• 36338
  "bizim ligimiz kötü bir lig değil ama görselliği ve pazarlanması açısından bir şeyler yapılması gereken bir lig. bazı istisnalar vardır ki bu ligin değerini arttırabilecek. falcao da onlardan bir tanesi. falcao transferini ahmet bulut ve jorge mendes yürütüyor. şükrü hanedar, mendes ve ahmet bulut'un bu hafta içinde bir araya geleceği bilgisini aldım. hocanın onayı olmasa transfer komitesi, bırakın falcao ile görüşmeyi falcao'nun f'sini yazıp hocanın önüne koyamaz".

  ersin düzen
 • 36345
  "takım adına konuşmak gerekirse, ilk geldiğim günden bu yana iyi uyum sağladım, takım arkadaşlarım çok yardımcı oldular. elimden geldiğince bu camia için her şeyimi vereceğim. daha önce de söyledim, camiaya adımı altın harflerle yazdırmak istiyorum, bunun için geldim buraya. iyi başladığımı düşünüyorum, inşallah bu performansım lige de yansır"

  "wolfsburg, bundesliga'nın en önemli takımlarından birisi. onlar daha erken başladılar hazırlıklarına. onların 6'ncı hazırlık maçı yanılmıyorsam. onlar daha hazır olduğu için, biz ilk başta bir 10-15 dakika kendimizi tartmak adına tutuk başladık. ondan sonra biz de kendi hünerlerimizi sunduk. mutluyuz iyi performansımızdan dolayı, önümüzde bir hertha berlin maçı var. her ne kadar skor önemli olmasa da, galibiyet takımın moralini yukarı çekiyor"

  "adapte oldum diyebilirim, arkadaşların birçoğunu tanıyordum. 2-3 haftadır buradayım. lig başlayana kadar devan edeceğiz. bu camiada güzel şeyler başaracağıma inanıyorum"

  vedat muriqi
 • 36346
  "dolayısıyla bizim için asıl olan sakatlık vermeden müsabakayı tamamlamaktı. beklediğimin de üzerinde bir mücadele oldu. özellikle sahada 90 dakika kalan oyuncularımın göstermiş olduğu performans ve özveri beni mutlu edecek boyutta. bugün oldukça genç bir kadroyla sahada mücadele ettik. böyle böyle gelişecekler. kendilerini çok farklı bir noktaya taşıyıp camiamıza uzun yıllar hizmet edecekler. sonuç olarak vermiş oldukları mücadeleden son derece memnunum"

  "ne söylesem boş olacak. uzun yıllar birçok şeyi tecrübe ettik. hafif gördüğümüz müsabakayı darmaduman olarak kaybettik. korktuğumuz birçok müsabakadan da yüz akıyla çıktık. dolayısıyla avrupa'nın köklü kulüplerinden bir tanesi ile eşleştik. onlar açısından da bizim açımızdan da oldukça zor bir müsabaka olacak. inşallah o zamana kadar da eksikliklerimizi tamamlayarak iyi bir çalışma programı ve disipliniyle beraber ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz."

  "sonuçta saha içinde bir mücadele veriyorsunuz. gol olsun diye çok çaba sarfediyorsunuz ama bir talihsizliğimiz var gibi. biraz daha çalışacağız, gayret göstereceğiz o direklerden içeriye atmaya çalışacağız. inşallah başaracağız."

  "uzun bir lig maratonu var. kupa var, avrupa kupaları var. dolayısıyla tam manası ile hazır olmanız gerekiyor. bir de trabzonspor'un gerçekleri var. tabiki bu uzun maratonu düşündüğümüz takdirde iyi hazırlanmamız gerekiyor. kadro olarak eksiklerimizi en azından rekabet ortamı oluşturacak bölgelerimizle alakalı eksiklerimizi en kısa zaman içerisinde kadromuza katıp bizim için çok değerli olan sezon başı antrenmanlarını arkadaşlarla birlikte yapma imkanını vermek istiyoruz. umarım en kısa dönem içerisinde bu rekabet ortamını oluşturacak oyuncular aramıza katılır. inşallah biz de hazırlığımızı en iyi şekilde yapmaya devam ederiz"

  ünal karaman
 • 36347
  "kampa iyi başladık. tabii ki eksik oyuncularımız ve milli takımda olan oyuncularımız vardı. onlar da aramıza katılmaya başladı. gassama ve orgill de katıldıktan sonra şu anki mevcut kadro ile devam etmiş olacağız"

  "taraftarlarımızın ve camiamızın beklentileri var. bu beklentilere cevap verecek hedefler olmalı. bir kere çok gerçekçi ve hedeflerini gerçekleştiren bir teknik adam olarak söylüyorum; göztepe başarıya giden yolda neler yapılması gerektiğini ve nasıl olması gerektiğini bilen bir takım oldu"

  "hedeflerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? hem teknik anlamda hem felsefe anlamında hem de oyun planlarımız anlamında çalışmaktayız. tabii ki transfer ve oyuncu değişimi herkes tarafından bekleniyor. daha iyi bir takım ile oyun istendiğinin farkındayım. ama takımımı iyi tanıyorum. o tutkusunu ve coşkusunu. taraftar ile birleştiğinde aynı tutku ve coşkuyu yaşadığında nasıl başarılı olabileceğini biliyorum. ama gerçekleştirmek istediğimiz tüm plan, şu an bulunduğumuzun çok üzerinde"

  "benim ilk sezonda çalıştığım çok oyuncu var. son 11 haftayı birlikte geçirdiğimiz, başarıya şahit olan oyuncu grubumuz var ve bu konuda şanslıyım. nasıl sahada olacağımı biliyorum. direkt hücum eden değil, hızlı ve kontra atak yapan, hücum bölgesine yerleşikten sonra topa sahip olabilen ve atağı sonlandırabilen bir anlayıştayız. son 5 haftayı böyle geçirdik. zaten oyun planlarımızın bazı felsefeleri var ve oyuncularımız bunları iyi anladı. şu andaki taktik çalışmalarımız da o yönde ilerliyor. fiziki olarak da iyi durumdayız. bu fiziki durumumuzu geliştirip, lig ortalamasının üzerine taşıdığımızda zaten hedeflerimiz yerine gelecektir. 2 veya 3 oyuncu daha bize katılacak. ama o oyuncular iyi olmazsa istemeyeceğiz. kulüp başkanımızın transfer görüşmeleri oluyor. ekiplerimiz oyuncuları izliyor. faydalı olmayacak oyuncuyu açıkçası takımımıza dahil etmek istemiyoruz. çünkü başkanımızın da transfer istekleri var ve benimde o planda isteklerim oldu. hala göndermek istediğimiz birkaç oyuncumuz var. umarım o plan sezon başladığında ve transfer dönemi bittiğinde istediğimiz düzeyde olacaktır."

  "50 sene sonra gerçekleşecek tüm hedeflere benim ve oyuncularımızın inancı tam. adnan suvari'nin teknik adamlığı döneminde gerçekleştirdiği tüm hedeflere ulaşmak istiyorum. onun kadar olmasa da göztepe'de kalmak istiyorum. avrupa hedefimiz var. birkaç yıl içerisinde şampiyonluk hedefi olan göztepe olarak devam etmek istiyoruz. buna inancım tam."

  "fiziksel olarak çok iyiyiz ve bunu daha da yukarıya taşıyacağız. lig başladıktan sonra göreceksiniz. ama bunun teknik, taktik ve disiplin yönü var. biz bu konuda özverili bir takımız. hedeflerimiz ve amaçlarımız aynı felsefe ve kültürde birleşmeli. bunu göztepe kültürü ile bütünleştirmeliyiz. kültür diye bahsettiğim, 60 ile 70 yıllarda olan kültür. bu kültürü geri getirmek istiyoruz. bu kültürün adımlarını atmaya başladık. bunu gerçekleştirdiğimizde ben ve oyuncularım hedeflerine ulaşmış olacak"

  tamer tuna