• 35842
  "kulüplerimizin ekonomik sıkıntılardan kurtulabilmesi için mutlak suretle bu yapılandırmaya ihtiyaçları vardır. bunlar da bankalarımız tarafından gayet uygun şekilde yapılıyor. bu konudaki sıkıntılar inşallah bertaraf olacaktır. bu sezon yabancı sayısında değişiklik söz konusu değil. önümüzdeki yıllar için kulüpler birliği ile bir araya gelerek neticeye vardığımız takdirde değişiklik yapmak için fikrimiz var. inşallah bunu da yerine getireceğiz."

  nihat özdemir
 • 35843
  "galatasaray'ın bir kısım muhalefeti gerçekten tahmin edilemeyecek şekilde hain insanlar. ya 'galatasaray'a ne olursa olsun kulübü biz yönetelim' diyorlar ya da başka menfaatleri var. mustafa cengiz ve yönetimi, neredeyse bir mucizeyi başarıp takımı şampiyon yapmışken, bütçe hâlâ sıkıntılı olmasına rağmen belli oranda toparlanmışsa bunun baş mimarı mustafa cengiz ve yöneticilerdir. gerçekten galatasaray, çok sıkıntılı bir sezonda şampiyon olmayı başardı. fatih hoca 10 maç, oyuncular ve teknik elemanlar haftalarca ceza almışken, üstelik başakşehir ligin bitmesine bir kaç ay kala farkı abartılı şekilde açmışken galatasaray'ın şampiyonluğu tam anlamıyla bir mucizedir. muhalefetin yediği halt ise ancak menfaat şebekeliği ya da kulübe ihanet ile açıklanabilir. tabii ki her muhalifi böyle bir statüye sokamayız, ama geneline bakınca tablo bu.

  yıllardır arda'yı zaman zaman ağır eleştirdim. ama arda kese kağıdı gibi buruşturulup çöpe atılacak bir isim değildir. mutlaka kazanılması gerekir. galatasaray'da kolay görünmüyor. hem taraftarla sorunları var hem de fatih hoca ile. ama iyi bir arda, beşiktaş'ta ve özellikle de abdullah avcı'nın yardımıyla çok önemli işler yapar. ama kararı kendisi vermeli. çok iyi konsantre olmalı ve çok iyi çalışmalı.

  şu ana kadar ali koç ve yönetimini başarılı bulmamız söz konusu değil. yapılan transferlerin çoğu yanlış çıktı. devre arası yapılan transferlerin çoğu istenen performansı gösteremedi. 'ersun yanal ile çalışmayacağız' dediler, kurtarıcı diye sarıldılar. şimdi 25 milyon taraftar hem çok önemli transferler bekliyor hem de takımın yine eski haline gelmesini istiyor. ama bu iş kolay mı? hiç de kolay değil. yeni transferler çakıl taşı ile olmuyor. para gerek, kaynak gerek. üstelik uefa'nın finans kriterleri ve baskısı da ortada. kısacası şu; ali koç ve yönetimini çok ama çok zor günler bekliyor.

  beşiktaş kadrosu zaten geride bıraktığımız sezonun en iyi kadrolarından biriydi. burak yılmaz, türkiye'nin en iyi atak oyuncusu. ljajic kimde var, atiba, vida kimde var? bir de yükselen yıldız dorukhan eklendi. diğer oyuncular da kaliteli. şenol hocanın ayrılmasından sonra şahsi görüşümce gelmesi gereken ya abdullah avcı ya da sergen yalçın'dı. yönetim 'avcı' dedi, saygı duymak lazım. avcı, başarısını ispat etmiş bir teknik adam. başakşehir ile son yıllarda önemli işler yaptı. ama o da şu anda hayatının tarihi sınavına çıkıyor. ilk defa büyük bir camianın hocası olarak çok büyük hedeflere koşan bir takımın başında. başakşehir'de baskı hissetmedi ama artık baskının en büyüğü var. teknik ve psikolojik anlamda yeterince donanımlı mı? ne kadar başarılı olacağını merakla bekliyoruz".

  ahmet çakar
 • 35851
  "8 yıldır, amerikalılar geldiğinden beri tüm roma efsanelerini roma'dan kopardılar. bir şey istiyorlarsa yapmayı başarıyorlar. herkes onların bana futbolu bıraktırdığını biliyor. 6 yıllık kontrat imzaladım ama işin içine girince her şeyin farklı olduğunu gördüm."

  "ayrılık kararı almamın birçok sebebi var. hiçbir zaman işlere dahil olmama izin vermediler. 2 yıldır görev yapıyorum ancak en fazla 10 toplantıya çağırılmışımdır. her zaman son dakika haber verildi. her zaman dışarıda tutmaya çalıştılar."

  francesco totti

  roma'dan ayrıldığını bu sözlerle açıklamış.