerine gidiyor. bu limitler içinde kalma zorunluluğunuz var. süper lig özellikle bu üç takım için eski süper lig değil. şirket olarak faaliyetlerini sürdüren kulüplerimiz hariç diğer kulüplerimiz lisans yönetmeliğine tabiler. lisans yönetmeliğinde de aynı şeyler geçerli. ister bankalar birliği ile yeniden yapılandırmış olun ya da olmayın ocak ayında yürürlüğe girecek lisans yönetmeliği, uefa'nın finansal fair play kurallarının bire bir uygulanacağı anlamına geliyor. bunu yaptığınız taktirde biz üç kulüp başkanı olarak geriye dönük bütün borçlardan sorumlu oluruz, kulübü batağa sürüklemiş oluruz, transfer yasağı, puan silme cezası alırız. bu işin sonu küme düşmeye kadar gidiyor."

  "camiaları taraftarları yıldız transferi ile alakalı beklenti içine sokmak sağlıklı bir yaklaşım değil. transfer artık o kadar kolay değil. ver coşkuyu, come to trabzonspor tamam da kim ödeyecek bunları. taraftar nasıl ödeneceğini biliyor mu? burası çok önemli. buna sadık kalmaya çalışıyoruz. o yüzden kadromuzu 52 kişi tuttuk. 52 kişilik kadromuz var. rezerve takımımızın maliyeti senelik 2 milyon lira civarında. ileriye dönük trabzonspor'un mali ve sportif yapısını kurtaracak oyuncular bunlar. yıldız futbolcu yetiştiremedin deseler kalbimden vuracak en güzel eleştiri bu. yıldız transferi niye yapmıyorsun değil. önümüzdeki birkaç ay içinde yeni tesislerimizde rezerv takımın yapılanmasını, tesislerimizi kamuoyuna tanıtmış olacağız."

  ahmet ağaoğlu
 • 36837
  “galibiyetten dolayı sivasspor’u tebrik ederiz. maçtan önceki tespitlerimiz, fizik kalitesi yüksek, sıcak teması ve faul sayısı fazla bir takımla karşılaşacaktık. onun için özellikle ilk yarı itibariyle çalıştığımız topa sahip olma ve bunu damgalandırma ve de rakibi koşturmayı zaman zaman yaptık. zaman zaman rakibe duran toplar verdik. ilk yarı itibariyle 1-0 yenik duruma düştük. dizayn etmeye çalıştığımız sistem ilk yarı itibariyle karşılığını alamadık. 2. yarıda basit bir toptan yediğimiz ikinci gole kadar aslında sistem biraz devreye girmeye başlamıştı. 2-0’dan sonra oyuncuların alışık olduğu düzene döndük, onda da bir cevap alamadık. oyuna tekrar beşiktaş takımının girmesi gereken bir durumdan tamamen uzaklaştık. bir bizim sistemi denedik olmadı, iki onların alışık olduğu sistemi denedik olmadı. zihinsel olarak bu hafta itibariyle bakacağız. biran evvel tespitlerimizi yapıp, oyun, oyuncu ve bizler tespitlerimizi yapıp dönüş yapmamız lazım. cuma akşamı muhteşem stadyumumuzda seyircimizle beraber umarım ikinci hafta lige galibiyetle başlayan takım kimliğini ortaya koyarız.”

  abdullah avcı

  (bkz: 17 ağustos 2019 sivasspor beşiktaş maçı)
 • 36838
  "beşiktaş gibi bir takıma maçın başından sonuna kadar oyun disiplininizi korursanız ancak böyle galip gelebilirsiniz. biz de onu gerçekleştirdik. hiç kimse oyun disiplinini bozmadı. herkes kapasitesinin çok çok üstüne çıktı ve hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. skor da atılan goller de mükemmel ama en çok da oynadığımız oyun çok iyiydi ilerisi için de çok umut verdi. bunu devam ettirmemiz gerekiyor. önemli olan ligin sonunu çok iyi yerde bitirmemiz. yapacağız tek şey oynadığımız oyunu devam ettirmek ve üzerine koymak."

  "arkadaşlarımız yavaş yavaş aramıza geldi. o az oyuncuyla bile mükemmel bir hava yakalamıştık. oynadığımız tüm hazırlık maçlarını mükemmel şekilde bitirdik. bugün de aynı şeyi yaptık. çok iyi bir galibiyet aldık. karşımızdaki takım türkiye'nin en iyi takımlarından bir tanesi. önümüzde oynayacağımız bir çaykur rizespor maçı var. deplasmanda çok iyi bir skorla dönersek bu aldığımız galibiyetin anlamı daha büyük olacak. bunu da yapmak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz."

  rıza çalımbay

  (bkz: 17 ağustos 2019 sivasspor beşiktaş maçı)
 • 36839
  "maça iyi başlamadık. özellike bizim taraftaki zeminin kötü olması oyun kurmamızı engelledi, rakip de baskı yapınca çok fazla pasla çıkma şansını elde edemedik. daha sonra üçlü orta sahaya döndük, biraz daha önde üretmeye başladık. gökhan girdikten sonra biraz daha top bizde kaldı, çok daha rahat şekilde rakip kaleye gitmeye başladık. 4-5 net pozisyon yakaladık, bir tanesini atsak çok daha farklı şeyler konuşabilirdik. arkasından bir kırmızı kart."

  "irfan'ın ilk sarı kartının çok basit olduğunu düşünüyorum. irfan gibi bu hafta belki size 20 tane pozisyon gösterebilirim. hepsine kart gösteriliyor mu? gösterilmiyor tabii ki, bu takımına göre de değişiyor. irfan'a maç öncesinde de söylemiştim, kolay kart görmeyin, hakemler kolay kart gösteriyor diye."

  "sonra gol geldi zaten, 10 kişiyken de 3-4 pozisyonumuz var. üzücü bir mağlubiyet bizim için, kazanarak başlamak istiyorduk. 10 kişi kalmak bizi etkiledi."

  okan buruk

  (bkz: 18 ağustos 2019 yeni malatyaspor başakşehir maçı)
 • 36840
  "ikinci yarı 15 dakika bocalamaya başladık ondan sonra oyunu toparladık, ofansif oyuncularımız biraz dahil oldular oyuna. oyuncularımıza teşekkür ediyorum. bundan sonra daha fazla taraftar grubunun bizi desteklemesini istiyoruz. birlikte hareket edersek çok daha iyi yerlere gelebiliriz. sonuçtan ve oyundan memnunuz."

  "bir sürü maç oynanacak. bizim daha geniş oyuncu grubuna ihtiyacımız var. 2-3 oyuncu var takıma katmamız gereken. onları alınca elimiz daha da güçlenecek. 3-4 oyuncumuz sakatlanırsa çok eksik kadroyla çalışırız."

  "4 uefa maçında oyuncularımızın hepsini kullandık, eksiklerimizi, hatalarımızı gördük. çok analiz toplantıları yapıyoruz. hem hücumsal hem savunma anlamında nasıl oynamamız gerektiğini konuşuyoruz. bugün de çok mücadele ettik. böyle oynamamız lazım."

  "benim için sezon başı başlasın da görelim diyorlar. teknik direktör sezon başı gelse ne olur, sezon ortası gelse ne olur. binanın yarısı yapılmış da biz öbür yarısını mı yapıyoruz? inşaatçı mıyız biz?"

  "ben teknik direktörlük yapma meraklısı değilim. ben işin başarı kısmını kovalıyorum. başarılı olmadıktan sonra teknik direktörlük yapmanın bir anlamı yok. zaten türkiye'de de yaptırmıyorlar."

  sergen yalçın

  (bkz: 18 ağustos 2019 yeni malatyaspor başakşehir maçı)
 • 36841
  "falcao perşembe günü istanbulda olacak. özel bir uçakla saat 18:50-de sefaköy özel havacılık terminaline geliyor. 20:00-da istanbulun en önemli otellerinden birine konaklamak için geçecek. saat 22:00-da türkiyenin ve dünyanın en meşhur restoranlarından birinde yemek yiyecekler, rezervasyonlar yapıldı. ondan sonra tekrar kaldığı otele gelecek ve dinlenecek. asıl falcao ile ilgili yapılacak görkemli törenler 23 ağustos cuma günü yapılacak. saat 13:00-da galatasaray'ın sağlık sponsorluğunu yapan özel hastanede sağlık kontrolünden geçirilecek. saat 14:00-da teknik heyet ve futbolcularla tanıştırılacak. saat 15:00-da galatasaray başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile tanıştırılacak. ve o gün 19:05-te törenle türk telekom stadında imza töreni yapılacak. taraftara açık bir imza töreni olacak".

  zeki uzundurukan
 • 36843
  https://twitter.com/...387665133244421?s=20

  salihamidzic, head of sport @fcbayern, confirmed to me about this topic: „the transfer market will run until 2. september. bayern will always keep all options open on the transfer-market. we'll see what happens"

  türkçe: bayern sportif direktörü salihamidzic " transfer dönemi 2 eylüle kadar sürecek. bayern her zaman seçeneklerini kullanabilir. neler olacak göreceğiz. *

  christian falk
 • 36844
  https://twitter.com/...346452254531584?s=20

  rb leipzig head coach julian nagelsmann on timo werner, to sky: "of course we want him, he's an important player, he's my player in my head anyway, i hope he continues to perform like that in the next few weeks, and i would be happy if he stays longer." #rbl

  türkçe: rb leipzig teknik direktörü julian nagelsmann, timo werner hakkında sky'a konuşmuş. "elbette onu takımda istiyoruz. önemli bir oyuncu. takımda düşündüğüm oyuncu o * umarım önümüzdeki haftalarda böyle performans göstermeye devam eder. takımda uzun süre kalırsa mutlu olurum.

  ronnan murphy
 • 36845
  "güzel bir destek örneği gösterdiler. tribünlerin daha dolu olmasını gönül arzu ediyor. mağlubiyete gelince, 84'üncü dakikadan sonra gol yemememiz gerekiyordu. bundan sonra önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor"

  "iptal edilen golde var hakemi halis özkahya, miguel lopes'in ayağına topun çarptığını gösteriyor. defalarca bende izledim. ayağına çarptıktan sonraki pozisyonda diğer oyunculara ofsayt gözüküyor. çünkü dört dakika sürdü. şunu tartışmamız gerekiyor: bu bizim mağlubiyetimiz olarak değil, televizyondaki futbol otoriterlerinin de hakem hatalarıyla ilgili açıklamaları oluyor. pozitif yönde veya geliştirici yönde eleştirisel veya geliştirici yorumları var. bu bölgede kameraları eksik ise var hakemlerine teknolojinin en son olanakları sunulmuyorsa, bunu da dile getirip federasyon veya yayıncı kuruluş ile bunu görüşmesi gerekiyor. bana göre lopes'in ayağına değmedi. bende çıkıp bütün sunumumu yapayım. kendimde ki teknolojinin en son derecesini kullanarak bunun açıklamasını yaparım. öyle bir görüntü var ki kare kare aldığında, oyuncu topa vurduğunda o topun yönünün değişmesi gerekir. bu fizik kurallarına aykırıdır. oyuncunun ayağı havada top nerede? oyuncunun ters tarafında gösteriyor. 4 dakikada onun için beklediler. aymen kalecinin önüne geçerek kalecinin görüş alanını bozdu ise kimse ses çıkaramaz. ayağına vurdu ve vurduktan sonra o ofsayt diyor. yayıncı kuruluşun bu gibi durumlarda kameraları eksik ise var hakemlerimiz teknolojinin en son kısmının kullanamıyorlarsa dile getirsinler. ileride de çok kişinin canı yanabilir. bazen bizim aleyhimize bazen rakibin aleyhine oluyor. futbol yorumcuları kamera eksikliğini dile getirdiler. hakemler karar veremiyor. hem var hakemlerine yardımcı olma adına, hem de takımların puanlarının haksız yere gitmemesi adına bunların tedbirinin alınması gerekiyor. ayağının kılına mı değdi yönüne mi değdi yoksa çizgiyi şuradan mı çekelim bunlar doğru şeyler değildir. iyi başlamak istiyorduk olmadı ikinci maçta bunu telafi edeceğiz."

  hikmet karaman
 • 36846
  "trabzonspor avrupa'da umarım ülkemizi en iyi şekilde temsil eder. ilk yarım saat herkes için biraz zorlu oldu. ligin başı, ilk maç. iki takım da 30'uncu dakikadan sonra açılmaya başladı. bu zaten ikinci yarıya yansıdı, ikinci yarı daha zevkli, pozisyonu zengin bir yarı oldu. önümüzdeki haftalarda daha çok pozisyonu zengin maçlar bekliyorum. trabzonspor'u da tebrik ediyorum. centilmence, güzel bir karşılaşma oldu. yolları açık olsun"

  "uğurcan çakır, çok daha büyük bir kaleci olacak. onu sadece türkiye'de izlemeyeceğiz. ona inanıyorum. trabzonspor döneminde onunla birlikte çalıştım. zaten orada kendini belli ediyordu. yolu açık olsun. ben de onunla gurur duyacağım"

  "takımımız oturacak, daha iyi olacağımızı düşünüyorum. ligin dinamo takımlarından biri olacağız. çok çok iyi yerlere geleceğimizi tahmin ediyorum. çok kaliteli, teknik futbolcularımız var. inşallah bunu lige yansıtırız"

  fatih öztürk

  18 ağustos 2019 kasımpaşa trabzonspor maçı