• 35919
  “bizim bir anayasamız var, anayasa kuralları çerçevesinde aday oldum. bizim burada birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. beraber olmazsak zaten bizim bu takımı çıkarma şansımız yok. kimsenin bursaspor üzerinde hesabı olamaz, kimseye de bursaspor’u peşkeş çekmem. hiç kimsenin adamı olmadım, olmam da. dik başlılığımdan herkes bilir, tuttuğumu koparırım”

  "yaptığım bir şeyin reklamını yapmam. netice olarak o futbolcuyu sattırmadık, satmaktan vazgeçmedi, bugün ben de ibra etmedim. makul şeyler yapsaydı ibra ederdim. masumane yaptığı şeyler yok. satılacak futbolcunun kararını nasıl alırsın sen, bursaspor tarihinde böyle bir karar yok. hepimizin fedakarlık yapması lazım. kendi parasıdır, onun tasarrufundadır. kimsenin alınterine, kimse karışamaz ama bu şekilde de çeyrek depo benzin var, bunu boşaltmaya kalkıyor. bu ara nasıl gidecek? reklamlar, stat hasılatı, federasyon gelirleri temlikli, gayrimenkule de temlik koyuyorsun. nasıl yaşayacak bu kulüp? para verdin güzel de 150 milyon lira zarara uğrattın, küme düşürdün. bunu söyle. 2004 yılında takım küme düştüğünde fikret başkan alacaklarımı bırakıyorum dedi, ‘ben takımı düşürdüm, bedel ödemem lazım’ dedi, gelinen noktaya bakar mısınız? ibra etmemek için can-ı gönülden elimi kaldırdım"

  bursaspor kulübü yeni başkanı mesut mestan

  https://www.dha.com.tr/...olamaz/haber-1668349
 • 35921
  "monaco'nun abdülkadir'e teklifi 16 milyon avro doğrultusunda ama oyuncumuzu satmayı düşünmediğimizi söyledim. yusuf'a yapılan teklife 12 civarı diyelim. uğurcan'a da teklifler var. 10-16-19 milyon avroluk teklifler ciddiye alınacak teklifler değildir. monaco'nun 16 milyon avro'luk teklifine şu yanıtı verdim: ben size 25 milyon avro nakit vereyim, bana bir tane daha abdülkadir ömür getirin' dedim. varsa getirin. birbirlerine bakıyorlar... yok...! mbappe gibi adam için 210 milyon avro gibi rakam telaffuz ediliyorsa, bir mbappe 10 tane abdülkadir değil, değil mi?"

  ahmet ağaoğlu
 • 35923
  "şenol hocanın milli takıma gideceği günden itibaren kendi aramızda istişareye başladık. açıkçası lig bitmeden böyle bir görüşmelere hiç başlamadık. çok da doğru bulmazdım. boşta olan ilgilendiğimiz hocalar da vardı. çalışanlar da vardı. ancak lig bitmeden kendi işine konsantre olan bir teknik adamla görüşmeyi etik bulmadık ve ligin sonuna bıraktık.
  yöneticilik ile taraftarlık arasında ince bir çizgi var. taraftarlıkta duygusal bağlar kurarsınız. yöneticilikte ise duygusal kararlar veremezsiniz. finalde yaptığınız her icraat doğru olduğu zaman takdir toplar, yanlış olduğu zaman duygusal kararları kimse görmez. hissi değil mantıkla karar vermemiz lazım. abdullah hoca beşiktaş'ın hocası ve çok içime sinerek, isteyerek imza attığımız bir isim.
  samet hocanın hakkını yiyemeyiz. rıza hoca benim can dostum. ilk geldiğimiz dönemde onunla da çalışmak istemiştik. mehmet özdilek keza öyle. sergen hoca da çok önemli işler yapıyor. sahada oynattığı oyunda doğru işler yapıyor. özünde şunu söylemek lazım; birileri kötü, birileri iyi değil. bizim istemiş olduğumuz şey, birçok konuda profesyonelleşmeye geçti.
  abdullah hoca ile finansal konuları görüşmemiz 10 dakika sürdü. ahmet ürkmezgil yürüttü görüşmeleri. çok çabuk oldu. abdullah hoca bizden bir şey talep etmedi. tazminat maddesi yok. 1 sezonda 12 milyon tl alacak.
  kabuk değiştireceğiz. genç oyunculara yöneleceğiz. biz bu ülkenin takımıyız. biz bu ülkenin gelirleriyle hareket ediyoruz. daralmaktan kasıt, bütçemizi daraltacağız. geçen sezonun kadrosuna bakalım. lig başlarken kimsenin düşünmediği dorukhan, güven yalçın transferleri yaptık. çok önemli katkılarda bulundular. güven'in oynadığı yerde babel oynuyordu. devre arasında 7 futbolcuyla yollarımızı ayırdık. burak, kagawa, mirin takviyeleriyle çok daha başarılı bir sezon geçirdik ilk devreye kıyasla. bu bütçe ile alakalı değil, takım oyunu. bu felsefenin hocası abdullah hoca bizde. çok daha savaşan, mücadele eden takım oyunu oynayacağımızı düşünüyorum. artık yüksek ücretlere gitmeyeceğiz. o dönem uefa ile yaptığımız anlaşma gereği sattığımız kadar alabiliyorduk. bonservislere para veremediğimiz için maaşları yüksek olan tecrübeli futbolcuları alıyorduk. bu futbolcular bizde çok önemli işler yaptı avrupa'da. ancak ligde aynı hırsı yaşayamadık. bu sezon hem avrupa ligi'nde, hem de ligde mücadele edecek bir takım kuracağız. birazcık daha bütçeye uygun olan oyuncular alacağız. herkes maliyeti bonservis olarak görür. futbolcuların maaşları seviyesinde daha makul seviyeye ineceğiz.
  abdullah hocanın başakşehir'den oyuncu talebi yok. bizim de öyle bir niyetimiz yok. göksel gümüşdağ yakın dostumuz. başakşehir iyi ilişkilerimiz olan bir camia.
  benim bildiğim bir gerçek yok. beşiktaş zaten kamuoyunun önünde bir kulüp. şeffaf bir kurum. quaresma 6.5 senedir bizde oynadı. 1 yıllık daha kontratı var. beşiktaş'ta oyuncu ilişkileri duygusal değil, profesyonel ilişkilerdir. kontrat var sonuçta. ancak quaresma duygusal bir arkadaşımız. gazetelerde yalan yanlış, bazen maksatlı haberler oluyor. quaresma da duygusal tepkiler veriyor. gerçekleri açıklayacağı bir şeyler varsa açıklasın. benim açımdan gizli bir şey yok. kontrat dediğimiz şey ayrılmak istiyorsa ayrılır, devam etmek istiyorsa kontratı var zaten. biz kurum menfaatine bakarız. kurumumuzun menfaati en önemli.
  biz beşiktaş'ın menfaati açısından bakarız. cenk tosun'u örnek verebiliriz. rekor bir transfer ücretiyle gerçekleşti. kendisi de gitmek istiyordu çünkü. cenk bizim evladımız. maçlarımıza geliyor. dönmek isterse burası onun evi, hemen döner. ben kendisiyle konuştum. biraz daha avrupa'da oynamak istediğini söyledi. burak beşiktaş'a gelirken futbol kariyerini burada bitirmek üzere geldi. kariyerini burada bitirecek. teklif geldi ama bizim açımızdan görüşülebilir bir konu değil.
  gelecek sezon kalede karius olacak. ikinci kaleci olarak utku'yu düşünüyoruz. altyapıdan gelen çok iyi bir kalecimiz daha var. bu 3 isimle devam etmeyi düşünüyoruz. tabi bugün için düşüncelerimiz. kamp döneminde hocanın kararlarından sonra başka şeyler de olabilir tabi. ancak bugün için düşüncelerimiz bunlar. fabri'yi düşünmüyoruz.
  kayyuma giderken biz beşiktaş'ı aldık. yeni bir sayfa açtık. dünyanın en güzel statlarından birini yaptık. forma satışları, mağaza yatırımları yaptık. 110 sene içerisinde satılan oyuncudan daha fazla oyuncu sattık. çıtayı yukarı çıkardık. taraflarda da beklenti büyüdü. bu da normal bir şey. para sihirbazı, türkiye'nin ekonomisini yönetsin gibi pozisyonlardaydık. iktidar savaşları oluyor işte. mayıs'ta da kongremiz vardı. internet sayfaları kurdular. taraftarlarımızı yönlendirmeye çalıştılar. bunlarla karşılaştık. tabi gidecek kişiler ben ve yönetim kurulu üyeleri üzerineydi. burası mazeret üretme yeri değil demiştim ve daha çok çalışacağız. beşiktaş taraftarı dünyanın her tarafında. beşiktaş'a neler kattığımızı biliyorlar. son 2 senedeki saha skorlarından memnun değil taraftar. biz de memnun değildik. şenol hoca da memnun değildi. onun için mutsuzluk var. yeni bir sayfa açtık. yıpratmaya çalışıyorlar. umut güner'i transferden aldığım söyleniyor. biz beşiktaş stadını beraber yaptık umut güner ile. stattan sorumlu yöneticiydi.
  beşiktaş'ın şampiyonluk maçı öncesi hakem konuşuluyor. şimdi konuşulmalı ama konuşulmuyor. maçı aklında oynayan hakemlerle olmaz. beşiktaş'ın son 5 senedeki derbilerini hep cüneyt çakır, fırat aydınus ve bülent yıldırım yönetmiş. değişsin!
  kagawa'nın ispanya hayali var. ancak temmuz ayında tekrar konuşacağız. olursa devam etmek istiyoruz. kagawa istediği gibi kontrat bulursa ispanya'da, oraya da gidebilir tabi.
  fener ol çok iddialı bir kampanyaydı. tebrik ediyorum kendilerini. biz beşiktaş'ta böyle bir şey yapmayı düşünmedik, düşünmüyoruz. ben bu kadar başarılı olacaklarını düşünmüyordum. tebrik ediyorum kendilerini. cesaret gerektiren bir şey. fenerbahçe dost camiamız."

  fikret orman