• 35456
  ne olursa olsun bugün formayı terleten oyuncularımız hem ligde hem de kupada bugüne dek mücadele eden arkadaşlarımızdı. inanıyorum ki onlar da ne oyundan ne de skordan memnundurlar. gönül kazanıp dönmek isterdi ama maalesef olmadı.

  düşüncemiz yarından itibaren şampiyonluğu doyasıya kutlamak. zorlu bir süreçten geçtik. bu maçı analiz edeceğiz ama odağımız tamamen şampiyonluk kutlamaları. yorucu geçen sezonun ardından hak ettikleri kutlamada bütün takım, seyirci ve camia olarak birlikte olacak.

  galatasaray yardımcı antrenörü levent şahin

  (bkz: 24 mayıs 2019 sivasspor galatasaray maçı)
 • 35457
  beşiktaş ayrı bir hikaye benim için. trabzon'da güzel günler geçirdim, sıkıntılarım da oldu. burada da aynısını yaşadım.

  burada 4 yıl geçti ama buraya nasıl geldiğimi biliyorum. o yönetimin olduğu dönemlerde başladığımızda, mavi bir elbise giyiyordum. şimdi siyah-beyaz giyiyorum.

  bugün istesek de istemesek de şartlar bizi ayrılma noktasına getirdi. yönetimin desteği, taraftarın olağanüstü katkısı... taraftar bu sahiplenme duygusunu benden sonra gelecek hocaya da versinler. ufak tefek suçlamalarla başarının önüne engel koymayalım.

  ikinci yarıda 39 puan aldık ama daha fazlasını alabilirdik. oyun olarak ezilmeden puan kayıplarımız da çok var. başaramadım. milli takım olsa da olmasa da beşiktaş'ta 1. olamayınca buradan ayrılmak doğru olacaktı. öyle bir meyilin olduğunu görünce ayrıldım.

  hikayelerini herkes kendine göre yazar, söyler. başından beri bizi ayırmak isteyenlere sonunda teslim olduğumuzu düşünüyorum.

  artık burada durmamın yönetime ve takıma zarar vereceğini düşündüm. takım olmak demek aynı hedefe kilitlenmek demektir. burada kopmalar olursa takım ayrılır.

  kalbimi burada bırakarak gidiyorum.

  şenol güneş

  (bkz: 24 mayıs 2019 beşiktaş kasımpaşa maçı)
 • 35458
  futbol dünyasını iyi bilirim iyi analiz ederim. sınırlıdır tabii konuşacaklarımız. ne büyük galatasaray'a ne de onun taraftarına zarar veririm. niyetim budur.

  televizyon başında taraftarına şirin, efendi görünmeye çalışanlar, ben hem alttan hem üstten 1993'ten 2002'ye kadar, 2002'den 2019'a kadar tarihinizi bilirim.

  ne olduğumuzu herkes bilir, her şeyimiz adam gibi ortadadır. efendi görünmeye çalışıp milleti kandırmayın, içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın yiyorsa.

  hasan şaş
 • 35461
  ben galatasaray yöneticiliğini kalpten yapıyorum. galatasaray benim çocukluk aşkım. 30 milyon galatasaraylı vardır, yönetim kurulundaki 15 şanslı insandan biri benim. yönetici olduktan sonra o masanın kıymetini bilmek lazım.

  galatasaray'da nereye geldiysem, tırnaklarımla kazıyarak geldim. futbolcuların bir dediğini iki etmedim. hayatım sadece bir kere futbolculara yalan söyledim. o da bülent korkmaz'a.

  bir prim mevzusu vardı. 'primi getireceğim' demiştim ama getirememiştim. sonra hemen bir gün sonra getirdim.

  ünal aysal döneminde yeniden göreve başladım. fatih terim konusunda ısrar ettik. ünal başkan'ın kafasına başka isimler koymuşlar. ancak, bizim baskımızla fatih terim'i getirttik. hoca o dönem ayrılmasa, galatasaray şu an borçsuz, mülkü olan, rahat bir kulüp olurdu.

  başkanın o zaman yanında olan arkadaşlar, fatih terim'i göndermenin yollarını arıyordu. galatasaray'a çok büyük düşmanlık ettiler. kıskançlık yaptılar.

  sonra ben ayrıldım, hoca da ayrıldı. bir gün duygun yarsuvat aradı, 'galatasaray'ın sana ihtiyacı var' dedi. 'futbolun başında iki ayrı baş olursa' bu iş olmaz dedim. o kadar güzel konuştu ki beni ikna etti. o sene de prandelli'yi gönderip, hamza hoca'yı getirdik.

  mustafa cengiz'le göreve geldiğimizde durum çok kötüydü. eski futbolcular temlik koydurmuştu. gözümüzü kırpmadan bu yükün altından kalktık.

  oğlum yasin, rize'de darp edildi. sanıyorum bu olayı mezarımda bile unutmayacağım. o gün benim kollarımı kilitliyip oğlumu kurtarmama izin vermeyen o arkadaşa da buradan selam olsun.

  geldik geleli personel maaşlarını bir gün bile aksatmadık. ben çalışan kişinin maaşını ödemeden, 'kızım bana çay getir' diyemem. ben öyle karakterde bir insan değilim. benim ilk görevim, onun maaşını ödemek.

  şu an mali anlamda en iyi durumda olan kulüp galatasaray. galatasaray kâr ediyor. uefa'nın bütün kriterlerini galatasaray karşıladı. yazılı olarak da tescil edildi. şampiyonlar ligi'nde olacağız.

  ne zaman geldiysek, taraftarlar bütün tribünü doldurdu. 50 bin kişiye tek tek teşekkür etmemiz lazım. hatta 30 milyona teşekkür etmek lazım. dualarıyla bize destek oldular.

  şu an "fener ol" gibi bir şey düşünmüyoruz. localarla destek almaya çalışıyoruz. o kampanya fenerbahçe'nin politikası. öyle bir düşünce olursa paylaşırız.

  fatih terim galatasaray'da başkan olabilir, neden olmasın? hocamız çok büyük bir galatsaraylı. o adana demirspor'da oynarken, ben adana'da askerlik yaptım. bir aile olduk. bizim aramızda asla kıskançlık olmaz.

  hocamız bazı yabacı oyuncularla italyanca konuşuyor. onların hazır olması için elinden gelen her şeyi yapıyor. dün sivas'tan dönerken bile neler yapacağımızı konuştuk. yapacağımız her şeyi konuşmalıyız, her şeyi hoca bilmeli.

  transferleri şu an konuşmak galatasaray'a zarar verir. istediğimiz futbolcuyu direkt söylemeyiz. bazı stratejiler vardır. piyasayı kızıştırırsınız.

  bizim bir alan transferimiz vardı. dubai'ye gittik, her şey bitmişti. çocuk da bize gelmek istemesine rağmen, son anda çin kulübünün istekleri işi bozdu. böyle şeyleri konuşmamak lazım.

  devletimiz sağ olsun, kur sabitlemesi yaptı. kulüpler bundan çok büyük kâr etti. vergi düzenlemesi yapıldı ve oradan gelen parayı altyapıya yatırdık. eskiden uçaklar iniyordu, çilek alınıyordu. ama günü gelip, parayı ödemeyince uefa sizi zor durumda bırakıyor.

  bu sene alınan şampiyonluk, galatasaray'ın önünü açtı. şampiyonlar ligi katılımından paralar gelecek. süper lig şampiyonluğundan 50 milyon tl gelecek.

  arda turan'ın dönmesi hakkında benim bilgim dahilinde bir şey yok. hocamızla da bu konuyla ilgili tek bir kelime konuşmadık. ben de basından görüyorum. şu an başakşehir'in futbolcusu.

  bizim genç, istekli, çimleri parçalayacak oyunculara ihtiyacımız var. altyapımızda çok iyi oyuncularımız var. altyapıya para yatırarak, ozan kabak gibi yunus akgün gibi oyuncular yetiştireceğiz. şampiyonlar ligi'ne hazır bir kadroyla çıkacağımızdan emin olabilirsiniz.

  nihat özdemir'in fenerbahçe şapkasını çıkarıp görev yapacağına eminim. ama orada bizi de temsil edecek arkadaşların olmasını istiyoruz, kendisiyle de konuşuyoruz.

  fenerbahçe bu sene kötü gitti diye hep kötü olacak diye bir şey yok. gelecek sene çok farklı bir fenerbahçe olacağını düşünüyorum. aziz bey de ilk geldiğinde başarısız olmuştu.

  başakşehir kaç senedir bu lige renk kattı. bir de seyircileri olsa çok daha iyi iş yapabileceklerini düşünüyorum. hakikaten çok başarılılar.

  bir hakem sizin bir maçınızı çekiyor. bir gol atıyorsunuz ve istediği gibi golünüzü iptal edebiliyor. benim isyanım onaydı. nasıl hakkımızın gasp edildiğini, konya maçındaki penaltının nasıl verildiğini söylemek istedim. başka yere çektiler. emeğimiz hiçe sayılıyor.

  biz bu sene neler yaşadık. nagatomo'nun ciğeri patladı, emre'nin başına gelenler... emre'yi sahadan çıkarırken bile ben ceza aldım. ben onu sahadan almasam oyuncu bana bir daha nasıl güvensin? bana baba gözüyle bakarlar.

  bu sene sabahlara kadar ağladığım çok gece oldu. inanılmaz bir maddi sıkıntıyla boğuştuk. yüce allah hepsinin kolaylığını verdi. şükürler olsun.

  yabancı sınırı bir anda düşürülecek biri değil. kademeli şekilde azaltılmalı. hemen azaltılırsa kulüpler çok büyük zarar görür. türkiye'de şu an maalesef türk oyuncu bulamıyoruz.

  bizi ibra etmediler. bunda bizim de suçumuz tabii ki vardır. kutlamamıza herkesi davet ettik. herkes gelsin, beyaz bir sayfa açalım.

  "her şeye rağmen allah'a şükürler olsun şampiyon olduk. iki kupa aldık, inşallah üçüncü kupayı da ağustos'ta alıp yeni sezona o şekilde devam edeceğiz."

  abdurrahim albayrak
 • 35464
  abdullah avcı, beşiktaş'ta çalışmaya hazır mı? medyada senin aleyhine hiç haber çıkmıyor. büyük takımlarda böyle olmaz. beşiktaş taraftarı 3-4 maç sabreder. sağ açık geldi, sol açıktan faul yaptı gibi şeylerle olmaz.

  prekazi bana giydirmiş...3 kere attım onu ondan olabilir. prekazi, yardımcı hakem özcan doğan'a sırpça küfür etti ve ben de attım. adam olacaklar. prekazi sahada önüne gelene küfür ediyordu.

  erman toroğlu

  (bkz: #2678107)
 • 35470
  yabancı sınırıyla ilgili abdurrahim albayrak: "bu bir anda düşürülecek biri değil. kademeli şekilde azaltılmalı. hemen azaltılırsa kulüpler çok büyük zarar görür. türkiye'de şu an maalesef türk oyuncu bulamıyoruz."

  -fatih hoca'ya karşı bu sözü nasıl söyler aklım almıyor. bu düşüncesinden dolayı kendisi umarım istifa eder.

  konu hakkinda açıklama gelmiş.
  https://twitter.com/...205075085037568?s=19
 • 35472
  “geçen seneki kutlamayı eski basketbolcumuz selim demir'in şirketi 900 bin tl'ye yaptı. bu sene de 1 milyon 550 bin tl + kdv istediler. bunun üzerine ihale yaptık. iki şirket teklif verdi. en iyi teklif de 2.5 milyon tl ile o şirketten (adstation) geldi. organizasyonu ücretsiz yapacaklar, bize de 2.5 milyon tl ödeyecekler. şimdi işi yapan şirkete versek galatasaraylı ve atatürkçü olacaktık, kulüp para kazanınca hain mi olduk? ben kulübe giren paraya bakarım.”

  mustafa cengiz