• 35872
  "ryan babel, şener özbayraklı ve jimmy durmaz ile imzaların an meselesi olduğu belirtiliyor.
  üç oyuncu, galatasaray açısından doğru isimler mi?
  babel, beşiktaş'ın son şampiyonluğuna oynadığı kaliteli futbolla katkı sağlamıştı. şampiyonlar ligi'nde namağlup gruptan çıkmasında büyük rol oynamıştı. türk futbolunu yakından tanıyor ve olgunluk dönemini yaşıyor. galatasaray'a sadece kalitesiyle fayda sağlamaz, tecrübesiyle de güç katar.
  şener özbayraklı düne kadar milli takımın sağ bekiydi. hücuma etkili çıkıp, isabetli ortalar yapabiliyor.
  savunmada rekabeti arttırabileceği gibi terim'in elini güçlendirir.
  durmaz'a gerek yok jimmy durmaz'ın transferini gereksiz buluyorum. jimmy, kulübede oturmayı sevmeyen bir oyuncu. yerli kimliğini taşıması cazip gibi görünse de, oynamadığı süreçte sıkıntı yaratır.
  -ndiaye ayrıldı, selçuk ile henüz sözleşme imzalanmadı.
  ever banega'nın transfer edilmesi bekleniyor. arjantinli futbolcu, ndiaye'nin yerini doldurur mu?
  ndiaye'yle banega aynı tip oyuncu değil. arjantinli yıldız, galatasaray'da sneijder tipini sahaya yansıtır. hollandalı'ya oranla daha sert ve agresif bir oyuncu. galatasaray'ın orta alanına ve hücum bölgesine dinamizm katar. ndiaye çalışkan ama savruk bir oyuncuydu. banega, oyun kalitesi ve futbol aklıyla galatasaray'ın avrupa'da da başarılı olmasını sağlar.

  koç'un amaci huzur bozmak
  f.bahçe'nin mali kongresine bir taraftarın ali koç'a, "bizi fatih terim'in hegemonyasından kurtarın" yalvarışı damga vurdu. koç'un terim çıkışıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
  ali koç'un amacı; kendi başarısızlığını başkalarının huzurunu bozarak gölgelemeye çalışıyor.
  terim'in çocuk esirgeme kurumu'na bağışladığı tazminat için koç, "bu paralar kulüplerin parasıdır. ödenmemesi gerekir" diyor. koç, ersun yanal'dan bir terim yaratamayacağını bildiği için, çareyi bağcıyı dövmekte arıyor. sayın koç'a hatırlatırım;
  hiddink, lucescu gibi hocalar deve yüküyle tazminatlarını alıp giderken, tff'nin ödediği paralar kulüplerin paraları değil miydi?

  mbaye diagne zarar veriyor
  diagne'nin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
  bu noktadan sonra galatasaray'da forma giyebilir mi?
  futbolcular için "çocuk ruhlu" derler. bu tanıma en uygun isim olarak diagne'yi gösterebilirim. senegalli golcü, gamsız bir karaktere sahip. davranışlarının nereye gideceği konusunda bir türlü akıl yürütemiyor.
  gol kralı olmasına rağmen sosyal medyadaki paylaşımları yüzünden gereksiz öfkeler alıyor.
  diagne'nin sorumsuz tavırları rakiplere malzeme verdiği gibi hem kendine hem de galatasaray'a zararı dokunuyor. büyük ihtimalle arabistan'a gidecek gibi görünüyor. eğer, galatasaray'da kalırsa fatih terim'in kendisiyle özel olarak ilgilenmesi gerekir.
  çünkü terim'in en büyük özelliği, sorunlu futbolcuları futbola döndürmesidir.

  hidayet başkan, kavgayi bitirsin
  fenerbahçe ve a.efes arasında kıyasıya bir şampiyonluk mücadelesi yaşanıyor. efes bugün kazanırsa kupaya uzanacak.
  ergin ataman ile f.bahçeli taraftarlar arasındaki tartışmalar için neler söyleyeceksiniz?
  fenerbahçe taraftarının, ergin ataman'a karşı ciddi bir alerjisi var.
  hangi takıma giderse gitsin her f.bahçe maçında tribünlerden tepki almaya devam edecek.
  ayrıca ergin hocanın galatasaray kimliğine sahip olması f.bahçe camiasının katlamalı tepkisine neden oluyor. basketbol federasyonu, kan davasına dönüşen "ergin ataman-f.bahçe" kavgasına çözüm bulmalıdır.
  final four oynayan iki takıma, bu kavga yakışmıyor, üstelik avrupa'ya rezil oluyoruz.

  iyi welbeck iş yapar
  welbeck forvet için konuşulan isimler arasında. arsenal ile sözleşmesi biten oyuncu katkı sağlayabilir mi?
  welbeck, ingiltere milli takımı'nda 42 maç oynayıp 16 gol atmış. kalitesini tartışmam.
  sakatlıkla ilgili bilgi aldığınız zaman, 9 kasım 2018'de ayak bileğini kırıldığını görürsünüz.
  çabuk ve hızlı bir oyuncu olduğu için de diz, tendon sakatlıklarını da fazlasıyla yaşadı.
  sağlam bir welbeck'e ücreti de galatasaray'a uyarsa kimse 'hayır' diyemez.
  welbeck'in önündeki engel istediği yüksek ücret değil, bence; kronik sakatlıklar yaşamasıdır.

  fatih terim'in gözü tetteh'te
  galatasaray'ın devre arasında transfer ettiği diagne ve mitroglou geçer not alamadılar. sarı-kırmızılı ekibin forvet hattında değişikliğe gitmesini bekliyor musunuz?
  fatih terim'in gözü hala tetteh'te.
  bu genç golcünün, transferini bitirmek için yönetim ciddi çaba harcıyor. tetteh'in de gönlü galatasaray'da oynamaktan yana.
  transferdeki en büyük engel, sparta prag'ın tok satıcı rolünü üstlenmesi.
  ayrıca rizespor'dan muriç'i terim kadroya katmak istiyor.

  muriç'in akli cimbom'da
  muriç'in de rize yönetimine, "ben sözleşme uzatmayacağım, şampiyonlar ligi'nde oynamak istiyorum.
  beni galatasaray'a verin" dediğini biliyorum. bu iki oyuncunun transferi, diagne'nin kararıyla ilgili olacak.
  mitroglou, galatasaray'da olmayacak.
  yunanlı golcünün 1 yıllık sözleşmesi var.
  galatasaray mitro'yu olympiakos'a vermeyi planlıyor. atina'dan konuştuğum olympiakoslu bir yönetici bana "mitro'nun galatasaray'dan aldığı parayı ödeyemeyiz" dedi. şimdi galatasaray'ın önünde iki yol var; 1- mitro'nun alacağının bir kısmını ödeyerek olympiakos'a yollamak. 2- kadroya almayıp parasının tamamını ödemek.."

  levent tüzemen *
 • 35873
  "aldığım haberlere göre diagne‘nin satışının geçikme sebebi arapların parayı peşin değil, taksitler halinde ödemek istemeleri. galatasaray gomis'de yaşadığı olayı tekrar yaşamak istemiyor. cenk tosun da galatasaray'ın forvet listesinde yer alıyor. önümüzdeki hafta onyekuru ve cenk tosun için ingiltere'ye gidilecek. ikisinin de kiralık olması için uğraşılacak. vedat muriqi'nin menajeriyle ve galatasaraylı yöneticilerle konuştum. galatasaray teklifini 3,5 milyon euro'ya çıkarttığını öğrendim. fatih terim, oyuncuyu istiyor. rizespor 6-7 milyon euro isteyip duruyor."

  süleyman rodop
 • 35875
  “sayın koç’un değerlendirmeleri, gerçeklerle örtüşmüyor. bu meseleye vakıf olan iyi bir hukukçuya danışıp bunları anlatması daha isabetli olurdu açıkçası. birincisi, tff 5894 sayılı türkiye futbol federasyonu kuruluş ve görevleri hakkında kanunu’nun birinci maddesine göre özerktir. dolayısıyla kamuoyunda bazı kesimlerin bilinçli ve kötü niyetli olarak söylediği gibi yetim hakkı, kul hakkı ve yurttaşların vergisi yoktur. tff, gstv’nin sahipleri gibi özel hukuk tüzel kişileridir. kendilerine özgü gelirleri, yayın gelirleri, sponsorluk gelirleri ve şampiyona gelirleri vardır. herhangi bir şekilde yurttaşın vergisi kesinlikle yoktur. ‘hepimizin cebinden çıkan paralarla bu tazminat veriliyor’ iddialarının altı çok dolu değildir. bunun adına kötü niyetlilik denir.

  taraflar arasında bir sözleşme yapılmıştı. tff, bu sözleşmenin 6. maddesi uyarınca tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetti. fatih terim feshetseydi, kendisi ödeyecekti cezai şartı. tff feshetti, yönetim kurulu karar aldı ve tazminat kararı noter tasdikiyle tarafımıza tebliğ edildi. bundan dolayı da tff’nin bunu ödemek gibi hukuki bir sorumluluğu ortaya çıktı.

  israrla aksi iddia edildiği için önemle vurgulamak istiyorum, ikinci hukuki, gerçekle bağdaşmayan diğer bir ifade ise, ‘1905 liraya sözleşmenin imzalandı ve bu da bu tazminat miktarını yüksek tutmak amacıyla yapıldı’ ifadesidir. bu açıklama hukuki dayanaktan yoksun yapılmıştır. bizim açmış olduğumuz dava, bir bakiye süre ücret alacağı değildir. borçlar kanunu 408. maddesine göre bu bir bakite süre ücret alacağı olsaydı, başka kulüplerden alınan, alınacak tutarları kestikten sonra tazminattan düşerdi. bizim davamızın konusu, borçlar kanunu 182. maddesine göre cezai şarttır. cezai şart alacağı olması nedeniyle sayın terim, tazminat kararı sonrasında ne kadar kazanırsa kazansın bu olay tazminatındaki rakamı, huzurdaki davayı ve dava konusunu etkilemez. ancak cezai şart alacağında tazminat fahişse, mahkeme tenkis edebilir, hakkaniyet indirimi uygulanabilir, nitekim burada da uygulandı. karar da yargıtay denetiminden geçti ve kesinleşti.

  zaten bu karar yargılama makamları tarafından verildi, temyize gidildi ve bu karar kesinleşti. müvekkilim, mahkemeden önce bu paranın, çocuk esirgeme kurumu’na verileceğini önceden bizlere iletmişti. ancak biz, yargı sürecini etkilememek amacıyla fatih terim’in bu kararını kamuoyuyla paylaşmadık. sürecin nihayete erdikten sonra açıklamayı daha uygun gördük. fakat bizim de tahlil edemediğimiz, türk yargısı’nın paniği nedeniyle birçok hak ihlal edildi ve süreç uzadı. süreç uzayınca biz de bu geliri çocuk esirgeme kurumu’na bağışlayacağımızı açıkladık. bununla da yetinmedik ve bu geliri kurum’a fiilen bağışladık. yakında bu konuda bir teşekkür ve plaket takdimi olacaktır. bu da çocuk esirgeme kurumu’na yapılan en büyük bağış oldu. kıymetli ve kutsal bir şeye hizmet etmiş olduk.”

  fatih terim’in avukatı rezzan epözdemir
 • 35877
  "teknik direktörümüz sayın fatih terim ile tff arasındaki ihtilaf, mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak teknik direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır.

  teknik direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı, sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. bakiye süre ücret alacağı değildir. bu sebeple de sayın fatih terim ile kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin, hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. kaldı ki mahkemece tbk m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur.

  üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı teknik direktörümüz sayın fatih terim tarafından çocuk hizmetleri genel müdürlüğü'ne bağışlanmıştır.

  söz konusu açıklamalar, hukuki bilgi ve temelden yoksun olup, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır.

  galatasaray spor kulübü